Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

 

Dokładnie miałem takie samo centralne.

Mam identyczne zdjęcie !!!!

Jakbym wrócił do tamtych chwil. Zima, styczen, tynki ręczne i dwie kozy plus dluuugie rury do koimina.

jedna koza w garazu i rura do komina w kotłowni, a druga tak jak wy w salonie i wpieta do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Myslelismy o drugiej kozie, ale narazie prace jeszcze nie ruszyły, obecnie dla własnej satysfakcji i aby pooglądać dym z komina rozpalamy w "centralnym" do czerwoności, udaje nam się uzyskać temp ok 3-4 stopni gdy na zewnątrz -1:) fakt pali się ok 2-3h bo później zjeżdżamy z placu budowy.

Co sądzicie o styropianie grafitowym z lambdą 0,033 firmy IZOTERM, na składzie budowlanym na którym zaopatruję się zaoferowali mi właśnie styropian takiej firmy, inne styropiany z taką lambdą są dużo droższe. chcę kupić styropian na elewacje bo chyba ceny idą w górę (informacja z dnia dzisiejszego z jednego ze składów na którym byłem). wyliczyłem też że potrzeba mi go ok 22m3. Co do wełny, uni mata isover ma lambdę 0,39 potrzebuję czegoś lepszego, miejscowość w której stoi nasz Tymek nazywa się Zimnice, dużo mówić nie trzeba, potrzebują dobrą izolację termiczną, chciałbym zainwestować w ocieplenie ale nie chcę też przesadzić. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może doświadczenie z regulowaniem takiego kotła na ekogroszek?

Zależy mi na jak najmniejszym spalaniu węgla przy ciągłej pracy kotła.

Walczę z nim już ponad miesiąc i zastanawiam się, czy idę w dobrym kierunku (minimalne podawanie, ciągły nadmuch, w nocy i w dzień, gdy nas nie ma w domu - czuwanie)

http://images38.fotosik.pl/1310/f3e95ebdc10936b3med.jpg

Udało mi się wczoraj podpiąć mój kocioł do regulatora pokojowego i o dziwo działa pięknie!

Wieczorem kocioł przechodzi w stan czuwania, dwie godziny przed pobudką nagrzewa nam łazienkę i znów czuwa, gdy wychodzimy do pracy. Mam podłogówkę, więc pieca nie chcę wygaszać, a ostatnio było już za gorąco i musiałem coś wymyślić.

Bez pokojówki pełne załadowanie pieca (niecałe 200 kg wystarczyło mi na 10 dni), ale piec pracował cały czas na nadmuchu i nie przechodził w stan czuwania. Ciekawe na ile teraz wystarczy węgla w zasobniku, przedwczoraj znów załadowałem do pełna.

Gdy piec jest w stanie czuwania, a wszystkie pompy są wyłączone temperatura na piecu prawie nie spada, a zdarza się, że trochę idzie w górę. Najważniejsze, że węgiel nie gaśnie, a woda się nie gotuje. Gdy pokojówka wyłączy ogrzewanie, piec nagrzewa wodę w zasobniku i przechodzi w stan czuwania.

piec jest na licencji Pleszewa. Piec 19 kW z podajnikiem i sterownikiem ST 37

Ferroplast Świdwin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymowicze Szanowni :)

 

Czy ktoś z Was ma już zbudowaną a może ma dopiero planach budowę altany ogrodowej?

Ja chyba na wiosnę ruszę z czymś takim . do 25 metrów kwadratowych wymaga to tylko zgłoszenia a nie pozwolenia na budowę.

 

Sporo jest projektów i zdjęć w necie - może Wy macie jakieś fajne pomysły? a musze już zrealizowany projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu dzięki za możliwość obejrzenia Tymka... Dzięki Twojemu pomysłowi przenosimy pralnię tam gdzie Ty masz... no i nie daje mi spokoju ten pomysł sauny....

 

Super sprawa i miejsce jest dobre.... zastanawiam się tylko czy zmieszczę się w budżecie :)

 

A czy ktoś z Tymowiczów myśli może o budowie sauny ( a może już ktos zbudował ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej, kto ma już wylewki? Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi ile zapłacił za swoje wylewki, czy liczy się to z metra czy z całości i ile to kosztuje, lepiej ze swoim materiałem czy kiedy fachowiec przyjeżdża ze swoim, te same pytania chciałbym zadać w kwestii tynków, ile kosztuje m2 i jakie tynki najlepiej, robione ręcznie czy maszynowo. Czekam na jakieś doświadczenia. Do mnie dzisiaj przyjechał styropian na elewacje, kupiłem 15cm knauf technic z lambdą 40.

a jeszcze jedno pytanie z jakimi kosztami należy się liczyć za instalacje? elektrykę i hydraulikę bez pieca, tylko orientacyjnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez właśnie jestem na etapie szukania jakiegoś styropianku na elewację. Zastanawiam się jaką grubość zastosować i z jaką lamdą.

