Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

 

Witam dzieki za slowa otuchy

Tymek wersja C

Zmiany niewielkie moznaby powiedziec ze kosmetyczne: dodajemy okna do drzwi balkonowych w pokojach na górze, rezygnacja ze słupow (technicznie nie wiem jak to bedzie wykonane tym zajmuje sie najbardziej zaufany majster pod sloncem tzn moj maz, ktory bedzie wykonwca naszego Tymka wiec od tej strony jestem spokojna

najbardziej przeraza mnie biurokracja, ktora podcina skrzydla i odbiera motywacje do dzialania:-x

 

My też mamy Tymka C, :) i również budujemy sami, jestem budowlańcem więc cała robota na mojej głowie ;)

My tylko zmianiamy strop na monolit, o słupach też myślałem a szczególnie o tym nieszczęsnym w środku pokoju, mam zdjęcia domów ze zmienioną konstrukcją dachu-bez słupów, jak chcesz to podeśle, tylko podaj mail na priv.

Gdzie budujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My też mamy Tymka C, :) i również budujemy sami, jestem budowlańcem więc cała robota na mojej głowie ;)

My tylko zmianiamy strop na monolit, o słupach też myślałem a szczególnie o tym nieszczęsnym w środku pokoju, mam zdjęcia domów ze zmienioną konstrukcją dachu-bez słupów, jak chcesz to podeśle, tylko podaj mail na priv.

Gdzie budujecie?

 

jasne ze chce zdjeia [email protected]

 

w mazowieckim ale dopiero bedziemy budowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na wiosnę zaczynamy budowę Tymka w wersji lustro z podniesioną ścianką kolankową. W związku z tym mam prośbę czy ktoś ma może zestawienie zużytych materiałów? zaczynamy zimowe zakupy i szczególnie chciałbym zweryfikować ilości materiałów dla:

- fundamentu - ilości stali i bloczków

- ścian - ilość pustaków Eder 24 cm

- dachu - dachówka roben średzka falista

 

najbardziej pilna jest ilość stali, którą chciałbym zamówić w tym tygodniu oraz bloczki betonowe na fundament.

 

We wcześniejszych postach trafiłem na stwierdzenie, że dać w wersji C jest identyczny jak w wersji A, czy mógłby ktoś to potwierdzić lu przynajmniej zamieścić skany dachu i więźby z wersji A dla porównania ( w zamian mogę umieścić wersję C dla zainteresowanych).

 

Z góry dziękuje i jeżeli powyższe materiały są już gdzieś w temacie to przepraszam, ale nie za bardzo mam czas przewertować prawie 100 stron materiału.,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://1320drag.com/wp-content/uploads/2009/10/swieta.jpg

 

 

Idą Święta wielkim krokiem,

Pachnie drzewko w Twoim domu.

Patrzysz na nie ciepłym wzrokiem,

I życzenia złożysz komuś...

*

Bóg się rodzi dla nas wszystkich,

W stajni płacze tak ukradkiem...

Znów odwiedzisz swoich bliskich,

I podzielisz się opłatkiem...

*

Na te Święta co nadchodzą,

Życzę ciepła i miłości.

Niech Cię ludzie nie zawodzą,

I niech uśmiech w sercu gości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tymowiczów!!!

Jesteśmy już po zmianach i adaptacji projektu. Mamy pozwolenie na budowę aleeee niestety walczymy jeszcze z bankami o kredyt co już nas wykańcza, a co będzie później? Czekamy aż zima się skończy i będziemy mogli zacząć przygodę z budowaniem, mamy nadzieję, że do tego czasu będą już pieniądze:)

pozdrowienia dla wszystkich budujących

a zapomniałam się zapytać - czy może ma ktoś kosztorys tymka z podwójnym garażem lub zestawienie materiałów?

Byłabym wdzięczna za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tymowiczów!!!

Jesteśmy już po zmianach i adaptacji projektu. Mamy pozwolenie na budowę aleeee niestety walczymy jeszcze z bankami o kredyt co już nas wykańcza, a co będzie później? Czekamy aż zima się skończy i będziemy mogli zacząć przygodę z budowaniem, mamy nadzieję, że do tego czasu będą już pieniądze:)

pozdrowienia dla wszystkich budujących

a zapomniałam się zapytać - czy może ma ktoś kosztorys tymka z podwójnym garażem lub zestawienie materiałów?

