Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

Tak na szybko kilka punktów z mojego dziennikia budowy.

To jest chyba stal na całą budow, od fundamentów po wszystkie wińce na poddaszu.

Trzeba tylko dodać punkty z tymi samymi przekrojami.

 

1)pręt gładki 6 mm dł 6m 69 kg po 2.68 zł = 184.92 zł

2)pręt gładki 6 mm dł 6m 62 kg po 2.68 zł = 166.16 zł

3)pręt żebrowany 12 mm BST500 484 kg po 2.38 zł = 1151.92 zł

4)pręt żebrowany fi 12 mm dł 12 mb - 385 kg po 2,76 zł = 1062,60 zł

5)6)Pręt żebrowany fi 12 mm: 286 kg po 2,75 zł brutto za 1kg = 786,50 zł

6)drut wiązałkowy 1.2 mm 10 kg po 4.88 zł = 48.80 zł

7)drut wiązałkowy - 5 kg po 7,32 zł/kg = 36,60 zł

8 )strzemiona fi 8/18 cm - 25 kg po 5,697 zł/kg brutto = 142,43 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://i1.fmix.pl/fmi2767/4a5ecee60008b0f74e0b0df6/zdjecie.jpg

 

U nas podniesiona ścianka o 3 pustaki + wieniec. Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie...jest przestrzeń!!

 

http://i2.fmix.pl/fmi1849/a242c03200228a834e0b0f4d/zdjecie.jpg

 

http://i3.fmix.pl/fmi134/5e8935030020259c4e0b1075/zdjecie.jpg

Duża sypialnia na górze.

 

dzięki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Czy byłby ktoś łaskawy i napisał na pw lub tutaj ile i jakiego drutu złużył? Plus jeśli moge wiedzieć bloczki fundamentowe? ( oraz wymiar) Dzieki

 

Pręt gładki fi 6 - 1065 mb

Pręt żebrowany fi 12 - 1408 mb

Pręt żebrowany fi 16 - 78 mb

Pręt gwintowany 6x1000 - 34 szt

Szpiki - pręty gwintowane fi 16 - 18 mb

Drut wiązałkowy - 21 kg

 

To stal na całą budowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Czy byłby ktoś łaskawy i napisał na pw lub tutaj ile i jakiego drutu złużył? Plus jeśli moge wiedzieć bloczki fundamentowe? ( oraz wymiar) Dzieki

 

Z tego co pamiętam to zamówiłam 1200 sztuk a potem chłopaki brali jeszcze paletę (100 sztuk) bo za[pomniałam o podmurówce do kominów :) a bloczek 24 x 38 x 12 (jakoś tak ten typowy). A jeśli chodzi o stal to zamówiłam 300 kg #6, 700 kg #12 i 500 kg #16 (co prawda majstry mówiły że z tą 16 to przesadziłam na wieniec W2 ale ja tak nie uważam) a jeszcze 10 sztuk 12mb dobierali chłopaki bo jakoś im potrzebne było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedz.

Teraz sie za porothermem porozgladam.

Czy 2400szt powinno wystarcyc? ( chodzi mi o 25 )

 

Ja zamówiłem 2040 szt. bo majster przyjął sobie ściankę kolankową na 4 pustaki :p, robię na 2 i szacuję że ze 2-3 palety mi zostanie , w tej chwili mam do postawienia ściany szczytowe i ścianke kolankową na 2 pustaki. wg. mnie 2400 to za dużo, acha nie mam ścianki pomiędzy salonem a pokojem i ścianę nośną wewnątrz (tej na której stoi kominek) mam z bloczka betonowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!!!!!!!!

Czy ktoś miał taki problem, że płatwia wyszła za blisko komina? (chodzi o komin do kominka) Obrazowo wygląda to mniej więcej tak:

http://images40.fotosik.pl/952/fea97c93be559fcdmed.jpg

 

To ta wąska szczelina po lewej :(

 

Efekt jest taki, że wieniec pod cegłę klinkierową jest poniżej, ale niestety klinkier nie zmieści się między płatwię, a komin, bo szczelina to tylko ok. 4cm.

Nasz wykonawca twierdzi, że zrobił wszystko według projektu, więcej więcej osób powinno mieć podobny problem. Co u Was zrobili?

 

Ciekawi jesteśmy co powie na to Pani kierownik, juto będziemy ją zawiadamiać o problemie

 

Z góry dziękuję za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!!!!!!!!

Czy ktoś miał taki problem, że płatwia wyszła za blisko komina? (chodzi o komin do kominka) Obrazowo wygląda to mniej więcej tak:

http://images40.fotosik.pl/952/fea97c93be559fcdmed.jpg

 

To ta wąska szczelina po lewej :(

 

Efekt jest taki, że wieniec pod cegłę klinkierową jest poniżej, ale niestety klinkier nie zmieści się między płatwię, a komin, bo szczelina to tylko ok. 4cm.

Nasz wykonawca twierdzi, że zrobił wszystko według projektu, więcej więcej osób powinno mieć podobny problem. Co u Was zrobili?

 

Ciekawi jesteśmy co powie na to Pani kierownik, juto będziemy ją zawiadamiać o problemie

 

Z góry dziękuję za sugestie

 

Witam ja u siebie zmieniłam trochę i opuściłam jętki niżej na wysokość sufitu tj 2,60 i płatwie poszły mi po drugiej stronie komina (mam taką nadzieję bo więźba właśnie zaimpregnowana i dopiero będą działać) jak zrobią to wyjdzie. a i zmniejszyłam ilość słupów na cztery (po dwa na stronę) wystarczą w zupełności jak zrobią to wkleję zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!!!!!!!!

Czy ktoś miał taki problem, że płatwia wyszła za blisko komina? (chodzi o komin do kominka) Obrazowo wygląda to mniej więcej tak:

http://images40.fotosik.pl/952/fea97c93be559fcdmed.jpg

 

To ta wąska szczelina po lewej :(

 

Efekt jest taki, że wieniec pod cegłę klinkierową jest poniżej, ale niestety klinkier nie zmieści się między płatwię, a komin, bo szczelina to tylko ok. 4cm.

Nasz wykonawca twierdzi, że zrobił wszystko według projektu, więcej więcej osób powinno mieć podobny problem. Co u Was zrobili?

 

Ciekawi jesteśmy co powie na to Pani kierownik, juto będziemy ją zawiadamiać o problemie

 

Z góry dziękuję za sugestie

 

Witam ja u siebie zmieniłam trochę i opuściłam jętki niżej na wysokość sufitu tj 2,60 i płatwie poszły mi po drugiej stronie komina (mam taką nadzieję bo więźba właśnie zaimpregnowana i dopiero będą działać) jak zrobią to wyjdzie. a i zmniejszyłam ilość słupów na cztery (po dwa na stronę) wystarczą w zupełności jak zrobią to wkleję zdjęcia.

A co do twojego kłopotu to ja bym tam wsadziała blachę żeby zabezpieczyć a komin obłożyła płytkami klinkierowymi od tej jednej strony. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...