Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy Wszystkich! My świętujemy 23 odebraliśmy pozwolenie na budowę!!! :lol: Jeszcze kilka dni i będzie prawomocne! Wiec uda nam się jeszcze w tym roku zalać fundamenty! SUPER!!! :D

Witam, no to super że jeszcze w tym roku będziecie mieli fundament a od marca pewnie już będziecie stawiali sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mmiras. Według tego co widzę na Wasze zdjęcia, to pewnie w tym roku (jeśli będzie "siostrzana" zima ostatniej zimy) to już w grudniu będziecie kryli (jak dobrze pamiętam) dachówką. Ch....ra, u nas jeszcze blacharz nie zaczął kryć nasz dach. Ach ci blacharze są nie terminowi w naszej okolicy

:evil: . Mieli zacząc zrobić 10 pażdziernika, przełożyli na około 20 a teraz na piątek ( już jemu nie wierzę że zaraz po wszystkich świętach będzie u nas zaczął robic)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jestem zainteresowany budową Tymka i mam pytanie techniczne do osób budujących go.Czy w na parterze w ścianie między salonem a pokojem jest wbudowany słup wzmacniający konstrukcję domu?tak jak to ma miejsce na piętrze w pokojach?

Pytam bo chciałbym ewentualnie przekształcić ten mniejszy pokój w jadalnie burząc częściowo ściankę.Jeśli jest to musiałbym zrobić 2 słupy i rozstawić je tak by w środku było przejście.Proszę o odpowiedź.

 

pozdrowienia pytające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Krowa...coś tam :lol:

ściana miedzy salonem a pokojem jest ścianą nośną, czyli po prostu nie wolno po chamsku je rozwalić. Trzeba porozmawiać o tym z kierownikiem budowy. Wiem ze ktoś w wcześniejszym poście coś wspomniał że ma zamiar połączyć salon z pokojem (im salon 32 m2 był za mały :wink: ) ale za to musieli zrobić w miejsce ściany podciąg.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszymy pozwoleniem na budowę! Jak pisałam wcześniej chcielibyśmy zalać fundamenty jednak spotykamy się z różnymi opiniami odnośnie lania fundamentów na zimę: są tacy co twierdzą, że to dobrze bo fundament usiądzie w ziemi a inni, że może przemarznąć. Nie chcielibyśmy stawiać na zimę bloczków bo na działce nie ma prądu i wody i było by to trudne organizacyjnie a też i funduszy chyba by nam zabrakło. Zastanawialiśmy się czy możnaby je np. czymś przykryć aby ewentualnie osłonić przed mrozem jeśli taki będzie. W zeszłym zesoznie to w naszej okolicy całą zimę budowali. Pozdrawiam i czekamy na wasze opinie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszymy pozwoleniem na budowę! Jak pisałam wcześniej chcielibyśmy zalać fundamenty jednak spotykamy się z różnymi opiniami odnośnie lania fundamentów na zimę: są tacy co twierdzą, że to dobrze bo fundament usiądzie w ziemi a inni, że może przemarznąć. Nie chcielibyśmy stawiać na zimę bloczków bo na działce nie ma prądu i wody i było by to trudne organizacyjnie a też i funduszy chyba by nam zabrakło. Zastanawialiśmy się czy możnaby je np. czymś przykryć aby ewentualnie osłonić przed mrozem jeśli taki będzie. W zeszłym zesoznie to w naszej okolicy całą zimę budowali. Pozdrawiam i czekamy na wasze opinie!

Witam Beato i Rafale, Proponowałbym najpierw wykopać dól pod ławy fundamentowe i zbierać humus (jeśli jest to czarna ziemia), jak już jest przygotowana to przewidzieć na najbliższe tygodnie jaka będzie pogoda (tzn nie będą przymrozki przez tydzien dwa tygodnie) to już przystapić do zalania ław fundamentowych i przykryć je workami po cemencie czy foliami itp i na tym zaprzestać budowę - na zalanie fundamentów juz nie zdążycie (zalane ławy muszą odczekać przynajmniej 2 tyg) - lepiej nie ryzykować

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jestem zainteresowany budową Tymka i mam pytanie techniczne do osób budujących go.Czy w na parterze w ścianie między salonem a pokojem jest wbudowany słup wzmacniający konstrukcję domu?tak jak to ma miejsce na piętrze w pokojach?

Pytam bo chciałbym ewentualnie przekształcić ten mniejszy pokój w jadalnie burząc częściowo ściankę.Jeśli jest to musiałbym zrobić 2 słupy i rozstawić je tak by w środku było przejście.Proszę o odpowiedź.

