Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

Czy ktoś z Was kupował okna w oknoplascie Kraków?? dostałem wycenę i za cały komplet okiem 6-komorowych chcą 16500. Nie wiem czy to dużo czy nie??

 

Zależy jakie okna i jaki montaż. Dużą różnicę w cenie robią dodatki (np. klamki, antywyważeniówka, kolory, ciepłe ramki, montaż warstwowy itd.). Na Twoje pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Porównanie cen okien nie jest łatwe. Dostaliśmy wycenę okien avante forte na profilu deceuninck. Są produkowane w Niemczech do domów pasywnych. Sześciokomorowe, trójszybowe, ciepłe ramki, U szyby 0,5 a całego okna 0,7, dodatkowe uszczelki,zabezpieczenia antywyważeniowe, ramy bez widocznych zawiasów (zawias wewnątrz). Wydawało się,że kwota kosmiczna.....ale mamy w tym okno HS szer. 3400 i wszystkie okna poza kuchennym wydłużone do podłogi- razem 12 skrzydeł więc spodziewaliśmy się,że mało to nie będzie kosztować. Inne wyceny niższe nawet o połowę wydawało się, ale jak wchodziliśmy w szczegóły to za różne drobne elementy trzeba było dopłacić tak,że na końcu kwota wychodziła jeszcze wyższa.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś mógłby mi podać m2 tynków zewnętrznych plus m2 podłogi na dole oraz piętrze ( tymek c) chciałbym sobie porównać z moimi obliczeniami. Dzięki.

Tynkowane powierzchnie:

GÓRA:

1) pokój Marysi (na górze z kominem) 35,74 m2

2) pokój Antosia (na górze ze słupem) 29,83 m2

3) pralnia 14,5 m2

4) łazienka 19,92 m2

5) nasza sypialnia 35 m2

6) garderoba 12,91 m2

7) przedpokój na górze 30,3 m2

SUMA GÓRA: 178,2 m2

DÓŁ:

1) salon 93,5 m2

2) kuchnia 42,90 m2

3) spiżarnia 15 m2

4) łazienka 16,60m2

5)pracownia 49,77 m2

6) kotłownia 41,94 m2

7) garaż 39,5 m2

murek nad schodami 12,6 m2

9) przedpokój + pod schodami 63,68 m2

10) ganek 22 m2

SUMA DÓŁ : 397,5 m2

 

RAZEM TYNKI : 575,7 m2

okna są wliczane w powierzchnię tynkowania,

drzwi pod ościeżnicę nie są wliczone

podciągi i otynkowane narożniki powierzchnia x 1,5

(nie tynkowałem ścianki kolankowej, sufitu w garażu i ściany w garażu przyległej do domu)

 

Jeśli chodzi o podłogi, to wyszło chyba ok. 200 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dawno mnie tutaj nie było, witam nowych i starych Tymkowiczów.

Dlatego,że chcemy narazie mieszkać tylko na dole. Zrobiliśmy prowizoryczną ściankę z drzwiami w holu, aby nam wiaterek i zimno nie wiało.

nie lecą w niej żadne instalacje więc bedzie można ją w każdej chwili wysadzić w powietrze.

Ale,jak już postawiłem tą ściankę postawiłem to się żonie spodobało i marudzi, aby ją na stałe zostawić, i tu moje pytanie: ma ktoś coś podobnego?

Jak to się sprawuje?

http://desmond.imageshack.us/Himg685/scaled.php?server=685&filename=dsc02382a.jpg&res=medium

http://img864.imageshack.us/edit_preview.php?l=img864/3777/dsc02381.jpg&action=rotate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dawno mnie tutaj nie było, witam nowych i starych Tymkowiczów.

Dlatego,że chcemy narazie mieszkać tylko na dole. Zrobiliśmy prowizoryczną ściankę z drzwiami w holu, aby nam wiaterek i zimno nie wiało.

nie lecą w niej żadne instalacje więc bedzie można ją w każdej chwili wysadzić w powietrze.

Ale,jak już postawiłem tą ściankę postawiłem to się żonie spodobało i marudzi, aby ją na stałe zostawić, i tu moje pytanie: ma ktoś coś podobnego?

Jak to się sprawuje?

Fajny pomysł jak możesz to daj jeszcze kilka fotek. Ja mam w planach coś podobnego. Tylko ja sobie wymyśliłem, że zainstaluję drzwi na pierwszym stopniu schodów a powyżej lekka ścianka z profili lub drewna. Gdy już kiedyś kiedyś zrobimy poddasze to ściankę się wyrzuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w Tymeczku najbardziej właśnie urzekło, że na górę można wejść bezpośrednio z holu, no i sam hol który jest przestronny i nie trzeba się przepychać, ale to sprawdzę dopiero 31.12.2011r. - robię Sylwestrową parapetówkę dla jedynie 26 osób i tak troszkę się obawiam o mój salonik :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w Tymeczku najbardziej właśnie urzekło, że na górę można wejść bezpośrednio z holu, no i sam hol który jest przestronny i nie trzeba się przepychać, ale to sprawdzę dopiero 31.12.2011r. - robię Sylwestrową parapetówkę dla jedynie 26 osób i tak troszkę się obawiam o mój salonik :-)

 

 

Dokładnie.

