Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Beato i Rafale, :) Oczywiście że wcześniej podaliśmy rozmiar tych okien (4 strona) :lol: jak Już Wam się nie che poszukac do juz podam (szerkość 60 X wysokość 90cm), drugie pytanie to odległość od pierwszego spocznika do dolnej części ramy okiennej ok 34cm a w drugim spoczniku 22 cm, w holu + schody na parterze mamy widno bo dach jeszcze całkiem nie przykryty (obecnie stan domu jest wg zdjecia) i postaram się jak najszybciej odpowiedzieć na pytanie czy schody są za ciemne czy nie jak będziemy mieli całkowicie przykryty dach. Pozdrawiam :p 8)

Dokłądnie zmierzyłem i podam wymiar 37 cm i 25cm i przeparszam za błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my bedziemy kryli szarą dachówką:)

nad elewacją jeszcze tak nie myślelismy bo to jeszzce duzo czasu mienie :) ale podoba nam sie pastelowa zółć lub pastelowy pomarańcz:)

ganeczek bedzie caly z kamienia tak samo jak wykusza , no i moze jeszzce okna albo dół domku :) co wy na to ?? :)

A jakie wy macie pomysły ?

Widziałem wykusz obłożony cegłami klinkierowymi (nie płytkami)i całkiem ładnie wygląda (wyglada oryginalne) A te kamienie to nic innego piaskowce??? czy surowe kamienie czy ciosane w postaci kostki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy,

właśnie ostatecznie podjeliśmy dezcyzję o wyborze projektu i padło na Tymka dołączamy tym samym do wszystkich budujących Tymka:)

 

pilnie prześledziłam wasze wpisy i napewno skorzystamy z kilku cennych rad i zmian w projekcie, tzn. podniesiemy ściankę kolankową o półtora pustaka, rezygnujemy z dwóch okien dachowych, balkon bedzie od strony sypialni a nie tych dwóch pokoi, dodamy dwa okienka w spiżarni i na klatce, zlikwidujemy wnęke w pokoju na dole, łazienkę na górze przesuniemy o te ścinakę w której w projekcie jest szafa i byc może zmniejszymy hol lub tez zrobimy w nim pralnie. A na dole łazienka bedzie w miejscu spiżarni no i myślimy nad frontem bo troszke wg nas jest ubogie wejście.

 

gdzies w postach wyczytałam, że ktoś(chyba Delus) zmienia wejście na ganek, ale mi umknęło z jakiego projektu korzysta, możecie to przypomnieć:)

 

to chyba na tyle na początek, zresztą i tak dużo:)

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy,

właśnie ostatecznie podjeliśmy dezcyzję o wyborze projektu i padło na Tymka dołączamy tym samym do wszystkich budujących Tymka:)

 

pilnie prześledziłam wasze wpisy i napewno skorzystamy z kilku cennych rad i zmian w projekcie, tzn. podniesiemy ściankę kolankową o półtora pustaka, rezygnujemy z dwóch okien dachowych, balkon bedzie od strony sypialni a nie tych dwóch pokoi, dodamy dwa okienka w spiżarni i na klatce, zlikwidujemy wnęke w pokoju na dole, łazienkę na górze przesuniemy o te ścinakę w której w projekcie jest szafa i byc może zmniejszymy hol lub tez zrobimy w nim pralnie. A na dole łazienka bedzie w miejscu spiżarni no i myślimy nad frontem bo troszke wg nas jest ubogie wejście.

 

gdzies w postach wyczytałam, że ktoś(chyba Delus) zmienia wejście na ganek, ale mi umknęło z jakiego projektu korzysta, możecie to przypomnieć:)

 

to chyba na tyle na początek, zresztą i tak dużo:)

pozdrawiamy

 

 

Witam nowych użytkowników prześlicznego domku!!! :D :) :lol:

 

Cieszymy z Waszego wyboru projektu i cieszymy się że wy będziecie wybierali niektóre nasze pomysły, a co do projektu wg Delusa to i oto ono http://inlinethumb35.webshots.com/2274/2109945480101879673S600x600Q85.jpg

A czy można się dowiedzieć gdzie bedziecie budowali Tymka :p

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziemy budowali Tymka w Gorzowie Wlkp :)

 

a link Delusa sobie zapisałam, wykuszu nie bedziemy robić i typowego ganku raczej też nie, chodzi mi o wykończenie daszku nad wejściem, coś podobnie jak w pojekcie Sielanka też Horyznotu

 

Ania

Czyli wejście będziecie robili taki jak na naszym zdjeciu ze strony 4??? czy murowanie jak w projekcie Sielanka?? Bo tu jest trochę rożnica, w sielanki jest murowany i musi zrobic strop nad wejściaem a my mamy zrobione z konstrukcji drewnanej taki sam jak w projekcie Tymek ale dawaliśmy jeszcze drewnane filary

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napiszcie czy ma juz ktoś wycene dachówki na pokrycie dachu ?? ile takie pokrycie z wykonczeniami bedzie kosztował ??

Witam, weź ze sobą projekt domu Tymek i idź do nailepszego dliera dachowego i powiedz mu jaki cię interesują dachówki (marka, typ i kolor) to on w ciągu 2 - 4 dni na podstawie projektu dachowego wszystko wyszczególnia materiały (dachówki, gosiory rynny, folie czy papę -nie wiem czym bedzie cie kryli itp) i poda ile bedzie kosztowało w całości.

My tak robiliśmy i już wam podalismy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tymkowiczów,

 

Ostatnio u nas cisza w eterze, bo cały czas jesteśmy na budowie. Ja wpadłam tylko na chwilę się przepakować i jadę z powrotem. Wracamy pod koniec września, to wtedy zamieścimy zdjęcia z postępów. Dzisiaj właśnie wylali nam ławę fundamentową. Do końca miesiąca postawimy mury fundamentowe, ocieplimy, zabezpieczymy przed zimą i na tym zakończymy w tym roku.

 

Pozdrawiamy

Monia i Daniel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, narazie nie mozna nazwac tego etapem, bo dopiero jesteśmy na samym początku:)

 

w czartek odebraliśmy wszystkie papiery dotyczące działki, warunki zabudowy, mapki, itp.

 

wybraliśmy projekt, tzn. Tymka właśnie, jak mąż znajdzie czas to zadzwoni do Wrocławia, że wszystkiego i o wszystko się wypytać odnośnie adaptacji i zmian w projekcie, co ile kjosztuje, za co sie płaci, a za co nie:). Jak juz kupimy projket to machina ruszy pełną parą, a budować mamy zamiar dopiero od marca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...