Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Tymkowiczów

 

Na moje pytanie pewnie jest już odpowiedź - ale te 270 stron mnie troche przeraża :)

Mam pytanie do budujących wersje C

Ile wyszło Wam m2 styropianu na elewacje

oraz ile wyszło Wam m2 podłogi na dole i górze

Z moich obliczeń wynika

191m2 scian - 28m2 ( drzwi, okna garaz) 163m2

podłoga 205-210m2

Czy zgadzają się Wam troche te obliczenia?

 

Oraz czy warto wydać te pare złoty więcej i kupić gafitowy styropian na ocieplenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, do wszystkich, którzy zaczynaja i podnoszą ściankę kolankową. Pamiętajcie o przednim daszku, że on też wychodzi wyżej. Mnie nikt nie podpowiedział, a sam na to nie wpadłem i przedni daszek jest według mnie za wysoko. W ogole nie bedzie chronił drzwi itd. Myślę, nad wstawieniem 2 belek i zabudowniu ( zrobieniu małego gankku) Może ktoś z was tak robił - to poprosiłbym zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, do wszystkich, którzy zaczynaja i podnoszą ściankę kolankową. Pamiętajcie o przednim daszku, że on też wychodzi wyżej. Mnie nikt nie podpowiedział, a sam na to nie wpadłem i przedni daszek jest według mnie za wysoko. W ogole nie bedzie chronił drzwi itd. Myślę, nad wstawieniem 2 belek i zabudowniu ( zrobieniu małego gankku) Może ktoś z was tak robił - to poprosiłbym zdjęcia

 

Witam.

Znalazłam coś takiego przeglądając wcześniej forum ale nie wiem dokładnie kto to robił :(

http://img59.imageshack.us/img59/5728/zzabudow.jpg

 

Jak znajdę chwilę to poszukam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tymkowiczów

 

Na moje pytanie pewnie jest już odpowiedź - ale te 270 stron mnie troche przeraża :)

Mam pytanie do budujących wersje C

Ile wyszło Wam m2 styropianu na elewacje

oraz ile wyszło Wam m2 podłogi na dole i górze

Z moich obliczeń wynika

191m2 scian - 28m2 ( drzwi, okna garaz) 163m2

podłoga 205-210m2

Czy zgadzają się Wam troche te obliczenia?

 

Oraz czy warto wydać te pare złoty więcej i kupić gafitowy styropian na ocieplenie?

 

Przerabiałem jakiś czas temu ten temat- styropian juz leży na stryszku, według moich obliczeń lepiej opłaca się zakupić 15cm zwykłego niż 12cm grafitowego (te grubości brałem pod uwagę). Za styropianem zwykłym przemawia również fakt że nie każdy fachowiec potrafi układac grafitowy, zważywszy na fakt, że na naszej budowie to ja będę fachowcem od styropianu to wymyśliłem żę łatwiej mi będzie ułożyć zwykły- ewentualnie ten który będzie po mnie poprawiał będzie miał łatwiej. Z tego co czytałem i sie dowiadywałem styropian grafitowy jest nieco tłuściejszy, potrzebny jest inny klej.

Obliczając powierzchnie to u mnie wyszło podobnie ok 198 m2. Kupiłem 28m3, co do styro na podłoge jeszcze nie mam.

Pozdrawiam

U nas hydraulik i elektryk kończą instalacje, za jakieś 3 tygodnie możemy spodziewać się tynków

i nasuneło mi się jedno pytanie: Czy sufit podwieszany w holu (stelaż i płyta) mogę wykonać przed tynkami, czy poczekać aż otynkują i dopiero później bawić się w podwieszanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[url=http://forum.muratordom.pl/group.php?discussionid=2748&pp=20&page=212&do=discuss][/url]

Dodam, do wszystkich, którzy zaczynaja i podnoszą ściankę kolankową. Pamiętajcie o przednim daszku, że on też wychodzi wyżej. Mnie nikt nie podpowiedział, a sam na to nie wpadłem i przedni daszek jest według mnie za wysoko. W ogole nie bedzie chronił drzwi itd. Myślę, nad wstawieniem 2 belek i zabudowniu ( zrobieniu małego gankku) Może ktoś z was tak robił - to poprosiłbym zdjęcia

 

Hej :)

Poszukałam i znalazłam osobę która ma taką zabudowę.

http://forum.muratordom.pl/group.php?discussionid=2748&pp=20&page=212&do=discuss

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przez cały zeszły tydzień robiłem gładzie na parterze. Teraz tylko czekamy ,aż wyschnie!!!

Styropian już czeka na elewację. Kuchnię już sobie żona gdzieś przez internet zmówiła.

Tylko teraz nie możemy się zdecydować co przykleić pomiędzy blatem a szafkami? Małe płytki 10x10 cm,(moja opca) czy wielkoformatowe płyty gresowe 50x100cm.(żony opca) Albo fototapeta za szkłem (opcja wspólna, hehhhee)

I wczoraj pierwszy raz udało się odpalić piec!!!! Nie ma to jak własny dym z komina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przez cały zeszły tydzień robiłem gładzie na parterze. Teraz tylko czekamy ,aż wyschnie!!!

Styropian już czeka na elewację. Kuchnię już sobie żona gdzieś przez internet zmówiła.

