Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

witam wszystkich:)

przewertowałam całe forum oczywisci nie od deski do deski bo jest tego sporo wiec pewnie bede zadawac głupie pytana na które juz padła odpowiedz ale wybaczcie :D

na początku sie przedstawie jestem Gosia i mam zamiar budować Tymka na wiosne co prawda mój wymarzony domek wyglądał inaczej ale na kopertowy dach mnie niestac wiec po obejżeniu dokłanie tymka stwierdziliśmy ze to jest to wielkosc ok prosty i funkcjonalny( mam nadzjee)

i tak projektu jeszcze nie kupiłam ale juz jestem zdecydowana narazie walcze z wogociągami i elektryką wiec jeszcze przedemną kupe roboty ale mam nadziej ze dam rade mam zamiar zaczac na wiesne o ile formalności na to pozwolą

a wie pytanie na początek ile KW musze wpisac do energetyki bo za kazdy KW 138 zł wiec to ważna decyzja narazie pozdrawam i śledze wątek od dziś:):)

Witam w naszym gronie Tymowiczów :lol:

Ten wątek o przydział mocy już był :lol:

My mamy 13 KW

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a my mamy 16KW

 

tak u nas dają:)

 

nie bedziemy mieli gazu więc kuchenka bedzie elektryczna, tzn.płyta:) i piekarnik

 

juz doszła umowa z ENEI, pierwsza zaliczkowa rata ok 1200zł i druga polowa po podpisaniu umowy

 

i dzisiaj przyszedł podatek rolny z gminy od działki, całe 2 zł :)

 

pozdrawiamy:)

Ania I Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my mamy 16KW

 

tak u nas dają:)

 

nie bedziemy mieli gazu więc kuchenka bedzie elektryczna, tzn.płyta:) i piekarnik

 

juz doszła umowa z ENEI, pierwsza zaliczkowa rata ok 1200zł i druga polowa po podpisaniu umowy

 

i dzisiaj przyszedł podatek rolny z gminy od działki, całe 2 zł :)

 

pozdrawiamy:)

Ania I Maciej

Witam, działka rolna? a nie budowlana? to ile macie arów że płacicie tylko 2 zł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio oglądając dzennik budowy chyba kasi zauważyłam ze w wejście z salonu do kuchni odgradza wieeelka belka czy jak to sie foachowo zwie jak to w realu wygląda bo na zdjecich kielsko ile takich betonów jest jeszcze i gdzie stoją dzekuje za odpowedz Gosia

 

Witam, jest tylko jedna belka (fachowo filar) - Włąśnie Kasia i Piotrek robili zgodnie z projektem, my natomiast je zlikwidowaliśmy i zostawiliśmy otwór z salonu na kchune o szerokości ok 140 cm (w projekcie jest otwór po całej scianie od komina do sciany zewnętrznej i w pośrodku stoi filar potrzymujący strop)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzeki za odpowiedz mnie by tez interesowało zlikwidowanie tego filrara w kuchni ale czy to nie naruszy konstrukcji domu?? jak to rozwiązaliscie?? a co z pokojem u góry tam też podobno stoi jakis filar??

 

PS. a i jescze jedno skąd mam wiedzec ile tych kilowató wpisac na wnosku?? wy macei 13 uzgadnialiscie to z elektrykiem?? musze złozy wniosek a nie wiem czy to 13 wystarczy spokojnie ja nie bede miec pieca elektryczego tylko na butle gazową jedynie piekarnik to wiadomo elektryczny

 

ps2. czy ktos z was ma ogrzewanie podłogowe?? jeśli tak to ile to kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my mamy 16KW

 

tak u nas dają:)

 

nie bedziemy mieli gazu więc kuchenka bedzie elektryczna, tzn.płyta:) i piekarnik

 

juz doszła umowa z ENEI, pierwsza zaliczkowa rata ok 1200zł i druga polowa po podpisaniu umowy

 

i dzisiaj przyszedł podatek rolny z gminy od działki, całe 2 zł :)

 

pozdrawiamy:)

Ania I Maciej

Witam, działka rolna? a nie budowlana? to ile macie arów że płacicie tylko 2 zł :lol:

 

 

działka ma 10,64 ara, a te 2 zł to jest jakaś różnica od momentu przekfalifikowania z rolnej na budowlaną, jeszcze jakiaś niedopłata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzeki za odpowiedz mnie by tez interesowało zlikwidowanie tego filrara w kuchni ale czy to nie naruszy konstrukcji domu?? jak to rozwiązaliscie?? a co z pokojem u góry tam też podobno stoi jakis filar??

