Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanko dot. kanalizacji. Czy piony kanalizacyjne robiliście tak jak w projekcie. Ja nie jestem do końca przekonany jeżeli chodzi o piony K2 i K3, z tego względu że umieszczone są w pokoju na dole. Czy robiliście jakieś zmiany w tej kwestii? Myśle żeby pion K3 puścić w kotłowni.

 

u nas wszystkie piony hydraulik wkuł w ściany...

 

wylewki u nas zakończone również- poszło ok 4t cementu 20t piasku, styropianu ok 40 paczek głównie 4 i 5cm, oczywiście gąbka dylatacyjna plastyfikator do podłogówek i folia, co do ceny całościowej jeszcze nie wiem robocizna 11zł z m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tą folią na oknach???

 

Chodzi o to, że należy ją jak najszybciej zerwać, bo potem mogą być problemy ze zerwaniem (np. ciężko będzie schodzić i mogą zostać ślady). Producent przewiduje, że może folia być maksymalnie 3 miesiące (w przypadku moich okien, nie wiem jak jest u innych producentów, ale przypuszczam, że podobnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zaczynam się rozglądać za fachowcem, który zrobiłby instalację wodno - kanalizacyjną. Ile płaciliście za robociznę?

 

A może ma ktoś do polecenia dobrego fachowca? Województwo mazowieckie.[/quo

 

mój hydraulik brał 150zł z punktu czyli doprowadzenie wody i kanalizacji, wcześniej rozkłądał też rurki pod chudziakiem, za całość wziął chyba 350zł

 

Mam pytanie do ocieplenia poddasza. planuję tak: (mam pełne deskowanie)

1. deski

2. przerwa ok 2-3 cm

3. Sznurek

4. Wełna 15 cm isover unimata pomiędzy krokwie

5. stelaż

6. wełna pomiędzy stelaż (i tu mam dylemat unimata 5 czy 10cm, a może super mata?5cm?)

7. folia paroizolacyjna

8. płyta k-g

 

Główny dylemat mam z wełną w stelażu, bo gdybym dał 10cm musiałbym opuścić sufit i odsunąć całość od krokwii, kosztem skosu i powierzchni poddasza. ściankę kolankową mamy już otynkowaną. płytę chcę połączyć ze ścianą na profilach V.

jak robiliście u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zaczynam się rozglądać za fachowcem, który zrobiłby instalację wodno - kanalizacyjną. Ile płaciliście za robociznę?

 

A może ma ktoś do polecenia dobrego fachowca? Województwo mazowieckie.[/quo

 

mój hydraulik brał 150zł z punktu czyli doprowadzenie wody i kanalizacji, wcześniej rozkłądał też rurki pod chudziakiem, za całość wziął chyba 350zł

 

Mam pytanie do ocieplenia poddasza. planuję tak: (mam pełne deskowanie)

1. deski

2. przerwa ok 2-3 cm

3. Sznurek

4. Wełna 15 cm isover unimata pomiędzy krokwie

5. stelaż

6. wełna pomiędzy stelaż (i tu mam dylemat unimata 5 czy 10cm, a może super mata?5cm?)

7. folia paroizolacyjna

8. płyta k-g

 

Główny dylemat mam z wełną w stelażu, bo gdybym dał 10cm musiałbym opuścić sufit i odsunąć całość od krokwii, kosztem skosu i powierzchni poddasza. ściankę kolankową mamy już otynkowaną. płytę chcę połączyć ze ścianą na profilach V.

jak robiliście u siebie?

 

W swoim domu kanalizacje, hydraulikę i stelaże na poddaszu rozkładałem sam koszt materiałów :

Kanalizacja :

3 piony, podejście w garażu i kotłowni - koszt 1000 zł

dwa stelaże WC koło (kompletne - przycisk chrom) 800zł

stelaż bidet 200 zł

Hydraulika :

najcieńsze rurki fi20

wszystko stabi koszt 1000 zł

zawory,nanometry,kolanka, redukcje wszystko mosiądz 300zł

w tym instalacja solarna

mocowania rur metalowe i wszystko w otulinie 6 mm

potrzebne narzędzia(zdzierak do rur,zgrzewarka,próbnik ciśnienia) 500 zł - i zostaje w rodzinie ;)

Kanalizację zrobiłem w dwa popołudnia po pracy , hydraulikę w 1,5 tygodnia - też po pracy. Próby przeprowadziłem z pełnym sukcesem na 6 bar.

