Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Budujemy Tymka z 2 garażami i podwyższoną ścianką kolankową.

Prosze podać maia a wyślę zdjęcia na privatiw

 

jolaada, a ja też mogę prosić o zdjęcia projektu, jeśli masz już przygotowane? Mój mail to [email protected]

Ściankę kolankową chcemy podnieść dopiero na budowie i chcę porównać nasze przemyślenia z projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Mam ogromną prośbę o podanie ile kosztowało Was rozprowadzenie prądu w Tymku. Planujemy zrobić elektryke i szukamy fachowca od tego. Z góry dziękuje !!!

 

U nas drogo.

220 punktów. Óświetlenie, telewizja, alrarm.

Z materiałem, ze skrzynka i wszystkimi pierdołami do niej, z przyłaczem do domu, wraz ze siła i od razu mieszkaniówka - 10 000 PLN.

Nic nas nie interesowało, jedynie usytuowanie gniazdek, rozmieszczenie światła w domku.

Troszke nam Pan podpowiedział. Ja jestem zadowolony mmio, ze mozna było zrobic to taniej.

kontakty do tego niestety musimy sobie kupic sami. Wybrałem Berkera za około 3000 PLN. Montaz po gipsówce w cenie powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie proszę, jeśli pamiętacie Wasze ceny za kominy. I czy wszystkie robiliście ocieplone, czy np. ten od kominka nie trzeba ocieplać (tak mi radzili w dwóch hurtowniach)

Moje wyceny za 9 mb i 8,5 mb komina (kompletny z wyczystkami i czapą) to

1) 6200 zł brutto za Schiedla, oba bez ocieplenia

2) 6069 zł brutto Presto Duo za oba ocieplone

3) 5469 zł brutto Presto Duo (ten od kominka bez ocieplenia)

4)5063 zł brutto Wit-Kom Szczecinek oba ocieplone

Zastanawiam się, czy jest wielka różnica wpomiędzy kominami Schiedla a innych producentów, które też przecież posiadają odpowiednie atesty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie proszę, jeśli pamiętacie Wasze ceny za kominy.

[...]

Zastanawiam się, czy jest wielka różnica wpomiędzy kominami Schiedla a innych producentów, które też przecież posiadają odpowiednie atesty?

 

Ja płaciłam prawie 6500 za dwa kominy Leiera, oba fi 20, oba po 8,5 m, oba ocieplone wełną, z pustakami wentylacyjnymi, z wyczystkami etc.

Za Schiedla miałam wycenę coś ponad 7.000 (już z 12% rabatem), z tym że komin do kominka bez wełny i chyba nie z kompletnym wyposażeniem. Wybrałam po prostu tańszego producenta.

Sądzę, że w znacznym stopniu w przypadku Schiedla płaci się za markę. Ale z drugiej strony możesz spodziewać się najwyższej jakości wyrobu (bo skądś ta renoma firmy się wzięła).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ile wyszedł was fundament? To znaczy do tak zwanego 'stanu zerowego' chodzi mi o sam materiał bez robocizny.

Pytam bo chcieliśmy z mężem jeszcze przed zimą zrobić fundamety ale bez brania kredytu i chciałam wiedzieć czy z własnymi oszczędnościami i przy porzyczce od rodziców się uda to zrobić a nie mam zielonego pojęcia jeszcze o kosztach budowy: . Z góry dziękuje za odp. i pozdrawiam wszystkich!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, budowa znów się rozpoczęła w tym 2010 roku!!

Schody w domu już są, te na poddasze, ze spocznikiem, te do piwnicy dziś się robiły.

 

Jak dobrze pójdzie to w piątek będą OKNA!!!!!!!!!!!!!!

 

Coś się dzieje!! Dom-wygląda w końcu jak dom!!!

Na parterze wyszła nam spora łazienka, po wybudowaniu ścianek działowych. Nie ma spiżarki,bo jest piwnica. I przejście mamy też za kominem, jak u kilku innych Tymkowiczów.Super to wygląda, chyba lepsze rozwiązanie niż w projekcie.

Na poddaszu zamiast 3 sypialni, wyszły 4 i bardzo ładna, spora garderoba-pokój!! Nie mogę się doczekać jak kiedyś to będzie NASZ DOM!! Choć tyle jeszcze roboty....

 

Pozdrawiam wszystkich "starych" i "nowych" Tymkowiczów!! :):)

 

i... OBY POGODA SIĘ POPRAWIŁA!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...