Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oto nasz Tymek po dwóch miesiącach prac... wszystko szło bardzo sprawnie, niestety teraz mamy 3 tygodnie przymusowej przerwy ponieważ nie dotarły jeszcze okna :(

201205181091.jpg

201205181101.jpg

201205181098.jpg

 

Daszek nad wejściem jest właśnie taki jaki my chcemy zrobić. Wygląda super. Można jakieś szczegóły nt. tego daszku. Jak zmieniliście wymiary w stosunku do projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych którzy budowali z ytonga Czy robiliście podmurówkę z pełnej cegły pod nadproża betonowe i czy w ogóle jest taka podmurówka potrzebna czy można nadproża umieścić bezpośrednio na ytongu?

 

Nie robiłem, ale Ty zrób. Moim zdaniem warto. Nieduży koszt, zresztą cegłę pełną kupisz na sztuki i przywieziesz w bagażniku. Suporeks jest miękkim materiałem i lepiej nadproża wesprzeć na pełnej cegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u nas zaczęły się tynki, a na 21 czerwca umówiliśmy wylewki, będę rozkłądał styropian pod wylewki, moglibyście opisać w jakiej kolejności co nalezy kłaść? Czy na chudziak nalezy położyć jakąś folię? Bedziemy mieli podłogówkę w salonie, kuchni, holu na dole i wiatrołapie oraz w górnej łazience i pralni (garderoba) jak wygląda to układanie pod podłogówkę. Jak sie ogarnę powrzucam zdjęcia, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u nas zaczęły się tynki, a na 21 czerwca umówiliśmy wylewki, będę rozkłądał styropian pod wylewki, moglibyście opisać w jakiej kolejności co nalezy kłaść? Czy na chudziak nalezy położyć jakąś folię? Bedziemy mieli podłogówkę w salonie, kuchni, holu na dole i wiatrołapie oraz w górnej łazience i pralni (garderoba) jak wygląda to układanie pod podłogówkę. Jak sie ogarnę powrzucam zdjęcia, pozdrawiam

 

My położyliśmy folię na chudziaku z dużym zakładem tak, by wystawała nad styropian i beton. Na folię styropian. U nas było 15 cm styropianu na dole, 5 cm na górze i 10 cm w garażu. Do garażu polecam jednak keramzyt, ja się za późno zorientowałem - jest ciepły i można go dobrze zagęścić. Pomyślcie gdzie będą szafy wnękowe i inne rzeczy, które trzeba będzie przykręcić do podłogi i tam raczej nie róbcie podłogówki. Koniecznie zróbcie zdjęcia położonych rurek od podłogówki, a nawet wymierzcie odległości (tam gdzie planujecie wiercić w podłodze) między ścianą a rurkami - później będziecie spokojniejsi. Koniecznie zróbcie zdjęcia progów - jak tam przebiegają rurki. Jeśli chodzi o salon, my mamy na razie samą podłogówkę i mimo, że jest ciepło brakuje jakiegoś ciepełka. Dlatego kupiliśmy kozę. Trochę żałuję, że nie położyłem kilku dodatkowych rurek, żeby w salonie zamontować dwa grzejniki - czasem brakuje takiego uderzenia ciepła.

W dzienniku mam kila zdjęć z układania - zapraszam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zamieścić zdjecie na jakimś portalu na serwerze np. fotosik.pl. potem bierzesz link tego zdjecia ( musi mieć rozszerzenie graficzne np jpg i na forum wklejasz między tagi

 

 

(tutak%20wklejasz%20link%20zdj%C4%99cia

 

Dzięki bardzo za informację. Przed chwilą się zarejestrowałem na fotosiku, ale nie dostałem jeszcze potwierdzenia. Zmęczony jestem, wróciłem z budowy. Może zrobię próbę jutro... Jestem na etapie hydrauliki podłogowej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytania co do dachu. :)

 

Dachówka ceramiczna Roben Piemont Angoba

 

A co do daszka nad wejściem, to po prostu zmniejszyliśmy jego szerokość (patrząc od szczytu daszka, obcięliśmy z każdej strony po 30cm) w sumie jest 60cm mniejszy względem tego w projekcie, kąta nachylenia nie zmienialiśmy, ale obniżyliśmy cały daszek o 50cm.

Ta ozdoba z desek przy szczycie, to już pomysł Naszych "dachowców".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktos z was kto zmieniał ustawienie pomieszczen na poddaszu tak by bylo jeszcze dodatkowe male pomieszczenie np. koło łazienki, mógłby wrzucic rzut poddasza z wymiarami.

Zamierzam cos zmienic ale nie mam pomysłu co zrobic?

 

Zmniejszyliśmy pokój ze słupem na górze i zrobiliśmy pralnię obok łazienki. Poszerzyliśmy też korytarz na górze kosztem łazienki. Łazienka i tak jest duża, a dzięki temu mamy piękną przestrzeń między pokojami. Ogólnie cofnęliśmy ścianki tak, by w holu były widoczne cztery słupy, które też robią fajny klimat poddasza.

http://images35.fotosik.pl/1107/baa3976c50de8e86med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytania co do dachu. :)

 

Dachówka ceramiczna Roben Piemont Angoba

 

A co do daszka nad wejściem, to po prostu zmniejszyliśmy jego szerokość (patrząc od szczytu daszka, obcięliśmy z każdej strony po 30cm) w sumie jest 60cm mniejszy względem tego w projekcie, kąta nachylenia nie zmienialiśmy, ale obniżyliśmy cały daszek o 50cm.

Ta ozdoba z desek przy szczycie, to już pomysł Naszych "dachowców".

 

Kolor brązowy jeśli dobrze widzę?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u nas zaczęły się tynki, a na 21 czerwca umówiliśmy wylewki, będę rozkłądał styropian pod wylewki, moglibyście opisać w jakiej kolejności co nalezy kłaść? Czy na chudziak nalezy położyć jakąś folię? Bedziemy mieli podłogówkę w salonie, kuchni, holu na dole i wiatrołapie oraz w górnej łazience i pralni (garderoba) jak wygląda to układanie pod podłogówkę. Jak sie ogarnę powrzucam zdjęcia, pozdrawiam

 

Witam sąsiada Krzysztofa :) co prawda to jeszcze nie mó etap - ale murarz powiedziła ze na chudziaka kłaść folię i tak zrobię. Krzychu ile płaciłeś za tynki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...