Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

Witam,

 

Forum trochę ucichło ostatnim czasem...wydawało się że już nikt nie buduje Tymka, a tu proszę! jaka niespodzianka! My już mieszkamy ponad 2 lata, choć w dalszym ciągu jeszcze trochę zostało do wykończenia. Na dzień dzisiejszy chyba będzie ciężko oszacować ile wydaliśmy na co, tym bardziej że nasza przygoda z Tymkiem zaczęła się w 2007/2008 rok a budowa w 2009. Wtedy ceny były inne... Dużo rzeczy mąż robił sam, więc też cena była inna.

Myślę że warto poświęcić trochę wieczorów i przeglądnąć forum od deski do deski, kiedyś pisaliśmy wszyscy bardzo dużo, znajdzie tam pan i ceny!!

 

Pozdrawiam, i życzę powodzenia w budowie! Tymek to na prawdę fajny domek!!

 

Dziekuje za sugestie Na swieta mam lekture:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...

Witam.

Dawno mnie tu nie było ale dużo wpisów mnie nie ominęło. Faktycznie bardzo cichutko się tu zrobiło.

 

Nasz TYMUŚ :)

http://images77.fotosik.pl/381/ce05b681659d8bdfmed.jpg

 

Tynki - salon

http://images75.fotosik.pl/381/b5a549b7a2272392med.jpg

 

Teraz panowie dzielnie działają z tynkami a po nich woda i kanaliza :) Już teraz tylko do przodu :)

Co tam u Was TYMOWICZE? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Wyłaz 2x i ława, okna doświetlają mi strych , ale przyznam że nie wiem co lepsze / tańsze. Może jak planujesz przy krawędzi dachu jakieś zielone coś to może lepiej stopnie może wstrzyma osuwajcy się śnieg trochę , ale to wyłącznie moje spostrzeżenie po czasie, rczej cięzko to zaplanować, co gdzi ebędzie rosło czy stało na zewnatrz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy w Tymku już prawie 3 lata, ale wciąż jeszcze nie wszystko gotowe. I jeszcze kilka lat to będzie trwało...

 

Przyszedł czas na zrobienie tynku na elewacji. Będzie to chyba tynk silikonowy Kosbud, kolor AK (jasny). Szacuję, że pójdzie ok. 22 wiader (po 25kg). Nie wiem jaka ziarnistość...

 

Szukam ekipy do wykonania elewacji zewnętrznej (tynk silikonowy). Wschodnia strona Warszawy. Czy mógłby ktoś polecić sprawdzonych, uczciwych fachowców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Fajna. Jaki mniej więcej koszt materiałów? Też coś podobnego chciałbym zrobić.

 

Hej :)

Dechy z tartaku około 35 zł. (zostało jeszcze na piaskownicę). Stemple zostały z podstemplowania + łańcuchy dostaliśmy :) Haki + śruby (około 50 zł.). Impregnat do drewna. Suma :) Około 150 zł. Wykonanie - darmowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Zrobiłem elewację. Tynk silikonowy Caparola. Kolor jasny, ekri, Aprikose 18 według wzornika Caparola, ziarno 1,5. Poszło 1,5 wiaderka gruntu i 14,5 wiaderek tynku (zostało 2,5 wiaderka) - mogę odsprzedać wiaderko gruntu i 2 wiaderka tynku.

 

Ekipę od elewacji mogę zdecydowanie polecić.

 

Po 4 latach od zrobienia ocieplenia w końcu jest tynk :) Dom nabrał z zewnątrz wyglądu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 months później...

Dzień Dobry,

jesteśmy z okolic Krakowa - Projekt TYMKA kupiliśmy już jakoś czas temu - ale teraz chyb wreszcie zabierzemy się za jego budowę!!! Szukamy kogoś , kto w naszych okolicach ( małopolskie ale może być też świętokrzyskie lub śląskie ) ma już wybudowanego TYMKA - będę wdzięczna za kontakt!

Przeglądam od kilku dni realizacje , ale zobaczyć na żywo - to pomogłoby w podjęciu kilku decyzji, głownie mam wątpliwości do łazienki na parterze oraz pomieszczenia gospodarczego...

