Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Po długich poszukiwaniach odnaleźliśmy nasze forum i chyba musimy przyłączyć się do opinii tych niezadowolonych może to kwestia czasu, żeby się przyzwyczaić do nowej szaty?

 

życzymy wszystkim starym i nowym forumowiczom tymka wspaniałych świąt wielkanocnych, a przede wszystkim tym co już mieszkają - dużo, dużo radości w waszych ukochanych tymkach, a dla przyszłych mieszkańców udanych postępów budowlanych i jak najszybszego zamieszkania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach odnaleźliśmy nasze forum i chyba musimy przyłączyć się do opinii tych niezadowolonych może to kwestia czasu, żeby się przyzwyczaić do nowej szaty?

 

życzymy wszystkim starym i nowym forumowiczom tymka wspaniałych świąt wielkanocnych, a przede wszystkim tym co już mieszkają - dużo, dużo radości w waszych ukochanych tymkach, a dla przyszłych mieszkańców udanych postępów budowlanych i jak najszybszego zamieszkania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Niedawno ja również pytałam o kominek, ale niewiele się dowiedziałam. My znaleźliśmy pana, który twierdzi, że rozprowadzenie da się zrobić. Kwestia jaki wkład zamontujemy, jak rozmieścimy kratki itp. Wyceny różne w zależności od tego, jaki wkład i z czego wykonana obudowa. Moc jaką proponuje, to około 15kw, rozrzut cenowy od 8tys do 15 tys za wszystko, tzn wkład, rozprowadzenie, obudowa. A jakie wy dostaliście wyceny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzoproszę o podpowiedź, ile czego potrzeba do wykonania ocieplenia zewnętrznego domku, tzn:

- ile metrów styropianu potrzeba, ocieplam gr. 12 cm

- ile potrzeba kleju

- ile kołków do styropianu

- ile siatki

- ile tynku

- ile litrów farby

Z góry dziękuje za pdpowiedź. Pozdrawiam wszyskich budujących i mieszkających w Tymku.

 

A oto obecna kalkulacja Arbetu na styropian do Tymka:

- elewacja zewnętrzna 193 m2 - grubość styropianu 20 cm = 38,6 m3 134 paczki(CHODZI O FREZOWANY) (lambda 0.4) za 108 zł + VAT

- podłoga na parterze 84 m2 - grubość styropianu 20 cm = 16,8M3 = 56 paczek (lambda 0.3 za 82.68 zł + VAT

- podłoga na piętrze 99 m2 - grubość styropianu 10 cm = 9,9 m3=33 paczki (lambda 0.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek

Obawiam się że 84m2 na podłogę parteru to mało, mi przy standardowym Tymku do wylania chudego betonu wychodzi jakieś 100m2 z groszami. U was jest jeszcze dodatkowy garaż, chyba że coś źle dumam.

Pozdrawiam

 

Dziękuję, przeliczę jeszcze raz. A tak na marginesie, to od poniedziałku styropian idzie w górę o jakieś 20 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich coś ostatnio tu się zrobiło cicho ale to wina pewnie tego ze wszyscy zajęci budowaniem i wykończeniem ! dziś ukończyli prace związane z centralnym ogrzewaniem czyli tzw rurarz materiały to koszt 4900 a robocizna 1700 porównując ceny z sąsiadami wychodzi mi po środku! na parterze podłogówkę mam w wiatrołapie łazience holu kuchni salonie na pietrze tylko w łazience do tego rezerwowy grzejnik w wiatrołapie (40) i dwa w salonie - w razie w !!! teraz zastanawiam się nad piecem do co i jestem już prawie zdecydowany na piec SAS UWT tylko teraz jaka moc 17 kw czy 23 kw oto jest pytanie do tych co juz maja zimę w tymkach za sobą proszę was o poradę i pomoc. za tydzień przychodzą do wylewek 11 zł za m2 jak na okolice to cena znośna powiedzieli ze w 1 dzień zrobią !!!! pozdrawiam i czekam na odpowiedz w sprawie pieca i mojego ostatniego postu związanego z jętka która idzie przez komin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chioski, ja byłem pewien że Ty żartujesz z tą jętka biegnąca przez komin, wg mnie to niedopuszczalne i nie mam pojęcia jak ktoś mógł Ci coś takiego zrobić, żaden kierownik budowy nie powinien zgodzić się na takie rozwiązanie.

Upewnij mnie tylko - jętka biegnie Ci przez środek komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie spojrzeć w projekt i zapewne chodzi o jętkę przy kominie od kominka. W projekcie oczywiście takie rozwiązanie nie wystepuje, ale być może najpierw trwały prace nad więźbą, a dopiero potem został (jak przypuszczam) wymurowany komin i nikomu nie przeszkadzal taki stan rzeczy. Pytanie brzmi czy jętka przechodzi w kominie przez kanały wentylacyjne, czy dymowe. Jeśli ta druga opcja to tylko pokazuje, że większość budowlańców to zbieranina niewykształconych papraków, którzy żerują na bogu ducha winnych inwestorach. :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec jętka podwójna leci przez środek komina tego od kominka co prawda w środku jest wkład ceramiczny na całej długości ale ... zawsze zachodzi ryzyko ze iskierka się gdzieś wydostanie!!!! tynkarz opowiadał mi sytuacje ze u niego w rodzinie po 20 latach dom spalił się właśnie od tego !!!

aha i żeby była jasność projekt został zatwierdzony przez urząd gminy oczywiście ze zgoda na budowę (jak widać te barany nawet tego nie przeglądają) bede to przerabiał wstawię tam jakis teownik albo kantówkę

mój komin od kominka jest dosc szeroki tzn jakies 110 cm a jak jest u was?

U nas też szeroko........http://img146.imageshack.us/img146/33/365s.jpg a potem zrobiło się:wymian górą i dołem, i jętki poszły niżej.....http://img412.imageshack.us/img412/4464/376g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie mogę odwrócić zdjęcia! Ktoś może wie jak?

 

jak otwierasz foto (nie wiem jaki masz program do zdjęć) to poniżej jest taki pasek i strzałeczki :) w lewo lub w prawo, nimi obróć zdjęcie, jak obrócisz do żądanej pozycji, zapisz je w pliku, mam nadzieję , że w miarę nieskomplikowanie wytłumaczyłam ;) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...