Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja myślałem żeby robić jednocześnie z budową taką altanę i grila z wędzarnią... zawsze majster jest "pod ręką" i doradzi... jakiś odpad też się znajdzie - więc murowac też będzie z czego... no cóż - trzeba się zastanowić jak to ogarnąć.... na razie musi mróz odpuścić żeby cokolwiek możnabyło zrobić - a chyba szybko nie zapowiada się odwilż ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Tymkowiczów, nasza przygoda z Tymkiem właśnie się rozpoczyna. Uzyskaliśmy pozwolenie na budowę(po roku czasu) i czekamy na wiosnę. Będziemy budować wersję A, ale zastanawiamy się na podniesieniem ścianki kolankowej o jeden pustak. Czy ktoś tak robił, i o ile zwiększyła się powierzchnia użytkowa Tymka? Staramy się o kredyt rodzina na swoim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Tymkowiczów, nasza przygoda z Tymkiem właśnie się rozpoczyna. Uzyskaliśmy pozwolenie na budowę(po roku czasu) i czekamy na wiosnę. Będziemy budować wersję A, ale zastanawiamy się na podniesieniem ścianki kolankowej o jeden pustak. Czy ktoś tak robił, i o ile zwiększyła się powierzchnia użytkowa Tymka? Staramy się o kredyt rodzina na swoim.

 

Witajcie! My też wzięliśmy kredyt "rodzina na swoim" i nic nie powiększaliśmy, żeby zmieścić się w tych 140m2. U nas też okres załatwiania dokumentacji i pozwoleń do momentu rozpoczęcia budowy trwał około roku. Niestety takie są realia, za to od listopada do stycznia pobudowaliśmy piwnice i parter, niestety zima przeszkodziła w położeniu stropu, ale i tak była bardzo łaskawa:)

 

Życzymy powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Tymkowiczów, nasza przygoda z Tymkiem właśnie się rozpoczyna. Uzyskaliśmy pozwolenie na budowę(po roku czasu) i czekamy na wiosnę. Będziemy budować wersję A, ale zastanawiamy się na podniesieniem ścianki kolankowej o jeden pustak. Czy ktoś tak robił, i o ile zwiększyła się powierzchnia użytkowa Tymka? Staramy się o kredyt rodzina na swoim.

 

Na podstawie moich szybkich obliczeń (obwód powierzchni mieszkalnej pomnożona przez wysokość pustaka) powierzchnia Tymka po podniesieniu go o jeden pustak zwiększa się o ok 6 m2, gdy dochodzi wieniec mamy już prawie 12 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Tymkowiczów, nasza przygoda z Tymkiem właśnie się rozpoczyna. Uzyskaliśmy pozwolenie na budowę(po roku czasu) i czekamy na wiosnę. Będziemy budować wersję A, ale zastanawiamy się na podniesieniem ścianki kolankowej o jeden pustak. Czy ktoś tak robił, i o ile zwiększyła się powierzchnia użytkowa Tymka? Staramy się o kredyt rodzina na swoim.

 

Powodzenia! Ja też nieco podniosłem ściankę kolankową, o pustak i wieniec.

 

Powierzchnia Ci się zwiększy o wartość obliczoną z tego wzoru:

 

ctg(42) * h * d

 

gdzie h to wysokość o którą podniesiesz ściankę,

d - suma długości pomieszczeń wzdłuż ścianki (można przyjąć 26m, ewentualnie odjąć grubość ścian, schodów itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedź. Trzeba zostawić tak jak jest, ponieważ przekroczymy powierzchnię użytkową.

 

 

Przemyślcie jeszcze sprawę i pooglądajcie zdjecia forumowiczów.... czasami warto wziąć inny rodzaj kredytu niż chodzić skulonym, żeby dostać się do szafki stojącej w najniższym miejcu.... ( styk skosu z podłogą)

 

wymierzcie sobie spokojnie ile zyskacie komfortu przez podniesienie sciany kolankowej...

 

oczywiscie to moje zdanie - Decyzja nalezy do Was. ja w projekcie podniosłem ściane kolankową....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedź. Trzeba zostawić tak jak jest, ponieważ przekroczymy powierzchnię użytkową.

