Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

Mamy dach i daszki o łącznej powierzchni ok. 260 m2, więźba to 8500 zł, wycena na kompletny dach : dachówka ceramiczna Tondach - 25 000 zł brutto, blachodachówka - 17500 zł, łaty ok. 1,9 zł za 1 mb (1000 m) = 1900 zł, kontrłaty ok. 0.8 zł za 1 mb (380 m) = 304 zł, robocizna to 50 zł za 1m2 kompletnego dachu (więźba + pokrycie) = 13 000 zł , gwoździe, płytki, kołki itp. to na razie ok. 1500 zł, czyli łącznie wyjdzie ponad 43 tys. zł chyba ( nie mam kalkulatora :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Taras jest na szerokość salonu, tak zdecydowaliśmy już na budowie. W pierwszej wersji miał być na całą szerokość salonu i pokoju, nawet kupiłem już słupy i krokwie, ale byłby dla nas za duży. Z salonu mamy dwa wyjścia balkonowe: na zachód i południe i obok każdego wyjścia jest jeszcze obniżone okno, hp=50 cm. Mamy piękny widok za oknami i dużo słońca z tej strony, więc okien sobie nie żałowaliśmy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie opinie o porothermie ? Przeglądając forum zauważyłem że mniej więcej połowa z Was wybrała ten materiał na ściany . Ja również bardzo poważnie myślę o budowie z ceramiki tylko zastanawiam się nad ścianą jedno czy dwuwarstwową co prawda koszt ściany jednowarstwowej jest dwukrotnie większy - no ale nie trzeba docieplać (podobno) a może okaże się po 2 latach że jednak trzeba .? Czy nie lepiej dać porotherm 25 lub 30 z świadomością że i tak będę musiał docieplać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem opinię architekta, że żadna ściana z jednej warstwy nie będzie tak ciepła jak ta ocieplona styropianem, lub wełną. Poza tym przy jednowarstwowej najważniejsza sprawa to wykonanie. Każdy błąd murarza, to mostek termiczny, na niewiele się wtedy zda ciepłota materiału wyjściowego, skoro ciepło będzie uciekało przez szpary i spoiny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że zdążyłeś przed zimą!

Niedługo przykryję naszego Tymka dachem i zastanawiam się co jeszcze mogę zrobić przed zimą? Czy tylko okna, instalacje, wylewki i wewnętrzne tynki a ocieplenie i elewację zostawić na ciepłą wiosnę? Czy może przykleić sam styropian, przynajmniej do wysokości wieńców, by nie przemarzały ściany i wykańczać sobie środek? A może wstawić tylko okna, położyć instalacje i zająć się poddaszem a tynki wewnętrzne i elewację zostawić na wiosnę? A jednak betonu w ścianach mam bardzo dużo i jednak boję się, że będzie przemarzał...

Może macie swoje doświadczenia i przemyślenia w tym temacie. Będę wdzięczny za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arektoja my tynkowalismy w zeszłym roku tradycyjna metodą. Niestety nie zdązylismy przed mrozami. Okazało się, że na dworze było kilkanascie stopni na minus. Zaczałem grzac na dwie kozy plus dłuuuugieeee rury do komina, by zyskac jak najwiecej ciepła. Były okna a drzwi zrobione drzewniane robione na predce obite styro. maksymalnie starałem sie uzupełnic wszystkie dziury. Nawet te do wentylacji dachu. Ale wszystko ciepło uciekało przez nioeocieplony dach. Efekt. Tynk poprzemarzał kolo okien i drzwi i w dwóch miejscach na scianie od północy. Trzeba było skuc i połozyc na nowo. Murarz podjął ryzyko przy tynkowaniu i poprawił jakis miesiac temu. Koło okien połozyłem plyte karton gips. Wyrównałem i jest ok. Wiec jest ryzyko co do kladzenia tynku późną pora. Do zaprawy uzyty był plastyfikator. Ale on jest do mniu 5 stopni. Dzisiaj sam zastanawiam sie jak nam sie to udało. Potem podobny problem był z wylewkami z miksokreta. Pisaek suchy, fajna pogoda a jak zaczeli ścisnał taki mróż, że maszyna nie podawała zaprawy, bo pisaek sie zbrylił. Musiałem poczekać i wsypac do garazu, żeby odtajał, a w miedzyczasie do ogrzewania i suszenia właczyłem piec na ekogroszek plus 20 grzejników wyciagnietych ze złomu. Jak sobioe wspomne to sam nie wierze. Ale udało sie. Na dworze minus 20 a w srodku plus 5, 6 stopni. Gdyby nie ocieplony dach byłoby wiecej. Teraz uważam, że to ekstreem. gdyby nie nagonka to drugi raz bym tak tego nie zrobił. Na pewno nie warto jesli sie nie przypilnuje i i niedogrzeje. Mimo to wylewka ok. nie popekała, nie ma dziur, a po odpaleniu w zeszłym tygodniu podłogówki nic sie nie dzieje. Ale drugi raz bym tego nie zrobił.

