Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no to oszczędności będą :)

 

a ten daszek nie zacieni Ci salonu? nie wiem jak masz tam kierunki świata

oj tak oszczędności są bardzo duże taraz to widzimy a wiem ile ekipy biorą za budowę...

właśnie też się tego obawiałam aby za bardzo mi nie zacienił salonu, mamy tam zmienione okna na jedno duże okno balkonowe 270cm.salon jest od strony południa czyli cały dzień praktycznie słońce, pewnie okaże się dopiero jak służy jak już zamieszkamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cene za połozenie wiezby 3 tys z pomoca tescia.mowił gosc ze 4 chce ale podziekowalem i tesciu sam chcial sie podjac. ciesla sam do mnie zadzwonil i mowi ze 3 z pomoca.i chyba sie zgodze nie bede zameczal az tak tescia. a co wy wiecie na temat kleju do suporeksu biały czy szary?? szary tanszy o 4 zł.chyba kupie tone ale nie wiem jaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec 13KW spokojnie do całego Tymka wystarczy, według nowych obliczeń zapotrzebowania na ciepło (15cm podłoga + ściany i 25cm wełny na poddaszu).

 

Nie byłbym tak sceptycznie nastawiony... obawiam się ze przy takich mrozach jak były w lutym -20 stopni - to 13 KW może być mało....

ale to oczywiscie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj kurier przywiózł paczkę z projektem Tymka C :)

Mapki juz zamówione u adaptatorki. Teraz czekam tylko na uprawomocnienie się WZ i umawiam się z Panią od adaptacji aby nanieść zmiany :)

W porównaniu do wszystkich z forum to mały kroczek ale cieszę się niesamowicie, że coś ruszyło :)

Pozdrawiam i życze wszystkim cudnej pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj kurier przywiózł paczkę z projektem Tymka C :)

Mapki juz zamówione u adaptatorki. Teraz czekam tylko na uprawomocnienie się WZ i umawiam się z Panią od adaptacji aby nanieść zmiany :)

W porównaniu do wszystkich z forum to mały kroczek ale cieszę się niesamowicie, że coś ruszyło :)

Pozdrawiam i życze wszystkim cudnej pogody.

Pamiętam również jak przyszedł projekt tak się cieszyłam:) tym bardziej że długo nam schodziła zmiana warunków działki na budowlaną z rolnej, pózniej problemy z drogą dojazdową (cała biurokracja trwała ok. 2 lat).

Nie pamiętam już wersja c jest z podniesioną ścianką , czy jeszcze są jakieś zmiany? w konkstrukcji dachu?

my mamy wersję A i sami zmienialiśmy podniesienie ścianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat, jutro chciałbym zabrac się za ocieplenie fundamentu z zewnątrz i jak narazie myślałem że to nic trudnego, czym więcej myslę tym więcej mam pytań. Chcę zrobić tak- wymalować dysperbitem min 3 razy, na to przykleić styropian 10, później na to siateczkę i klej a w części podziemnej jeszcze na to folię kubełkową. Pytanie pierwsze to czy kolejność jest ok? Drugie to czym najlepiej przykleić styropian- klej standardowy? czy może jakaś pianka? jak głęboko położyć folię i czy jakoś ją przymocować np do ławy?

Będę bardzo wdzięczny za wskazówki, do jutra muszę się zdecydować, przynajmniej czym to przykleić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym tak sceptycznie nastawiony... obawiam się ze przy takich mrozach jak były w lutym -20 stopni - to 13 KW może być mało....

ale to oczywiscie moje zdanie

 

Można zaglądnąć na forum z ogrzewaniem, teraz średnio na 12KW ogrzewać można nawet z 180m2. Lepiej mi się wydaje trochę dać mniejszy piec (zawsze moc podawana jest nominalna i chwilowo z 12KW w czasie mrozów można wyciągnąć z 15KW) niż przewymiarować piec i wtedy w piecu na małych mocach się kisi i przy paliwach stałych trzeba robić dłuższe czasy podtrzymania i albo piec wygaśnie lub spalanie nie jest ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam również jak przyszedł projekt tak się cieszyłam:) tym bardziej że długo nam schodziła zmiana warunków działki na budowlaną z rolnej, pózniej problemy z drogą dojazdową (cała biurokracja trwała ok. 2 lat).

Nie pamiętam już wersja c jest z podniesioną ścianką , czy jeszcze są jakieś zmiany? w konkstrukcji dachu?

my mamy wersję A i sami zmienialiśmy podniesienie ścianki

 

Hej :)

Mały kroczek a dał mi dużo radości. Warunki miałam wydane już w lutym ale odwołałam się od wysokości w kalenicy (ograniczyli mnie do 8,5 m a ja napisałam pismo o 9,0 m) teraz czekam już ponad miesiąc na wydanie ponowne, no i uprawomocnienie. Działkę mam rolną ale nie wymaga zgody na zmianę przeznaczenia na cele nierolnicze i inne, ponieważ ma dostęp do drogi publicznej i uzbrojenie (tak napisali w WZ). Drogę dojazdową będzie załatwiać za nas adaptantka :)

Wersja C ma tylko podniesioną ściankę kolankową, reszta bez zmian - przynajmniej w projekcie :) Trochę pozmieniamy na zewnątrz i w środku :)

Jula Wasz Tymek jest już okazały :) Fajnie będzie się spotkać i zobaczyć to cudo :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat, jutro chciałbym zabrac się za ocieplenie fundamentu z zewnątrz i jak narazie myślałem że to nic trudnego, czym więcej myslę tym więcej mam pytań. Chcę zrobić tak- wymalować dysperbitem min 3 razy, na to przykleić styropian 10, później na to siateczkę i klej a w części podziemnej jeszcze na to folię kubełkową. Pytanie pierwsze to czy kolejność jest ok? Drugie to czym najlepiej przykleić styropian- klej standardowy? czy może jakaś pianka? jak głęboko położyć folię i czy jakoś ją przymocować np do ławy?

Będę bardzo wdzięczny za wskazówki, do jutra muszę się zdecydować, przynajmniej czym to przykleić. Pozdrawiam

 

Na tyle jestem w stanie Ci odpowiedzieć:

 

Według Naszych informacji kolejność jest ok, my robimy tak samo.

Jeśli chodzi o mocowanie styropianu to my stosujemy piankę do powierzchni bitumicznych (Klej do styropianu w piance Tytan EOS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...