 

PS. a i jescze jedno skąd mam wiedzec ile tych kilowató wpisac na wnosku?? wy macei 13 uzgadnialiscie to z elektrykiem?? musze złozy wniosek a nie wiem czy to 13 wystarczy spokojnie ja nie bede miec pieca elektryczego tylko na butle gazową jedynie piekarnik to wiadomo elektryczny

 

ps2. czy ktos z was ma ogrzewanie podłogowe?? jeśli tak to ile to kosztuje

My mamy na TYMKA 12 kW,w zupełoności wystarczy :D

Filarek w kuchni można z powodzeniem wywalić i zrobic podciąg, z przeprojektowaniem poradzi sobie twój architekt od adaptacji :D

W pokoju nad salonem jest jeden słup drewniany :-? Ale w sumie jest ich 6 tylko te 5 pozostałych pochowane są w ściankach działowych. My bedziemy starali się zmienic więźbę i pozbyć się wszystkich słupów!!!! Bo jak bedziemyy chcieli inaczej rozmieścić ścianki działowe na poddaszu to bedziew problem :-?

Nie powinno być z tym problemu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzeki za odpowiedz mnie by tez interesowało zlikwidowanie tego filrara w kuchni ale czy to nie naruszy konstrukcji domu?? jak to rozwiązaliscie?? a co z pokojem u góry tam też podobno stoi jakis filar??

 

PS. a i jescze jedno skąd mam wiedzec ile tych kilowató wpisac na wnosku?? wy macei 13 uzgadnialiscie to z elektrykiem?? musze złozy wniosek a nie wiem czy to 13 wystarczy spokojnie ja nie bede miec pieca elektryczego tylko na butle gazową jedynie piekarnik to wiadomo elektryczny

 

ps2. czy ktos z was ma ogrzewanie podłogowe?? jeśli tak to ile to kosztuje

Witam, co d przydział mocy to na początku tez nie wiedzieliśmy ile będzie potrzeba, po jakimś czasie zerknęliśmy starszy numer muratora (pewnie 2005 lub 2006 rocznik już nie pamiętam) tam dokładnie opisany ile jest potrzebny przydział mocy (to obliczamy mocy wszystkich odbiorników (żarówki, pralka, kuchnia elektryczna, telewizor itp (założmy wyszło nam w sumie ok 22 kW) i pomnożymy to wszystko przez wspólczynnik tzw jednoczesności użytkowania 0,7 to wyniesie nam 15,4 kW (22*0,7=15,4kW) i jeszcze popytałem wielu znajomych ile mają przdział mocy (to maja przeważnie od 7 kW do 11 kW) to my po prostu strzelilyśmy 13 kW

Dla Was wystarczaja od 11 do 14 kW

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzeki za pomoc to strzelam niech bedzie 14 KW :):) a powiedzcie mi bo tam w tym cholernym wniosku jest cos takiego jak "ilść stref czasowych do rozliczenia energi : jedna dwie trzy??co to jest i co zaznaczyc :evil:

i jescze jeden zonk to przewidywane roczne zużycie energi elektrycznej?!!!!

kurcze moze numer buta i wymiary jeszcze w załaczniku im prześle!!! pomóżcie

 

ps. co do budowy na śląsku to ja jeste ze śląska ale jeszcze nie buduje narazie tone w papierach i nie wiem za co sie złapac

 

ps. moze podpowiece co po kolei mam robic zeby dostat to pozwolenie narazie złozyłam do wodociągów i teraz do elektryki co dalej ? przypuszczam ze potem projekt do architekta tak?? powinnami miec podpis zielona a nie gosiaczek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzeki za pomoc to strzelam niech bedzie 14 KW :):) a powiedzcie mi bo tam w tym cholernym wniosku jest cos takiego jak "ilść stref czasowych do rozliczenia energi : jedna dwie trzy??co to jest i co zaznaczyc :evil:

i jescze jeden zonk to przewidywane roczne zużycie energi elektrycznej?!!!!

kurcze moze numer buta i wymiary jeszcze w załaczniku im prześle!!! pomóżcie

:wink:

W tej sprawie to juz mi potpowiedzieli pracownicy z rejonu ale juz nie pamiętam jakie mielismy strefy rozliczeniowe.

14 kW to wystarczajace :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzeki za pomoc to strzelam niech bedzie 14 KW :):) a powiedzcie mi bo tam w tym cholernym wniosku jest cos takiego jak "ilść stref czasowych do rozliczenia energi : jedna dwie trzy??co to jest i co zaznaczyc :evil:

i jescze jeden zonk to przewidywane roczne zużycie energi elektrycznej?!!!!

kurcze moze numer buta i wymiary jeszcze w załaczniku im prześle!!! pomóżcie

:wink:

W tej sprawie to juz mi potpowiedzieli pracownicy z rejonu ale juz nie pamiętam jakie mielismy strefy rozliczeniowe.

14 kW to wystarczajace :p

 

tak to fajnie ja byłam w energetyce to miła pani mi odpwiedzała ze ona z wykształcenia jest ekonomista a nie elektryk i mam rozmiawac z elektrykiem :evil:

a roczne zuzucie tez nie pamietacie jakie wpisaliście???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...