Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

Witam Michale, widzę że 30tyś to u nas trochę drogo, nie wiem jak u was, czy za 30 tys to juz z więżbami??? czy bez?? U nas z więżbami kosztował by 22 - 26 tys.

"chcemy tez wyrzucić drzwi do salonu i kuchni)" to znaczy że bedziesz robił kuchnię całkowicie otwartą???

A co do piwnicy to by się przydał, u nas niestety nie można zrobi bo na głebokości ok 2 m jest już woda (przy tej głębokości może na piwnicę by wystarczyło a co by było na wiosnę po roztopie albo przy urwaniu chmur w lecie :evil: brrrr)

Pozdrawiam

 

Z tego co słyszę też od znajomych to 30 tyś nie jest ceną niską, jednak jeśli mam mieć solidnę ekipę to chyba lepiej dać trochę wiecej i mieć ciut więcej spokoju:) Wykonawca życzy sobie 30 tyś oczywiście z więźbami. Co do całkowitego otwarcia kuchni to cały czas się zastanawiamy. Kolejny dylemat to jednak materiał. Wykonawca radzi Ytong, wujek, który ma dużą firmę budowlaną poleca Porotherm a znajomi tradycujnie pustaki:] zgłupieć można, chociaż z pewnością każdy z wyżej wymienionych materiałów ma swoje zalety i wady, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, Ytong jest drogo ale przy grubości 36,5 cm czyli na początek nie potrzeba ocieplenia (i tak po kilku latach trzeba bedzie ocieplić - straci właściwosci cieplnej), tradycujnie pustaki jest tańszy i szeroko stosowany ale zanim się wprowadzi trzeba ocieplić (my takim materiałem stawialiśmy ściany) no i trzeci wybór Porotherm, jest też drogi i jest mniejszy pustak od pozostałych czyli więcej szt a tym samy jeszcze drożej wychodzi od pozostałych,jest to materiał ceramiczny jest sprawdzany od kilkuset lat np zamek ok kilkuset stoi, jest również zdrowszy od pozostałych i tez trzeba ocieplić (wolałbym postawic mój dom z tego pustaka ceramicznego ale niestety wychodzi bardzo drogi w budowie

:cry: )

Wybór należy do ciebie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamku budować nie mam zamiaru:), domu na 100lat też, bo raczej tylu nie dożyje, co do zdrowego mieszkania to chyba lepiej mieszkac w domu z pustaka na wsi przy lesie niz w chałupce z porothermu w centrum miasta:) . Jeden z wykonawców polecał mi budować na 1,5 pustaka - tak podobno budowało się kiedyś, ale przedraża to koszty robocizny, niby...podobnie zresztą jak częściowe podpiwniczenie to koszt dodatkowo około 10tyś zł., to faktycznie taki problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamku budować nie mam zamiaru:), domu na 100lat też, bo raczej tylu nie dożyje, co do zdrowego mieszkania to chyba lepiej mieszkac w domu z pustaka na wsi przy lesie niz w chałupce z porothermu w centrum miasta:) . Jeden z wykonawców polecał mi budować na 1,5 pustaka - tak podobno budowało się kiedyś, ale przedraża to koszty robocizny, niby...podobnie zresztą jak częściowe podpiwniczenie to koszt dodatkowo około 10tyś zł., to faktycznie taki problem?

 

Witam ponownie, tylko jeden z tymowiczów stawiali ściany z półtora pustaka, to Kasia i Piotr a reszta to z 1 pustaka. Ojej, pamietam jak kiedyś się budowało z półtora pustaka :) , moi rodzice tak budowali i stawiało się 2 razy dłużej niz teraz z pojedyńzej :wink: . Co za wspomnienie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących Tymka. Mam na imię Ewa i też zamierzam na wiosnę ruszyć z Tymkiem.Chciałabym się zapytać czy ktoś buduje Tymka w okolicach Łodzi Łowicza. Jeśli też możecie to proszę podajcie mi wymiary poszczególnych pomieszczeń .Chciałabym móc sobie go narysować na działce aby lepiej go sobie wyobrazić .Jestem mieszkanką Głowna 20 km odŁodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamj Wszystkich Tymkowiczów

 

Nie było nas długo na forum. Praca na budowie wre ale powoli. :D Staramy sie zdążyć przed zimą. Niestety mamy małe opóźnienie ok. 2 tygodni. Fundamenty już powinny być skończone. Niestety aura nas nie rozpieszczała i nie rozpieczcza. Na zdjęciach które dołaczyliśmy do porprzednich postów zakończyliśmy na ścianach wewnętrzych. W sobotę, niedzielę i poniedziałek powinniśmy dokończyś ściany fundamentowe wewnętrzne. Jeszcze ich nie ma 8) .

