Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

własnie dzwonili z tartaku...

 

wyszło 5,500 zl za sosnę, i 6000 zl za świerk.

 

chyba zainwestuje w świerkowe drewno.

 

Kiedyś słyszałem, że świerk jest bardziej odżywiczany niż sosna, a to gorzej dla drewna. Dlatego świerk może być gorszym wyborem. Ja mam modrzew, którego nie trzeba nawet impregnować, ale udało mi się go zdobyć w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na dachu mam drewno sosnowe, a na taras zainwestowaliśmy w modrzew, a co do bramy to mam Wiśniowskiego z napędem "nice" i jestem super zadowolona od listopada działa bez zarzutu a chłopaki montowali 2 godzinki, zapłaciłam 4500 ale dlatego, że kolor to ciemny dąb (niestandardowy bo takie wybrałam okna) i dojazd bo ekipa miała 50 km do mnie (raz pomiar, raz na montaż).

 

A co do likwidacji słupa w kuchni to ja go nie mam po prostu troszkę więcej dozbroiłam podciąg i dachóweczka na dachu ceramiczna i nie lekka jak mówili moi chłopcy leży spokojnie, wszystko zależy od doświadczenia projektanta i kier. bud. Pozdrawiam (mąż właśnie sieje trawę na ogródeczku jak będą efekty to się pochwalę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słyszałem, że świerk jest bardziej odżywiczany niż sosna, a to gorzej dla drewna. Dlatego świerk może być gorszym wyborem. Ja mam modrzew, którego nie trzeba nawet impregnować, ale udało mi się go zdobyć w dobrej cenie.

 

Modrzew bardzo fajna sprawa na wywiązke,ale wybór pomiędzy świerk - sosna to napewno przewaga na korzyść świerku.My też mamy okna z oknoplastu w złotym dębie plus brama garażowa krispol (praktycznie to samo co wiśniowski ) a tysiaka wtedy płacilismy mniej plus napęd nice.Warunki gwarancji wtedy były bardzo na ich korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słyszałem, że świerk jest bardziej odżywiczany niż sosna, a to gorzej dla drewna. Dlatego świerk może być gorszym wyborem. Ja mam modrzew, którego nie trzeba nawet impregnować, ale udało mi się go zdobyć w dobrej cenie.

 

 

Modrzew idealny - tylko ciężko dostępny a jak już jest to strasznie drogi :(

dobrze że zlapałeś go w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na dachu mam drewno sosnowe, a na taras zainwestowaliśmy w modrzew, a co do bramy to mam Wiśniowskiego z napędem "nice" i jestem super zadowolona od listopada działa bez zarzutu a chłopaki montowali 2 godzinki, zapłaciłam 4500 ale dlatego, że kolor to ciemny dąb (niestandardowy bo takie wybrałam okna) i dojazd bo ekipa miała 50 km do mnie (raz pomiar, raz na montaż).

 

A co do likwidacji słupa w kuchni to ja go nie mam po prostu troszkę więcej dozbroiłam podciąg i dachóweczka na dachu ceramiczna i nie lekka jak mówili moi chłopcy leży spokojnie, wszystko zależy od doświadczenia projektanta i kier. bud. Pozdrawiam (mąż właśnie sieje trawę na ogródeczku jak będą efekty to się pochwalę :-)

 

Dzięki mgr_agusia.... czyli szukam wiśniowskiego

Niech mąż sieje murawę :) to będziemy mieli kolejny stadion na Euro :) i zarobisz troszkę przy okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy krokwach - powiedzcie proszę jakiego środka używaliście do impregnacji ? Z tego co widziałem po zaimpregnowaniu powinno drewno mieć kolor zielony....

 

Macie jakiś sprawdzony impregnat? a moze jakiś który odradzacie? i ile średnio zużywa się takiego specyfiku?

 

Wiesz ja widziałam budowę na której budowlańcy opchnęli impregnat żaby mieć na piwko, a facetowi krokwie malowali wodą z barwnikiem zielonym, a tak na poważnie to fachowo jest moczyć drewniane elementy w impregnacie (mój brat zapaleniec tak robił, tylko że on miał impregnat za free ) moja więźba jest zaimpregnowana fobosem (kupowałam w workach do rozrabiania z wodą).

 

Arektoja ja słyszałam jak gościu na więźbę mówił "wierzba dachowa" tak że co region to inaczej, a co do mojej murawy to pada u nas od rana i marze się błotko :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy krokwach - powiedzcie proszę jakiego środka używaliście do impregnacji ? Z tego co widziałem po zaimpregnowaniu powinno drewno mieć kolor zielony....

 

Macie jakiś sprawdzony impregnat? a moze jakiś który odradzacie? i ile średnio zużywa się takiego specyfiku?

witam, z tego co wiem to ten imprgnat jest bezbarwny powstaje kolor zielony dlatego że do impregantu jest dodawany barwnik aby ułatwić malowanie, aby było widac , które juz są pomalowane a które nie, te barwniki sa razem sprzedawane z impregantami

 

My teraz jesteśmy na etapie deskowania, natomiast taras i podbitkę malowaliśmy drewnochronem-ciemy brąz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy krokwach - powiedzcie proszę jakiego środka używaliście do impregnacji ? Z tego co widziałem po zaimpregnowaniu powinno drewno mieć kolor zielony....

 

Macie jakiś sprawdzony impregnat? a moze jakiś który odradzacie? i ile średnio zużywa się takiego specyfiku?

 

Kuprafung P, który jest na bazie miedzi. Fobosa nie chciałem, bo to preparat solny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...