Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

Dzisiaj otrzymaliśmy wycenę (mamy Tymka wer. A) i szczerze mówiąc chyba coś się nie zgadza, firma budowlana wyceniła strop (sama robocizna) na 11 tys. brutto, wydaje mi się, że komuś się "kliknęło" jedno zero za dużo. Ile u Was wycenili za robociznę przy stropie?

I jeszcze czy wykonanie więźby - 8 tyś, membrany+ łaty - 2 tys, dachówka ceramiczna i rynny - 6 tys to odpowiednie ceny? (cały czas chodzi tylko o robociznę).

 

u mnie wycena SSO Tymka D wyszła na 36500 zł ( dach deskowanie i krycie papą) w cenie mam taras i schody zewnętrzne. Mam rozpisane co ile ale wyślę później bo zostawiłem rozpiskę w domu. Pamiętam tylko, że konstrukcja dachu ( krowkizna) 4100 zł - deskowanie i krycie papą 3500 zł... Także styrasznie dużo wyszło u Ciebie z tym dachem.... strop jak dobrze pamiętam to 6000 zł przy terrivie - jak "lany" to 7000.

 

mogłem się troszkę pomylić w cenach - ale tak to mniej więcej pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oglądam i oglądam wszystkie zdjęcia z Waszych budów (my jesteśmy na etapie wprowadzania zmian w projekcie) i nasuwa mi się jedno zasadnicze pytanie: w projekcie jako materiał na ściany zewnętrzne podano ytong 24cm + styropian 12cm, a zauważyłam, że sporo z Was zmieniło materiał na porotherm lub inny.

Proszę o podpowiedź czym podyktowane są te zmiany i jakie dokładnie zastosowaliście "zamienniki" i czym będziecie docieplać ściany. (wybaczcie jeżeli odpowiedź jest oczywista, ale ja jestem "początkująca" w tym temacie ;) )

 

Przperaszam że z takim opóźnieniem - ale lepiej późno niż wcale ;-)

 

ja zmieniłem na porotherm 25 P+W. ewentualnie wezmę jego odpowiednik leier lub z Plecewic. zobaczę jakie ceny będa w zimę i podejmę decyzje... dlaczego akurat to? idzi emniej zaprawy i jestem zwolennikiem ceramiki... NIe oznacza to oczywiście że pozostałe materiały sa złe..... Ocieplenie - zdecydowałem się na styropian 15 cm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie o ceny robicizna + materiały za elektrykę

URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/38cbd072763a03cb.html]http://images46.fotosik.pl/1126/38cbd072763a03cbm.jpg[/url]

 

u nas dziś podłączyli wodę :)

 

Jeżeli chodzi o robociznę - u nas robota gratis - robił tato :)

Co do materiałów to w granicach 5000 zł + kabel ziemny w zależności od odległości od skrzynki (za mb ok.23 zł - u nas wyszło 110 m- to baaaaardzo dużo, zrobili nam cenę 21,50)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ytong to jest ciepły ale bardzo miękki materiał. Kołki, gwoździe łatwo z niego wychodzą. I bardzo wymagający jeśli chodzi o klejenie cienką spoina. Trzeba mieć wprawę, dobrą poziomicę i niwelator.

 

DOKŁADNIE TAK... widziałem u kolegi jak ekipa powiedziała że postawią ze wszystkiego co inwestor przywiezie... i postawili...

 

Z Ytonga trzeba umieć stawiać... jak sprawdzić czy jest dobrze postawione? - wystarczy w nocy zapalić w budynku mocne światło i obejść mury dookoła. U kolegi widać było z zewnątrz przez szczeliny światło które jest w garażu zapalone....

Musiał nacinać pustaki i uzupełniac szczeliny pianką montażową.... tylko w ten sposób ściana traci swoje właściwości termiczne......

 

także przy YTONG - brać ekipy, które już z tego budowały.... bo material jest drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się powoli za szukanie materiałów budowlanych na wiosnę....

 

W projekcie mam Porotherm 25 P+W. Oczywiście może być zamiennik leier ( thermopor 25 P+W) lub Plecewice (MEGA 25 P+W)

 

Wszystkie te cegły mają te same wymiary...

 

Ktoś z Was budował z tego materiału? jeśłi tak napiszcie mi prosze ile Wam poszło tego budulca, z czego stawialiscie ściany działowe ?

 

Pamiętacie cenę jaką płaciliście?

 

będę wdzieczny za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie o ceny robicizna + materiały za elektrykę

URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/38cbd072763a03cb.html]http://images46.fotosik.pl/1126/38cbd072763a03cbm.jpg[/url]

 

u nas dziś podłączyli wodę :)

Muszę spojrzeć w faktury, ale robocizna chyba 4200 zł. Dwa etapy 3000 zł za rozłożenie przewodów, 1200 za podłączenie skrzynki i taki budowlany montaż obsadek, gniazdek itp. Materialy ok. 4500 zł (ale sprawdzę w fakturach dokładniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Musiał nacinać pustaki i uzupełniac szczeliny pianką montażową.... tylko w ten sposób ściana traci swoje właściwości termiczne......

