Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pomału do przodu :-) Już mieszkając przez dwa lata powoli urządzamy sobie naszego Tymka. Jeszcze sporo pracy jest do zrobienia, ale więcej mamy za sobą.

Nie ma jeszcze kompletu światełek i listw przypodłogowych, no i kilku drobiazgów, paru zdjęć itd :-)

http://images62.fotosik.pl/641/c815fb5a7a59abbemed.jpg

 

Rewelacja! Bardzo pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam nadzieję, że uda mi (a właściwie nam- mi i mojemu mężowi Łukaszowi) dołączyć do rodziny Tymowiczów. Projekt jeszcze nie jest kupiony, ale po dwóch tygodniach studiowania forum jestem na 99% pewna, że to będzie właśnie Tymek.

największe opory miałam do tej mini łazienki na dole, ale jak widać na zdjęciach da sie zmieścić tu wszystko co potrzebne.

Macie piękne domki, mam nadzieje, że nasz za parę lat będzie taki sam.

 

mam do Was pytanko.

Czy w naszej okolicy tj. województwo podkarpackie - Stalowa Wola mieszka jakiś Tymowicz? Widzę, że duzo osób ma domki na pomorzu, na śląsku, na mazowszu.... a Podkarpacie??? odezwijcie się!!

pozdrawiamy Monika i Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiedze, ze jesteśmy jedyni na Podkarpaciu! A może jakiś Lublin, Rzeszów, Sandomierz.... Nic...? Tak bardzo chciałabym sie wprosić:) do kogoś na budowę:)

 

Mam pytanie do STRUMYCZEK. bardzo spodobało mi się Wasze rozwiązanie przesunięcia łazienki na dole na miejsce spiżarni, automatycznie powiększenie jej i zrobienie przejścia do kuchni z holu bliżej salonu. Ale czy przez ten fakt musieliście zrezygnować z kominka? (mój mąż na to nie pozwoli) bo z tego co widzę to w miejscu przejścia do kuchni w pierwotnym projekcie stoi komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiedze, ze jesteśmy jedyni na Podkarpaciu! A może jakiś Lublin, Rzeszów, Sandomierz.... Nic...? Tak bardzo chciałabym sie wprosić:) do kogoś na budowę:)

 

Mam pytanie do STRUMYCZEK. bardzo spodobało mi się Wasze rozwiązanie przesunięcia łazienki na dole na miejsce spiżarni, automatycznie powiększenie jej i zrobienie przejścia do kuchni z holu bliżej salonu. Ale czy przez ten fakt musieliście zrezygnować z kominka? (mój mąż na to nie pozwoli) bo z tego co widzę to w miejscu przejścia do kuchni w pierwotnym projekcie stoi komin.

 

Nie, nie trzeba rezygnować z kominka. U nas wprawdzie go nie ma, ale miejsce na kominek jest- znajduje się on w salonie, zaraz za tym korytarzykiem prowadzącym do kuchni. Fajne rozwiązanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)bardzo spodobało mi się Wasze rozwiązanie przesunięcia łazienki na dole na miejsce spiżarni, automatycznie powiększenie jej i zrobienie przejścia do kuchni z holu bliżej salonu. (...)

 

Przemyśl czy warto rezygnować ze spiżarni. Moim zdaniem to bardzo potrzebne pomieszczenie.

 

Wybierając takie rozwiązanie tracisz dużo a zyskujesz niewiele (2-3 kroki szybciej jesteś w kuchni). Komunikacja między holem a kuchnią nie stanowi problemu w oryginalnym Tymku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy z Lublina :)chyba tutaj jedyni?

