Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jaki jest koszt materiałów na tę superową łazienkę? Bez robocizny! Bardzo mi się podoba,może sobie zrobię podobną?

 

- klapka samba geberit - 190 PLN

- bateria zoni nexe umywalka (polecam) - 250 PLN

- bateria zoni natrysk plus bateria - 600 PLN

- kabina Geo6 Koło - polecam - łatwa w montazu i naprawde porządnie wykonana - 1050 PLN

- brodzik niski Koło - 400 PLN

- umywalka Koło Qatro - droga, ale trudno nam bylo znależź takie maleństwo - 400 PLN

- muszla wiszaca koło style plus deska 500 PLN

- płytki sciany harion - około 17 m2 - 1700 PLN

- płytki harion podłoga - około 3 m2 - 180 PLN

- 3 x dekor harion 250 PLN

- listwy ozdobne harion - 300 PLN

 

plus klej elastyczny mapei na podłoge wg metrów i mapej na ściane tez wg metrów. Nie pamietam ile wyszlo. Ale kupowałem elastyczny po 40 PLN, a zwykły po 15 PLN.

Do tego silikon i fuga z mapei plus lustro za 70 PLn, światełka - halogeny i farba na sufit. i ozdoby syfon do umywalki za 90 PLN. Az tyle, żeby to jakos wygladało. miało byc taniej, ale rózne perypetie sprawiły, że wybralismy koło i dlatego wyszło troszke drożej. Ale teraz jestesmy zadowoleni. Efekt końcowy jest ok. i płytki nie sa szare. Na zdjeciu lampa z obiektywu przekłamuje. teraz od zony usłyszałem, ze szkoda ze nie dalismy więcej ciemnych. Niestety, mimo, ze płytki drogie to dwie, czy trzy były krzywe jak łyżwa, a to niestety przy szlifie widać. Zwłaszcza jak ma sie takiego pedantycznego jak my fahowca. ale wymienilismy je bez problemu. Naprawde poleca je, ale z tymi dekorami. Są łatwe w utrzymaniu i łazienka ciekawie wyglada. mamy nawet wrazenie, że ta górna wyjdzie brzydziej niz ta malutka. A miało byc na odwrót. Tym którzy sie zastanawiają polecam !!!

 

Pozdrawiam

 

p.s. po przebojach z opocznem( reklamacja) uważam, że te trzy płytki krzywe z tubadzina, są niczym w porównaniu do róznicy siegajacej 4 mm miedzy płytkami. Teraz przez róznice w długosci, ba nawet w oddcieniach mam dwa komplet płytek do łazienki na górze. A własciwie jeden bo drugi własciwy, wymieniony juz połozony na scianie. Zmieniam od tygodnia zdanie. Opoczno - nie dziekuje ! Śmieszne, ale kupujecie płytki zwracajcie uwage na wszystko. data produkcji, odcień, kalibracja i co najwazniejsze, czy sa takie same na długość i maja pożadany przez was kolor. i czy aby sie nie "wygieły" jeszcze w fabryce. Bo fahowiec zwali na płytki jak spieprzy. Nasz powiedział, że tych nie połozy, bo bedzie na niego.Lepiej sprawdzic dłużej niż niemile sie rozczarowac kiedy dostaje sie płytki z data produkcji np 2008 i ten oddcień wam nie lez, albo jest inny od tego co zamierzaliscie połozyc.. Poza tym opoczno toleruje do 5 mm róznice w płytkach przy reklamacji. Wiec powodzenia tym, którzy chcą kłaśc fuge 1,5 mm przy takich róznicach w długosci płytek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z nieco mniej przyjemnym tematem jak płytki, trzeba niestety zejść na ziemię. Do wszystkich co budowali z betonu komórkowego na klej, ile kg wam poszło i jaką markę używaliście?

Tyle kupiłem Ytonga i tyle powinno zostać zużyte kleju, wg średniego zużycia:

48 worków na 1872 szt. bloczków na ściany nośne.