My mamy otwarty hol. Jest tylko miejsce na biurko z komputerem i kolumny. I własnie tam robimy potańcówki :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was kupował okna w oknoplascie Kraków?? dostałem wycenę i za cały komplet okiem 6-komorowych chcą 16500. Nie wiem czy to dużo czy nie??

 

Ja mam okna z oknoplastu z Krakowa.

Montowane w pażdzierniku 2009 roku. Nazywaja się rubin plus. Pewnie teraz są nowocześniejsze.

Białe na zewnatrz i od srodka ze szprosami - 16 sztuk. Dołozone po małym okienku nad schodami i w spiżarni i po jednym do balkonowych na górze. rabat 31 % ostateczna cena - 12000 PLN.

Mam nadzieje, że troszkę ci pomogłem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dawno mnie tutaj nie było, witam nowych i starych Tymkowiczów.

Dlatego,że chcemy narazie mieszkać tylko na dole. Zrobiliśmy prowizoryczną ściankę z drzwiami w holu, aby nam wiaterek i zimno nie wiało.

nie lecą w niej żadne instalacje więc bedzie można ją w każdej chwili wysadzić w powietrze.

Ale,jak już postawiłem tą ściankę postawiłem to się żonie spodobało i marudzi, aby ją na stałe zostawić, i tu moje pytanie: ma ktoś coś podobnego?

Jak to się sprawuje?

Fajny pomysł jak możesz to daj jeszcze kilka fotek. Ja mam w planach coś podobnego. Tylko ja sobie wymyśliłem, że zainstaluję drzwi na pierwszym stopniu schodów a powyżej lekka ścianka z profili lub drewna. Gdy już kiedyś kiedyś zrobimy poddasze to ściankę się wyrzuci.

 

Znalazłem jeszcze fotkę konstrukcji. W środek wepchać styropian lub watę.

http://desmond.imageshack.us/Himg85/scaled.php?server=85&filename=875l.jpg&res=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was kupował okna w oknoplascie Kraków?? dostałem wycenę i za cały komplet okiem 6-komorowych chcą 16500. Nie wiem czy to dużo czy nie??

 

Chyyyybaaaaa dużo :/ Rozglądając się swego czasu za oknami otrzymaliśmy wycenę z Oknoplastu - jednak szału ona nie robiła - w sensie - byli jedni z droższych :/ Toteż zdecydowaliśmy się na 6-cio komorowe od Bajcara -krolor obustronny orzech + rolety zewnętrzne na całym parterze - (intergo, prowadnice+pancerz -kolor orzech) - kupione w pazdzierniku 2010 - cena za całość z montażem - 11,500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam projektować instalację elektryczną. Wstępnie wyszło mi 20 obwodów, ale brakuje jeszcze m.in. obwodu na odkurzacz centralny, zasilanie bramy, gniazdka i oświetlenie zewnętrzne, tak więc wszystkich obwodów będzie grubo ponad 20. Jak to wygląda u Was?

 

Jak skończę projekt to wrzucę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okna z oknoplastu z Krakowa.

Montowane w pażdzierniku 2009 roku. Nazywaja się rubin plus. Pewnie teraz są nowocześniejsze.

Białe na zewnatrz i od srodka ze szprosami - 16 sztuk. Dołozone po małym okienku nad schodami i w spiżarni i po jednym do balkonowych na górze. rabat 31 % ostateczna cena - 12000 PLN.

Mam nadzieje, że troszkę ci pomogłem :rolleyes:

 

bertolo masz okna 6 komorowe 3 szybowe czy inne bo już nie pamiętam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyyyybaaaaa dużo :/ Rozglądając się swego czasu za oknami otrzymaliśmy wycenę z Oknoplastu - jednak szału ona nie robiła - w sensie - byli jedni z droższych :/ Toteż zdecydowaliśmy się na 6-cio komorowe od Bajcara -krolor obustronny orzech + rolety zewnętrzne na całym parterze - (intergo, prowadnice+pancerz -kolor orzech) - kupione w pazdzierniku 2010 - cena za całość z montażem - 11,500zł

 

Masz rację że moja cena jest dość wysoka tylko że w standardzie w tymku jest 11 okien a po moich modyfikacjach 16 więc ta liczba trochę urosła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki ile kubików drewna wyszło wam na dach bo mi wyliczyli 10m3 na dach kryty dachówką i wydaje mi się trochę dużo, i kolejne pytanie czy Ci którzy budują tymki na górnym śląsku mogą polecić jakiś dobry tartak jeśli chodzi o więźbę??

W moim tymku mam 230 metrów dachu po prostych przeliczeniach wychodzi 230*0,025 = ok 6 m3 desek + 20% odpady +10% dodatkowe zużycie(np deski czołowe, obróbki) daje około 8 m3 desek trzeba doliczyć jeszcze łaty i kontrłaty. ja miałem u siebie 7 m3 desek na rozpoczęciu budowy (wszystkie szalunki) i musiałem dokupić 2 metry desek na dach + deski czołowe. Ale zostało mi masa drobnicy którą wykorzystałem do budowy podłogi na strychu(obniżone jętki) oraz każda deska przydaje się do wszelkiego innego typu prac, a na sam koniec na opał ;) a tak prawdę mówiąc strych to najlepsza z wielu zmian jakie dokonałem w projekcie. mam dodatkowe 30 m2 powierzchni na wszystkie rupiecie, tego nie dostaniesz w bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...