Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

mam pytanie, które już pojawiał się kilkset razy - ale nadal nie wiem jak to zrobić..

 

prosze osobę cierpliwą o wysłanie prostej indtrukcji na priv jak zamieścić zdjęcie na forum l;ub w dzienniku.

mam założone konto w http://www.fotosik.pl, mam tam już "wgrane zdjęcie" ale nie wiem jak dalej je zamiescić na forum :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ponownie :)

 

pytanie odnośnie fundamentów

 

1. Jak szerokie kopaliście ławy fundamentowe?

2. Na jaki czas szacujecie skręcanie belek zbrojeniowych do fundamentu ( dwie osoby ) ? 2 razy po 10 godziny wystarczy żeby się wyrobić?

3. Ma ktoś może zdjecia ław przed wylaniem ze zbrojeniem już położonym na dole ław?

4. mam ławy do wykopania na 110 z czego 10 cm tzw chudziaka na spód. Powiedzcie proszę w jakiej proporcji rozrobić tego chudziaka?

5. Jeśłi komuś została jakaś stal fi 12 lub fi 16 - chętnie odpupię. Njlepiej z województwa mazowieckiego lub łódzkiego..... będę wdzieczny za info na priv w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

pytanie odnośnie fundamentów

 

1. Jak szerokie kopaliście ławy fundamentowe?

2. Na jaki czas szacujecie skręcanie belek zbrojeniowych do fundamentu ( dwie osoby ) ? 2 razy po 10 godziny wystarczy żeby się wyrobić?

3. Ma ktoś może zdjecia ław przed wylaniem ze zbrojeniem już położonym na dole ław?

4. mam ławy do wykopania na 110 z czego 10 cm tzw chudziaka na spód. Powiedzcie proszę w jakiej proporcji rozrobić tego chudziaka?

5. Jeśłi komuś została jakaś stal fi 12 lub fi 16 - chętnie odpupię. Njlepiej z województwa mazowieckiego lub łódzkiego..... będę wdzieczny za info na priv w tej sprawie

 

Ławy to ja wszystkie zrobiłam na 60 cm tylko pod kominy szersze a gdzie masz kierownika budowy on powinien odbierać zbrojenie za coś chyba mu płacisz? Mi chłopaki robili niecałe dwa dni ale było ich 5 albo 4 nie pamiętam. A chudziaka to brałam z gruchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ławy to ja wszystkie zrobiłam na 60 cm tylko pod kominy szersze a gdzie masz kierownika budowy on powinien odbierać zbrojenie za coś chyba mu płacisz? Mi chłopaki robili niecałe dwa dni ale było ich 5 albo 4 nie pamiętam. A chudziaka to brałam z gruchy.

 

wiem, wiem kierownik kierownikiem ;) Zbrojenie odbierze na pewno :D tylko dobrze wiedzieć jak to w praktyce wygląda u Wszystkich, którzy ten problem mają już za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

pytanie odnośnie fundamentów

 

1. Jak szerokie kopaliście ławy fundamentowe?

2. Na jaki czas szacujecie skręcanie belek zbrojeniowych do fundamentu ( dwie osoby ) ? 2 razy po 10 godziny wystarczy żeby się wyrobić?

3. Ma ktoś może zdjecia ław przed wylaniem ze zbrojeniem już położonym na dole ław?

4. mam ławy do wykopania na 110 z czego 10 cm tzw chudziaka na spód. Powiedzcie proszę w jakiej proporcji rozrobić tego chudziaka?

5. Jeśłi komuś została jakaś stal fi 12 lub fi 16 - chętnie odpupię. Njlepiej z województwa mazowieckiego lub łódzkiego..... będę wdzieczny za info na priv w tej sprawie

 

Kilka zdjęć możesz obejrzeć u mnie w dzienniku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?151292-dziennik&p=4864975#post4864975 2x10 godz. powinno wystarczyc do ukręcenia zbrojenia ,jeśli wcześniej przygotujesz strzemiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć możesz obejrzeć u mnie w dzienniku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?151292-dziennik&p=4864975#post4864975 2x10 godz. powinno wystarczyc do ukręcenia zbrojenia ,jeśli wcześniej przygotujesz strzemiona

 

Szerokość ław fundamentowych podana jest na planie, każda ściana ma inną szerokość ławy fundamentowej.

