Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

Instalacja wewn oczywiście. Przyłącze energ. 2600zł ( postawienie skrzynki przez ENEA), to osobna sprawa.

Dokładnie 3200zł wyszła cała instalacja. Oczywiście bez kontaktów, same kable, puszki, skrzynka prądowa, gniazdo siłowe i gips. Robocizna własnymi siłami

(tato elektryk).

Kabel 5x10= 320zł 19metrów. Koparka 50zł. Rolety w całym domu elektryczne, kabel tv w 3 pokojach. Nie instalowaliśmy internetu (mamy iPlus). Alarm tylko z 3 czujkami. Wiadomo, że do tej ceny trzeba będzie doliczyć jeszcze kontakty, gniazdka, centrale alarmową, bezpieczniki ale instalacja jest przygotowana.

Dlatego pewnie masz większą kwotę, bo liczysz ze wszystkim prawda?

 

Nie wszystko.... tylko i aż kable, puszki, skrzynka, rolety też elektryczne w całym domu, gniazda tv 5 sztuk, internet, tel, rozprowadzenie instalacji alarmowej z czujkami we wszystkich pomieszczeniach (chyba 12 szt), bezpieczniki,rozdzielnia...Kontakty i gniazda to oczywiście odrębna sprawa, bo wiadomo można kontakt za kilkadziesiąt zł kupić albo ekstremalnie drogi szklany lub ze skóry za jedyne 2 tys. jak ktoś lubi i nie ma w co zainwestować :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wreszcie u nas coś się zaczęło dziać. Wczoraj wykopaliśmy pod fundamenty. 4,5 godz. pracy minikoparki. Ostatnio przewija się temat instalacji elektrycznej. My planujemy rozdzielnie umieścić przy wejściu do garażu. Czy ktoś z Was może tak zrobił?

 

Dokładnie tak zrobiliśmy. Po lewej stronie w garażu zaraz przy bramie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tego styro na poddaszu. Ja foli na górze też chyba nie dam, choć nie wiem czy nie zrobić w łazience. W poniedziałek przychodzi hydraulik, teraz to będą szopki. Mam wycenę na 16 tyś materiał bez pieca i podgrzewacza.Wydaje ni się, że to dużo( podłogówka w kuchni, holu i łazienkach)

 

Witam- styro tyle? Tak wychodzi do progu drzwi balkonowych(jak do stopni schodowych ) . Był posadzkarz tak wymierzył. Musisz też pamiętać o schowaniu podłogówki(ogrzewanie) na górze w styropianie. Pod koniec tygodnia będę kończył, to wyślę fotki. A cała hydraulika(materiał, piec gazowy, itd. z robocizną) około 40.000 zł... Podłogówka tak samo jak u Was. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy dylemat mam z pokryciem dachowym....

 

Kto kładł blachodachówkę proszę o info jaką i czy jest zadowolony....

 

z góry dziękuję.

Ja już mam to z głowy. Tak, pokryliśmy dach blachodachówką ''ruukki'' kolor burgund.Cały dach plus okna Velux ,5-szt, rynny-koszt około 21.000zł. Jesteśmy zadowoleni, ale to już kwestia gustu. Pozdrawiam;)

http://images41.fotosik.pl/1563/8e19a2a45df2b493gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tego styro na poddaszu. Ja foli na górze też chyba nie dam, choć nie wiem czy nie zrobić w łazience. W poniedziałek przychodzi hydraulik, teraz to będą szopki. Mam wycenę na 16 tyś materiał bez pieca i podgrzewacza.Wydaje ni się, że to dużo( podłogówka w kuchni, holu i łazienkach)

 

Hej. mamy pytanie? Kiedy macie zamiar wprowadzić się do Tymka? W tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. mamy pytanie? Kiedy macie zamiar wprowadzić się do Tymka? W tym roku?

Najpóźniej w marcu 2013. W tym tygodniu kończy hydraulik. Podłączyć musimy jeszcze studnie do domu, a to jutro będziemy działać. Czy ktoś robił umywalkę w kotłowni? My mieliśmy zamiar, ale teraz okazuje się, że mało tam miejsca będzie. Piec z podajnikiem + ewentualnie pompa ciepła i trochę miejsca brak. Kratkę ściekowa w garażu dawaliście na środku czy przy wjeździe? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam to z głowy. Tak, pokryliśmy dach blachodachówką ''ruukki'' kolor burgund.Cały dach plus okna Velux ,5-szt, rynny-koszt około 21.000zł. Jesteśmy zadowoleni, ale to już kwestia gustu. Pozdrawiam;)

http://images41.fotosik.pl/1563/8e19a2a45df2b493gen.jpg

 

 

Piękna blachodachóweczka... możesz napisac jaki to model ruukki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytania co do dachu. :)

 

Dachówka ceramiczna Roben Piemont Angoba

 

A co do daszka nad wejściem, to po prostu zmniejszyliśmy jego szerokość (patrząc od szczytu daszka, obcięliśmy z każdej strony po 30cm) w sumie jest 60cm mniejszy względem tego w projekcie, kąta nachylenia nie zmienialiśmy, ale obniżyliśmy cały daszek o 50cm.

Ta ozdoba z desek przy szczycie, to już pomysł Naszych "dachowców".

 

Dzięki za odpowiedź. Daszek jest super. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...