 

Niestety prawie wszystko robię sam i tylko w wolnym czasie czyli w sobotę i niedzielę. I tak sądze że idzie nam nieźle. Ściany zewnętrze są już pomalowane emulsją przeciwwilgociową od zewnątrz i wewnątrz 2-krotnie. Fundamenty od wewnątrz już prawie zasypane ziemią. Jak się uda to we wtorek położe trochę styropianu na fundamenty od zewnątrz. Fundament ważna rzecz i trzeba je dobrze zabezpieczyć przez przemarzaniem. Potem będą oszczędności o ogrzewaniu.

Stosujemy styropian 6 cm utwardzany posadzkowy EPS 100.

 

Tak sobie wyliczyliśmy że łączny koszt fundamentów nie przekroczy 16 tys. zł łacznie z robocizną i materiałami (robocizna majstra 2 tyss.) :lol:

 

Jak będziemy mieli zdjęcia z tego weekendu to umieścimy je na forum.

 

Cieszy nas powiększająca się "rodzina Tymkowiczów". Pozdrawiamy nowych i życzymy powodzenia w planowaniu.

 

 

A właśnie jesteśmy w trakcie załatwiania papierów na przydomową oczyszczalnię ścieków. Troche jest znią problemów ale chyba się uda.

 

Czy wy też otrzymaliście od Horyzontu poprawki do dachu?

 

Pozdr

Monia i Daniel Kujawsko-Pomorskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy nowych Tymkowiczów:)

 

my zamierzamy budować z keramzytu

 

dokumenty do kredytu złozone, mamy info z tajemngo zródła że praktycznie kredyt juz mamy, teraz tylko adaptacja projektu i składamy pozwolenie na budowe:)

 

mamy fotki działki, postaramy sie niebawem wam pokazać nasze włości:)

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy nowych Tymkowiczów:)

 

my zamierzamy budować z keramzytu

 

dokumenty do kredytu złozone, mamy info z tajemngo zródła że praktycznie kredyt juz mamy, teraz tylko adaptacja projektu i składamy pozwolenie na budowe:)

 

mamy fotki działki, postaramy sie niebawem wam pokazać nasze włości:)

 

pozdrawiamy

Czekamy na Wasze zdjęcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ani i Macieja

Witam .Jeśli chodzi o te wymiary to np. wiem ze salon ma 30,9 m ale a łazienka na dole 2,4 a chodzi mi o długosc i szerokosc czy salon ma np. 5 m długosci a 6 szerokosci czy odwrotnie >mam też pytanie odnosnie łazienki na dole czy ją powiększaliście i jakie ona ma wymiary bo wydaje się bardzo mała

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jolu i Jarku, witam wszystkich - u nas bez zmian utknęło wszystko w urzędzie i stoi. Ale szybkimi krokami dociera do nas zima na południu mamy już śnieg, więc pewnie zaczniemy w przyuszłym roku. Obserwujemy cały czas forum i postępy budowy naszych Tymkowiczów... pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Ewy:

 

jezeli chodzi o wymiary salonu, to długość 576 (strona od tarasu), a szerokość 546 natomiast jeżeli chodzi o wymiary łazienki na dole to trudno mi jest powiedzieć, ile wyjdzie, my robimy tak jak Jola i Jacek, czyli zamieniamy łazienkę ze spiżarnią, i w tym miejscu robimy przejście do kuchni

 

w projekcie wymiary lazienki sa 1,60 na 1,63 ale nie wiem czy to dobrze odczytałam:)

 

Joa no właśnie, Jolu wy już macie wszystko gotowe, jakie macie teraz wymiary tej łazienki na dole, a ile zostawiliście na przejście do kuchni??

 

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...