Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

My musimy się wam pochwalić.

Dziś o godz. 7:00 rozpoczęliśmy budowę.

Przyjechał pan koparkowy z panem geodetą. Wymierzyli gdzie i i się zaczeło... :)

Ściągnięty został humus - w końcu zaczęło się coś dziać.

W poniedziałek tyczenie domu i garażu wolnostojącego (już kupiliśmy deski i paliki do tyczenia).

We wtorek kopanie fundamentu - w środę po południu powinny być zalane ławy.

A tak to wygląda dziś:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9bd6c2db80c53aa9.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

A jak rozwiązaliście połączenie okapu w kuchni z kominem? Jakieś rury (okrągłe/przekrój prostokątny) z PCV?

 

Stuku wieczorem wkleje ci zdjęcie jak ja to zrobiłem, z tego materiału, który znalazłeś na allegro.

Kanał pcv prostokątny. Są rózne kształtki, długości, moduły. Sprawdx chocby produkty firmy dospel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuku sorki, ze dopiero teraz, ale czasu nie da się niestety rozciągnąc i czasem go brak :(

 

http://img97.imageshack.us/img97/9728/dsc0211av.jpg

 

http://img199.imageshack.us/img199/2027/dsc0212af.jpg

 

Ja tak zrobiłem połaczenie okapu w kuchni, z kominen, który jak wiemy na projekcie i w rzeczywistoci jest po drugiej stronie kuchni. Ja plnuje docelowo w komin wrzucić wyciąg mechaniczny podłaczony na strychu, zeby nic nie buczało w kuchni. Mam nadzieje, że zdjęcia choć trochę sa dla Ciebie czytelne. Porównaj z gotową kuchnią stronę wczesniej, a powinno byc wszystko jasne. Tu byłem przed sufitem i skrzynkami. A kanał i wszystkie kształtki mam własnie z firmy dospel.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ! To jest kolejny malo praktyczny BABOL Tymka. Jeśli zostwisz jętki tak, jak w projekcie będziesz miał prawie metrowej wysokości nieużyteczną dziurę na strychu. Obniżając jętki do wysokości sufitu na strychu (trochę wyżej, bo jeszcze stelaż) otrzymujesz strych, na którym możesz stanąć w pozycji wyprostowanej.

Przykręcać regipsy do jętek chyba bym się bał, bo konstrukcja drewniana będzie pracowała i pęknięcia murowane ...

 

Ciekawostka:

zmniejszyliśmy łazienkę na piętrze, powiększając korytarz tak, by było na korytarzu widać wszystkie cztery słupy i zrobiło się bardzo przestrzennie, a łazienka dalej jest duża. Ma ok. 9 m2. Postaram się*zrobić wizualizację, by to pokazać. Już przestałem się dziwić, gdy ktoś mówi, że Tymek to duży dom

 

Czy żeby obniżyć jętki należy to zrobić na etapie zmian w projekcie (tzn czy musi to zrobić uprawniony projektant) czy mogą to zrobić majstry na etapie robienia więźby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuku wieczorem wkleje ci zdjęcie jak ja to zrobiłem, z tego materiału, który znalazłeś na allegro.

Kanał pcv prostokątny. Są rózne kształtki, długości, moduły. Sprawdx chocby produkty firmy dospel.

 

Witam.

Byłem dziś w OBI, przeglądałem ten prostokątny system PCV i trafiłem na łączniki z jakąś "zasuwą"?? O co z nimi chodzi? Żeby się powietrze nie cofało?

Zabijcie mnie, ale nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłem dziś w OBI, przeglądałem ten prostokątny system PCV i trafiłem na łączniki z jakąś "zasuwą"?? O co z nimi chodzi? Żeby się powietrze nie cofało?

Zabijcie mnie, ale nie wiem.

 

Z tego co pamiętam to działa w jedna stronę, czyli po to zeby właśnie się nie cofało powietrze. Ale to można wyjąć jak potrzebujesz. Tez to spotkałem i tez się nad tym zastanawiałem stuku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby obniżyć jętki należy to zrobić na etapie zmian w projekcie (tzn czy musi to zrobić uprawniony projektant) czy mogą to zrobić majstry na etapie robienia więźby?

Teoretycznie tylko projektant, bo zmienia się konstrukcja dachu i potrzebna jest zgoda autora Tymka. Jeśli jesteś jeszcze na etapie projektu, to lepiej mieć to w adaptacji, bo inaczej taka zmiana to samowolka. Ale na budowie to kierownik decyduje, czy bierze to ryzyko na siebie. Majstra się nie pytaj, bo raczej zrobi Ci wszystko co chcesz pod warunkiem, że za to zapłacisz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tylko projektant, bo zmienia się konstrukcja dachu i potrzebna jest zgoda autora Tymka. Jeśli jesteś jeszcze na etapie projektu, to lepiej mieć to w adaptacji, bo inaczej taka zmiana to samowolka. Ale na budowie to kierownik decyduje, czy bierze to ryzyko na siebie. Majstra się nie pytaj, bo raczej zrobi Ci wszystko co chcesz pod warunkiem, że za to zapłacisz :-)

 

OK, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bertolo, z tego co kojarzę to masz z garderoby zrobiona pralnie? (chyba że się myle to pyt. uznaje za niebyłe). Jaka masz wys. ścianki kolankowej coby drzwi z łazienki do pralni spokojnie się z mieściły i jak to się sprawdza w praktyce, bo też rozważam takie rozwiązanie. Pozdrawiam.

