Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

HMMM:-)

Bertolo, tubądzin Harion - mam w kuchni , tylko odcienie brązu - fantastyczne:-) Bardzo fajne w utrzymaniu czystości

Zastanawiam się na górną łazienką w odcieniach popielu z zielenią jak Twoja dolna łazienka - tylko czy nie przesadzę z Harionem w całym domu:-)

Proszę wklejcie zdjęcia jak już będziecie mieli dolną łazienkę zrobioną, jestem ciekawa efektu na żywo.

 

pozdrawiam Ewa

 

Ewa wklejam zdjecia dolnej łazienki.

Prawie skończona. Zostały tylko światełka, pomalowanie sufitu i drzwi.

Zdjęcia niestety nie oddaja eefktu, gdyż łazienka jest taka malutka, że obiektyw nie zbiera mi całości. Musiałbym załozyc rybie oko, a niestety nie mam :(

 

Płytki fantastyczne.

Efekt końcowy bedzie jak puszcza wodę i zrobie oczyszczalnie.

Co do wody to rury juz leżą. pewnikiem w poniedziałek zaczna kopać. oby ...

 

http://img33.imageshack.us/img33/4138/dsc0338a.png

 

http://img263.imageshack.us/img263/1644/dsc0339a.png

 

http://img687.imageshack.us/img687/8656/dsc0341a.png

 

http://img686.imageshack.us/img686/3137/dsc0342a.png

 

http://img683.imageshack.us/img683/9260/dsc0343a.png

 

http://img96.imageshack.us/img96/299/dsc0345a.png

 

 

Nad kibelkiem dwie wneki podswietlone. Pod prysznicem też półeczka z podświetleniem.

Lustro wtopione miedzy płytki, mała umywaleczka postawiona na blacie zrobionym z mozaiki hariona. Podwojna.

Mała łazieneczka ale przytulna. Płytki łatwe do utrzymania w czystosci, wspaniale współgraja z tymi listwami ozdobnymi.

Dla nas bomba.

 

Górna łazienka robi sie powolutku, a ja kończę strych z płyt osb.

 

Pozdrawiamy wszystkich budowniczych tymka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy więźbę mają już za sobą. niedługo zamówię drewno na więźbę i zastanawiam się nad przekrojami płatwi PL1a i PL1b (mają przekrój 14 na 25 cm i długość 13,85m). Wymiar wydaje mi się bardzo duży i ciekawi mnie czy ktoś trochę odchudził te przekroje np. 16 na 16 cm i ewentualnie na ile części dzieliliście te płatwie, bo wciągnąć to na górę bez dźwigu, to chyba niemożliwe. Cieśla mi mówi, żeby słupy S1 i płatwie PL1a i PL1b zrobić 16 na 16 cm, że to w zupełności wystarczy płatwie podzielić przynajmniej na dwie częsci. Odchudzaliście przekroje, czy wszystko wg projektu?

Na dachu będzie ceramika, czyli tak jak w projekcie.

 

Ja zostawiłem przekroje takie jak w projekcie.

Niestey drzewo było mokre i tak płatew "schudła" tak około 2 cm a krokwie i jetki około 1 cm. Więc wez i to pod uwagę.

Ceramika to diabelnie cięzki dach. Wiem bo sam mam. Do tego deskowany i ocieplony do kalenicy plus płyty osb na strychu i karton gips podwieszany do jetek. Więc troche ciężaru jest.

U nas słupów nie ma ale zastanawiam sie czy nie wstawie przynajmniej w pokoju nad salonem. Póki jest taka mozliwość. Męczy mnie cały czas ten cięzar. Plus ewentualny snieg na dachu, który juz tej zimy zrzucałem :(

Kierownik, ciesla i majstry zdecydowali, że nie potrzeba słupów. Ale przekroje płatwi, jetek i krokwi i murałaty zostały. Płatwie jedynie podzieliłem na pól. A własciwie to tam gdzie sie opieraja na murze.

 

Poza tym ile PLN zaoszczedzisz na odchudzeniu tych płatwi ? Gra nie warta świeczki przy takim ciężarze jakim jest ceramika. Moja waży 45 kg/1M2. Plus deski, laty, kontrłaty, wełna, osb i ciężar z karton gipsu. pewnikiem jakieś 60albo i wecej kg na 1m2 wychodzi. Co przy połaci dachu np nad pokojem nad salonem daje 60 x 50 = 3 tony :) i ewentualny snieg. Więc płatew na której opieraja się zaciosene krokwie musi być solidna i przenosić ciężar na murłatę. A ta z kolei na mur.

 

Ale ja ekspertem nie jestem. Tak sobie tylko dywaguje. Każdy robi jak uważa i pod czym podpisuje mu sie kierownik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nikt się nie pochwali ile zapłacił za instalację wodną?

 

Robocizna hydraulik - 3200 PLN za:

 

- rozprowadzenie wody po domu

 

- kanalizacja

 

- ogrzewanie podłogowe plus grzejniki

 

Przyłacze wody z wodociągów 3000 PLN, albo 2000. konkurs trwa :)

 

Materiały dla hydraulika (bez bateri, wanien itp) : około 10 000 PLN

 

Policzone tak na szybko.

Jak sie kiedyś zbiore, wróc jak skończe dom, to uzupełnie dziennik, bo wszystko co do grosika mam zapisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się dzisiaj rozpisałem :)

Podziele się z Wami moim problemem.