 

Nie zgodzę się, chyba, że masz na myśli ścianę jednowarstwową. Przy dwuwarstwowej równie dobrze można murować gazobeton na zaprawę. Rolę ocieplenia pełni styropian, a nie ściana.

 

Pianka jest izolatorem ciepła.

 

także przy YTONG - brać ekipy, które już z tego budowały.... bo material jest drogi

 

Niewiele droższy niż Solbet, H+H. Ja płaciłem za bloczek H+H 6,95zł, a Ytong w tym samym składzie kosztował 6,80 czyli niewiele drożej... Zdecydowałem się na H+H i zostało mi w kieszeni 1300zł w porównaniu z Ytongiem (licząc tylko ściany 24cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, chyba, że masz na myśli ścianę jednowarstwową. Przy dwuwarstwowej równie dobrze można murować gazobeton na zaprawę. Rolę ocieplenia pełni styropian, a nie ściana.

 

Pianka jest izolatorem ciepła.

 

 

 

Niewiele droższy niż Solbet, H+H. Ja płaciłem za bloczek H+H 6,95zł, a Ytong w tym samym składzie kosztował 6,80 czyli niewiele drożej... Zdecydowałem się na H+H i zostało mi w kieszeni 1300zł w porównaniu z Ytongiem (licząc tylko ściany 24cm).

 

Tak - pisałem o ścianie jednowarstwowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. nie wiem czy są szanse ale bylabym bardzo wdzieczna za jakis kosztorys!!!!! zaczynamy swoja przygode z kredytem i bede naprwde bardzo bardzo wdzieczna jesli ktos sie z nami podzieli informacjami. moj e-mail to [email protected]

jeszcze raz z gory dziekuje!!!!!!!

 

Wysłałam na e-mail. Może się przyda :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. nie wiem czy są szanse ale bylabym bardzo wdzieczna za jakis kosztorys!!!!! zaczynamy swoja przygode z kredytem i bede naprwde bardzo bardzo wdzieczna jesli ktos sie z nami podzieli informacjami. moj e-mail to [email protected]

jeszcze raz z gory dziekuje!!!!!!!

 

Dwa które posiadam - wysłałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. nie wiem czy są szanse ale bylabym bardzo wdzieczna za jakis kosztorys!!!!! zaczynamy swoja przygode z kredytem i bede naprwde bardzo bardzo wdzieczna jesli ktos sie z nami podzieli informacjami. moj e-mail to [email protected]

jeszcze raz z gory dziekuje!!!!!!!

 

Kosztorys jest umieszczony w tym wątku kilka stron wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jedna z ścianek działowych na poddaszu (beton komórkowy 12cm) jest tak postawiona, że z prawej strony przylega do ścianki kolankowej a z lewej strony do drewnianego słupa. Ścianka jest przytwierdzona tylko do stropu. Z góry ścianki jest krokiew i ścianka dotyka do tej krokwi, ale zostanie to poprawione i murarze odetną 2-3 cm od góry.

 

Jak skutecznie zabezpieczyć ściankę aby się nie przewróciła? Jeśliby się mocniej zaprzeć, to poleci (widziałem zdjęcia przewróconej ścianki działowej z porothermu która była wymurowana tak jak u mnie).

 

http://img59.imageshack.us/img59/1831/p1050535ml.jpg

 

Proszę o rady. Jak u Was wygląda ta ścianka działowa (ta przy schodach)?

 

Pozdrawiam,

BWP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich już ogrzewających Tymka, jakiego typu kocioł posiadacie (z podajnikiem czy bez, jak podajnik to szuflada czy ślimak?) oraz jakiej mocy?

 

 

U nas kociół na ekogroszek o mocy 25KW z podajnikiem slimakowym z zasobnikiem 100 kg. Wydala w zupełności. Do tego zamówiłem sobie z dodatkowym górnym paleniskiem. Fajna sprawa, bo tak jak teraz wrzuce troszkę cienkiego drzewa i momentalnie piec osiąga wysoka temperaturę i trzyma ja bardzo długo. A ja mogę ją wykorzystac do nagrzania wiekszej ilości ciepłej wody, albo załączyć kaloryfery na dwie godziny żeby było w domu cieplej, a w tym czasie podajnik wcale nie korzysta z węgla, a jedynie z wysokiej temperatury z drzewa. Cieszę się, że mam ten dodatkowy ruszt. Tyle, że trzeba ewentualnie miec drzewo i dokładać.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...