Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja jeszcze tego nie widze ale jak juz cos bedzie widac to napewno zrobie fotki a teraz tylko na papierze i wyobraznia. do wykuszu nie wracajmy poniewarz i tak nie bedzie przynajmnie u nas mam już fundamenty i sciany już sie buduja wiec nie ma ci płakać nad rozlanym mlekiem jest zal ale nic juz nam po tym. tylko szkoda że nikt nam wczesniej nie podpowiedzial Mirek i Renia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu się dzieje :)

wykusz sie przydaje wlasnie na stół jadalniany widzialam w innym domu salon z wykusza te same wymiary i naprawde nie jest tak zle salon przynajmniej dla nas jest wystarczajacy :)

 

a jolu czyli jak bede robic dachówke to bede musiala miec filar w pokoju nad jadalnia ?? nie bede mogla go zlikwidowac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku i Reniu

 

jeszcze nie kupiliśmy bo juz wyjechaliśmy z polski teraz znowu zajmuję sie tym teściu on robi wywiady i to sie dopiero okaże zdecydowana bym byla na dachówke brassa ale tylko wtedy jak bedzie mozna zlikwidowac ten słup, pisałam juz do architekta jak to bedzie wiec nie dlugo sie wszytsko okaze,

Trudno budowac dom jak sie jest poza polska ale cóż zrobic waże że mam zaradnego tescia ktory nam bardzo duzo pomaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu się dzieje :)

wykusz sie przydaje wlasnie na stół jadalniany widzialam w innym domu salon z wykusza te same wymiary i naprawde nie jest tak zle salon przynajmniej dla nas jest wystarczajacy :)

 

a jolu czyli jak bede robic dachówke to bede musiala miec filar w pokoju nad jadalnia ?? nie bede mogla go zlikwidowac ??

My nie mowimy o betonowym filarze z parteru tylko drewnane słupy na poddaszu (jest ich osiem)

Jeśli chcesz zlikwidować ten filar na parterze to musisz zrobic mniejsze wejście z salonu do kuchni (my takie mamy) i musisz rozmawiac o tym z kierownikiem budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taj Jolu i Jarku Delus miał świetny pomysł z tym wykuszem i my nawet przez pewien czas byliśmy zdecydowani zrobić go w naszym domu tylko trochę większy niż DELUS, ale... no właśnie ale chcemy zrobić też dodatkowy budynek gospodarczy z garażem co spowodowało że nasze plany się trochę zmieniły, ponieważ nasza działka ma 24,5 m szerokości i budynek ten który chcemy umieścić za domem zbyt bardzo zachodziłby na dom. Cóż dlatego też musieliśmy właśnie zweryfikować nasze plany i wywaliliśmy ten pokój na dole ale za to robimy dodatkowy pokój u góry w miejscu dotychczasowej łazienki, bo z kolei łazienka według pomysłu właśnie DELUSa jest obok schodów po drugiej stronie domu w miejscu holu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie ten temat z filarami wzmacniającymi dach. Czy ten filary są w projekcie bo obecnie nie mam już dokumentów ponieważ są u architekta? Z tego co kojarzę to dach w oryginalny, rpojekcie jest przewidziany na ułożenie dachówki ceramicznej - czyli najcięższego materiału pokryciowego. Pewnie macie racje że lepiej wzmocnic konstrukcję, koszty nie duże a śpiszspokojnie. A z autopsji, możecie powiedzieć czy te słupy a z tego co przeczytałem jest ich osiem da się jakoś sprytnie ukryć ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieść słupy są tuż przy scianie jeden przy kominie (one w niczyn nie przeskadzają bo przylegaja przy ścianie) i ósm słu jest najgorzej a mianowicie on stoi w samym środku(1,5 metra od ściany) w sypialni nad salonem i właśnie trzeba pomysleć jak to ukryć. My wogóle wszystkie zlikwidowalismy (bedziemy kryć blachodachóką) i nie mamy problemu. Wiem że Kasia i Piotrek też w cześniej myslelio zlikwidowaniu ale ich Kierownik budowy zarządał żeby trzymali z projektem więc musieli wstawić je (pewne ze względu na dachówki bo nasz Kierownik mówiłże jeśli my chcemy kłaść dachówką to musią być te słupy)

