Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

 

Delus fajny pomysł, a macie przejście z wiatrołapu do kuchni, czy macie tą ściankę zamkniętą? a co z okapem nad kuchenką? ;-P I jaką głębokość szafek możecie sobie dać na tej ścianie łączącej się z łazienką? ja bym chciała coś w tym stylu, tylko wiszących szafek tyle nie, może ze dwie takie "płaskie" na szkło tylko a w ogóle w jakim programie można się tak pobawić?

 

Kartagina nasz taras jest 4x5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oj tak, piękna ta łazienka i wydaje się naprawdę duża!Pomysł z lustrem nad toaletą i bidetem świetny, jak dojdą jeszcze światła to będzie cacy.Piotrze jakiej długości jest blat pod umywalki?Czy macie już pomysł na kuchnie, bo nasza w przygotowaniach, ale ciągle jeszcze się zastanawiamy żeby ją dopracować jak najlepiej.Pozdawiamy

 

Blat pod umywali jest długości 155 cm. Tak wyszło symetrycznie i pod kosteczki. Na zdjęciu nie widac, ale kostki sa matowe, czarne z fuga czarną, ale z srebrnym brokatem. W rzeczywistości jest mniej "kratkowo' niż na zdjeciu. Co do kuchni, to zonka zaczeła niedawno walczyć. Zrobilismy projekt usytuowania mebli w kuchni, wraz z barkiem i stołem w salonie ale na razie zastanawiamy sie co do projektu i wykonania. Namawiam Jole na błyszczace, a ona woli matowe, bo mniej brudzace. Raczej nowoczesne. Zobaczymy. W przyszłym tygodniu pewnie będziemy wiedzieć coś więcej to napisze. Z innych mebli to zamówilismy juz meble do sypialni :) A co. Dzisiaj zaczelismy robic oczyszczalnie. Woda, na razie w głownej rurze, nie w domu, a ja stoje z robota przez 10 dni bo mam raczke w gipsie. Prawą :( Troszke odpoczynku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Wszystkich, którzy mają wylewki lub do tych szczęśliwców, którzy juz mieszkają i mają jakieś uwagi w tym temacie. Pytanie brzmi, czy robiliście jakieś róznice poziomów wylewek tam gdzie terakota ma zgrywać się z panelem lub parkietem? Pozdrawiam:)

 

Z tego co sie orientowałem to pod panele i pod płytki wylewka powinna byc taka sama. Róznica pojawiua sie przy połazceniu deski barlineckiej, albo parkietu, a glazury. I wtedy ewentualnie robi sie róznice poziomów miedzy nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam znow pytanie:) teraz odnosnie okien i drzwi. zastanawiam sie czy uda nam sie zgromadzic kaske na te rzeczy.dlatego bylabym bardzo wdzieczna jesli podzielicie sie wiadomoscia coo do ceny calej stolarki okiennej??? jakie okna i drzwi wstawiliscie i ile was to wyszlo??? z gory bardzo dziekuejmy za podzieleniem sie informacjami:)

kominy jutro beda zamawiane:)

 

Nasze okna białe zewnatrz i wewnatrz ze szprosami z oknoplastu Kraków z termoramką i montażem 11000 PLN

Drzwi zewnętrzne podwójne drewniane debowe białe z montażem 4000 PLN

Drzwi zewnetrzne do kotłowni metalowe gerda z podwójnym zamkiem z montażem 2000 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolo,

Odpoczynek zawsze się przyda, ale rączki szkoda.

A łazienka zachwycająca.

Odnośnie mebli do kuchni. Błyszczących nie warto od razu przekreślać. My w wynajmowanym mieszkanku mieliśmy w kuchni białe i błyszczące meble. Zawsze się takich bałam. O dziwo były łatwiejsze w utrzymaniu, niż matowe koloru brąz moich rodziców.

Warto się nad tym poważnie zastanowić.

Gratulujemy postępów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam znow pytanie:) teraz odnosnie okien i drzwi. zastanawiam sie czy uda nam sie zgromadzic kaske na te rzeczy.dlatego bylabym bardzo wdzieczna jesli podzielicie sie wiadomoscia coo do ceny calej stolarki okiennej??? jakie okna i drzwi wstawiliscie i ile was to wyszlo??? z gory bardzo dziekuejmy za podzieleniem sie informacjami:)

kominy jutro beda zamawiane:)

 

Ja akurat mam zamówione okna REHAU jednostronny kolor,okucia antywyważeniowe WK2,szyby antywłamaniowe P4 za cenę 13 tys.(z montażem bez tynkowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej stali robiliście schody wewnętrzne czy tak jak w projekcie fi 8 czy innej. Mam już zakupioną a wydaje mi się za cienki. Oczywiście, pytanie do tych osób co mają schody żelbetonowe :wiggle:

 

Z fi 12 i z fi 16, z 16 tylko dlatego, że została mi z poprzednich zakupów :)

W swojm dzienniku wrzuciłem właśnie jedno zdjęcie zbrojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fi 12 i z fi 16, z 16 tylko dlatego, że została mi z poprzednich zakupów :)

W swojm dzienniku wrzuciłem właśnie jedno zdjęcie zbrojenia.