Byłabym wdzięczna za pomoc:)

 

a w jakim banku chcecie kredyt??? czy w pl, czy inna waluta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Wracam po baaardzo długiej przerwie spowodowanej intensywnością prac a także brakiem internetu w nowym domku:).Pragne się pochwalić, że od końca sierpnia mieszkamy w naszym wymarzonym Tymku.Uwierzcie mi ,że sporo przeszliśmy i cięzko bywało ale naprawdę ........było warto.Nie załamujcie się więc chwilowymi niepowodzeniami starajcie się przezwyciężać problemy bo cel jest z każdą cegłą,dachówką,kafelką coraz bliżej a wielka Grand Prix jest warta największego można powiedzieć nadludzkiego wysiłku:):)

Postaram się przekopać przez "zaległy materiał" ale prosiłbym zwłaszcza Bertolo i Stuk puka o meldunek co tam u was .Jak idą sprawy i jak jesteście daleko.

Pozdrawiam wszystkich tych najstarszych bardzo pomocnych forumowiczów jak i nieco młodszych. No i Do siego roku oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej mocy macie piece w swoich Tymkach? I jakie przekroje kominów? Bo zastanawiam się czy Leier fi 160 i 19kW eko-groszek wystarczy?

 

Kominek - Schiedel fi 200

Piec - Schiedel fi 180

Moim zdaniem piec 19 kW to za mało.U mnie wszysko grzeję łacznie z CWU piecem 35 kW.Zasobnik na ciepła wodę 200l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej mocy macie piece w swoich Tymkach? I jakie przekroje kominów? Bo zastanawiam się czy Leier fi 160 i 19kW eko-groszek wystarczy?

 

Kominek - Schiedel fi 200

Piec - Schiedel fi 180

Moim zdaniem piec 19 kW to za mało.U mnie wszysko grzeję łacznie z CWU piecem 35 kW.Zasobnik na ciepła wodę 200l.

 

Rozumiem, że grzeje Pan eko-groszkiem. Mam zatem pytanie, jak na chwilę obecną wychodzi kalkulacja, tzn, ile spala mniej więcej Pan eko-groszku na miesiąc? Będę wdzięczny za ionfo, jestem bowiem na etapie wstępnym (papierologia itp.), ale o takich sprawach już intensywnie myślę, bo w końcu trzeba będzie podjąć decyzję, a biorę właśnie pod uwagę piec na eko-groszek. No iw czym się kierował Pan wybierając taką właśnie moc pieca? :yes: Będę wdzięczny za rady i podpowiedzi. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że grzeje Pan eko-groszkiem. Mam zatem pytanie, jak na chwilę obecną wychodzi kalkulacja, tzn, ile spala mniej więcej Pan eko-groszku na miesiąc? Będę wdzięczny za ionfo, jestem bowiem na etapie wstępnym (papierologia itp.), ale o takich sprawach już intensywnie myślę, bo w końcu trzeba będzie podjąć decyzję, a biorę właśnie pod uwagę piec na eko-groszek. No iw czym się kierował Pan wybierając taką właśnie moc pieca? :yes: Będę wdzięczny za rady i podpowiedzi. pozdrawiam.

 

Moc pieca jest podyktowana ogólnie rzecz biorąc powierzchnią/kubaturą budynku i jego izolacyjnością.Większość producentów pieców ma na swojej stronie symulatory doboru pieca tzn. jego mocy do parametrów budynku.Mnie zawsze wychodziło 35 kW .Wiążąca była dla mnie sugestia instalatora (moim zdaniem dobrego fachowca) a i potem gość od świadectwa energetycznego utwierdził mnie w tym przekonaniu.Jest wiele opini na temat doboru pieca.Niektórzy uważają ,że lepiej mniej mocy inni , że więcej.Pewno każdy ma trochę racji.Ja wolałem mieć troszke w zapasie - rodzina boi sie zimna:).Nie polecam czytania wszystkich postów na różnych forach - mnie przynajmniej to nie pomogło.Jest wiele sprzecznych opinii na temat tego samego produktu - można zwariować.Radziłbym wybrać w miarę solidny piec w miarę w możliwości w swojej okolicy (serwis) i kierować się opinią instalatora(ów) oni zakładają piece i są najlepiej zorientowani w ich jakości.Na marginesie proszę pamiętać o powiększeniu kotłowni bo ta w oryginalnym projekcie chyba się nie nadaje ze względu na kubaturę.Ważne są także drzwi p/poż z certyfikatem nabitym na wręgu.PINB się tego czepia przy odbiorze:)