Wyszło 20 pojedynczych podejść pod krany.

 

Stelaż na poddaszu dałem 15 między krokwie i 15 w poprzek na grzybkach, na suficie poddasza tak samo a do szczytu tylko 15, dałem stelaż co 40 cm i jest ok. Pozostało mi okleić folią. Aktualnie robię dystrybucję ciepłego powietrza z kominka koszt 700zł.

Przed ułożeniem wełny najlepiej od razu rozprowadzić instalację RTV,i elektryczną nie zapominając o czujniku ppoż i obrobić wyłazy dachowe. Ja zamontowałem jeszcze od razu światło w szczelnych obudowach(3 sztuki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o schody wewnętrzne lane to robiliście taki fundament jak jest w projekcie? Czy może jakieś inne rozwiązanie?

 

Schody mają swój fundament. Napiszę jak to było robione po kolei.

 

Po zasypaniu fundamentów piaskiem, w miejscu gdzie schody miały mieć

fundament, został ręcznie szpadlem wykonany otwór o wymiarach ok. 90cm

(czyli taki jak szerokość schodów) na ok. 20cm. Głębokość tego otworu to ok.

100cm. Wbite pionowo 8 prętów fi12 w ten otwór. Pręty wystawały na ok. 2m

ponad poziom gruntu. Potem wraz z zalewaniem chudziaka została zalana owa

"dziura" z prętami i tak powstał fundament pod schody.

 

Gdy było wykonywane zbrojenie stropu i schodów, owe pręty zostały odgięte w

kierunku schodów i połączone ze zbrojeniem schodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody mają swój fundament. Napiszę jak to było robione po kolei.

 

Po zasypaniu fundamentów piaskiem, w miejscu gdzie schody miały mieć

fundament, został ręcznie szpadlem wykonany otwór o wymiarach ok. 90cm

(czyli taki jak szerokość schodów) na ok. 20cm. Głębokość tego otworu to ok.

100cm. Wbite pionowo 8 prętów fi12 w ten otwór. Pręty wystawały na ok. 2m

ponad poziom gruntu. Potem wraz z zalewaniem chudziaka została zalana owa

"dziura" z prętami i tak powstał fundament pod schody.

 

Gdy było wykonywane zbrojenie stropu i schodów, owe pręty zostały odgięte w

kierunku schodów i połączone ze zbrojeniem schodów.

 

Dzięki za odpowiedź. A robił ktoś może schody ze spocznikiem? Jak to wygląda jeżeli chodzi o wymiary? Tzn. jaki szeroki spocznik i o ile przesunął się początek schodów? Potrzebuję to, żeby wiedzieć w którym miejscu wykonać fundament pod schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A robił ktoś może schody ze spocznikiem? Jak to wygląda jeżeli chodzi o wymiary? Tzn. jaki szeroki spocznik i o ile przesunął się początek schodów? Potrzebuję to, żeby wiedzieć w którym miejscu wykonać fundament pod schody.

 

O szerokość dwóch schodków przesunie się. Ni mniej ni więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba muszę zdjąć tę folię. Mam nadzeję, że nie będzie trudno

 

 

zdecydowanie tak. Na niektórych profilach (akuplast) jest napis żeby zerwać folię po zakończonym montarzu...

 

Problem jest taki ( przy ciemnych profilach), że po wejście w reakcje ze słońcem - folia wtapia się w kolor i profil... tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A robił ktoś może schody ze spocznikiem? Jak to wygląda jeżeli chodzi o wymiary? Tzn. jaki szeroki spocznik i o ile przesunął się początek schodów? Potrzebuję to, żeby wiedzieć w którym miejscu wykonać fundament pod schody.

 

dokładnie o dwa schodki w korytarz wchodzą... - ja mam ze spocznikiem i ładnie to wygląda. Choć obawaiłem się tego że do połowy korytarza będą wchodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...