 

My podnieśliśmy ściankę kolankową o 2 pustaki, projektant w adaptacji utworzył nam na poddaszu dodatkowe pomieszczenie gospodarcze - w miejscu holiku i nie wliczył w powierzchnię użytkową domu. Powierzchnia użytkowa po takiej zmianie wyszła nam ok 138m2. Też braliśmy kredyt w rodzina na swoim i taki projekt przeszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

jesteśmy z mazowieckiego wcześniej logowaliśmy się pod "diabelki ",ale zapomniałam hasła.

Właśnie geodeta zrobił nam "odnowienie granic" i wyszła masakra jeden słupek jest 1 metr w drodze dojazdowej do wsi, a drugi 2 metry w działce sąsiadki.

Będziemy się ugadywać z sąsiadką ,jak nie zgodzi się na dobrowolne oddanie naszego kawałka placu- to niech weźmie swojego geodetę i zobaczy, że jej nie oszukujemy.

na razie czekamy aż geodeta za 2 tyg.zrobi nam mapki projektowe i działamy dalej adaptacją i itp.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! My też wzięliśmy kredyt "rodzina na swoim" i nic nie powiększaliśmy, żeby zmieścić się w tych 140m2. U nas też okres załatwiania dokumentacji i pozwoleń do momentu rozpoczęcia budowy trwał około roku. Niestety takie są realia, za to od listopada do stycznia pobudowaliśmy piwnice i parter, niestety zima przeszkodziła w położeniu stropu, ale i tak była bardzo łaskawa:)

 

Życzymy powodzenia!

 

Witaj

Ja jestem na początku załatwiania pozwoleń proszę Cię nie strasz mnie że to tyle trwa.

Też chcemy wsiąść rodzinę na swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś budując tymka powiekaszał garaż o 1 metr lub o kilkadziesiąt centymetrów:o

Prosiłbym o opinie i zdjecia.

Dziękuję Paweł.:bye:

 

Witam, my nie powiększaliśmy, ale kiedy teraz patrzę na niego od środka to zrobiłbym to na pewno. Nie wiem jak to wygląda już u tych, którzy mieszkają i mają standardowy garaż, ale szczerze to wydaje mi się on zbyt mały i chyba nie każdy samochód tam wjedzie.

Może wypowiedzieć się ktoś kto już mieszka i ma standardowy garaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my nie powiększaliśmy, ale kiedy teraz patrzę na niego od środka to zrobiłbym to na pewno. Nie wiem jak to wygląda już u tych, którzy mieszkają i mają standardowy garaż, ale szczerze to wydaje mi się on zbyt mały i chyba nie każdy samochód tam wjedzie.

Może wypowiedzieć się ktoś kto już mieszka i ma standardowy garaż?

 

No hejka ja właśnie zamieszkałam i od tygodnia użytkuję garaż (nic nie ruszałam jest zgodnie z projektem) i mój ford focus kombi bez problemu wjeżdża i bagażnik otworze i drzwi (no może nie na oścież ale bez problemu się wysiada) a w te mrozy to i męża VW transporter T4 nocował sobie bez problemu (trzeba umieć wjechać bo jest na styk z lusterkami) pozdrawiam cieplutko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślcie jeszcze sprawę i pooglądajcie zdjecia forumowiczów.... czasami warto wziąć inny rodzaj kredytu niż chodzić skulonym, żeby dostać się do szafki stojącej w najniższym miejcu.... ( styk skosu z podłogą)

 

wymierzcie sobie spokojnie ile zyskacie komfortu przez podniesienie sciany kolankowej...

 

oczywiscie to moje zdanie - Decyzja nalezy do Was. ja w projekcie podniosłem ściane kolankową....

 

Nawet w oryginalnym projekcie skos dachu nie będzie się stykał z podłogą, przecież wieniec wystaje ponad strop i na to jeszcze murłata... Owszem niewiele, ale wtedy robi się przedściankę. Nawet przy podniesieniu o 1-1,5 pustaka i tak wskazane jest zrobienie przedścianki, zresztą dostaje się świetne miejsce na poprowadzenie instalacji, np. wentylacji mechanicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w oryginalnym projekcie skos dachu nie będzie się stykał z podłogą, przecież wieniec wystaje ponad strop i na to jeszcze murłata... Owszem niewiele, ale wtedy robi się przedściankę. Nawet przy podniesieniu o 1-1,5 pustaka i tak wskazane jest zrobienie przedścianki, zresztą dostaje się świetne miejsce na poprowadzenie instalacji, np. wentylacji mechanicznej.

 

Brunet - zgoda - tylko czy przedścianka nie zmniejeszy pomieszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...