Jeżeli chodzi o spalanie wiele zależy od samego paliwa i od warunków pogodowych dlatego też ciężko jest podać ilośc miesięczną.Napiszę tak:w temperaturach oscylujących około zera lub lekko poniżej z moich obserwacji wynika, że piec zużywa między 30-40 kg węgla na dobę w przypadku mrozów poniżej 10C jest nieco gorzej - zużywa pomiędzy 40- 60 kg na dobę.A teraz dobra wiadomośc w pracy letniej czyli tylko CWU piec zużywa 8-10 kg na dobę.Te dane dotyczą naszej czteroosobowej rodziny - większa rodzina lub goście podnoszą zużycie w zakresie ciepłej wody - no chyba ,że ktoś lubi bombardowanie suchymi detergentami:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc pieca jest podyktowana ogólnie rzecz biorąc powierzchnią/kubaturą budynku i jego izolacyjnością.Większość producentów pieców ma na swojej stronie symulatory doboru pieca tzn. jego mocy do parametrów budynku.Mnie zawsze wychodziło 35 kW .Wiążąca była dla mnie sugestia instalatora (moim zdaniem dobrego fachowca) a i potem gość od świadectwa energetycznego utwierdził mnie w tym przekonaniu.Jest wiele opini na temat doboru pieca.Niektórzy uważają ,że lepiej mniej mocy inni , że więcej.Pewno każdy ma trochę racji.Ja wolałem mieć troszke w zapasie - rodzina boi sie zimna:).Nie polecam czytania wszystkich postów na różnych forach - mnie przynajmniej to nie pomogło.Jest wiele sprzecznych opinii na temat tego samego produktu - można zwariować.Radziłbym wybrać w miarę solidny piec w miarę w możliwości w swojej okolicy (serwis) i kierować się opinią instalatora(ów) oni zakładają piece i są najlepiej zorientowani w ich jakości.Na marginesie proszę pamiętać o powiększeniu kotłowni bo ta w oryginalnym projekcie chyba się nie nadaje ze względu na kubaturę.Ważne są także drzwi p/poż z certyfikatem nabitym na wręgu.PINB się tego czepia przy odbiorze:)

Jeżeli chodzi o spalanie wiele zależy od samego paliwa i od warunków pogodowych dlatego też ciężko jest podać ilośc miesięczną.Napiszę tak:w temperaturach oscylujących około zera lub lekko poniżej z moich obserwacji wynika, że piec zużywa między 30-40 kg węgla na dobę w przypadku mrozów poniżej 10C jest nieco gorzej - zużywa pomiędzy 40- 60 kg na dobę.A teraz dobra wiadomośc w pracy letniej czyli tylko CWU piec zużywa 8-10 kg na dobę.Te dane dotyczą naszej czteroosobowej rodziny - większa rodzina lub goście podnoszą zużycie w zakresie ciepłej wody - no chyba ,że ktoś lubi bombardowanie suchymi detergentami:)

Pozdrawiam.

 

Serdecznie dziękuję, za tak szczegółową odpowiedź. Z pewnością skorzystam z tych porad. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będę podnosił ściankę kolankową. Projekt kupiłem w wersji bez ścianki kolankowej. Na jakim etapie inwestycji (adaptacja projektu, murowanie) muszę podjąć decyzję o podniesieniu (lub nie) ścianki kolankowej? Najchętniej decyzję odłożyłbym aż do etapu murowania ścian, ale czy to jest możliwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będę podnosił ściankę kolankową. Projekt kupiłem w wersji bez ścianki kolankowej. Na jakim etapie inwestycji (adaptacja projektu, murowanie) muszę podjąć decyzję o podniesieniu (lub nie) ścianki kolankowej? Najchętniej decyzję odłożyłbym aż do etapu murowania ścian, ale czy to jest możliwe?

 

Możesz poczekać do samego murowania ściany kolankowej i szczytów budynku czyli po zalaniu stropu.Pamiętaj, że nieco zmienią się proporcje całego domu, więc trzeba przemyśleć długość krokwi dachowych aby desz nie zacinał zbyt wysoko po ścianach no i żeby domek nie stracił na charakterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

załatwiamy kredyt w BOŚ -u w euro, bo niestety nie chcą nam dać we frankach. próbowaliśmy w NORDEI, ale nie poszło zabrakło nam 500 parę zł. do zdolności na 350 tyś. szczerze mówiąc brak mi słów na to co robią w tych bankach, jakby robili łaskę człowiekowi, że pożyczą mu pieniądze, które i tak wrócą do nich i to z dużą nawiązką. zazdroszczę tym, którzy mają to już za sobą.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro planujesz z BK 36,5 to wystarczy bez ocieplenia bo zapewne spełnia parametry ściany jednowarstwowej po co robić sobie dodatkowe koszty a jak chcesz ocieplać to wystarczy tańszy BK 24 lub 25 cm. Ja również jestem na etapie wyboru materiału na ścianę zewnętrzną w projekcie mam BK 24 cm + styropian 12, ale chcę zmienić na phoroterm 44 Si ściana jednowarstwowa, dlaczego? bo będę budował na kredyt i ograniczam koszt robocizny chcę szybko się wprowadzić (oczywiście w miarę możliwości) i nie mam jakoś przekonania do styropianu a jak miałbym ocieplać ścianę wełną to wyjdzie drożej od ściany jednowarstwowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...