ja skręcałem belki (6 sztuk) dwie na dzień od zera. trzeba jeszcze zrobić łączenia i wzmocnienia pod kominy i jeszcze wyjście na słup w kuchni (ja z niego zrezygnowałem wiec miałem to z głowy) i nie wylewałem chudziaka tylko ławy wyższe o 5 cm, u mnie grunt to bardzo twarda glina, więc kopałem pod ławy ręcznie i w to beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość ław fundamentowych podana jest na planie, każda ściana ma inną szerokość ławy fundamentowej.

ja skręcałem belki (6 sztuk) dwie na dzień od zera. trzeba jeszcze zrobić łączenia i wzmocnienia pod kominy i jeszcze wyjście na słup w kuchni (ja z niego zrezygnowałem wiec miałem to z głowy) i nie wylewałem chudziaka tylko ławy wyższe o 5 cm, u mnie grunt to bardzo twarda glina, więc kopałem pod ławy ręcznie i w to beton.

 

strzemiona mam już gotowe - stal przyjedzie niebawem więc będę miał co robić :)

słupa w kuchni tez nie mam - ale mam słup na łączeniu dwóch garaży ( mam projekt z podwójnym garażem)

 

dzięki za wszystkim za Wasze uwagi i podpowiedzi. Jak patrzę na wasze dzienniki - i porównuję to ze swoją na razie pustą działką - to łezka się kręci w oku ale i mobilizuje do pracy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Iwony i Maćka -jakiej firmy macie płytki na scianie w łazience na dole bo bardzo się nam podobają?

 

 

Płytki ciemne: płytki polskie NOWA GALA - Inox IN 06

 

Płytki jasne: płytki niemieckie NORD CERAM - Hedera Weissbeige Jest to płytka podłogowa ale z INOX komponuje się ładnie również na ścianie.

 

Płytka NORD CERAM jest minimalnie grubsza aniżeli NOWA GALA.

Dla dobrego płytkarza to żaden problem, bo sobie z tym poradzi i powierzchnia będzie wyrównana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich przyjaciół Tymka,

my również dołączyliśmy do tej szczęśliwej grupy i aktualnie jesteśmy na etapie adaptacji projektu. Przyznaję się, że forum śledzimy od kilku miesięcy (zanim nawet zdecydowaliśmy się na ten projekt) i już kilka informacji uwzględniliśmy w Naszych planach budowlanych. Mamy jednak ogromną prośbę do budujących z okolic Poznania... czy ktoś zechciałby pokazać Nam swoje dzieło na żywo? Bardzo chcielibyśmy zobaczyć gotowego Tymka, wiem że na forum jest wiele fantastycznych zdjęć, ale wiadomo co na żywo, to na żywo :). Pozdrawiamy.

Aaaa... jeśli trafiłby się ktoś ze Śląska kto miałby ochotę podzielić się z nami doświadczeniem na żywo z budowy, to będziemy przebywać w okolicach Rybnika i Wodzisławia Śl. od 12-17 września ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

pytanie odnośnie fundamentów

 

1. Jak szerokie kopaliście ławy fundamentowe?

2. Na jaki czas szacujecie skręcanie belek zbrojeniowych do fundamentu ( dwie osoby ) ? 2 razy po 10 godziny wystarczy żeby się wyrobić?

3. Ma ktoś może zdjecia ław przed wylaniem ze zbrojeniem już położonym na dole ław?

4. mam ławy do wykopania na 110 z czego 10 cm tzw chudziaka na spód. Powiedzcie proszę w jakiej proporcji rozrobić tego chudziaka?

5. Jeśłi komuś została jakaś stal fi 12 lub fi 16 - chętnie odpupię. Njlepiej z województwa mazowieckiego lub łódzkiego..... będę wdzieczny za info na priv w tej sprawie

 

 

http://i1.fmix.pl/fmi473/43e8cdfe000b238f4e5cda33/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi10/75e783d0001674ac4e5cda56/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, które już pojawiał się kilkset razy - ale nadal nie wiem jak to zrobić..

