Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

Problem z kominem za blisko płatwi rozwiązany. Pani kierownik powiedziała, że można podciąć belkę do 10cm. Konstrukcja dachu ma 6 słupów więc będzie stabilna :)

 

Ja tam swoje wszystkie słupy wywaliłem.

I narazie się nic nie zawaliło, hhehehee

A u nas: właśnie skończyliśmy posadzki i tynki!!!!!! I można się wprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie.

 

Ja zdecydowałem się na budowe Tymka z podniesioną ścianą kolankową i podwójnym garażem.

W tym roku chciałbym wylac fundamenty a na wiosnę wejdą murarze.

Proszę o infor na priv osoby chcące budować, bbudujące, lub szczęśliwcy, którzy wybudowali ten dom.

można porozmawiac o zmianach w projekcie i całej budowie

 

dziękujęi pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

(...)

Proszę o infor na priv (...)

 

Witaj Przemek, życzę Ci powodzenia w budowie. Wiedzę i doświadczenia dobrze wymieniać przez forum, nie na priv. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości - pisz a każdy z przyjemnością pomoże w miarę możliwości. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykryliśmy blachą, ale przekrojów więźby nie zmienialiśmy. Przeprojektowanie też kosztuje, więc oszczędność niewielka. Poza tym większymi obciążeniami są obciążenia dynamiczne (wiatr, śnieg), nie tylko ciężar dachu. Warto poradzić się prawdziwego konstruktora. Cieśli i murarza w sprawach konstrukcyjnych bym nie słuchał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie....

 

Mam pytanie - pamiętacie może ile poszło Wam metrów betonu w fundamenty, oczywiście szacunkowo - mniej wiecej chce sprawdzić z jakim kosztem musze się liczyć.

 

16 m3 - wersja A i wyszło nam ok 3600 zł bez pompy - nie braliśmy pompy, bo grucha mogła podjechać z trzech stron i wystarczyła przedłużka. Ekipa stwierdziła, że bez sensu płacić za pompę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kryl ktos dach blachodachowka??? czy zmienialiscie wiezbie, poniewaz wg projektu jest dachowka a my chcemy blache i w tartaku doradzili ze mozna zmniejszyc kozly i platwie co o tym myslicie???

 

A czy warto??

A jak za 5 lat stwierdzisz, że blacha nie spełnia twoich oczekiwań i będziecie chcieli zmienić na dachówkę ceramiczną - będziesz zmieniać razem z więźbą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Napiszcie mi z czego robiliscie scianki dzialowe i ile wyszlo was sztuk. Zastanawiam sie nad silka lub 11,5 porothermem. Pozdrawiam

 

My mamy cały dom z silki, kierowniczka budowy mówiła nam, żeby budować dom w jednym systemie. Mniej problemów przy wykańczaniu, a i kilku rodzajów kołków do ścian nie trzeba kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRISZA80 a mozesz napisac ile zlozylas sztuk silki na scianki ( i jaka mialas ich grubosc) ?

 

Dokładnie nie wiem, bo po pierwsze nie mamy jeszcze ostatniej faktury, a po drugi mamy jeszcze garaż wolnostąjący, który budujemy równocześnie. W przybliżeniu wygląda to mniej więcej tak:

-Na ściany nośne mamy Silkę U24L wyszło ok 3000 szt, przy czym podnosiliśmy ściankę kolankową o 3 bloczki

-Na ściany działowe Silka U12L - wyszło ok 1500 szt, przy czym nie wszystko poszło na działówki, część trafiła na nośne, żeby ładnie wyprowadzić narożniki :)

Dłuo się zastanawialiśmy się z czego budować, ale teraz jesteśmy bardzo zadowoleni. Pewnie hydraulik jak będzie miał kuć w tych ścianach to nas przeklnie, bo to twarda sztuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ocieplacie / ocieplaliście sufit w garażu i kotłowni?

Do tych co mają tynki, ostatnio chyba Arektoja robił ile wyszło m2 tynków wewnętrznych?

 

 

Niedawno skończyliśmy tynkować, u nas wyszło 770 m2 tynków, bez sufitu w garażu i łazience na dole. Zaznaczam że to z częściowym podpiwniczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...