P.S. słupy drewnane na poddaszu dają rónierz urok całego pomieszczenie jak zrobicie sufit nad jętkami nie pod jętkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie ten temat z filarami wzmacniającymi dach. Czy ten filary są w projekcie bo obecnie nie mam już dokumentów ponieważ są u architekta? Z tego co kojarzę to dach w oryginalny, rpojekcie jest przewidziany na ułożenie dachówki ceramicznej - czyli najcięższego materiału pokryciowego. Pewnie macie racje że lepiej wzmocnic konstrukcję, koszty nie duże a śpiszspokojnie. A z autopsji, możecie powiedzieć czy te słupy a z tego co przeczytałem jest ich osiem da się jakoś sprytnie ukryć ?

Zapomniałem powiedzieć że te słupy (Wy nazywacie filary) są w projekcie - przed chwilą zaglądałęm nasz projekt (tylko ze mamy wersje z pojedynczym garazem i nie wiem jak u was w wersji z podwójnym garazem (myślę że powinny być)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Tymowiczów. A więc radziłbym wszytkich, którzy mają pokryć dach dachóką ceramiczną i cementową a chą rónierz zlikwidować słupy drewnane na poddaszu (proszę spojrzeć na Wasz projekt) to najpierw konsultujcie się z kierownikiem budowy czy architektem który nanosi wam zmiany w projekcie albo z autorem tego prjektu (Ernest Gross, Jowita Gross-Mazurska, Cezary Ceglarek z biura projektowego Horyzont). Zamkniemy w tą sprawę i nikt z Was nie może radzic innymi (bo to poważna sprawa z tymi słupami) (bo jak ktoś słucha z Waszej rady a potem bedzie miał do Was protensję że sie zawali dach) dlatego uważam że z tym problemem ma zgłosic się z fachowcem 8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie do wszystkich, czy macie juz wizję na elewację czyli kolor tyku, cokołu i dachu(podejrzewam że kolor dachu to prawie wszysce wiedzą)

My Dach będziemy mieli cerwoną ceglistą i cokól też a tynk to ecri lub jasny zółty. Może w przyszłości coś się zmieni się koor co do tynku i cokołu.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś zadał już pytanie projektantom z horyzontu odnośnie tych filarów drewnianych na piętrze?

W przyszłym tygodniu nasze papiery idą do starostwa, jesteśmy po ostatnich uzgodnieniach z architektem, mamy już projekt płyty fundamentowej ( grubość 35 cm). Rozmawiałem też z budowlańczmi i mamy termin rozpoczęciabydowy zaklepany na wiosnę zaraz jak pogoda pozwoli. Mam trochę strach jak to będzie.

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś zadał już pytanie projektantom z horyzontu odnośnie tych filarów drewnianych na piętrze?

W przyszłym tygodniu nasze papiery idą do starostwa, jesteśmy po ostatnich uzgodnieniach z architektem, mamy już projekt płyty fundamentowej ( grubość 35 cm). Rozmawiałem też z budowlańczmi i mamy termin rozpoczęciabydowy zaklepany na wiosnę zaraz jak pogoda pozwoli. Mam trochę strach jak to będzie.

Pozdrawiam

Artur

Płyty fundamentowe, czy bloczki fundamentowe, a może płyty betonowe pod podłogę? nie rozumiem o czym chcesz mówić??? O słupach pytaliśmy naszego kierownika budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z moim wykonawcą – firmą budowlaną i wykonawca powiedział mi że w istocie nie ma problemu z wywaleniem tej ściany na dole która spowoduje powiększenie salonu a zlikwidowanie pokoju, że zrobi się ten jakiś podciąg, coś wspominał o belce metalowej. A co do góry, te filary też da się wywalić poprzez zastosowanie też jakiegoś podciągu w kształcie rombu – cokolwiek to znaczy. Gość jest też architektem więc raczej się zna, zresztą jak sam nie buduje bo się na tym nie znam, pozostaje mi tylko zaufanie do wykonawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...