Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

u nas wszystkie piony hydraulik wkuł w ściany...

 

wylewki u nas zakończone również- poszło ok 4t cementu 20t piasku, styropianu ok 40 paczek głównie 4 i 5cm, oczywiście gąbka dylatacyjna plastyfikator do podłogówek i folia, co do ceny całościowej jeszcze nie wiem robocizna 11zł z m2

 

no to pięknie Krzychu :) koniecznie muszę znów Was odwiedzić z wizytą :) może znowu jakiś pomysł ukradę i wdrożę u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest np. w projekcie, że między schodami idącymi z holu do "zakrętu" i od "zakrętu" do góry jest 20 cm odstępu, zerknij w projekt to będziesz wiedział o co chodzi.

 

 

Pozwolę też sie wypowiedzieć:) ta przerwa(odstęp 20 cm) to tzw. dusza schodów , gdy spojrzymy z góry na schody , jest przerwa , jest to bardzo ważne gdy np. chcemy poręcze mocować do boku wtedy mamy miejsce na poręcz i pochwyt aby swobodnie je zamocować.

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę też sie wypowiedzieć:) ta przerwa(odstęp 20 cm) to tzw. dusza schodów , gdy spojrzymy z góry na schody , jest przerwa , jest to bardzo ważne gdy np. chcemy poręcze mocować do boku wtedy mamy miejsce na poręcz i pochwyt aby swobodnie je zamocować.

pozdrawiam:)

 

O to właśnie chodziło. Dzięki za doprecyzowanie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Czy ktoś mógłby mi napisać konkretnie ile stali potrzeba do fundamentów dla Tymka C z pojedyńczym garażem? Może ktoś ma jakieś zestawienie materiałów potrzebnych na fundamenty i będzie uprzejmy się podzielić. Projekt ciągle leży u architekta do adaptacji, a chcieliśmy już rozejrzeć się za materiałami na fundamenty.

I jeszcze jedna prośba, czy ktoś ma wzór umowy dla ekipy budowlanej? Jak załatwialiście tę kwestię? Płacicie za etapy czy całość? Czy podpisywaliście umowę na konkretne terminy? Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami i radami w tej sprawie.

Z góry dziękuję:)

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Czy ktoś mógłby mi napisać konkretnie ile stali potrzeba do fundamentów dla Tymka C z pojedyńczym garażem? Może ktoś ma jakieś zestawienie materiałów potrzebnych na fundamenty i będzie uprzejmy się podzielić. Projekt ciągle leży u architekta do adaptacji, a chcieliśmy już rozejrzeć się za materiałami na fundamenty.

I jeszcze jedna prośba, czy ktoś ma wzór umowy dla ekipy budowlanej? Jak załatwialiście tę kwestię? Płacicie za etapy czy całość? Czy podpisywaliście umowę na konkretne terminy? Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami i radami w tej sprawie.

Z góry dziękuję:)

Ola

 

My akurat budujemy Tymka D, więc materiałów na fundamenty jest penie więcej niż przy wersji C. Jeżeli chodzi natomiast o umowę z wykonawcami to ściągnęliśmy jakiś wzór z internetu, w umowie zawarliśmy zakres robót do wykonania oraz kwotę za całość, a rozliczamy się po wykonaniu poszczególnych etapów. Ekipę mamy w miarę sprawdzoną, bo w zeszłym roku budowali u znajomych i oni nam ją polecili. Terminu wykonania poszczególnych prac nie zawieraliśmy w umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- zaczynamy poddasze.

Pozdrawiamy

 

 

 

Witam, robicie poddasze tylko na jednym stelażu? Ja tez właśnie zaczynam i zastanawiam się czy nie dać podwójnego? pierwszy na krokwiach. drugie pytanie? widzę że dach deskowany- zostawiacie szczelinę pomiędzy dachem i wełną i w jaki sposób ją wykonujecie? sznurek? listewki? jaką macie kolejność? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Czy ktoś mógłby mi napisać konkretnie ile stali potrzeba do fundamentów dla Tymka C z pojedyńczym garażem? Może ktoś ma jakieś zestawienie materiałów potrzebnych na fundamenty i będzie uprzejmy się podzielić. Projekt ciągle leży u architekta do adaptacji, a chcieliśmy już rozejrzeć się za materiałami na fundamenty.

I jeszcze jedna prośba, czy ktoś ma wzór umowy dla ekipy budowlanej? Jak załatwialiście tę kwestię? Płacicie za etapy czy całość? Czy podpisywaliście umowę na konkretne terminy? Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami i radami w tej sprawie.

Z góry dziękuję:)

Ola

 

Dokładnie to nikt Ci nie powie - bo każdy może mieć gęściej lub rzadziej strzemiona.....

policzyć mozecie sami z projektu - długość wszystkich "ścian fundamentowych" i to mnożycie razy 4. wyjdzie Wam ogólna długość drutu fi 12.

jak tą ogólną długośc podzilicie przez 12 to uzykacie informację ile potrzeba bedzie pretów. Podobne wyliczenie ze strzenionami - jeśli sa co 25 cm to na meter wchodzą 4 sztuki :)

 

doliczyć zbrojemie kominów w podobny sposób...

 

policzyć da się wszystko - tylko trochę to zajmuje czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może obniżone jętki? Jeżeli tak to, jak zmieniło się rozstawienie słupów i czy nie kolidowało to z innymi elementami?

 

Witam- jętki są obniżone, jeden słup w pokoju nad salonem( pytałem kierownika budowy- można z niego zrezygnować, wzmocnić w inny sposób), ale nie pytałem- syn tak chciał. Reszta słupów jest wmurowana w ścianki działowe, albo tuż obok. Na strychu w szczycie jest około 2m. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- zaczynamy poddasze.

Pozdrawiamy

 

 

 

Witam, robicie poddasze tylko na jednym stelażu? Ja tez właśnie zaczynam i zastanawiam się czy nie dać podwójnego? pierwszy na krokwiach. drugie pytanie? widzę że dach deskowany- zostawiacie szczelinę pomiędzy dachem i wełną i w jaki sposób ją wykonujecie? sznurek? listewki? jaką macie kolejność? pozdrawiam

 

Witam- poddasze robimy tylko na jednym stelażu. Robią mi to koledzy, krokwie mam 17cm - wełna 15cm na ścisk (bez sznurka) dół równo z krokwiami (zostaje 2cm luzu między dachem, a wełną). Potem 10cm wełny w poprzecznie. Sorry zaczął się mecz w siatkę- kończę, może póżniej. Pozdrawiamhttp://images40.fotosik.pl/1690/b5c41d7ee2912df8gen.jpghttp://images37.fotosik.pl/1660/80b102f022bffe76gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...