Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Mam takie pytanie ile was wyszło kopanie fundamentów razem z zebraniem humusu najlepiej jak by się ktoś wypowiedział kto buduje Tymka z garażem dwustanowiskowym ale standardowy tez może być :)

 

Będe budował Tymka z podwójnym garażem...

Ja sie zawziąłem i będę kopał ręcznie... Szukam oszczędności wszędzie gdzie to możliwe. To co mogę i umiem robić - robię sam. A szpadlem machać potrafię - więc będę machał :D

 

Belki zbrojeniowe już kończę kręcić ( stal kosztowała mnie niecałe 1500 zł ) pręty fi 12, fi 16, strzemiona fi 6 i drut wiązałkowy.

Za kopanie zabieram się w piątek. Gdyby się sypało - mam ugadaną koparkę za 500 zł wykopie całość.

 

co do zebrania humusu nie pomogę - bo z moich sąsiadów nikt nie wybierał - wszyscy kopali tak jak leci i zalewali betonem b20 do poziomu gruntu a potem bloczki funamentowe i właściwa sciana....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe budował Tymka z podwójnym garażem...

Ja sie zawziąłem i będę kopał ręcznie... Szukam oszczędności wszędzie gdzie to możliwe. To co mogę i umiem robić - robię sam. A szpadlem machać potrafię - więc będę machał :D

 

Belki zbrojeniowe już kończę kręcić ( stal kosztowała mnie niecałe 1500 zł ) pręty fi 12, fi 16, strzemiona fi 6 i drut wiązałkowy.

Za kopanie zabieram się w piątek. Gdyby się sypało - mam ugadaną koparkę za 500 zł wykopie całość.

 

co do zebrania humusu nie pomogę - bo z moich sąsiadów nikt nie wybierał - wszyscy kopali tak jak leci i zalewali betonem b20 do poziomu gruntu a potem bloczki funamentowe i właściwa sciana....

 

To jestem pełen podziwu :) dzięki za odpowiedź

Mam nadzieję że jeszcze ktoś odpowie kto kopał koparką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jestem pełen podziwu :) dzięki za odpowiedź

Mam nadzieję że jeszcze ktoś odpowie kto kopał koparką

 

 

Poszperaj w dziennikach budowy tymowiczów :yes: sporo osób prowadzi je sumiennie podając ceny, daty, firmy i załaczając zdjęcia..... to jest prawdziwa skarbnica wiedzy :cool:

 

a dodatkowo na pewno ktoś podrzuci Informację o kosztach zebrania humusu i kopania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wyszło 500 zł za 5 godzin pracy koparki. Cena, jak łatwo policzyć to 100 zł za 1 godzinę pracy koparki. Wybieraliśmy sporo,dół miał ok. pół metra głębokości.

Widać po palikach, że zaznaczyłem dół z dużym zapasem :)

http://images49.fotosik.pl/222/bae4775a75a90f77med.jpg' alt='bae4775a75a90f77med.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wyszło 500 zł za 5 godzin pracy koparki. Cena, jak łatwo policzyć to 100 zł za 1 godzinę pracy koparki. Wybieraliśmy sporo,dół miał ok. pół metra głębokości.

Widać po palikach, że zaznaczyłem dół z dużym zapasem :)

http://images49.fotosik.pl/222/bae4775a75a90f77med.jpg' alt='bae4775a75a90f77med.jpg'>

 

500 zł to za sam humus czy także kopanie pod fundamenty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na arektoja zawsze mozna liczyć :yes:

 

najwygodniej jest dogadać się na całą robotę( humus + fundamenty) - bo jemu zalezy na zrobionej robocie a nie na mijających godzinach które biją Cie po kieszeni. W moich okolicach godzina pracy koparki jest od 60 do 100 zł. Warto natomiast zobaczyć co to za koparka - bo jak jest rozklekotane starocie z latajacą łychą w każdą stronę to narobi więcej szkód i dłużej będzie pracował. Nieraz mają takie małe kopareczki na gumowych gonsiennicach - które nieźle sobie radzą i są bardzo dokładne....

 

ale oczywiscioe wszystko zalezy od gościa "koparkowego" jego doświadczenia i kompetencji.