My też nie mamy spiżarki tylko przejście za kominem i kominek jest i dzieci maja się gdzie ganiać(wokół komina):):)

 

U nas gonitwom nie ma czasami końca!!!! ;)

 

Chciałam zauważyć, że my zrezygnowaliśmy ze spiżarki, ale dom mamy podpiwniczony, więc spiżarka znajduje się piętro niżej i ma ponad 50m2!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My natomiast wszystko trzymamy w pomieszczeniu gosp.,mamy tam piec na gaz, pralkę i dużo miejsca jeszcze zostaje do zagospodarowania:)

(dla nas takie rozwiązanie się sprawdziło i jest o.k)

 

Tymek- Tymkiem, a każdy inny, choć podobny!! :) Każdy urządza go według swoich potrzeb i wygód. Zależy jak dużą rodzinkę się ma i co jest na pierwszym miejscu w urządzaniu swojego domu! U nas górowała wygoda i przestrzeń w Tymku - dlatego go wybraliśmy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiedze, ze jesteśmy jedyni na Podkarpaciu! A może jakiś Lublin, Rzeszów, Sandomierz.... Nic...? Tak bardzo chciałabym sie wprosić:) do kogoś na budowę:)

 

nie jesteście jedyni na Podkarpaciu:no: wysłałam ci wiadomość prywatną. Naszego Tymka budujemy w okolicach Stalowej Woli. Pozdrawiamy wszystkich tymowiczów, nie udzielamy się na forum ale często zaglądamy tu. To forum to super sprawa!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiedze, ze jesteśmy jedyni na Podkarpaciu! A może jakiś Lublin, Rzeszów, Sandomierz.... Nic...? Tak bardzo chciałabym sie wprosić:) do kogoś na budowę:)

 

nie jesteście jedyni na Podkarpaciu:no: wysłałam ci wiadomość prywatną. Naszego Tymka budujemy w okolicach Stalowej Woli. Pozdrawiamy wszystkich tymowiczów, nie udzielamy się na forum ale często zaglądamy tu. To forum to super sprawa!!

 

Czy jest ktoś ,kto buduje w okolicach Lubina / dolnośląskie?/

Mamy tam wybudowanego Tymka w stanie surowym zamkniętym, ale ze względów rodzinnych/choroba/ musimy z niego zrezygnować. Może ktoś zechce od nas go odkupić i urządzić wg własnego uznania albo pomysłów z forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jest ktoś ,kto buduje w okolicach Lubina / dolnośląskie?/

Mamy tam wybudowanego Tymka w stanie surowym zamkniętym, ale ze względów rodzinnych/choroba/ musimy z niego zrezygnować. Może ktoś zechce od nas go odkupić i urządzić wg własnego uznania albo pomysłów z forum?

 

A my myśleliśmy, że w naszych okolicach nie ma żadnego Tymka a jednak ;). My budujemy w okolicach Głogowa, ale mamy dopiero stan zerowy. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć wybudowanego już Tymka, więc jeśli moglibyśmy wprosić się do Was na budowę.... ;) to byłoby super!! Pozdrawiamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my myśleliśmy, że w naszych okolicach nie ma żadnego Tymka a jednak ;). My budujemy w okolicach Głogowa, ale mamy dopiero stan zerowy. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć wybudowanego już Tymka, więc jeśli moglibyśmy wprosić się do Was na budowę.... ;) to byłoby super!! Pozdrawiamy:)

 

my w okolicy Legnicy, stan surowy zamknięty, teraz wykańczamy - dom i siebie :) :), jak jesteście zainteresowani to napiszcie na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my w okolicy Legnicy, stan surowy zamknięty, teraz wykańczamy - dom i siebie :) :), jak jesteście zainteresowani to napiszcie na priv.

 

Tak z ciekawości, ile Was kosztował ten stan surowy zamknięty? My budowaliśmy wszystko zlecając firmie i nie oszczędzaliśmy na jakości materiałów . Udział własny w pracach zerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, ile Was kosztował ten stan surowy zamknięty? My budowaliśmy wszystko zlecając firmie i nie oszczędzaliśmy na jakości materiałów . Udział własny w pracach zerowy.

 

trudno oszacować kwoty bo nasza budowa trwała i trwała..., ze względów rodzinnych - wiedzieliśmy że nie możemy się tam przeprowadzić szybciej niż w tym roku - opieka nad maluchami ..., więc nie bardzo jest się do czego odnieść a i u nas sporo roboty własnej, skoro się nie spieszy to można powoli i samemu ect. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...