Tez tak macie ?

Ja kompletnie przez ten dom nie mam czasu dla mojego syna.

Strasznie nad tym ubolewam.

Wraz z jego wiekiem uciekaja mi piekne chwile, przez to, że nie mam dla niego czasu.

I chociaz stryszek wykańczam własnie dla niego, dla nas, jako miejsce do zabawy min. kolejka, to jednak wyrzuty sumienia nie pozwalaja mi o tym przestac mysleć.

Tez tak macie, że zaangazowani w budowe i pracę przy Tymku, zwłaszcza jak sie dużo robi samemu, nie macie czasu dla bliskich ?

 

Chociaz tyle, ze dzisiaj w końcu nauczyłem syna jazdy na rowerze. W końcu ma osiem lat i az wstyd, Ale udało się. Znalazłem chwilke i oczywiście na budowie nauczyłem go prowadzic ten jednoslad. Nie obyło sie bez płaczu, ale w końcu.

 

HI, Hi, Hi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich Tymkowiczów !

Decyzja już zapadła kupiliśmy projekt domu Tymek A w odbiciu lustrzanym blisko Świdnicy na Dolnym śląsku.

Kiedy ruszymy z budową tego nie wie nikt. Na razie załatwiamy papiery. I w związku z tym mam pytanie. Proszę o informacje. Szukamy Tymowiczów z naszej okolicy dom wybrany,ale chcielibyśmy zobaczyć go w naturze Pozdrawiamy wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr piękna ta Wasza łazienka, faktycznie małe mamy te łazieneczki, ale musi wystarczyć nie ma wyjścia.Mam pytanie czy te piękne duże chyba beżowo-złote płytki to też z kolekcji Harion?Postępy robicie ogromne, pewnie jeszcze w tym roku będziecie chcieli zamieszkać?Pozdrowionka dla żonki i synka!

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr piękna ta Wasza łazienka, faktycznie małe mamy te łazieneczki, ale musi wystarczyć nie ma wyjścia.Mam pytanie czy te piękne duże chyba beżowo-złote płytki to też z kolekcji Harion?Postępy robicie ogromne, pewnie jeszcze w tym roku będziecie chcieli zamieszkać?Pozdrowionka dla żonki i synka!

"

 

Dziekujemy. Nam tez sie podoba, pomino, ze mała :)

Całość kolekcji harion z tubadzina. Sa dwa odcienie. My wybralismy ten plus dekory. Niestety na zdjeciach nie widac wszystkiego. Zapraszamy do siebie. To ocenicie.

A postepy ida powoli, ale zamierzamy w tym roku sie wprowadzic :) Wszystko zalezy jak szybko uporam sie z gipsowaniem, malowaniem, panelami i całą reszta.

I jak kasy starczy.

Warto sie meczyć, chocby dlatego widoku.

Spacer boso po trawie z kubkiem kawy rano - bezccenne.

 

W wolnych chwilach (sic !) skończyłem trawnik przed tarasem. Masa ziemi nawieziona do przerzucenia, zagrabienia, kupa nawozu i kilkanascie kartonów trawy. Ale opłacało sie. Dzisiaj odbyło sie pierwsze koszenie przy widowni :)

 

http://img171.imageshack.us/img171/2310/20100529029a.png

 

A co tam u Was ? Jak wasze postepy ? Kiedy wracacie ?

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa wklejam zdjecia dolnej łazienki.

Prawie skończona. Zostały tylko światełka, pomalowanie sufitu i drzwi.

Zdjęcia niestety nie oddaja eefktu, gdyż łazienka jest taka malutka, że obiektyw nie zbiera mi całości. Musiałbym załozyc rybie oko, a niestety nie mam :(

 

Płytki fantastyczne.

Efekt końcowy bedzie jak puszcza wodę i zrobie oczyszczalnie.

Co do wody to rury juz leżą. pewnikiem w poniedziałek zaczna kopać. oby ...

 

 

 

 

Nad kibelkiem dwie wneki podswietlone. Pod prysznicem też półeczka z podświetleniem.

Lustro wtopione miedzy płytki, mała umywaleczka postawiona na blacie zrobionym z mozaiki hariona. Podwojna.

Mała łazieneczka ale przytulna. Płytki łatwe do utrzymania w czystosci, wspaniale współgraja z tymi listwami ozdobnymi.

Dla nas bomba.

 

Górna łazienka robi sie powolutku, a ja kończę strych z płyt osb.

 

Pozdrawiamy wszystkich budowniczych tymka

 

 

Bertolo:-)

 

wielkie dzięki:-)

 

no efekt jakiego się spodziewałam - fantastycznie:-)

 

A powiedz mi , te szare płytki nie dają trochę efektu, że łazienka jest "zimna". Wiem że te jasne są fajowe, z brązem (tak jak w mojej kuchni:-)) efekt jest ok - tych szarości trochę się obawiam... pewnie nie potrzebnie

 

Ja ciągle szukam inspiracji - przerabiałam już wiele płytek , a jednak ciągle wracam do Hariona (z tego wniosek, że pierwsze decyzje są najtrafniejsze, za dużo mam czasu do analizy).

 

pozdrawiam serdecznie i oczywiście czekam na zdjęcia łazienki dużej:-)

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...