I jeszcze jedno. Czym kleić? Tradycyjnie klejem w ora, czy zaszaleć z nowośćią, czyli specjalną pianką montażową? Testował ktoś?

Nie chce mi się wieżyć, aby z jednej pianki 750 ml, wykleić 15 mterów styro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się na styropian tradycyjny z kilku powodów, opór cieplny przy 15cm z lambdą 40 jest wyższy niż np 12cm styro grafitowego z lambdą 33, owszem można dać 15 grafitowego i wtedy parametry są dużo lepsze, jednak cena samego styropianu i kleju do niego są wyższe, to jedna sprawa. Druga to, że do styropianu grafitowego nie każdy chce się zabrać, jest on jak to mówią tłuściejszy i trzeba umieć ładnie go przykleić do muru- tu jakoś by poszło, ale później trzeba to jeszcze ładnie zaciągnąć na wierzchu- nie każdy fachowiec potrafi. Ze względu na to, że przy naszym tymku to ja jestem głównym fachowcem:) zdecydowłem się że standardowy będzie dla nas bezpieczniejszy, ewentualnie jak ktoś przyjdzie poprawiać to nie będzie "psioczył":) no to tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAMY WSZYSTKIM TYMKOWICZÓW I STARYCH I NOWYCH! Grono budujących coraz większe, pomysłów na urządzanie naszych wnętrz od groma, więc jest z czego czerpać i jest się czym dzielić, bardzo fajnie.U nas powolutku, ale do przodu, zazdrościmy mieszkającym, bo gdy tylko mamy okazję pobyć w Tymku i nacieszyć się tym co już jest, aż się marzy by już zamieszkać, no ale cóż wykończenie kosztuje, jak wszyscy wiemy straszną kasę, ale trzeba działać!

Oto nasze postępy: przede wszystkim ogrzewanie i nareszcie ciepełko!Kominek już w przygotowaniach, co doda uroku, ale jeszcze miesiąc....no i balustrady i poprawki wykończeniowe, bo jak to bywa fachowiec poprawia po fachowcu, a wszystkie ściany wydawały się takie gładkie i prawie doskonałe, a jednak, malarz będzie miał co robić, dlatego przestroga fajnie znaleźć kogoś od gładzi i malarza w jednym!U nas nie poszło to w parze i gorzkie rozczarowanie!

ZIMOWO

http://images41.fotosik.pl/1278/d8745b7c095e44fbmed.jpg

http://images50.fotosik.pl/1341/24246ba25194b45emed.jpg

BELKI GOTOWE

http://images37.fotosik.pl/1294/db3c339bbc27a0bcmed.jpg

http://images40.fotosik.pl/1323/cb4000f90af984e8med.jpg

CIPEŁKO

http://images46.fotosik.pl/1289/555361a2ae9d9332med.jpg

KOTŁOWNIA

http://images39.fotosik.pl/1278/62f7d690f491d42cmed.jpg

ZLEWIK GOSPODARCZY

http://images37.fotosik.pl/1294/204562f54a264d34med.jpg

PORZĄDKI

http://images40.fotosik.pl/1323/188402db89719dacmed.jpg

ZIMOWO

http://images41.fotosik.pl/1278/1c6f283201201b53med.jpg

 

To na tyle, większe postępy już tuż..tuż...

 

Pozdrawiamy i z przyjemnością podziwiamy Wasze postępy i piękne wnętrza!

 

https://picasaweb.google.com/112532531375149380962/NaszTymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mag&Tom obejrzałam sobie całą Waszą galerię no i super sprawa jak urządzacie Tymeczka po prostu ślicznie, a co do kosztów wykończenia to fakt nie na darmo ktoś to nazwał "wykończeniówką" :-)

 

Jeśli chodzi o pytanie wcześniej o koszty hydraulika to nasz wziął 6 tyś. za robociznę (ponoć standardowo 11 grzejników, piec, i ogrzewanie podłogowe 20zł/m pamiętam), a jeśli chodzi o wylewki = posadzki to ja zapłaciłam 2500 jakoś tak bo chłopaki mieli swój plastyfikator, a za tynki cem-wap maszynowe 12zł/m na to kładliśmy baumit feinzputz to taki tynk drobnoziarnisty (nie jest tak gładki jak szpachla i się go nie szlifuje czytaj nie ma tyle kurzu do sprzątania po budowie) i za to placiliśmy 7 zł/m pozdrawiam wszystkich cieplutko bo u mnie termometr pokazuje -12,6 'C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie wylewek, ponawiam prośbę o podanie zużycia materiałów. ale ponadto mam takie pytania, dużo o tym jest na forach ale oczywiście zdania są podzielone. Jak było u was:

- do zbrojenia siatka stalowa czy włókna PP?