 

Wysokość scianki kolankowej - 4 pustaki plus wieniec. teraz jest mniej, bo doszła wylewka styro, płytki.

Czy to się sprawdza ?

Moja zona jest wniebowzieta. Mówi o pralni, że to jej królestwo. Jest wszystko. Pralka, deska, suszarki, szafki i zlew gospodarczy i duzo miejsca. A miejsce garderoby pełni szafa w naszej sypialni. Długa na 4, 30 cm (bo my poszerzyliśmy tymka) głeboka na 1 metr i wysoka na 2,40. Póki co na razie nam starcza. W 3/4 hula wiatr. Taka pomiestna. A i sypialnia nie straciła na wielkości, przez ta podbiesiona scianke :) A co do drzwi. To my mamy sciete. Dlatego, że niestety wchodzą w dach jeżeli zostanie ta wysokość i to miejsce ich posadowienia. Poszukam zdjęc to zrozumiesz o czym mówie. Pralnia jest super, a i Tymek bez podniesionej scianki nie byłby dla nas do końca funkcjonalny. niestety sa minusy. Na pewno traci na uroku i nie jest już taki malutki i niski jak bez scianki kolankowej. Co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!

Przedstawiamy naszego tymka. Prace u nas ruszyły. Mamy założoną dachówkę, otynkowany garaż i kotłownie i do tego założone drzwi i bramę garażową. Teraz robimy kasting na hydraulika i mam pytanie ile u Was kosztowało centralne.

 

http://images35.fotosik.pl/618/4e61103d86d17655med.jpg

 

 

 

http://images46.fotosik.pl/763/78d38483c8d068bfmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość scianki kolankowej - 4 pustaki plus wieniec. teraz jest mniej, bo doszła wylewka styro, płytki.

Czy to się sprawdza ?

Moja zona jest wniebowzieta. Mówi o pralni, że to jej królestwo. Jest wszystko. Pralka, deska, suszarki, szafki i zlew gospodarczy i duzo miejsca. A miejsce garderoby pełni szafa w naszej sypialni. Długa na 4, 30 cm (bo my poszerzyliśmy tymka) głeboka na 1 metr i wysoka na 2,40. Póki co na razie nam starcza. W 3/4 hula wiatr. Taka pomiestna. A i sypialnia nie straciła na wielkości, przez ta podbiesiona scianke :) A co do drzwi. To my mamy sciete. Dlatego, że niestety wchodzą w dach jeżeli zostanie ta wysokość i to miejsce ich posadowienia. Poszukam zdjęc to zrozumiesz o czym mówie. Pralnia jest super, a i Tymek bez podniesionej scianki nie byłby dla nas do końca funkcjonalny. niestety sa minusy. Na pewno traci na uroku i nie jest już taki malutki i niski jak bez scianki kolankowej. Co kto lubi.

 

Ok, wiem o co chodzi. Ale raczej nie planuje tak wysokiej ścianki kolankowej, raczej na 2-max 3 pustaki. Co do rozwiązania umiejscowienia pralni muszę pomyśleć nad innym rozwiązaniem. Dzięki za odp, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!

Przedstawiamy naszego tymka. Prace u nas ruszyły. Mamy założoną dachówkę, otynkowany garaż i kotłownie i do tego założone drzwi i bramę garażową. Teraz robimy kasting na hydraulika i mam pytanie ile u Was kosztowało centralne.

Też jestem na etapie wyboru fachowca. Mam dwie oferty za 7500 i 8500 zł robocizna. Materiał, jeśli grzejniki są tylko w sypialniach, a reszta jest grzana podłogówką, to ok. 22 tys. zł. Do tego jeszcze trzeba dodać piec i zasobnik na wodę. Jeśli chcesz konkrety, mogę Ci wysłać na maila. Sam chętnie popatrze na Twoje wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiem o co chodzi. Ale raczej nie planuje tak wysokiej ścianki kolankowej, raczej na 2-max 3 pustaki. Co do rozwiązania umiejscowienia pralni muszę pomyśleć nad innym rozwiązaniem. Dzięki za odp, pozdrawiam!

 

Mamy ściankę na 2 pustakj. Pralnie zrobiliśmy obok łazienki, zmniejszając pokój ze słupem tak, że jest prawie taki sam jak ten obok. Wygląda na to, że pralka, suszarka i deska do prasowania wejdzie :-)

Pralnia.

http://images49.fotosik.pl/802/6e75c4e16f9da36b.jpg' alt='6e75c4e16f9da36b.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy ściankę na 2 pustakj. Pralnie zrobiliśmy obok łazienki, zmniejszając pokój ze słupem tak, że jest prawie taki sam jak ten obok. Wygląda na to, że pralka, suszarka i deska do prasowania wejdzie :-)

Pralnia.

http://images49.fotosik.pl/802/6e75c4e16f9da36b.jpg' alt='6e75c4e16f9da36b.jpg'>

 

Właśnie też oglądałem zdjęcia Waszego tymka, i rozważałem taką koncepcję. Jezeli dobrze rozumiem to pomieszczenia na górze masz tak usytuowane jak to pokazałeś w swoim dzienniku na pierwszej stronie? (bo patrząca na ostatnie zdjęcia jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Czy ten słup w zmniejszonym pokoju to on nie przeszkadza bo coś misie widzi że wchodzi w światło drzwi? Jak byś mógl mniej więcej napisac jakie są wymiary"po podłodze" tego pokoju, łazienki i pralni to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...