 

i jesli mogę doradzić co i mi doradzanao.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie pytanie bo mój teść mi trochę zament w głowie zrobił co sądzicie o dodawaniu wapna do zaprawy cementowej?? Mój teść twierdzi że tak jest zdrowiej i pewniej i tak się powinno robić "bo robak nie wejdzie" tylko trochę martwie się tym jak solidna będzie taka zaprawa, czy ktoś z Was dodawał wapno do zaprawy czy wszyscy robiliście na plastyfikatorach?? proszę o radę bo już zgłupiałem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy zastanawialiście sie nad tym aby zalożyć w Tymku solary na dach ile to kosztyje? słyszałam ze można uzyskac zwrot?

 

 

Ja będe zakładał solary na Tymku. Ma idealną konstrukcję dachu ( zarówno kąt nachylenia jak i dużą płaszczyznę).

U mnie dodatkowo jest dobrze bo domek usytuowany jest północ - południe - wiec od ogrodu mam południe i tam zawisną solary ( nie będa widoczne od wejscia).

 

cena - to temat rzeka - nawet jak przebrniesz przez artukuły na tym forum - uzaleznione od firmy, miejsca montażu, rodzaju ( próżniowe, płaskie) trzeba o tym poczytać.. co do dofinansowania - poniżej obezerny tekst na ten temat

 

http://www.dotacjenasolary.pl

 

najlepiej iść z projektem domu do firmy montującej - powiedziec jak względem stron świata dom stoi lub będzie stał - i wycenia całą robociznę... Ale najpierw poczytaj, poodlądaj, porównaj ceny i firmy montujące.... na pewno nie oszczedzaj na firmir montujacej - potrafią zepsuć cąły dach i potem wszystko cienknie..... najlepiej firmy sprzedajace mają swoje ekipy i to najlepsze rozwiazanie.

 

ale moze jest ktoś kto ma zamontowane na tymku - wypowie się praktycznie jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie pytanie bo mój teść mi trochę zament w głowie zrobił co sądzicie o dodawaniu wapna do zaprawy cementowej?? Mój teść twierdzi że tak jest zdrowiej i pewniej i tak się powinno robić "bo robak nie wejdzie" tylko trochę martwie się tym jak solidna będzie taka zaprawa, czy ktoś z Was dodawał wapno do zaprawy czy wszyscy robiliście na plastyfikatorach?? proszę o radę bo już zgłupiałem ;)

 

Ja moczyłem wapno i dawałem do zaprawy podaczas murowania i do tynkowania. Mój majster powiedział mi to samo co Twój teść. Zaleta zapraw z dodatkiem wapna jest dobra plastyczność, łatwa urabialność, dobra przyczepność oraz porowatość zapewniająca dobrą paroprzepuszczalność wykonanych tynków. Usuniecie wapna z zapraw stosowanych jako tynki wewnetrzne powoduje pogorszenie mikroklimatu i utrudnia regulacje wilgotności w pomieszczeniach, co może prowadzić do wykraplania sie wody na powierzchni tynków i powstania zagrzybień ścian .

 

koniec cytatu :yes:http://www.grupapsb.com.pl/files/MagazineDocument/695/str_16_17_kujawy.pdf

 

Stare sprawdzone, po co to zmieniać. Plastyfikator używano do niskiej temperatury. A dzisiaj po prostu chyba jest wygodniej majstrom wsypać saszetkę chemi do betoniarki :lol2:

 

I polecam ten artykuł: http://www.lhoist.pl/pdf/zastosowania/budownictwo/zaprawy/Wapno%20vs%20plastyfikator.pdf

 

i ten: http://budet.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=61:receptury-zapraw-murarskich&catid=35:wapno-lasowane&Itemid=55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ !!!

Mam pytanko odnośnie wełny mineralnej do ocieplenia poddasza? Jakiej firmy kupowaliście wełnę i ile mniej więcej potrzeba metrów?

 

My mamy kupioną, ale jeszcze nie montowaliśmy. Według moich zgrubszych obliczeń na ocieplenie do kolanicy + podłoga na stychu to jakieś 240m kw.

Kupiliśmy wełnę KNAUF 15cm, jeszcze musimy dokupić 5cm - raczej będę szukać na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ !!!

Mam pytanko odnośnie wełny mineralnej do ocieplenia poddasza? Jakiej firmy kupowaliście wełnę i ile mniej więcej potrzeba metrów?