Nasz projekt to TYMEK B z podwójnym garażem w odbiciu lustrzanym.

Pozdrawiam wszystkich TYMKÓW i dziękuję za dotychczasowe inspiracje - liczę na więcej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i dopisuję się do rodzinki Tymowiczów. Co prawda projekt jeszcze nie kupiony ale nastąpi to raczej już niebawem. Z tego co czytałam sporo osób robi większe lub mniejsze zmiany w projekcie. Ja również zamierzam kilka wprowadzić i to raczej takich większych ale o tym może później.

Mam jedno bardzo ważne dla mnie pytanie do osób już mieszkających w Tymkach jak radzicie sobie z myciem tego okna na klatce schodowej??? może to bardzo banalne pytanie ale dla mnie bardzo ważne. A może ktoś wg je zlikwidował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Mam jedno bardzo ważne dla mnie pytanie do osób już mieszkających w Tymkach jak radzicie sobie z myciem tego okna na klatce schodowej??? może to bardzo banalne pytanie ale dla mnie bardzo ważne. A może ktoś wg je zlikwidował?

 

Okno jest czyste. A likwidować go nie wolno z dwóch ważnych powodów:

1. Bardzo fajnie doświetla klatkę schodową. Bez tego okna byłoby tam po prostu ponuro.

2. Wygląd domu z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brunet wieczorową z tym że doświetla klatkę schodową zgadzam się w 100%procentach, ale w większości innych projektów domków klatki nie mają takiego okna i jakoś to funkcjonuje. A jeśli chodzi o wygląd z zewnątrz no cóż... Tymek jakoś wizualnie nie powala na kolana, tym bardziej w wercji katalogowej, więc myślę że brak jednego okna go już bardziej nie oszpeci. Ale temat okna zostawiam za zamknięty raczej zostanie, mąż bił się w piersi że zamontujemy szybę samoczyszczącą o on sam dwa razy do roku będzie je pucował... (trzymam za słowo).

 

Pytanie drugie i chyba bardziej ważniejsze. Czy jest jakaś możliwość by zupełnie pozbyć się tych słupów na poddaszu? w szczególności w tym największym pokoju przy łazience? Bo z tego co widziałam to reszta słupów jest, bądź opiera się na ścianach więc można je ładnie "zamurować" tylko ten jeden na środku pokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brunet wieczorową z tym że doświetla klatkę schodową zgadzam się w 100%procentach, ale w większości innych projektów domków klatki nie mają takiego okna i jakoś to funkcjonuje.

 

"Jakoś" ale gorzej. Bez tego okna klatka byłaby ponura. Lepsze wrogiem dobrego czy jakoś tak...

 

A jeśli chodzi o wygląd z zewnątrz no cóż... Tymek jakoś wizualnie nie powala na kolana, tym bardziej w wercji katalogowej, więc myślę że brak jednego okna go już bardziej nie oszpeci.

 

Czemu budujesz brzydki dom? Zdecydowanie radzę Ci zmienić projekt, bo dom zazwyczaj buduje się raz w życiu. Zbuduj taki dom, który będzie się Ci podobał. Ja na przykład tak zrobiłem.

 

Ale temat okna zostawiam za zamknięty raczej zostanie, mąż bił się w piersi że zamontujemy szybę samoczyszczącą o on sam dwa razy do roku będzie je pucował... (trzymam za słowo).

 

Czyszczenie tego okna nie jest problemem. Może 2 razy w roku nie trzeba...

 

Pytanie drugie i chyba bardziej ważniejsze. Czy jest jakaś możliwość by zupełnie pozbyć się tych słupów na poddaszu? w szczególności w tym największym pokoju przy łazience? Bo z tego co widziałam to reszta słupów jest, bądź opiera się na ścianach więc można je ładnie "zamurować" tylko ten jeden na środku pokoju...

 

Ciężko mi sobie wyobrazić ten pokój ze słupem prawie na wprost drzwi... Zrób wszystko aby go usunąć. Każdy inny może zostać, ale ten jeden mocno popsułby funkcjonalność domu. Wpierw pogadaj z kierownikiem. Napisz jaką masz (albo planujesz) dachówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...