Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

hej, hej, może ktoś doświadczony w sprawie tynków napisać ile m2 włącznie ze ściankami działowymi w Tymku się znajduje? i ewentualnie dla doświadczonych- taniej wychodzi brać tynkarzy z własnym materiałem czy brać kogoś i dostarczyć mu materiał, czy cena 28zł za m2 za tynki tradycyjne to dużo czy mało, w jakich przedziałąch cenowych należy szukać. Ile kosztuje m2 wylewek? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej, hej, może ktoś doświadczony w sprawie tynków napisać ile m2 włącznie ze ściankami działowymi w Tymku się znajduje? i ewentualnie dla doświadczonych- taniej wychodzi brać tynkarzy z własnym materiałem czy brać kogoś i dostarczyć mu materiał, czy cena 28zł za m2 za tynki tradycyjne to dużo czy mało, w jakich przedziałąch cenowych należy szukać. Ile kosztuje m2 wylewek? Pozdrawiam.

 

Krzysiek w moich okolicach działa firma http://www.sain.pl jest on tez użytkownikiem for internetowych muratordom i ma sporo pozytywnych referencji... ja jestem z nim umówiony na wycenę jak tylko mury staną...

 

z tego co rozmawiałem - to pracuje na swoich materiałach - Inwestor zapewnia wodę i prąd. Po swojej pracy zostawia porządek - wszystko terminowo i zgodnie z planem... zadzwoń i zapytaj go, poczytaj jego referencje i wypowiedzi na tych forach ( na przykład grupa sochaczew i okolice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "Mati i Kasia"

Budujemy się 15 km od Torunia, więc stosunkowo niedaleko od Was :). Przyznam szczerze, że nie zajmuje się zamawianiem materiałów i zerknęłam tylko na fakturę z Czamaninka. Nie ma na niej żadnych kominów, więc może stąd ta różnica w cenie. W miejscowym składzie budowlanym proponowano nam ten sam strop z tej firmy o 2tys. drożej, więc uderzyliśmy do producenta. Jeśli coś więcej Cie interesuje, to musiałabym spytać męża. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, hej, może ktoś doświadczony w sprawie tynków napisać ile m2 włącznie ze ściankami działowymi w Tymku się znajduje? i ewentualnie dla doświadczonych- taniej wychodzi brać tynkarzy z własnym materiałem czy brać kogoś i dostarczyć mu materiał, czy cena 28zł za m2 za tynki tradycyjne to dużo czy mało, w jakich przedziałąch cenowych należy szukać. Ile kosztuje m2 wylewek? Pozdrawiam.

 

Witamy!

w tymku wychodzi ok.560m2.sam mam firmę tynkarską-robię tynki gipsowe i cementowe,ale ze względów zdrowotnych,praktycznych i technicznych polecam w nowym domu tynki gipsowe(cena 22-24zł z materiałem,tradycyjne tzn.,cementowe-wapienne 26,30zł+napewno potem gładz).tynkarzy brać ze

swoim materiałem..bardziej "szanują"swój materiał.pozdrawiam.my już mieszkamy w naszym tymku przeszło 3lata.jestem zadowolony z moich "gipsów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za robotę - tynk cementowo wapienny płaciliśmy 17 zł z m2 - ponoć drogo, ale jesteśmy zadowoleni z efektu :D.

Wyszło nam 500m2 tynku, przy czym nie tynkowaliśmy dolnej łazienki, kotłowni. Na ściance kolankowej będzie płyta g-k, więc tam też nie ma tynku.

Robiliśmy tynkiem maszynowym "Dolina Nidy" - jast gładszy niż Baumit :). Wyszło 365 eorków po 30 kg - całość 4818 zł

Do tego obrzutka cementowa 30 worków - 375 zł

Do tego siatka, zaprawa gipsowa, narożniki, taśmy i inne cuda

Łacznie za tynk wyszło niespełna 17 tys zł.

 

Mała rada. Warto kupić więcej narozników i niech obrabiają każdą wnękę do drzwi, tak jakbyście nie mieli wstawiać drzwi. Dzięki temu nie musicie decydować się natychmiast jakie mają być futryny i nie ma niespodzianek typu, koło drzwi trzeba poprawiać tynk.

 

Polak mądry po szkodzie. My musimy wezwać naszego tynkarza na poprawki właśnie przy drzwiach. Niestety trochę nabrudzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja główne rury zbiorcze robiłem 160mm a podejścia pod wszystkie przybory 110mm oczywiście do wyjścia ponad chudziak, potem odpowiednie redukcje w zależności od potrzeb. Ja miałem ściany fundamentowe lane, ale to bez znaczenia i wylałem 5 cm niżej niż górna powierzchnia fundamentu. I to był jeden z większych błędów mojej budowy zobaczymy jak będzie dalej bo to jeszcze nie koniec. Umyśliłem sobie że izolacji termicznej będzie nie 5 a 10 cm i żeby nie zmieniać wszystkich wymiarów w pionie postanowiłem podkład obniżyć. Przy takim rozwiązaniu problem jest w odpowiednim połączeniu poziomej izolacji przeciwwilgociowej ścian i podłogi, poza tym papa która wystaje od środka w trakcie dalszych prac zagina się pod kątem 90 stopni i z czasem pęka na tych przegięciach. Późniejsze układanie styropianu też nie jest zbyt komfortowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wielkości kladliscie rury pod kqnalize ja tak mysle ze 100 albo 110 nie wiem czy dobrze mysle.a i jak wylewaliscie beton pod zero to laliscie równo z bloczkami?

 

chyba jedziemy na tym samym etapie :)

 

wyjściowa do szamba to 160 - a w środki 110 - właśnie czekam na ocieplenie i będę z tym działał... co do lanie betonu - to ie mam pojęcia co majster wykombinuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za informacje, co do rodzaju tynków to zbyt dużo jeszcze na ich temat nie wiem ale skłonny jestem zastosować tynki cementowo- wapienne, Dzięki Piotrek na namiary, na pewno będę dzwonił.

niestety nie wiem co to klik klak...:)

 

krzychu - sprawdź prosze w papierach skąd brąłes strop teriva. Wspominałeś że najtańszy był w mojej okolicy :)

podjechałbym tam i sprawsził ich ceny :)

 

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie położenie kosztowało Was około 10 - 12 tysięcy :(

 

Nasza dachówka kosztowała więcej niestety,ale sami tego chcieliśmy decydując się na określony typ...... Natomiast położenie jej kompleksowo wraz z orynnowaniem, montażem okien dachowych kosztowała 8 tys a ceny wśród potencjalnych wykonawców dochodziły do 14,5 tys. Na szczęście tym razem taniej nie znaczyło gorzej (przynajmniej do tej pory nie odnotowaliśmy usterek) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgr agusia

 

możesz wstawic wiecej zdje z poddasza?? dół macie bardzo fajnie zrobiony:)

 

To mgr to nie że ja sie chwalę tytułem ale tak sobie założyłam pocztę na wp i tak już zostało. Agnieszka

 

A co do zdjęć z poddasza to łazienka była, a na resztę musicie poczekać aż mi wstawią drzwi i obłożą schody bo na razie to priwozorka. Pozdrawiam ale krokusy w sadzie już wychodzą czyli wiosna idzie kochani wiosna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...