- dawaliście dodatkowo folię na styropian czy też nie (oczywiście poza izolacją przeciwwilgociową pod styropianem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o materiał na wylewki, ile czego wam poszło:

- cement

- piasek

- siatka?

 

 

Na parterze mamy 10cm. styro (garaż 8cm)+ spad, na poddaszu 5cm, co do grubości wylewki to parter chyba 7cm a na poddaszu chyba 5cm.

Siatka fi6 tylko w garażu. 2 x filia 0,3 -parter 1 x 0,2 - poddasze. Przed wylaniem upewnij się, że masz doprowadzone rurą powietrze z zewnątrz do kominka, w miejscu gdzie ma on stanąć nie powinni kłaść ani jednaj warstwy styro - bo kominek jest ciężki, sprawdź dylatację i nacięcia w drzwiach między pomieszczeniami:)

Materiał jaki zużyliśmy:

47 paczek styro 5cm (zostało parę płyt)

2 paczki styro 3cm

2,5 tony cementu

piasek 24 tony (z 3 tony zostały)

3 rolki folii 0,3

1 rolka folii 0,2

zbrojenie fi6 - 14 sztuk

rura doprowadzająca powietrze z zewnątrz do kominka

Robocizna 14zł / m2 - z układaniem folii, styropianu, dylatacją + włókna polipropylenowe (w cenie)

Razem wyszedł nas ten interes: 8100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Jakie okna dachowe wstawialiście? Rozważaliśmy Fakro i Velux, ale zaproponowano nam firmę Roto. Jakie macie doświadczenia z użytkowaniem - lepsze obrotowe, obrotowo - uchylne czy uchylne? I jakie macie wymiary okien i czy uważacie ze są wystarczające - do wyboru mamy 74/118 i 78/140.

 

Może macie jeszcze jakieś złe doświadczenia z dachówkami lub sugestie - chodzi mi o firmy: Nelskamp, Creaton lub Koramic.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Jakie okna dachowe wstawialiście? Rozważaliśmy Fakro i Velux, ale zaproponowano nam firmę Roto. Jakie macie doświadczenia z użytkowaniem - lepsze obrotowe, obrotowo - uchylne czy uchylne? I jakie macie wymiary okien i czy uważacie ze są wystarczające - do wyboru mamy 74/118 i 78/140.

 

Może macie jeszcze jakieś złe doświadczenia z dachówkami lub sugestie - chodzi mi o firmy: Nelskamp, Creaton lub Koramic.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

ja mam okna fakro 78/140 otwierane w 1/3

jestem bardzo zadowolony.

cena gigantyczna ale było warto

moja jedyna uwaga to pilnowanie montażu , należy przypilnować poprawności szczelności wywiniętej folii lub papy, oraz dodatkowo wyciąć kawałki folii przed położeniem kołnierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh - zima zatrzymała wszystko.... a roboty tyle ze gdyby było "na plusie" to mógłbym podziałać.... a tak chodze tylko po działce i kombinuję co moge porobić jeszcze....

 

teraz moim jedynym zajeciem to rozkładanie pułapek na myszy w blaszaku... i wczoraj jeszcze rozpaliłem ognisko na studzience gdzie mam wodomierze.... jak podniosłem pokrywę - to jeszcze dociepliłem rury i znów przykryłem....

 

no i cały czas szukam hydraulików do rozprowadzenia kanalizajizacji... ceny są na prawdę z kosmosu. Za tą samą robotę znalazłem fachowców od 300 do 1500 zł....

 

i kolejny temat - choruję na fajną letnią altanę z takim prawdziwym kamiennym grillem i wędzarnią w jednym... znalazłem fajną stronę. Dla Pań sporo przepisów na wędzonki i grilla itp, dla Panów - schematy i zdjecia jak zrobić tanią i fajną grillo - wędzarnie....

 

http://www.wedlinydomowe.pl

 

 

U mnie żona juz się puka w czoło, że ledwie fundamenty wylane pod dom a ja już rysunki jakiś altanek robię :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...