YTONG BL.24 SG+T bloczek PP2/04 gr.24 1872 szt. po 7.2 zł = 13478.4 zł

705.6 zł = 48 szt. x 14.7 zł - klej do Ytonga

Poszło oczywiście więcej, ale to już zależało od murarza.

Jeśli chodzi o markę, to chyba szary Izolbet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- klapka samba geberit - 190 PLN

- bateria zoni nexe umywalka (polecam) - 250 PLN

- bateria zoni natrysk plus bateria - 600 PLN

- kabina Geo6 Koło - polecam - łatwa w montazu i naprawde porządnie wykonana - 1050 PLN

- brodzik niski Koło - 400 PLN

- umywalka Koło Qatro - droga, ale trudno nam bylo znależź takie maleństwo - 400 PLN

- muszla wiszaca koło style plus deska 500 PLN

- płytki sciany harion - około 17 m2 - 1700 PLN

- płytki harion podłoga - około 3 m2 - 180 PLN

- 3 x dekor harion 250 PLN

- listwy ozdobne harion - 300 PLN

 

plus klej elastyczny mapei na podłoge wg metrów i mapej na ściane tez wg metrów. Nie pamietam ile wyszlo. Ale kupowałem elastyczny po 40 PLN, a zwykły po 15 PLN.

Do tego silikon i fuga z mapei plus lustro za 70 PLn, światełka - halogeny i farba na sufit. i ozdoby syfon do umywalki za 90 PLN. Az tyle, żeby to jakos wygladało. miało byc taniej, ale rózne perypetie sprawiły, że wybralismy koło i dlatego wyszło troszke drożej. Ale teraz jestesmy zadowoleni. Efekt końcowy jest ok. i płytki nie sa szare. Na zdjeciu lampa z obiektywu przekłamuje. teraz od zony usłyszałem, ze szkoda ze nie dalismy więcej ciemnych. Niestety, mimo, ze płytki drogie to dwie, czy trzy były krzywe jak łyżwa, a to niestety przy szlifie widać. Zwłaszcza jak ma sie takiego pedantycznego jak my fahowca. ale wymienilismy je bez problemu. Naprawde poleca je, ale z tymi dekorami. Są łatwe w utrzymaniu i łazienka ciekawie wyglada. mamy nawet wrazenie, że ta górna wyjdzie brzydziej niz ta malutka. A miało byc na odwrót. Tym którzy sie zastanawiają polecam !!!

 

Pozdrawiam

 

p.s. po przebojach z opocznem( reklamacja) uważam, że te trzy płytki krzywe z tubadzina, są niczym w porównaniu do róznicy siegajacej 4 mm miedzy płytkami. Teraz przez róznice w długosci, ba nawet w oddcieniach mam dwa komplet płytek do łazienki na górze. A własciwie jeden bo drugi własciwy, wymieniony juz połozony na scianie. Zmieniam od tygodnia zdanie. Opoczno - nie dziekuje ! Śmieszne, ale kupujecie płytki zwracajcie uwage na wszystko. data produkcji, odcień, kalibracja i co najwazniejsze, czy sa takie same na długość i maja pożadany przez was kolor. i czy aby sie nie "wygieły" jeszcze w fabryce. Bo fahowiec zwali na płytki jak spieprzy. Nasz powiedział, że tych nie połozy, bo bedzie na niego.Lepiej sprawdzic dłużej niż niemile sie rozczarowac kiedy dostaje sie płytki z data produkcji np 2008 i ten oddcień wam nie lez, albo jest inny od tego co zamierzaliscie połozyc.. Poza tym opoczno toleruje do 5 mm róznice w płytkach przy reklamacji. Wiec powodzenia tym, którzy chcą kłaśc fuge 1,5 mm przy takich róznicach w długosci płytek..