 

Arek, wybacz niski poziom pytania (chociaż niektórzy twierdzą, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi), ale zaryzykuję i zapytam: deski do szalunków zamawiałeś w tartaku już docięte na wymiar czy też murarze sami docinają na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, wybacz niski poziom pytania (chociaż niektórzy twierdzą, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi), ale zaryzykuję i zapytam: deski do szalunków zamawiałeś w tartaku już docięte na wymiar czy też murarze sami docinają na miejscu?

 

Murarze docinają na miejscu idealnie na wymagany wymiar. W projekcie nie ma detali zbrojenia i połączenia schodów ze stropem, więc murarze muszą sami pogłówkować jak to zrobić. Podobnie z szerokością schodów i spocznika - najlepiej wszystko widać na miejscu i takie decyzje dobrze jest podejmować na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fi 12 i z fi 16, z 16 tylko dlatego, że została mi z poprzednich zakupów :)

W swojm dzienniku wrzuciłem właśnie jedno zdjęcie zbrojenia.

 

Dzięki, faktycznie nie żałowałeś stali na schody, szkoda mi tej 8 która już jest choć skoro jest w projekcie to chyba ktoś to liczył. Zobaczymy co powie kierownik.

Strasznego masz pecha do tych ekip, oby kolejna była ostatnią:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej stali robiliście schody wewnętrzne czy tak jak w projekcie fi 8 czy innej. Mam już zakupioną a wydaje mi się za cienki. Oczywiście, pytanie do tych osób co mają schody żelbetonowe :wiggle:

 

my schody wewnętrzne mamy z fi 12 i z fi 16

 

Mam pytanie odnośnie tynków, ile Wam wyszło m2 na ściany i sufity?

Z góry dzięki za odp :) Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymagra, nam wyszło 15 zł za m2 tynku bez różnicy czy sufit czy ściana. Wnęki okienne i drzwiowe nie byly odliczane od powierzchni ścian. A kładliśmy tynk tradycyjny cementowo-wapienny:)

 

mi nie chodziło o cenę a ile m2 tynku zostało nałożone :)

 

nasza ekipa ceni się 21,50/m2 z ich materiałem nie wiem jak to się ma do Waszych cen, inna zaproponowała nam 23/m2 a jeszcze inna 25/m2

widziałam "naszych" wykonanie i bardzo dobrze to wygląda a i cena dość fajna "chyba"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my schody wewnętrzne mamy z fi 12 i z fi 16

 

Mam pytanie odnośnie tynków, ile Wam wyszło m2 na ściany i sufity?

Z góry dzięki za odp :) Pozdr...

 

Szymaraga,

 

u nas wyszło ok.620m2 ściany + sufity,

a płaciliśmy 28zł/m2 robocizna z materiałem, ale to był grudzień 2008 więc ceny były wtedy wyższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my schody wewnętrzne mamy z fi 12 i z fi 16

 

Mam pytanie odnośnie tynków, ile Wam wyszło m2 na ściany i sufity?

Z góry dzięki za odp :) Pozdr...

 

Nam wyszło 670 m2 tynków cementowo-wapiennych wraz z sufitami bez materiału po 13 PLN za 1m2 - robocizna.

Nasz tymek jest poszerzony o 1 metr i podniesiona ścianka kolankowa.

Wylewki maszynowe 215 m2 po 13 PLN za 1m2 - robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze dziękuję za odpowiedź, my nie mamy prysznica na górze, więc ten blat będziemy robić troszkę szerszy, a co do kuchni to my zrezygnowaliśmy z frontów na wysoki połysk natomiast blat będziemy mięli taki i nadal się boję, że będzie na nim widać wszystkie przetarcia, co do połysku to faktycznie zdania są podzielone, mi się strasznie podobają, ale choćby nie wiem co opalcowania itp będą zawsze widoczne, no cóż nie wiadomo jak to ugryźć.Wybraliśmy delikatną zeberkę, równie nowoczesną i mam nadzieję, że w całości wypadnie to ładnie, choć i tak boję się jak to wyjdzie w ostateczności, na szczęście znaleźliśmy dość dobrego i nie drogiego stolarza z polecenia sąsiadów, a zrobił im piękną kuchnię. Pozdrawiamy i odpoczywaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...