 

pozdrowienia pytające

 

Nie ma słupa wbudowanego w tę ścianę nośną między salonem a pokojem. Ja też zastanawiam się czy będę ją burzyć, możliwe że tak zrobię w przyszłości dlatego podczas adaptacji projektu moja Pani architekt zaprojektowała w tej ścianie podciąg i to wystarczy, jeśli przyjdzie mi ochota kiedyś ją zburzyć. Bez podciągu nie będzie to możliwe...

czyli prosta sprawa...

pozdrawiam

Olga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje się nowy budowniczy Tymka. Narazie jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia na budowę i adaptacji projektu i wymyślaniu zmian.

Chcemy:

-zmienić strop na żerański

-blachodachówka zamiast dachówki

-likwidacja jednych drzwi na balkon

-wywalenie słupów i płatwi(po konsultacji z projektantem)

-może zamianimy ścianę nośną mędzy salonem, a pokojem na działową, wtedy płyty póściło by się po całej powieszchni nad salonem i pokojem)może kiedyś by się ją wybużyło i zrobiło wielki salon

-i kilka drobnych kosmetycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

my też będziemy mieli strop z płyty żerańskiej, jest dużo tańszy od Terivy a podobno wcale nie gorszy

 

Stukpuk a ile bedzie was kosztowała adaptacja projektu, bo u nas podobno ceny wachają sie w okolicy 2500 zł, koszmar

U nas metr płyty to 72-75 zł. Każdy strop ma wady i zalety.

A za adaptację to zapłacimy około 3500zł, tylko że w to wchodzi projekt małego budynku usługowego i jego adaptacja. Tak więc nie wiem ile by wyszła adaptacja samego Tymka? Ale podejrzewam, że też około 2500 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chcących połączyć teraz lub w przyszłości salon i pokój to przychodzą mi na myśl 2 rozwiązania.

Płyty żerańskie(my tak bedziemy mieli i odpada ściana nośna, i wprzyszłości powiększymy salon, bo cosik mały jest :wink: )Nie ma wtedy szpetnych podciągów w salonie. :D

Przy terivie: belki układane tak samo jak nad salonem, prostopadle do dłuższego boku Tymka (tylko z architektem trzebaby pogadać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich:)

przewertowałam całe forum oczywisci nie od deski do deski bo jest tego sporo wiec pewnie bede zadawac głupie pytana na które juz padła odpowiedz ale wybaczcie :D

na początku sie przedstawie jestem Gosia i mam zamiar budować Tymka na wiosne co prawda mój wymarzony domek wyglądał inaczej ale na kopertowy dach mnie niestac wiec po obejżeniu dokłanie tymka stwierdziliśmy ze to jest to wielkosc ok prosty i funkcjonalny( mam nadzjee)

i tak projektu jeszcze nie kupiłam ale juz jestem zdecydowana narazie walcze z wogociągami i elektryką wiec jeszcze przedemną kupe roboty ale mam nadziej ze dam rade mam zamiar zaczac na wiesne o ile formalności na to pozwolą

a wie pytanie na początek ile KW musze wpisac do energetyki bo za kazdy KW 138 zł wiec to ważna decyzja narazie pozdrawam i śledze wątek od dziś:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tymkowiczów

 

Dawno nic nie pisaliśmy na forum, ale je nabieżąco śledzimy. Ostatnio mieliśmy awarię kompa i dopiero dzisiaj go odebraliśmy. Zachwilę prześlę kika ostatnich zdjęć. Aktualnie zakończyliśmy etap fundamentów czyli etap zerowy. Fundamenty są zabezpieczone od zewnątrz 6 cm styropianem i przkryte foliją. Zdjęcia nie są aktualne tyko z przed 2 tygodni. Teraz jest już wyrównana ziemia i zakopana rura do wody. Za tydzień postaramy się przesłąć jeszcze kilka zdjęć.

 

W chwili obecnej załatwiamy sobie ogrodzenie. Myśleliśmy że może się uda je zrobić w tym roku ale aura się popsuła. Troszeczkę grymasi i jest tak odrobinę zimno. :)

Zdecydowaliśmy się na ogrodzenie z siatki ocynkowanej powlekanej koloru zielonego o oczkach 5x5 cm, a słupki będą w przekroju kwadrartowym 5x5 cm. Kwadratowe bo może w przyszłości postawimy gotowe betonowe murki.

 

Pozdr

Monia i Daniel Kujawsko-Pomorskie

 

Ps. Udało się już załatwić pozwolenie w Starostwie na przydomową oczyszczalnię ścieków zamiast szamba. Oczyszczalnia na siedem osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...