 

My też jesteśmy na etapie kładzenia wełny, więc jeszcze nie wiem, czy dobrze zamówiłem.

Nie ocieplam do kalenicy, strych pozostawiam nieużytkowy.

Ocieplone będą skosy do sufitu i sam sufit. Z garażem i gankiem wyszło mi 164 m2, zamówiłem 180 m2 wełny MEGAROCK (Rockwool), znając życie i tak zabraknie :)

gr. 15 cm wyszła 12,94 zł netto/1m2

gr. 10 cm - 8,78 zł netto/1m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was wszystkich pytanie jakie strzemiona macie w ławach bo mój murarz powiedział że 200x200 (które są zgodne z projektem) jego zdaniem są za małe i powinny być szersze tak do 500x200 co o tym sądzicie?

 

I mam jeszcze jedno pytanie odnośnie fundamentów czy robiliście różne szerokości fundamentów zgodnie z projektem czy mogą być wszędzie takie same bo wtedy łatwiej jest je wykopać jeśli zalewa się ławy bez deskowania

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kopałam wszystkie równe szer. 60 cm tylko na tej ścianie co komin od kominka stoi to zrobiłam 110 cm w miejscu komina, ale szalowaliśmy ławy tu kilka fotek, a co do strzemion to te 200 x 200 na pewno wystarcza chyba że masz naprawdę kiepski grunt albo strasznie mokro

http://images43.fotosik.pl/1101/31feac1d01b8fb9cgen.jpg

http://images35.fotosik.pl/915/d9f7457b0ee3b48egen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie tutaj nie było a to za sprawą obowiązków zarówno w pracy jak i na budowie. Oto efekty

http://inlinethumb45.webshots.com/49836/2672873190107231419S425x425Q85.jpg

 

Budujemy w gminie Mszczonów, jest już co oglądać...

 

Pytanie? Myslę że za jakieś 4-5 tygodni stan surowy otwarty będzie skończony. Wstawiać okna? Czy poczekać aż mury wyschną i dom się ułozy przez zimę? Chciałbym ewentualnie ruszyć z jakimiś pracami w środku. Macie jakies przemyślenia w tej sprawie? W środę zalewamy strop:)

Zaglądam tu codzienie ale nie zawsze mam co do powiedzenia w temacie, a dzisiaj się chwalę postępami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkim Tymkowiczów.

Bardzo spodobał nam się projekt "Tymek" i po prześledzeniu tego forum utwierdziliśmy się w naszej decyzji jego zakupu. Obecnie jesteśmy na etapie zmian u architekta. Zmiany podobne do większości na forum tj: schody ze spocznikiem, dołożenie okien do drzwiach balkonowych na pietrze, podniesienie ścianki kolankowej, no i pokusiliśmy się o wykusz. W tym tygodniu odbieramy projekt od architekta i do urzędu...:)

Działeczkę mamy małą 600 m ale nasz domek pomieści. Będziemy budować w okolicach Skierniewic woj.łódzkie. W poście wyżej widzę kolegę z Mszczonowa:).

To na razie tyle. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie tutaj nie było a to za sprawą obowiązków zarówno w pracy jak i na budowie. Oto efekty

http://inlinethumb45.webshots.com/49836/2672873190107231419S425x425Q85.jpg

 

Budujemy w gminie Mszczonów, jest już co oglądać...

 

Pytanie? Myslę że za jakieś 4-5 tygodni stan surowy otwarty będzie skończony. Wstawiać okna? Czy poczekać aż mury wyschną i dom się ułozy przez zimę? Chciałbym ewentualnie ruszyć z jakimiś pracami w środku. Macie jakies przemyślenia w tej sprawie? W środę zalewamy strop:)

Zaglądam tu codzienie ale nie zawsze mam co do powiedzenia w temacie, a dzisiaj się chwalę postępami. Pozdrawiam

 

Wszystko zależy od pogody jak zdążysz zadaszyć, to ja na twoim miejscu wstawiałabym okna i kończyła środek, a po prostu ocieplenie i elewacje zrobiła wiosną. Tylko opału pójdzie więcej, my na razie zrobimy tynki i jak zdążymy to jeszcze z zewnątrz a jak nie to przezimujemy bez, nie od razu Rzym zbudowano :-) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...