 

prosze osobę cierpliwą o wysłanie prostej indtrukcji na priv jak zamieścić zdjęcie na forum l;ub w dzienniku.

mam założone konto w http://www.fotosik.pl, mam tam już "wgrane zdjęcie" ale nie wiem jak dalej je zamiescić na forum :bash:

 

Nie znam fotosika, ale jedyne co musisz zrobić to pobrać z galerii bezpośredni link do obrazu (zazwyczaj zakończony skrótem .jpg). Potem ten link obudowywujesz tagami [/img] i już. Przykład:

 

[img*]http://img638.imageshack.us/img638/1688/p1040933i.jpg[/img*]

Gwiazdki z tagów usunąć - musiałem je dać aby nie wyświetlił się obrazek a tylko pokazany kod do wklejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłem dziś u gościa który zajmuje się zmianami w projektach, załatwianiem kwitów do PNB, jest też kierownikiem budów. I tak za załatwienie wszystkiego do PNB plus drobne zmiany w projekcie typu zmiana stropu na monolit, schody ze spocznikiem...itp. życzy sobie ok. 2300-2500zł po wstępnych rozmowach. Za wytyczenie budynku 300 zł. Za bycie kierownikiem budowy - 600 zł do SSO plus 500 zł za odbiór. Czy te ceny nie odbiegają zbytnio od standardów? Jak to wyglądało u Was?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przystosowanie projektu z małymi zmianami kosztuje ok. 2000-2200 tak do uzyskania pozwolenia na budowę, tyczyć to musi geodeta bo wpis w dziennik potrzebny, a jeśli chodzi o ceny to 100 od rogu budynku. A co do nadzoru tj, kierownika budowy to za domek jednorodzinny w mojej okolicy jest od 1500 do 2000 zalezy ile razy ma być kierownik na budowie i czy ma wyliczać materiały itp. Także twój mało chce za II etap. U nas taki jeden to robił za 200 ale jak wypisał oświadczenie to w PINbie go ganiali po parę razy bo pisanie to nie była jego dobra strrona :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłem dziś u gościa który zajmuje się zmianami w projektach, załatwianiem kwitów do PNB, jest też kierownikiem budów. I tak za załatwienie wszystkiego do PNB plus drobne zmiany w projekcie typu zmiana stropu na monolit, schody ze spocznikiem...itp. życzy sobie ok. 2300-2500zł po wstępnych rozmowach. Za wytyczenie budynku 300 zł. Za bycie kierownikiem budowy - 600 zł do SSO plus 500 zł za odbiór. Czy te ceny nie odbiegają zbytnio od standardów? Jak to wyglądało u Was?

Pozdrawiam.

 

U mnie wygląda to następująco:

Przygotowanie wszystkiego przez kierownika budowy, zmiany w projekcie, skłądanie w moiom imieniu wszystkich pozwoleń i zgłoszeń na budowę - 900 zł. Wytyczenie budynku - 300 zł ( geodeta) badanie gruntu - 300 zł....

 

tak to wygląda - ale ceny są tak niskie bo kierwonik budowy już budowal u mojego brata - więc dostałem spore rabaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czy macie w salonie ogrzewanie podłogowe jeśli tak to co na nim i jak się użytkuje tj. czy długo się nagrzewa?

 

U nas podłogówka na całym dole, a na górze tylko w łazience.

Tam gdzie podłogówka mamy płytki - latem w upały fajnie chłodzą, natomiast zimą cieplutko w stopy.

 

Po przeanalizowaniu za i przeciw, na dole nie mamy ani jednego kaloryfera. Również w salonie.

Znajomi, którzy mają zarówno podłogówkę, jak i kaloryfery, wszyscy mówili nam, że przy ogrzewaniu podłogowym ani razu nie włączali kaloryferów.

 

W salonie dodatkowo kominek, który nagrzewa.

U nas rozprowadzenie powietrza z kominka nawiewa ciepło do pozostałych pomieszczeń, a z podłogówką od podłogi zawsze jest ciepło.

 

W galerii http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3111 zdjęcia jak wygląda u nas podłogówka.

Planowaliśmy rozłożenie obiegów grzejnych pod kątem użytkowania.

 

W galerii http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3116 dodatkowe zdjęcia z instalacji podłogówki i kaloryferów na górze.

 

Na przykład w gabinecie widać zwój w miejscu gdzie teraz miejsce pracy.

W salonie daliśmy trzy obiegi, każdy sterowany oddzielnie: pod oknem, pod kominkiem, na środku.

Kiedy od kominka ciepło, mamy właczony tylko jeden obieg na środku, tak aby było ciepło przy stole czy na sofie.

 

U nas każdy obieg i sterowanie maksymalnie przemyślane. Dzięki temu, ciepło wykorzystane całkowicie, raczej nic nie ucieka niepotrzebnie.

 

Ogrzewanie podłogowe kiedy włączone po raz pierwszy w okresie grzewczym, to trochę się nagrzewa. No bo musi ogrzać najpierw podłogę betonową, a potem jeszcze płytki.

