Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ten korytarzyk jest przy kominie? Czyli tam gdzie miała być spiżarnia u Was jest łazienka? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale w takim razie łazienka nie ma dostępu do komina?

 

Zgadza się, korytarzyk jest za kominem, rozwiązanie to ma na pewno jeszcze jeden lub dwoje "Tymkowiczów". Zamiast spiżarki jest łazienka. A sprawę wentylacji zostawiam mojemu fachowcowi, pewnie jakiś sufit podwieszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy jest ktoś z Was, co zlikwidował to przejście z wiatrołapu do kuchni i ma tam spiżarkę czy ...? (jak to rozwiązaliście, plisss fotki)

my mamy wstawioną ściankę, tak, że od korytarza jakaś wnęka ciut będzie na bieżącą odzież i buty a od kuchni grajdołek. no i co jest u Was na tej ścianie od łazienki?

Z góry dzięki za odp

Pozdrawiam :)

 

Właśnie my mamy takie rozwiązanie. Spiżarnię przedzieliliśmy mniej więcej na pół ścianką, dzięki czemu wyszedł nam dużo większy wiatrołap, w którym możemy zmieścić szafę na ubrania i buty. Szerokość wiatrołapu to ok. 2,5 m. Druga część spiżarni będzie użytkowana zgodnie z przeznaczeniem - jako spiżarnia z drzwiami od strony kuchni. Zdjęć jeszcze nie wkleję, bo ścianki działowe w tym tygodniu dopiero staną.

Niestety do kuchni będzie wejście tylko od salonu.

Łazienka jest zgodnie z wizualizacją w projekcie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam znow pytanie:) teraz odnosnie okien i drzwi. zastanawiam sie czy uda nam sie zgromadzic kaske na te rzeczy.dlatego bylabym bardzo wdzieczna jesli podzielicie sie wiadomoscia coo do ceny calej stolarki okiennej??? jakie okna i drzwi wstawiliscie i ile was to wyszlo??? z gory bardzo dziekuejmy za podzieleniem sie informacjami:)

kominy jutro beda zamawiane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, piękna ta łazienka i wydaje się naprawdę duża!Pomysł z lustrem nad toaletą i bidetem świetny, jak dojdą jeszcze światła to będzie cacy.Piotrze jakiej długości jest blat pod umywalki?Czy macie już pomysł na kuchnie, bo nasza w przygotowaniach, ale ciągle jeszcze się zastanawiamy żeby ją dopracować jak najlepiej.Pozdawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie my mamy takie rozwiązanie. Spiżarnię przedzieliliśmy mniej więcej na pół ścianką, dzięki czemu wyszedł nam dużo większy wiatrołap, w którym możemy zmieścić szafę na ubrania i buty. Szerokość wiatrołapu to ok. 2,5 m. Druga część spiżarni będzie użytkowana zgodnie z przeznaczeniem - jako spiżarnia z drzwiami od strony kuchni. Zdjęć jeszcze nie wkleję, bo ścianki działowe w tym tygodniu dopiero staną.

Niestety do kuchni będzie wejście tylko od salonu.

Łazienka jest zgodnie z wizualizacją w projekcie.

 

Pozdrawiam,

 

Też myślę nad takim właśnie rozwiązaniem, przy czym spiżarnię zostawiłbym w takiej wielkości jak w projekcie, ale wejście do niej byłoby tylko od kuchni. Wtedy wejście do kuchni byłoby tylko przez salon - mam jednak poważne obawy czy się to sprawdzi, czy będzie wygodne i funkcjonalne... Co myślicie o tym? Czy wejście do kuchni tylko przez salon sprawdzi się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, korytarzyk jest za kominem, rozwiązanie to ma na pewno jeszcze jeden lub dwoje "Tymkowiczów". Zamiast spiżarki jest łazienka. A sprawę wentylacji zostawiam mojemu fachowcowi, pewnie jakiś sufit podwieszany.

 

Tak, widziałem zdjęcia takiego rozwiązania. Np. Ania i Maciej mają coś takiego:

http://images30.fotosik.pl/322/bc5e2f96c89fe92amed.jpg

 

Czy mogłabyś zdradzić jak dokładnie wygląda rozwiązanie wentylacji w łazience?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bertolo przepiękna ta łazienka Wasza!!! Cudo!!! :)

 

a ja na naszą i dolną i górną łazienkę w ogóle nie mam pomysłu, a muszę już się określać :(

 

A jakie macie kuchnie, kochani Tymkowicze, pokażcie, pochwalcie się Waszymi dziełami, też szukam pomysłu już od kilku tyg i nic, zanim stał dom to wiedziałam co i jak ma być, teraz mi się w głowie wszystko nie podoba, sama nie wiem, niby jakieś wizje są, ale nie widziałam na żywo, nie dotknęłam to i nie wiem :(

 

Wrócę do tej spiżarki przy kuchni, wymyśliłam sobie, że drzwi do niej będą suwane, chowane w ścianę, no bo i tak ta ściana łącząca się z łazienką jest za płytka,żeby na niej jakieś mebelki stawiać, to zrobimy "przedściankę" na chowanie się drzwi, ale czy to dobry pomysł?

 

Co do okien, to my mamy obustronny orzech z klamkami w kolorze starego złota, a w salonie sobie lekko zaszaleliśmy i mamy tarasowe 3-skrzydłowe patio, fajnie się prezentuje, sprzedawca namawiał nas na zestaw 3-szybowy, ale jednak się nie skusiliśmy, same okna kosztowały nas około 16 tys.. nie mam faktury przy sobie, żeby podać dokładnie, dół cały jest z roletami, z czego patio ma dwie rolety podwójną i pojedynczą i napęd elektryczny, w tej samej firmie zamówiliśmy bramę garażową z napędem+pilocik (wiśniowski) + drzwi od kotłowni, są o takiej samej fakturze co brama, całość koszt 22tys.(okna,rolety,brama i drzwi od kotłowni) a drzwi wejściowe są robocze na razie, i też nie wiem jakie mają być :(

na razie to tyle, fotek więcej nie mam, nie było kiedy pstrykać :(

pozdrawiam budowniczych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wejście do kuchni tylko przez salon sprawdzi się?

 

Nam przede wszystkim chodziło o powiększenie wiatrołapu, aby się tam szafa zmieściła i jakiś stołeczek, na którym spokojnie można by sobie buta zawiązać. ;-)

A jeśli chodzi o wejście do kuchni przez salon, to sądzę, że w naszym wypadku się sprawdzi, bo z zakupami najczęściej będziemy chodzić z samochodu przez garaż, a nie przez wiatrołap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my właśnie jedno okno w salonie (to lewe) zlikwidowaliśmy i salon mamy połączony z gabinetem i jest prawdziwy salon :)

 

Widziałam Wasze zdjęcia. Zmieniliście też kształt tarasu. My też. :) U nas jest 4,5 m na 3,5 m. Nie jest potrzebny nam taki długi jak w projekcie (w szczególności wydaje mi się, że niepotrzebnie wychodzi aż pod okno w gabinecie), a za to wolimy, aby zmieścił się okrągły stół i naokoło niego cztery osoby. Taki miałam pomysł. Fajnie, że ktoś ma tez podobne pomysły. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...