Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A mam pytanie do tymowiczów którzy nie mają wiatrołapu ani ścianki działowej przy schodach na parterze, czy mogę prosić o przesłanie jakiejś fotki jak to wygląda?

 

U nas to wygląda tak...

 

http://i3.fmix.pl/fmi1242/a97079a20012a9094f7df97b/zdjecie.jpg

 

http://i3.fmix.pl/fmi0/a85ac5b8001135c74f91b6d2/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi1458/aa4b6483002cba164f91b70f/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo dziękuje, ja jestem za takim rozwiązaniem jak wy macie, jednak mój mąż twierdzi, że może być zimno przez to, tzn może byc uczucie chłodu, ale chyba łatwiej jest dostawić ściankę już w trakcie mieszkania niż ją skuwać? Pochwalę się, jesteśmy po podpisaniu umowy czekamy na pieniądze i ruszamy pełną parą i myślę że w ciągu max roku będziemy mieszkać w naszym Tymku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie bo juz nie pamiętam kto zrezygnował ze spiżarki na dole i powiększył lazienkę bo chciałbym zobaczyc jak to wygląda na żywo

 

Nasza łazienka ( po lewej stronie w korytarzyku!) : zrezygnowaliśmy ze spiżarki, powstał mały korytarzyk za kominem w salonie, prowadzący do kuchni, dla nas to było najlepsze rozwiązanie.

 

 

http://i2.fmix.pl/fmi749/62eca07200224ce24e410981/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi976/3c33627300287ffa4e821b89/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje, ja jestem za takim rozwiązaniem jak wy macie, jednak mój mąż twierdzi, że może być zimno przez to, tzn może byc uczucie chłodu, ale chyba łatwiej jest dostawić ściankę już w trakcie mieszkania niż ją skuwać? Pochwalę się, jesteśmy po podpisaniu umowy czekamy na pieniądze i ruszamy pełną parą i myślę że w ciągu max roku będziemy mieszkać w naszym Tymku.

 

Jest przestrzeń!!! I to jest zaleta!!! Jak się wchodzi od razu widzi się jaki na prawdę duży i przestrzenny jest TYMEK. Mieliśmy kilka wizji, ale jak na razie zatrzymaliśmy się na tej bez wiatrołapu i ścianki przy schodach. Co do zimna...w końcu po to się ociepla dom styropianem, wstawia super szczelne okna i drzwi żeby było ciepło!! Ja się tam tych kilku miesięcy w roku nie obawiam, a w razie czego, tak jak piszesz...zawsze PÓŹNIEJ można wstawić tę ściankę. PO CO NISZCZYĆ to co najefektowniej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę spytać, ile kosztowała was podbitka?Mamy dach skończony i cieśle nie wyheblowali nam krokwi, po prostu zanim sie zdecydowaliśmy były juz na stropie, a teraz chcemy jednak je oczyścić i wyheblować, a podbitkę dać pomiędzy.

 

Hej za podbitke wyszlo 1500zł za blache jakieś 900zł. Co do obróbki blachy była wliczona w budowe domu. Co do podbitki jest to prosta sprawa i każdy to może zrobić sam nie trzeba płacić nikomu. Tylko proponuje kupić z 7m3 styropianu i odrazu wsadzić przed układaniem podbitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Tym razem mam pytanie do schodów wejściowych. Czy robiliście tak jak w projekcie półokrągłe czy zwykłe prostokątne? I jaką technologią: wylewane betonowe - czym je obłożyć, czy z kostki brukowej?

pozdrawiam

 

Planuję schody zrobić z polbruku. Mam już obrzeża, tylko brak czasu, by je zamontować. Będą niskie, 2 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Tym razem mam pytanie do schodów wejściowych. Czy robiliście tak jak w projekcie półokrągłe czy zwykłe prostokątne? I jaką technologią: wylewane betonowe - czym je obłożyć, czy z kostki brukowej?

pozdrawiam

 

Ja robiłem wylewane prostokątne... co do obłożenia - jeszcze nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym poruszyć do dyskusji temat, który był już sporo razy poruszany.... mianowicie ogrzewanie podłogowe a ogrzoewanie tradycyjne ( grzejniki)

Jak to wygląda u Was ? Wiem, że niektórzy robią podłogowe w kuchni i łazienkach, korytarzach ( wszędzie tam gdzie jest terakota lub coś w podobie).

 

Czy ktoś ma podłogówkę pod panelami? jeśli tak to jak to się sprawuje? Nie chcę mięć terakoty na całej powierzchni domu - a chciałbym jednak zainwestować w podłogówkę.... z drugiej strony naj w salonie połżę podłogówkę, na to panela i jeszcze na środek jakis dywan - to wtedy ciepło nie przeniknie na zewnątrz.... no chyba że się mylę - stąt prośba do Was o dyskusję na ten temat...

