Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

 

http://img844.imageshack.us/img844/456/img5859i.jpg

Daszek w powiększeniu

 

 

 

 

 

Mam pytanie płytka na wykończenbiu daszku to struktonit czy PCV. Szykam czegoś takiego w kolorze ceglastym i odpowiadałaby mi właśnie PCV, ale nigdzie nie mogę tego namierzyć.

Z gory dzięku za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oto nasz Tymek po dwóch miesiącach prac... wszystko szło bardzo sprawnie, niestety teraz mamy 3 tygodnie przymusowej przerwy ponieważ nie dotarły jeszcze okna :(

201205181091.jpg

201205181101.jpg

201205181098.jpg

 

Jakie macie wymiary schodów i w jakiej odległości od ściany i względem siebie są słupy od daszku nad wejściem? Chcemy zrobić tak samo jak u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 27m3.

 

Ja też jestem przed ociepleniem. Pytanie trochę nieprecyzyjne, bo ilość w dużym stopniu zależy od grubości ocieplenia. Ja mam zakupiony styropian grubości 15 cm, szacunkowo policzyłem i mam tego 30 m3, zobaczymy czy zostanie czy braknie. Mi z obliczeń wyszło około 200m2 elewacji i to przemnożyć przez żądaną grubość i mamy potrzebne m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze użeram się z tynkami - a potem będe ocieplał elewację.. Zakupiłem styropian na 200 metrów kwadratowych.

 

jaki tynk kładliście na ocieplenie ?

 

Ja też jestem przed ociepleniem. Pytanie trochę nieprecyzyjne, bo ilość w dużym stopniu zależy od grubości ocieplenia. Ja mam zakupiony styropian grubości 15 cm, szacunkowo policzyłem i mam tego 30 m3, zobaczymy czy zostanie czy braknie. Mi z obliczeń wyszło około 200m2 elewacji i to przemnożyć przez żądaną grubość i mamy potrzebne m3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak jest rozwiązana sprawa wentylacji w górnej łazience, bo jakoś na projekcie tego nie widzę. Chyba że jak jest okno to nie musi być wentylacji?

 

 

znalazłem fotkę komina gdzie dobrze widać kanały wentylacyjne. Pomieszczenie widoczne za kominem - w oryginale to garderoba. U mnie przerobiona na pralnie i suszarnie - z przejsciem z łazienki.

 

http://images43.fotosik.pl/1497/fc9bf85e2247944cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi co do ilości styro :) Oczywiście chodziło o powierzchnię do ocieplenia. My mamy w planie grubość 20....przeliczyć to nie problem już :) Jesteśmy na urlopie, więc ani projektu ani możliwości pomiaru nie mamy....pojawiła się możliwość zamówienia styro w dobrej cenie a nie mogliśmy przypomnieć sobie powierzchni ścian. Jak zwykle pierwsza myśl to niezawodne forum...Pozdrawiamy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem fotkę komina gdzie dobrze widać kanały wentylacyjne. Pomieszczenie widoczne za kominem - w oryginale to garderoba. U mnie przerobiona na pralnie i suszarnie - z przejsciem z łazienki.

 

http://images43.fotosik.pl/1497/fc9bf85e2247944cmed.jpg

 

Dzięki. Ja dopiero się kapnąłem że nie ma wentylacji jak już komin był postawiony. Rurą spiro będę musiał sie podłączyć do kanału wentylacyjnego, albo bezpośrednio przez dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...