Natomiast w ciągu całego okresu grzewczego, to już zależy od jakiej i do jakiej temperatury się nagrzewa. Czy w pomieszczeniu jest 0 i chcesz nagrzać do 20, czy jest w pomieszczeniu np. 16, bo wyjechaliście na kilka dni, a dom nie zdążył się całkowicie wyziębić i chcecie tylko dogrzać do 20 czy 21. Jeżeli tylko dogrzać, to ciepło robi się szybko, ponieważ podłogówka i tak trzyma ciepło.

 

Podłogówka przy swojej bezwładności ma to do siebie, że długo się nagrzewa ale też długo stygnie. Trzyma ciepło długo po wyłączeniu.

 

My jesteśmy z takiego rozwiązania bardzo zadowoleni.

Bo zawsze czujemy ciepło.

 

Poza tym, przemoczoną czapkę, czy rękawiczki rzucam po prostu na chwilę na podłogę i za chwilę są suche. Buty to samo. Stoją sobie na podkładce na buty, która na ciepłej podłogówce. Buty zawsze są suche i jest ciepło w nogi, kiedy wkładasz nogę do buta, który stoi w ciepłym pomieszczeniu, a nie np. w wyziębionym wiatrołapie.

 

To samo z myciem podłogi. Przecieram wilgotną mikrofibrą i zaraz jest sucho.

 

Budując, a potem urządzając naszego Tymka, ciągle mieliśmy na uwadze również dom od strony praktycznej, żeby nam się w nim wygodnie mieszkało.

 

Podłogówka nie tylko w salonie, ale na całym dole, to u nas naprawdę trafione, sprawdzone i wygodne rozwiązanie.

 

Dobrze jest sobie dokładnie przemyśleć kilka obiegów sterowanych niezależnie, aby nie musieć zawsze ogrzewać niepotrzebnie całych powierzchni i marnować w ten sposób ciepło i pieniądze. A dogrzewać tam gdzie akurat potrzebne.

 

Kiedy wyjeżdżamy, ustawiamy podłogówkę w salonie na minimalne grzanie, żeby dom się nie wyziębił i kwiaty miały ciepło. Pozostałe pomieszczenia zostają z podłogówką wyłączoną i od salonu trochę ciepła i tak wszędzie dotrze.

To mi się w tymku chyba najbardziej podoba - ta jego zwarta bryła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas podłogówka na całym dole, a na górze tylko w łazience.

Tam gdzie podłogówka mamy płytki - latem w upały fajnie chłodzą, natomiast zimą cieplutko w stopy.

 

Po przeanalizowaniu za i przeciw, na dole nie mamy ani jednego kaloryfera. Również w salonie.

Znajomi, którzy mają zarówno podłogówkę, jak i kaloryfery, wszyscy mówili nam, że przy ogrzewaniu podłogowym ani razu nie włączali kaloryferów.

 

W salonie dodatkowo kominek, który nagrzewa.

U nas rozprowadzenie powietrza z kominka nawiewa ciepło do pozostałych pomieszczeń, a z podłogówką od podłogi zawsze jest ciepło.

 

W galerii http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3111 zdjęcia jak wygląda u nas podłogówka.

Planowaliśmy rozłożenie obiegów grzejnych pod kątem użytkowania.

 

Na przykład w gabinecie widać zwój w miejscu gdzie teraz miejsce pracy.

W salonie daliśmy trzy obiegi, każdy sterowany oddzielnie: pod oknem, pod kominkiem, na środku.

Kiedy od kominka ciepło, mamy właczony tylko jeden obieg na środku, tak aby było ciepło przy stole czy na sofie.

 

U nas każdy obieg i sterowanie maksymalnie przemyślane. Dzięki temu, ciepło wykorzystane całkowicie, raczej nic nie ucieka niepotrzebnie.

 

Ogrzewanie podłogowe kiedy włączone po raz pierwszy w okresie grzewczym, to trochę się nagrzewa. No bo musi ogrzać najpierw podłogę betonową, a potem jeszcze płytki.

Natomiast w ciągu całego okresu grzewczego, to już zależy od jakiej i do jakiej temperatury się nagrzewa. Czy w pomieszczeniu jest 0 i chcesz nagrzać do 20, czy jest w pomieszczeniu np. 16, bo wyjechaliście na kilka dni, a dom nie zdążył się całkowicie wyziębić i chcecie tylko dogrzać do 20 czy 21. Jeżeli tylko dogrzać, to ciepło robi się szybko, ponieważ podłogówka i tak trzyma ciepło.

