Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

My ocieplalismy w grudniu, tynki i wylewki w lutym. Nie było problemów. Podstawa to dobra wentylacja przy jednoczesnym utrzymaniu dodatnich temperatur!

 

My ryzykować nie będzemy. Lepiej dmuchać na zimne i swoje odczekać - nigdy nie wiadomo jakie przeszkody mogą pojawić się w międzyczasie.

Brak ocieplenia dachu nie przeszkadza w kontunuowaniu wielu innych prac, których na budowie jest co nie miara. U nas teraz dosychają tynki, kafelkuje się kotłownia i łazienka na dole i na dniach mają wejść hydraulicy z piecem i grzejnikami, może nawet zmontują stację uzdatniania wody. Ze dwa tygodnie będziemy palić, w międzyczasie położymy płytki w korytarzu i przyjdzie czas na ocieplanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ciekawa teoria, nie spotkaliśmy się z taką. Zastanawiam się teraz jak to jest, że wielu ludzi nie deskuje dachu, a dom z dachem zimuje bez okien i drzwi, a po domu hula wiatr. Wychodziłoby na to, że ocieplenie mają do niczego.

U nas od kąd leży folia na dachu minęło już jakieś 4 m-ce i folia jest sprężysta. Nic nie wskazuje na to, żeby zamierzała obwisnąć. Z tego co wiem, to dla folii istotne jest aby nie leżała na dachu bez pokrycia dłużej jak trzy miesiące.

 

Chodziło oczywiście o pokrycie dachu, taki skrót myślowy.......My akurat nie deskujemy dachu, ale będzie pokryty dachówką i zostawiony otwarty do lutego,żeby wiatr pohulał po domu , taka ekologiczna suszarka :) Teorii wiele a w praktyce różnie wychodzi ;) Jedni czekają z kolejnymi etapami z konieczności inni z przekonania,że tak należy robić a drudzy w kilka miesięcy budują, wykańczają i mieszkają twierdząc,że jest ok. Najważniejsze,żeby nie było jakiegoś zonka trudnego do poprawienia i żeby każdy był zadowolony z końcowego efektu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się Was poradzić w sprawie drzwi.

Nasze typy to:

1) PORTA FIT

2) DRE SCALA A

3) POL-SKONE SEMPRE AV

Wszystkie to piękne, proste drzwi z kilkoma panoramicznymi szybkami w poziomie. Kolor to chyba dąb bielony.

Mam pytanie, czy macie może jakieś doświadczenia z tymi producentami i modelami drzwi?

Wyglądają podobnie, ale które wybrać? :)

 

Między domem a garażem chcę wstawić ocieplone, stalowe drzwi WIKĘD wzór 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas klej też zaciągniety i zaczynamy płytki w łazience na dole a to wyniki:

http://images38.fotosik.pl/1227/8181dea7e9741021gen.jpg

http://images35.fotosik.pl/1050/1544a99a73967006gen.jpg

http://images43.fotosik.pl/1237/70740ed9a3cc15ddgen.jpg

To tyle od jutra znowu bedę ganiać fachowców wytrwałości sobie i pozostałym Tymkowiczom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym samodzielnie zrobić instalację elektryczną, to znaczy poprowadzić przewody, powiercić puszki (podłączenie rozdzielni zrobiłby już uprawiony elektryk). Czy ktoś robił to samodzielnie, mógłby podzielić się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami? Jak to ugryźć? Instalacja bezpuszkowa czy puszkowa? Jaka ilość gniazdek, punktów oświetleniowych? Na jakiej wysokości? Ile obwodów i jakich? Jaka rozdzielnia? Jak głębokie puszki? Jakie złączki do przewodów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, żeby przewody ciągnąć zawsze po liniach prostych i zawsze na tej samej wysokości. Przy ustalaniu wysokości mocowania przewodów pamiętaj o tym gdzie masz zamiar wiercić dziury. Żeby nie były za wysoko, bo montując podwieszany sufit będą Ci przeszkadzały, no i nie mogą być za nisko bo trafisz na nie przy wieszaniu szafek w kuchni lub telewizora. Polecam wyłączniki schodowe i włączniki przy łóżkach, którymi gasisz główne światło w pokoju. Zaplanuj przed położeniemi nstalacji, w którą stronę będą się otwierały drzwi. Do płaskiego telewizora zamontuj płaski przewód wentylacyjny, żeby weszły w niego wszystkie przewody. Tam gdzie sufity będą wisiały warto od razu zostawić więcej kabla. Pamiętaj o sterowaniu i zasilaniu kotła CO, o wymuszonej wentylacji, odpowiedni wschodów i wanny :) i o gniazdach na trzy fazy.

Jeśli chcesz mogę Ci wysłać na maila zdjęcia mojej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, żeby przewody ciągnąć zawsze po liniach prostych i zawsze na tej samej wysokości. Przy ustalaniu wysokości mocowania przewodów pamiętaj o tym gdzie masz zamiar wiercić dziury. Żeby nie były za wysoko, bo montując podwieszany sufit będą Ci przeszkadzały, no i nie mogą być za nisko bo trafisz na nie przy wieszaniu szafek w kuchni lub telewizora. Polecam wyłączniki schodowe i włączniki przy łóżkach, którymi gasisz główne światło w pokoju. Zaplanuj przed położeniemi nstalacji, w którą stronę będą się otwierały drzwi. Do płaskiego telewizora zamontuj płaski przewód wentylacyjny, żeby weszły w niego wszystkie przewody. Tam gdzie sufity będą wisiały warto od razu zostawić więcej kabla. Pamiętaj o sterowaniu i zasilaniu kotła CO, o wymuszonej wentylacji, odpowiedni wschodów i wanny :) i o gniazdach na trzy fazy.

Jeśli chcesz mogę Ci wysłać na maila zdjęcia mojej instalacji.

 

Ja poproszę o zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arek. To wszystko cenne rady.

 

Chętnie obejrzałbym zdjęcia instalacji, może jakiś schemat poglądowy itp. Mój email to nat1605 na interii.

 

Rozumiem, że u Ciebie instalację robił elektryk? Ile kosztowała robocizna i ile materiały? Ile masz gniazdek i punktów oświetleniowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy etap : 3000 zł materiały, 3000 zł robocizna (położenie przewodów, puszki na kontakty i gniazda)

Drugi etap: 1000 zł materiały, 1200 zł robocizna (połączenie wszystkiego w skrzynce, sprawdzenie i uruchomienie instalacji, wniosek do energetyki)

Punktów nie liczyłem, po prostu powiedziałem gdzie chcę je mieć i słuchałem rad elektryka (dodaliśmy trochę więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...