 

z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym poruszyć do dyskusji temat, który był już sporo razy poruszany.... mianowicie ogrzewanie podłogowe a ogrzoewanie tradycyjne ( grzejniki)

Jak to wygląda u Was ? Wiem, że niektórzy robią podłogowe w kuchni i łazienkach, korytarzach ( wszędzie tam gdzie jest terakota lub coś w podobie).

 

Czy ktoś ma podłogówkę pod panelami? jeśli tak to jak to się sprawuje? Nie chcę mięć terakoty na całej powierzchni domu - a chciałbym jednak zainwestować w podłogówkę.... z drugiej strony naj w salonie połżę podłogówkę, na to panela i jeszcze na środek jakis dywan - to wtedy ciepło nie przeniknie na zewnątrz.... no chyba że się mylę - stąt prośba do Was o dyskusję na ten temat...

 

z góry dziekuję

 

Przez chwilę mieliśmy podobny dylemat. Stanęło na podłogówce + kafle, ale kompromisowo wybraliśmy takie drewnopodobne. My Way Paradyż http://www.paradyz.com/Collection/my_way

http://www.paradyz.com/Collection/living-room/rovere

Obecnie się układają ;-) zanosi się że będzie fajnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGRZEWANIE

 

Jeśli chodzi o nas, to chcieliśmy zrobić na dole podłogówkę, na górze grzejniki (poza łazienką), ale hydraulik przekonał nas, że lepiej jest zrobić wszędzie podłogówkę. Powody: piec chodzi na niższych temperaturach, jest jeden obieg - a więc mniej roboty i co za tym idzie kasy, w każdym pomieszczeniu będzie regulator temperatury, więc w sypialniach można skręcić, żeby było chłodniej do spania.

 

Na dole najprawdopodobniej będziemy mieli płytki (poza pokojem gościnnym - tu panele), na górze wszędzie panele (poza łazienką). Nie chcę mieć wszędzie kafli, bo u znajomej mi się to nie spodobało - w sierpniu było gorąco, a kafle były okropnie zimne i kładłyśmy kołdry na podłogę, żeby się moje córki mogły na niej bawić. Wiem, że można położyć dywan, albo odkręcić piec, ale różnie to bywa, a panele nie są zimne same w sobie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody prostokątne bardziej nam pasowały do charakteru domu, jaki zostanie mu nadany przy wykończeniu elewacji zewnętrznej. Początkowo miały być półokrągłe i koszt obłożenia obu wersji był porównywalny.

 

Podłogówkę robimy w całym domu, głównie ze względu na pompę ciepła (dla mnie plusem jest też to,że odpada kwestia grzejników, jeden ból głowy mniej). Na dole gresy a góra poza łazienką to panele. Teraz mamy doświadczenie z płytkami drewnopodobnymi na całości domu z podłogówką i jest ok. Niektórzy znajomi goszczący u nas w Sylwestra są do dzisiaj przekonani,że na podłodze jest drewno :) Zdecydowaliśmy się na panele na piętrze ze względu na to,że będą tam pokoje dzieci. Wydaje mi się,że panel będzie ''przytulniejszy'' :) Z panelami na podłogówce nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody prostokątne bardziej nam pasowały do charakteru domu, jaki zostanie mu nadany przy wykończeniu elewacji zewnętrznej. Początkowo miały być półokrągłe i koszt obłożenia obu wersji był porównywalny.

 

Podłogówkę robimy w całym domu, głównie ze względu na pompę ciepła (dla mnie plusem jest też to,że odpada kwestia grzejników, jeden ból głowy mniej). Na dole gresy a góra poza łazienką to panele. Teraz mamy doświadczenie z płytkami drewnopodobnymi na całości domu z podłogówką i jest ok. Niektórzy znajomi goszczący u nas w Sylwestra są do dzisiaj przekonani,że na podłodze jest drewno :) Zdecydowaliśmy się na panele na piętrze ze względu na to,że będą tam pokoje dzieci. Wydaje mi się,że panel będzie ''przytulniejszy'' :) Z panelami na podłogówce nie powinno być problemu.

 

Pisząc nie sprezyzowałam. Podłogówkę mamy na dole (z wyjątkiem pokoju), więc u nas płytki będą na dole, z wyjatkiem pokoju tam robimy panele, a u góry podłogówkę mamy tylko w łazience, w reszcie pomieszczen będą panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...