 

Podłogówka przy swojej bezwładności ma to do siebie, że długo się nagrzewa ale też długo stygnie. Trzyma ciepło długo po wyłączeniu.

 

My jesteśmy z takiego rozwiązania bardzo zadowoleni.

Bo zawsze czujemy ciepło.

 

Poza tym, przemoczoną czapkę, czy rękawiczki rzucam po prostu na chwilę na podłogę i za chwilę są suche. Buty to samo. Stoją sobie na podkładce na buty, która na ciepłej podłogówce. Buty zawsze są suche i jest ciepło w nogi, kiedy wkładasz nogę do buta, który stoi w ciepłym pomieszczeniu, a nie np. w wyziębionym wiatrołapie.

 

To samo z myciem podłogi. Przecieram wilgotną mikrofibrą i zaraz jest sucho.

 

Budując, a potem urządzając naszego Tymka, ciągle mieliśmy na uwadze również dom od strony praktycznej, żeby nam się w nim wygodnie mieszkało.

 

Podłogówka nie tylko w salonie, ale na całym dole, to u nas naprawdę trafione, sprawdzone i wygodne rozwiązanie.

 

Dobrze jest sobie dokładnie przemyśleć kilka obiegów sterowanych niezależnie, aby nie musieć zawsze ogrzewać niepotrzebnie całych powierzchni i marnować w ten sposób ciepło i pieniądze. A dogrzewać tam gdzie akurat potrzebne.

 

Kiedy wyjeżdżamy, ustawiamy podłogówkę w salonie na minimalne grzanie, żeby dom się nie wyziębił i kwiaty miały ciepło. Pozostałe pomieszczenia zostają z podłogówką wyłączoną i od salonu trochę ciepła i tak wszędzie dotrze.

To mi się w tymku chyba najbardziej podoba - ta jego zwarta bryła.

 

 

Super rozwiązanie... Wszystko ładnie równo ułożone... A powiedż proszę ile mniej więcej kosztował Cię sam materiał na podłogówkę na dole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super rozwiązanie... Wszystko ładnie równo ułożone... A powiedż proszę ile mniej więcej kosztował Cię sam materiał na podłogówkę na dole?

 

U nas wyszło to ok. 9,5 tys. za sam materiał na podłogówkę na całym dole i w łazience na górze. Koszt na rok 2008.

 

Koszt jest uzależniony od powierzchni.

Różne ceny w różnych miastach.

 

Poniżej podaję Ci kilka wartości na niektóre tylko elementy, które odczytuję ze swojej faktury z datą 2008.

 

trójniki: 395

rury: 805

obrączki rur: 132

płyty izolacyjne + folia: 680

otulina: 197

otulina/: 159

złącze: 97

złączka: 32

rozdzielacz 7-sekcji z mies.pom.: 1.440

rura podłogowa grzewcza 475m: 1.900

 

Do tego styropian 10cm, kolanka, przewody, opaski, termostaty, siłowniki, kleje.....masę różnych drobiazgów, które przy dużej powierzchni sporo podnoszą rachunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich amatorów TYMKA! :welcome:

Jesteśmy początkującymi Tymkowiczami i forumowiczami.

Aktywnie czytamy forum i wykorzystujemy ciekawe rozwiązania w naszym projekcie.

Aktualnie jesteśmy na etapie składania wniosku o pozwolenie budowlane.

W naszym Tymku wprowadziliśmy następujące zmiany:

1. podnieśliśmy ściankę kolankową o dwa rzędy pustaków,

2. Tymka będziemy budować z Poromuru EM 300,

3. Zmiana konstrukcji dachu - likwidacja słupów podpierających konstrukcję dachu,

4. Dobudowanie wykuszu w formie prostokąta (zwiększenie powierzchni salonu, niestety kosztem drobnego pomniejszenia kuchni),

5. Okienka po lewej i prawej stronie drzwi wejściowych (na klatkę schodową i spiżarkę).

To tyle co nam na szybko przyszło do głowy.

 

Dom będziemy budować w województwie opolskim, w małej miejscowości w powiecie nyskim. Czy na forum jest ktoś z woj. opolskiego ewentualnie śląskiego lub dolnośląskiego? Czy byłaby możliwości zobaczenia Tymka "na Żywo".

Pozdrawiamy Magda i Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...