 

A propo's dachu. nam wyszło 220 m2 po podniesieniu scianki kolankowej, a co za tym idzie wydłuzeniu krokwi i zadaszeniu tarasu. Wiec nie barzdo wiem skąd u Was 260 m2? My tez krylismy dachówka ceramiczna tej samej firmy co Mag&Tom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odpowiedź o dachu!

zastanawiamy się nad wersją tymka z podwójnym garażem, nad tym drugim taras, ale nie wiem czy mi się zmieści na działce. jak długi wychodzi domek z podwójnym garażem?

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bertolo, niezła historia! Dziękuję.

Wygląda na to, że gdy zadaszę i wstawię okna, to niewiele już teraz (czyli za jakiś miesiąc) można zrobić.

Dachu nie warto ocieplać, bo skroplona para z schnących tynków zamoczy wełnę. Z relacji Bertolo wynika, że tynkowanie, to też duże ryzyko. Wylewki na podłogówce też nie zrobię przed tynkami, bo szkoda ją zachlapać w czasie tynkowania. Grzanie kozą nie załatwi sprawy mrozów, bo trzebaby było w nocy też podkładać do pieca. Ocieplać o tej porze styropianem to też podobno ryzyko, bo zamknę wodę w Ytongu. Zostaje elektryka i hydraulika, ale skoro nie będę mógł tego schować w tynkach i posadzkach, to jaki sens? Czyli co, czekać do maja? To przecież jeszcze 8 miesięcy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arektoja i tu własnie ból! Chciałoby się, a nie można. Bo pogoda. Wiem cos o tym. Ja daruje sobie ocieplenie teraz , bo i teraz nie wiem w co rece wsadzic, a jeszce to rozgrzebie. Boje sie, że nie zdąże. Zamieszkam w nieocieplonym Tymku na swieta. Zwłaszcza, że juz piec chodzi i grzeja i podlogówka i kaloryfery !!! Mało tego mam i wode. Nareszcie !!!!!!!! Nie mam tylko czasu i siły by o tym napisać i sie pochwalić. Pozdrawiam wszystkich budowniczych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne pytanie:)

dla tych, którzy budują tymka z podwójnym garażem, czy mogłabym prosić o jakieś zdjęcia na maila?

podaje adres [email protected]

z góry bardzo dziękuję

Pozdrawiam budujących, którym bardzo zazdroszczę i gratuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę czego się dowiedziałem odnośnie prac jesienią.

Podstawa to zadaszyć i wstawić okna. Jak będzie sucho, to można ocieplić elewację (tylko klej i siatka) i zrobić instalacje i tak zostawić do wiosny.

Gdy nie będzie mrozu można po instalacjach zrobić tynki i modlić się o ciepełko przez dwa tygodnie i tak zostawić do wiosny.

Zadnego ocieplania dachu, żadnych regipsów, żadnej posadzki jeśli nie ma tynków.

I tego się będę trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...