Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

zaczynam kompletować materiały na dach. Do mocowania daszku nad wejściem jest użyte jarzmo stalowe (blacha) 28x16cm. Gdzie coś takiego można kupić? Czy też trzeba to zamówić u ślusarza?

 

Ja miałam problem z głowy bo mąż jest ślusarz spawacz, ale myślę że w okolicy na pewno poleca ci kogoś znajomi trzeba dużo pytać:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i mała relacja z moje budowy ku przestrodze - zwróćcie uwagę przy zmianie konstrukcji dachu ( a nawet i bez zmiany) aby krokwie i jętki nie przebiegały nad kominem. Dzisiaj zajrzałem na działkę zobaczyć jak rośnie komin no i okazało się, że pierwszy rząd kanałów wentylacyjnych przy kominie z kanałem dymowym do kominka wychodzi wprost na jętkę i na krokwie. Coś czułem, że budowlaniec dziwnie od jakiegoś czasu unikał moich spojrzeń, chyba się zorientował, że ustawiając krokwie tak aby łatwo było zamontować okna dachowe zapomniał o kominie. Szczęście w nieszczęściu, że nie trafiło na kanał spalinowy wrr :p. Chyba będę musiał od jętki ( bokiem spiro powinno wejść )pociągnąć na dach spiro i kominki dachowe- co sądzicie o takim rozwiązaniu? Innego nie widzę dach już odeskowany i opapowany..

 

Sofix wydaje mi się, że piszesz o kominie do kominka. My też mieliśmy w ty miejscu problem (str. 221).

Według mnie jest to jeszcze do naprawienia.

Co do krokwi przechodzącej przez komin, zobacz, że w projekcie jest jakby przecięta w pół. Od góry jest umocowana do płatwi z jednej strony komina(tak mi się zdaje), a z drugiej strony komina jest dodatkowa belka poprzeczna, która zamocowana jest na sąsiednich krokwiach i właśnie do niej powinna być przymocowana druga część krokwi.

Co do jętki, to nasza ekipa się przy tym dość nagłówkowała, ale nie pamiętam jak to zostało rozwiązane (sprawdzę na budowie to dam znać).

Dlaczego Ty teraz masz kombinować i dokupować dodatkowe kominki wentylacyjne, spieprzyli niech naprawiają, zamiast kombinować powinni popatrzeć czasami w projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca nie mogę mieć pretensji do budowlańców, mam inny dach ( bez słupów) a ten nie uwzględniał kominów, gdyby jednak wykonawca prowadził najpierw kominy, a później stawiał więźbę, myślę, że do tego by nie doszło. Dzisiaj będę się z nim rozliczał za stan SSO ( 28 000 zł bez działówek schodów i tarasu + słupy przy wejściu i zadaszenie tarasu + rozprowadzenie kanalizacji) to mam zamiar mu pociągnąć za kominek do wentylacji oraz miesięczne opóźnienie w budowie- ale łatwo nie będzie bo już się zagotował jak mu o tym powiedziałem :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaległości forumowe nadrobione, to teraz mogę się pochwalić co się u nas przez ostatni czas dzieje :)

 

- elektryka skończona,

- pierwszy etap hydrauliki za nami,

- posadzki zrobione

- taras od strony ogrodu wymurowany i zasypany osobiście przez inwestorów :)

- schody wejściowe do domu - podstawa jest, jeszcze tylko stopnie i będzie ok - wykonawstwo Pan Inwestor.

- ocieplenie domu w toku (Do przyklejenia została góra ściany szczytowej od południa i styropian przy drzwiach wejściowych - bo jeszcze nie dojechały. Od strony północnej wczoraj zaczęła się pojawiać siatka oraz klej - Szwagry od dwóch tygodni robią popołudniami we dwóch i to nie codziennie. Myślę, że do końca tygodnia będzie po robocie).

- od poniedziałku wchodzą z tynkami (cementowa wapienne - za samą robotę 17 zł za m2, trochę drogo, ale ich praca bardzo nam się podobała, do tego materiał w naszym zakresie. - Planowany czas realizacji do 3 tygodni)

 

Pozdrawiamy budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta belka poprzeczna co sie na niej opiera krokiew żeby ominąć komin to się nazywa wymian i jest to powszechnie spotykane rozwiązanie. U mnie też zaczęli dzisiaj tynkować i mówią że zajmie im to około tygodnia zobaczymy. chcą 25 zł za metr z materiałem? Dużo?

A jak u was ceny za kręcenie regipsów ze szpachlowaniem u mnie chcą 40 zł za metr2 . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie:)

Cos tam wyżej mi nie wyszło ale chyba poprawiłam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie:)

Cos tam wyżej mi nie wyszło ale chyba poprawiłam:)

 

Pozwolę sobie dać Twoje zdjęcia bezpośrednio na forum:

 

http://images39.fotosik.pl/1107/114cd757562cc8a9gen.jpg

http://images43.fotosik.pl/1140/1f500130a5d45c53gen.jpg

http://images38.fotosik.pl/1130/3c7f481860439c18gen.jpg

http://images35.fotosik.pl/954/90c5ded1d50937d1gen.jpg

http://images50.fotosik.pl/1150/999e5d8b228688d6gen.jpg

http://images35.fotosik.pl/954/90c5ded1d50937d1gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi wejściowe fajne, kolor też superowy, super motywują mnie Wasze zdjęcia do dalszego działania przy swoim Tymeczku, gratuluje postępów :-)

 

Dziękujemy:)Z kolorem się zastanawialiśmy, ale chyba taki zostanie nam się podoba.

Brunet wieczorową właśnie tak chciałam wstawić, ale nie wiedziałam jak to zrobić dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do wszystkich, którzy instalowali kominy systemowe. Czy kupowaliście kominy tylko do wysokości dachu a później część nad dachem wykonywaliście z cegły pełnej, a może komin systemowy murowany był do pełnej wysokości ponad dach i później obkładany np cegłą połówką? Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny. Mój murarz kazał zakupić komin w całości ponad dach, ale zastanawiam się czy nie lepiej puścić tylko do dachu a później pociągnąć z pełnej cegły. Będę wdzięczny za podpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może głupie ale zadam na jakiej wysokości kładliście rury kanalizacyjne bo mąż twierzdi ze pod fundamentem trzeba kopac a ja ze w murku fundamentowym murek jest na 8 warstw?

 

Cześć,

 

Rury kanalizacyjne muszą przechodzić przez ścianę fundamentową ( muszą być wyzej niż szambo, oczyszczalnia ekologiczna, kanalizacja) tak żebyu swobodnie to spływało - jeśłi się mylę niech mnie ktoś poprawi bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do wszystkich, którzy instalowali kominy systemowe. Czy kupowaliście kominy tylko do wysokości dachu a później część nad dachem wykonywaliście z cegły pełnej, a może komin systemowy murowany był do pełnej wysokości ponad dach i później obkładany np cegłą połówką? Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny. Mój murarz kazał zakupić komin w całości ponad dach, ale zastanawiam się czy nie lepiej puścić tylko do dachu a później pociągnąć z pełnej cegły. Będę wdzięczny za podpowiedzi

 

dzwoniłem w tej sprawie do swojego murarza - i powiedział tak jak Twój - czyli komin w pełnej wysokosci ponad dach. Łatwiejsze i szybsze w budowie podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...