Tylko teraz nie możemy się zdecydować co przykleić pomiędzy blatem a szafkami? Małe płytki 10x10 cm,(moja opca) czy wielkoformatowe płyty gresowe 50x100cm.(żony opca) Albo fototapeta za szkłem (opcja wspólna, hehhhee)

I wczoraj pierwszy raz udało się odpalić piec!!!! Nie ma to jak własny dym z komina :)

 

stukpuk :)

 

no to pochwal się jaki piec masz i jakie mebelki są zamówione.. na pewno kilka osób to zainteresuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stukpuk :)

 

no to pochwal się jaki piec masz i jakie mebelki są zamówione.. na pewno kilka osób to zainteresuje :)

 

Kotłownia najprostrza z możliwych. Czyli piec śmieciuch na paliwa stałe. Piec robiony na zamówienie. Moc około 13. Z racji użytkowania tylko parteru nie pchaliśmy się w większe koszta.

 

Teraz tylko muszę nauczyć się ją obsługiwać. Narazie czarno to widzę.

A meble to sprawa żonki, jakieś ciemne: venge lub heban. Wiecej jak stwierdziła żona nie potrzebuję informacji. Za 2-3 tygodnie powinny być gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotłownia najprostrza z możliwych. Czyli piec śmieciuch na paliwa stałe. Piec robiony na zamówienie. Moc około 13. Z racji użytkowania tylko parteru nie pchaliśmy się w większe koszta.

 

Teraz tylko muszę nauczyć się ją obsługiwać. Narazie czarno to widzę.

A meble to sprawa żonki, jakieś ciemne: venge lub heban. Wiecej jak stwierdziła żona nie potrzebuję informacji. Za 2-3 tygodnie powinny być gotowe.

 

to potem jak zamieszkasz na górze - będziesz wstawiał większy piec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to potem jak zamieszkasz na górze - będziesz wstawiał większy piec?

Tak jest. Pewnie parę lat pomieszkamy na samym dole, więc ten nasz piec - samoróbka nie musi wytrzymać 20 lat, hehhehee

Długo się zastanawialiśmy czy odrazu brać piec o większej mocy ( na cały dom) czy tylko na parter?

I ilu fachowców się pytałem tyle było opini! Ale na chłopski rozum , palenie w dużym piecu, na pół gwizdka nie ma sensu, piec i komin dostaje w du..... bo bym musaił " go przyduszać" Ale nie wiem czy mam rację? dlatego woleliśmy kupic mniejszy,samoróbke tańszą aby po kilku latach nie było go żal wyrzucić.

A czy zrobilismy dobrze, okaże się za prę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tymkowiczów

 

Na moje pytanie pewnie jest już odpowiedź - ale te 270 stron mnie troche przeraża :)

Mam pytanie do budujących wersje C

Ile wyszło Wam m2 styropianu na elewacje

oraz ile wyszło Wam m2 podłogi na dole i górze

Z moich obliczeń wynika

191m2 scian - 28m2 ( drzwi, okna garaz) 163m2

podłoga 205-210m2

Czy zgadzają się Wam troche te obliczenia?

 

Oraz czy warto wydać te pare złoty więcej i kupić gafitowy styropian na ocieplenie?

 

Odnośnie rodzaju styropianu na fasadę, my braliśmy biały - 12 cm frezowany.

Zdecydowaliśmy się na taki styropian, ze względu na to, że jakiś czas temu było kilka budów w naszej rodzinie. Mają ściany 24 z siporeksu, styropian biały 10 cm, palą na pół gwizdka, a w domku jest gorąco. Stwierdziliśmy, że bez sensu jest ładować pieniądze w styropian 20 cm, jak to nam niektórzy doradzali. Póki co nie żałujemy, ale każdy robi jak uważa.

 

Co do obmiaru domu - u nas w Tymku A wyszło niespełna 200 m2, stawiam, że w C jest jakieś 220 m2. Przy zamówiniu styropianu na elewację nie odejmowaliśmy otworów okiennych i drzwi, ten nadmiar uzwględniliśmy na odpad i ścinki. Niewiele zostało :)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem tydzień temu styropian na elewację. Wyszło mi nieco ponad 160 metrów kw.

Zdecydowaliśmy się na 12 cm zwykłego. Udało mi się załapać jeszcze na stere ceny:130 zł. Bo słyszłem,że ma podrożeć u tego kolesia co brałem. Nie wiem czy to tylko haczyk marketingowy? hehhehheeeee I tak planowałem teraz kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jula185 :)

Zgadzam sie z Tobą co do architekta :) Dostałabym białej gorączki latając po urzędach :bash:

Wasz domek prezentuje się bardzo okazale, widać z jednej strony las - fajne położenie :) Można wiedzieć czy wybraliście wersję A i podnieśliście ściankę kolankową czy wersję C?

Faktycznie będziemy sąsiadkami :) Dzielić Nas będzie tylko Bydgoszcz :) Nasza budowa będzie posuwać się trochę wolno bo systemem gospodarczym i z nakładów własnych (spróbujemy jak najdłużej bez kredytu:))

Fajnie by było zobaczyć w realu takiego Tymka i tu pytanie Julko do Ciebie czy będzie taka mozliwość?

Pozdrawiamy serdecznie

Kinga i Jarek

witam, długo mnie nie było , grypa mnie powaliła:)

my wybralismy wersję A i podnielsiśmy ściankę kolankową, my również od początku systemem gospodarczym aby jak najdłużej bez kredytu ale czy to się uda:( a w realu zobaczyć oczywiście:)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...