Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

witam!

chciałabym podzielić się i pochwalić naszym tymkiem. obecnie wygląda tak:

 

http://images37.fotosik.pl/1176/9bc6de853ac26b7em.jpg

 

w październiku wstawiliśmy okna, drzwi i wymurowaliśmy ścianki działowe, teraz przygotowujemy się do elektryki, hydrauliki i ocieplenia dachu. mamy nadzieję, że zdążymy przez zimę.

pozdrawiam wszystkich budujących tymka:):)

 

Wygląda super :)

Plan na zimę dobry poza jednym ale... ocieplenie dachu, lepiej się wstrzymać, aż skońćzycie mokre prace (tynki i posadzki)

My też bardzo chcieliśmy podgonić i wydawało się, że można ocieplić dach, ale to odradziała nam kierownik budowy. Mówiła, że jak będą schły tynki to wilgoć może zostać w wełnie i będzie śmierdzieć stęchlizną i wełna do wymiany.

Szkoda pieniędzy, lepiej poczekać :)

Trzymamy kciuki za postępy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dziękuję za cenną radę, jeszcze nie rozpoczęliśmy ocieplania dachu więc pewnie z tym poczekamy, skoro tak radzicie. dobrze, że mamy okazję uniknąć takich błędów.

miło mieć sprzymierzeńców:)

 

Nam też wspominano o tym,że wełna na ocieplenie poddasza może zawilgotnieć i później wydzielać nieprzyjemne aromaty :) My nie deskowaliśmy dachu więc musimy tak wszystko zgrać, żeby jednocześnie folia nie leżała bez ocieplenia dłużej niż 3 miesiące, bo może się odkształcać i wisieć podobno. To z kolei utrudni ocieplenie tak,żeby wełna nie dotykała w sposób niewłaściwy jej powierzchni.....Skomplikowane, ale ponoć ważne. Jak większość rzeczy na budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w kwestii ocieplenia dachu zwracam się do tych, któzy już mieszkają, czy faktycznie trzeba to robić po tynkach i wylewkach??? proszę o odpowiedź, czy ktoś spotkał się z takim problemem, że zrobił i coś nie tak z wełną???

 

My ocieplalismy w grudniu, tynki i wylewki w lutym. Nie było problemów. Podstawa to dobra wentylacja przy jednoczesnym utrzymaniu dodatnich temperatur!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w kwestii ocieplenia dachu zwracam się do tych, któzy już mieszkają, czy faktycznie trzeba to robić po tynkach i wylewkach??? proszę o odpowiedź, czy ktoś spotkał się z takim problemem, że zrobił i coś nie tak z wełną???

 

Ocieplenie dachu powinno się wykonac po zakończeniu wszelkich mokrych prac w domu. To jest po tynkach, wylewkach. Gdzie użyto dużą ilość wody. To tak samo jak z montażem drewnianych okien. Od nadmiaru wilgoci, braku wentylacji mogą się wypaczyć. Inną kwestią jest pogoda, kiedy te prace są wykonywane. Wiadomo, że jeżeli jest lato, możemy wietrzyć na maksa i temperatura i wilgoność powietrza jest inna. Trzeba pamiętać, że woda użyta w tynkach, nawet w tych maszynowych czy wylewkach musi gdzieś odparować. I nie jest to 100 litrów. Jeżeli nie będzie dobrze zabezpieczony dach wilgoć wchodzi do wełny zmniejszając jej właściwości cieplne. Jeżeli dodatkowo wełna jest nieprawidłowo połozona, tzn ubita i nie ma wentylacji dachu, nagromadzona wilgoć zostaje w wełnie, co ma przykre konsekwencje w przyszłoci.

 

Tyle teorii. Praktyka czasami pokazuje, że robi się na odwrót i udaje się inwestorowi uniknąć konsekwecji, choc nie dokońca.

Dla przykładu. Obecnie ocieplam poddasze, gdzie inwestor, wbrew zaleceniom producenta wełny, zażyczył sobie ubicie wełny 25 cm bezpośrednio do dachu, bez wentylacji miedzy 20 cm krokwie. Do tego niedawno robił tynki maszynowo, które do tej pory nie wyschły. Robote przyjąłem, ale za odpowiedzialność za straty wynikłe w przyszłości nie odpowiadam. Przyjął do wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ocieplalismy w grudniu, tynki i wylewki w lutym. Nie było problemów. Podstawa to dobra wentylacja przy jednoczesnym utrzymaniu dodatnich temperatur!