 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedż!Od pewnego czasu śledzę Waszą budowę i jestem pod wielkim wrażeniem postępów i jakości wykonania.Wiele pomysłów zastosuję u nas.Załączam pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedż!Od pewnego czasu śledzę Waszą budowę i jestem pod wielkim wrażeniem postępów i jakości wykonania.Wiele pomysłów zastosuję u nas.Załączam pozdrowienia!

 

Miło mi. polecamy sie w jakiej kolwiek sprawie odnosnie Tymka.

Szkoda, że nie mam czasu pisac dziennika.

Brak systematyczności. Dobrze, że zdjecia chociaz robię.

Ale cos za coś. Własnie wróciłem z budowy. i tak prawie codziennie od 7 rano. Wiec kiedy pisać ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nareszcie start.

http://foto1.m.onet.pl/_m/f113d45d1e9307e2de70eb61b9e579a9,10,19,0.jpg

Przy tej okazji pytania o ewentualne problemy, które pojawiły się u Was w trakcie prac przy fundamentach. Ewentualne rady. Dzięki z góry.

 

Gratulujemy !!!

Powodzenia !!!

Ewentualne rady :)

 

- dobrze wytyczyc budynek

- pilnować żeby dobrze wyspoinowali fugi w bloczkach - łatwiej bedzie izolować dysperbitem

- pilnować przekątnych budynku

- ławy zabezpieczyc izolacja poziomą

- dobrze zrobic izolacje pionową na bloczkach jesli będzie ocieplony fundament to dysperbitem na wodzie bo inny "zje styro"

- zasypac piachem ubijajac co 30 cm, zeby potem nie osiadło np pod właściwa wylewka :)

- zrobic jeszcze jedna izolacje pozioma na bloczkach fundamentowych przed murowaniem. Majstry lubia zawsze cosik uszkodzić. A wodzie dziurka wystarczy i jak nic będzie podciagac po murze w górę.

- przygotować kanalizacje, doprowadzenie mediów do budynku

- ocieplic fundamenty (mozna potem)

- ja po fundamentach zrobiłem chudziaka. Uważam, że jest lepiej niz topic cegły pod stemple pod strop w piachu i lac beton przez okna. Ale róznie robią.

 

Więcej nie pamietam.

Znajomy doradzał mi, żeby puscic spbie ze dwa trzy peszle wzdłuż budynku przed chudziakiem, na zaś, ale ja zapomniałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

po długiej przewie chcialiśmy się pochwalić, że mamy pozwolenie na budowe.czekamy teraz na jej uprawomocnienie a w miedzy czasie stawiamy fundamenty.niestety pogoda nas nie rozpieszcza w tym roku. ale jakos powoli do przodu. jesli wszystko dobrze pojdzie to jutro fundamenty beda zakonczone wtedy izolacja itd. itd.

pozdrawiamy Tymkowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nareszcie start.

Przy tej okazji pytania o ewentualne problemy, które pojawiły się u Was w trakcie prac przy fundamentach. Ewentualne rady. Dzięki z góry.

 

Powodzenia i bardzo dużo opanowania, optymizmu i cierpliwości Wam życzę!

Bertolo powiedział najważniejsze sprawy, sami po wszystkim pewnie też dopiszecie kilka punktów :)

Pilnujcie pionów i poziomów ścian, kupcie sobie poziomicę (min. 1,5 m) i taśmę mierniczą. Przy wylewaniu chudziaka przypilnujcie, żeby był wyrównany i wypoziomowany (bez dołków, górek itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"chioski

u nas jest już 30/27 i wciąż niestety rośnie hehe

dziś miałem pomiar drzwi wejsciowych, od kotłowni i garażowych (brama uchylna z furtką bez pilota) wstępny koszt to 5800 za całość z montażem."

