Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bertolo czy mógł byś udostepnić mi więcej zdjęć z ocieplania poddasza. Najbardziej interesuje mnie w jaki sposób masz zamontowane schody na strych, oraz w jaki sposób obrabiales okna dachowe zarówno wełną jak iprofilami. Będę bardzo wdzięczny i pozdrawiam:)

 

Chyba nie mam zdjęc z obróbki okin dachowych. Muszę poszukać. Jak cos znajdę postaram sie pomóc. Jeśli chodzi o strych to jutro popstrykam i cos wkleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

my nadal w oczekiwaniu na zakładanie wiexby ale jakos nie mozemy sie doczekac. a w miedzy czasie mam pytanie odnosnie okien a dokladnie ich koloru.wybieram złoty dab ale teraz pytanie jednostronny czy dwu. boje sie ze jak z dwóch stron to automatycznie kolor okien poniekad narzuca mi kolor mebli wi drzwi w domu??? podzielcie sie swoimi pezmysleniami i jak to wygalad u was??? bede bardzo wdzieczna!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, co do okien to u nas stanęło, a oknach dwukolorowych, z zewnątrz orzech, wewnątrz białe, bo też baliśmy się, że mieszanie tylu kolorów wewnątrz utrudni nam wybór i estetykę, nie chodzi tu również o meble, ale również podłogę.Zawsze białe okna są mniej zobowiązujące, a przede wszystkim rozświetlają, ale i tak ostateczna decyzja należy do Was, widziałam wnętrza z jednokolorowymi oknami i prezentują się ładnie, jeśli oczywiście wyglądają naturalnie. Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru podbitki to kolor chyba palisander (drewnochron) czy coś takiego nie pamiętamy dokładnie, a elewacja wrzosowa, ale jaki odcień to jeszcze nie wiemy, na razie będziemy impregnować i mamy jakiś tam kolor bazowy pod wrzos.Nie jesteśmy pewni czy ten kolor będzie nam pasował do koloru dachówki, ale kolory żółte nam odpadły w przed biegach, a wrzos będzie oryginalny i widzieliśmy na paru elewacjach i prezentuje się super, a przede wszystkim nie brudzi się tak szybko, a przynajmniej mniej widać, tynk wybraliśmy silikonowy z firmy Kabe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delus, okna, parapety i bramę garażową mamy z firmy Dako, więc odsyłam http://www.dako.eu, brama garażowa sprawuje się jak na razie bardzo dobrze, choć nie jest często używana, bo jak wiadomo jeszcze nie zamieszkaliśmy naszego Tymka, jeśłi chodzi o parapety, to nie są ani pcv ani aluminiowe tylko jakieś powlekane, dość dobrej jakości i jak najbardziej polecamy.Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w miedzy czasie mam pytanie odnosnie okien a dokladnie ich koloru.wybieram złoty dab ale teraz pytanie jednostronny czy dwu. boje sie ze jak z dwóch stron to automatycznie kolor okien poniekad narzuca mi kolor mebli wi drzwi w domu??? podzielcie sie swoimi pezmysleniami i jak to wygalad u was??? bede bardzo wdzieczna!!!

 

my mamy na zewnątrz złoty dąb a wewnątrz białe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

my nadal w oczekiwaniu na zakładanie wiexby ale jakos nie mozemy sie doczekac. a w miedzy czasie mam pytanie odnosnie okien a dokladnie ich koloru.wybieram złoty dab ale teraz pytanie jednostronny czy dwu. boje sie ze jak z dwóch stron to automatycznie kolor okien poniekad narzuca mi kolor mebli wi drzwi w domu??? podzielcie sie swoimi pezmysleniami i jak to wygalad u was??? bede bardzo wdzieczna!!!

 

Hej Magda,

My mamy dwustronny złoty dąb i doskonale rozumiem Twoje dylematy, bo urządzając Tymka nieźle się nakombinowałam z kolorami wewnątrz.

Ja od początku byłam zwolennikiem kolorowych okien z dwóch stron:

po pierwsze - względy praktyczne, w mieszkaniu były białe i niestety trzeba było je pucować co chwilę,

po drugie - kolorek nadaje wnętrzu ciepła.

Dziś montując okna - zrobiłabym za zewnątrz złoty dąb, w środku orzech.

Ale to moje spostrzeżenia pod mój Tymek:-)

 

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogie panie moj proces decyzyjny to jakas totalna porazka. nie wiem co pomoze mi sie zdecydowac. wszystko ma swoje plusy i minusy. najgorsze ze kazdy z nas ma inne zdanie i suma sumarum sama musze sie zdecydowac. zmienial zdanie ze wezme orzech teraz dylemat czy jednostronny czy ddwu. tak jak mowicie kolor nada ciepla ale ....ale narzyci ton wystroju wnetrza i tego sie boje. biale beda bezpieczne ale takie bezplciowe. no i badz tu madrym. poza tym czy jenokomorowe czy wielo??? nie nie jak tak dalej pojdzie to chyba zwariuje:) dziekuje wszystkim za odpowiedz:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdo, koszt okien i bramy garażowej to 15 tyś zł, parapety 850 zł, niestety nie jesteśmy Ci w stanie powiedzieć jakie to są dokładnie, ale naprawdę polecam, bardzo dobre w utrzymaniu, idealnie pod kolor okien oczywiście, dlatego warto brać wszystko z jednej firmy, tu u nas boleść, bo zamówiliśmy drzwi wejściowe z firmy Cal z próbnika i zupełnie minęły się z naszym kolorem okien i drzwi, a kosztowały kupę pieniędzy, dalej to nasza bolączka, ale teraz już nic nie zmienimy, wykończeniówka to koszmar, ciągle coś, fachowiec na fachowca nadaje, cieszymy się czasami, że nie jesteśmy na miejscu, także wybór stolarki to pikuś i życzę Ci, żeby Ci to szybko i gładko poszło no i oczywiście trafnie!Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś pamięta ile wam poszło metrów kabli na instalacje elektryczną chodzi mi o ilości 3x1,5 mm2 oraz 3x2,5mm2. Mam zamiar kupić teraz a instalacja na jesieni a nie mam czasu na szybko wstępnie oszacować ilości. Mój hurtownik zarezerwuje mi teraz po dobrej cenie a zabiorę kiedy będę potrzebował tylko mniej więcej potrzebuje znać ilości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...