 

Zgdza sie. Może się uda. Ale przy dobrej wentylacji!!! wietrzeniu !!! i ogrzewaniu !!!! pomieszczeń !!! :(

Tyle, że kto to sprawdzi, kiedy zamkniemy juz etap ociepania, kiedy wełna bedzię zakryta płytami karton gips czy nadal w 100 % spełnia swe zadanie ?

 

Moje zdanie ma charakter opini i nie powinno byc traktowane jak wyrocznia. Kazdy robi jak uważa i jak chce.

 

Ja swój dach ocieplałem z ojcem, i z jego zdaniem sie licze i po ociepleniu swojego poddasza usłyszałem od innego wykonawcy, że mam prawidłowo, rewelacyjnie ocieplony dach, zgodnie ze sztuką, ale nie za te piedziądze, które oni biorą od inwestorów, bo to by się nie opłaciło. Tyle dłubania, sznurków, wiązania wełny etc. Ocieplenie krokwi. A po co? inwestor i tak nie wie jak to ma byc i jak jest zrobione.

 

Nie mówię, że wszyscy tak robia. Na pewno jest duzo wykonawców którzy robią to prawidłowo. i wtedy nie biora 10 czy 15 PLN za 1 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgdza sie. Może się uda. Ale przy dobrej wentylacji!!! wietrzeniu !!! i ogrzewaniu !!!! pomieszczeń !!! :(

Tyle, że kto to sprawdzi, kiedy zamkniemy juz etap ociepania, kiedy wełna bedzię zakryta płytami karton gips czy nadal w 100 % spełnia swe zadanie ?

 

Moje zdanie ma charakter opini i nie powinno byc traktowane jak wyrocznia. Kazdy robi jak uważa i jak chce.

 

Ja swój dach ocieplałem z ojcem, i z jego zdaniem sie licze i po ociepleniu swojego poddasza usłyszałem od innego wykonawcy, że mam prawidłowo, rewelacyjnie ocieplony dach, zgodnie ze sztuką, ale nie za te piedziądze, które oni biorą od inwestorów, bo to by się nie opłaciło. Tyle dłubania, sznurków, wiązania wełny etc. Ocieplenie krokwi. A po co? inwestor i tak nie wie jak to ma byc i jak jest zrobione.

 

Nie mówię, że wszyscy tak robia. Na pewno jest duzo wykonawców którzy robią to prawidłowo. i wtedy nie biora 10 czy 15 PLN za 1 m2

 

Twoje zdanie utwierdza mnie w przekonaniu, że najlepiej zrobić to samemu. Czy mógłbyś pokazać zdjęcia jak to u Ciebie wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dawno mnie nie było ale dzieje się na budowie mamy zainstalowany piec i palimy żeby schło, styropian na elewacji prawie skończony, teraz przystępujemy do kominka i wykończenia ścian i podłóg. A co do ocieplenia dachu to bertolo ma rackję u mnie wzięli 40 zł/m2 skosu i 30 zł m2 sufitu ale właśnie bawili się w te wszystkie druciki i dwie warstwy wełny, a jak kupiłam folię tą srebrną ze zbrojeniem (paroizolacyjną) to w hurtowni się pytali po co taka, wszyscy dają żółtą? Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce . Super że zima postanowiła poczekać aż skończymy najpilniejsze roboty wymagające dodatniej temperatury, dzięki matko naturo. Pozdrawiam Tymkowicze i budujmy, budujmy mi sprawia to ogromną radość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam też wspominano o tym,że wełna na ocieplenie poddasza może zawilgotnieć i później wydzielać nieprzyjemne aromaty :) My nie deskowaliśmy dachu więc musimy tak wszystko zgrać, żeby jednocześnie folia nie leżała bez ocieplenia dłużej niż 3 miesiące, bo może się odkształcać i wisieć podobno. To z kolei utrudni ocieplenie tak,żeby wełna nie dotykała w sposób niewłaściwy jej powierzchni.....Skomplikowane, ale ponoć ważne. Jak większość rzeczy na budowie :)

 

Ciekawa teoria, nie spotkaliśmy się z taką. Zastanawiam się teraz jak to jest, że wielu ludzi nie deskuje dachu, a dom z dachem zimuje bez okien i drzwi, a po domu hula wiatr. Wychodziłoby na to, że ocieplenie mają do niczego.

U nas od kąd leży folia na dachu minęło już jakieś 4 m-ce i folia jest sprężysta. Nic nie wskazuje na to, żeby zamierzała obwisnąć. Z tego co wiem, to dla folii istotne jest aby nie leżała na dachu bez pokrycia dłużej jak trzy miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...