 

Coś droga ta brama. Ja orientowałem się w bramach segmentowych, które są droższe od uchylnych wraz ze sterowaniem na pilota i były ok 1,5 tys, tańsze. Dodam, że były to dośc znane firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr! Mam pytanie odnośnie płytek, bo męczy mnie co mówił nam nasz płytkarz, że jak chcemy blaty okafelkowane to albo listwa, żeby się w przyszłości kafelki nie obijały na kantach, albo frezowanie ich, które oczywiście wygląda dużo estetyczniej, ale jest droższe.Czy u Was są frezowane i czy możesz mi zdradzić ile zapłaciłeś za położenie.Może jakaś podpowiedź, na górze też będziesz miał blat, jak go będzie wykańczał?

P.S. Do powrotu jeszcze daleko, ale wiesz czemu wykończeniówka - wykańcza, ale już coraz bliżej.

 

Pozdrawiamy Magda i Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś droga ta brama. Ja orientowałem się w bramach segmentowych, które są droższe od uchylnych wraz ze sterowaniem na pilota i były ok 1,5 tys, tańsze. Dodam, że były to dośc znane firmy.

 

5800 to jest cena za ..... drzwi wejściowe, drzwi od kotłowni i brama garażowa segmentowa ocieplona z furtką!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr! Mam pytanie odnośnie płytek, bo męczy mnie co mówił nam nasz płytkarz, że jak chcemy blaty okafelkowane to albo listwa, żeby się w przyszłości kafelki nie obijały na kantach, albo frezowanie ich, które oczywiście wygląda dużo estetyczniej, ale jest droższe.Czy u Was są frezowane i czy możesz mi zdradzić ile zapłaciłeś za położenie.Może jakaś podpowiedź, na górze też będziesz miał blat, jak go będzie wykańczał?

P.S. Do powrotu jeszcze daleko, ale wiesz czemu wykończeniówka - wykańcza, ale już coraz bliżej.

 

Pozdrawiamy Magda i Tomek

 

Witaj.

Ja mam dobrego, ale co za tym idzie drogiego płytkarza.

Metr płytek kosztuje u niego 40 PLN. Ale każda inna rzecz, np dekor czy szlif, czy mozaika to juz osobno liczone. Jak znajde jego kartke z cenami to Wam jutro wklęje pogladowo..

I my mamy bez listew. Ale to nas kosztowało 40 PLn od metra szlifu.

Blat pod umywalki na górze w łazience mamy z mozaiki i tez bez listew. Każda płytka, kosta była szlifowana pod katem 45 stopni.

Efekt ciekawy ale pracochłonny i drogi. Dla przykładu koszt dolnej "malutkiej" łazienki na gotowo z mocowaniem kibelka, wumywalki, kabiny itd kosztował nas 3000 PLN. A mterów płytek było chyba około 20. Czyli za samo położenie zwykłych 800 PLn. No ale doszła kontrukcja pod geberit, do tego wneki i robiony blat z mozaiki hariona. Ostatnio przy rozliczeniu jak zaczął coś naciągać to mu powiedziałem, że niedługo bedzie mi liczył za robienie kleju do montazu płytek. Dlatego górna łazienkę mamy wyceniona wczesniej. I tego sie trzymamy. Dzisiaj usłyszałem, że drugi raz za te pięniadze był juzx jej nie robił. Zwłaszcza tego blatu. Na który poszło 4 m2 mozaiki. W przyszłym tygodniu skończy to pokazę Wam na zdjeciach jak to wygląda i o czym mówie.

Osobiście doradzałbym bez liste, ze szlifem, ale fachowiec musi się nameczyc, ale i płytki muszą byz idealne. jak będa jak łyżwa będzie dziura. i dlatego pewnie chće listwe, bo ta zakryje nierówności.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr za wyczerpującą odpowiedź.Niestety wszystko to tyle kosztuje, że włos się jeży na głowie, jednak takie łazienki robimy na lata, więc chyba warto zainwestować.Czekamy z niecierpliwością na zdjęcia górnej łazienki.Powodzenia w dalszych zmaganiach budowlanych!!!Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...