Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

:bash::bash::bash: też bylibyśmy mniej-więcej na tym etapie... ale 3 dni przed wejsciem na tynki wewn. dostaliśmy smsa od ekipy, że niestety nie wejdą bo źle sobie robotę ułożyli i nie wiedzą czy za miesiąc czy dłużej będą dostępni, a najlepiej żebyśmy sobie innej ekipy poszukali... myśleliśmy że to jakaś kiepski żart, ale nie! Teraz szukamy innej ekipy, a niestety wszyscy na najbliższy okres mają już robotę... bedziemy czekać co najmniej miesiąc... a tu instalator wod-kan, już się szykował na wejscie w drugiej połowie sierpnia, bo potem terminów tez nie ma... załamka. Z tą ekipą nie mieliśmy jeszcze podpisanej umowy, więc nic nie możemy zrobic.

Oj, gdzie ta cierpliwość, której nam życzyli Ci co już to przeszli?

 

Ekipa od wod-kan była u nas dwa razy. Przed tynkami zrobili część instalacji co zajęło im jeden dzień i po tynkach znowu wrócili na trzy dni. Ułożyli styropian pod podłogówkę, podłogówkę, dokończyli wod- kan, założyli stelaże, kotłownię i zrobili gruntowy wymiennik ciepła. Później jeden dzień wylewki. Na szczęście wszystko się udało zgrać, bo wylewki w piątek a w sobotę rano zaplanowaliśmy wyjazd na urlop :) Był mały stresik, bo na piątek rano była potrzebna koparka do gwc i doprowadzenie wody do budynku a w czwartek żadna z 7 do których mieliśmy kontakt nie była dostępna.....na szczęście udało się i taniej niż wcześniej płaciliśmy :) Oczywiście ktoś w postaci niezawodnego taty musiał podlewać te wylewki......ktoś musi pracować, żeby wypoczywać mógł ktoś :) za to podleję mu ogród jak wyjedzie na swój urlop (może będzie akurat padać i samo się podleje hi hi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich tymowiczów. Mamy krótki termin do przeprowadzki ( dajemy radę). Rozumiemy Wasze problemy . Końcówka jest straszna, jak czas goni... Na razie wszystko się układa ( fachowcy się sprawdzają ). Dzieci wybierały kolory do swoich pokoi. Pozdrawiamy- powodzenia. Powodzenia Atsyrut http://images41.fotosik.pl/1736/53cc291c971aa723gen.jpghttp://images38.fotosik.pl/1771/cd2ddfd895445288gen.jpghttp://images37.fotosik.pl/1755/72f7f097dc98d8bfgen.jpghttp://images35.fotosik.pl/1602/bf9e81ea1f2f06c3gen.jpghttp://images39.fotosik.pl/1733/41e5d5c0dd9a66d1gen.jpghttp://images39.fotosik.pl/1733/dc279a186b0ace43gen.jpghttp://images41.fotosik.pl/1736/ba1f0641f5664c6agen.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Wasze budowy postępy, wszystko piękne.

Tym denerwującym się - szkoda zdrowia, pewnych rzeczy nie przeskoczycie, w między czasie można zlecać inne prace.

Ziolasy - u nas robiliśmy wszystko od dupy strony. Najpierw instalacja wod-kan., potem posadzki, a później tynki. Zawsze można to przeorganizować i nie tracić cennego czasu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bash::bash::bash: też bylibyśmy mniej-więcej na tym etapie... ale 3 dni przed wejsciem na tynki wewn. dostaliśmy smsa od ekipy, że niestety nie wejdą bo źle sobie robotę ułożyli i nie wiedzą czy za miesiąc czy dłużej będą dostępni, a najlepiej żebyśmy sobie innej ekipy poszukali... myśleliśmy że to jakaś kiepski żart, ale nie! Teraz szukamy innej ekipy, a niestety wszyscy na najbliższy okres mają już robotę... bedziemy czekać co najmniej miesiąc... a tu instalator wod-kan, już się szykował na wejscie w drugiej połowie sierpnia, bo potem terminów tez nie ma... załamka. Z tą ekipą nie mieliśmy jeszcze podpisanej umowy, więc nic nie możemy zrobic.

Oj, gdzie ta cierpliwość, której nam życzyli Ci co już to przeszli?

 

ja w trakcie tynków wewnętrznych musiałem 3 razy hydraulika przekładać... niestety tak to już jet :) a teraz hydraulik powiedział że nie może czekać na kolejny termin i poszedł na następna budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalimy się co u nas.

- Solary nareszcie zamontowane i od dwóch tygodni nie korzystamy z pieca. Wielki sukces.

- Wykańczamy garaż wolnostojący

- Wyklejamy płytką elewacyjną cokół wokół domu

- Przygotowujemy teren do nawiezienia mieszanki tłucznia na podjazdy

- Planujemy wykonanie odprowadzenie deszczówki z dachów, żeby to było zrobione w jakiś sensowny sposób

- Projektujemy brukowanie podjazdów (mat. nieregularna kostka - łupek granitowy)

Chcemy jeszcze przed zimą zdążyć pomalować elewację, zrobić podbitkę, rozplantować ziemię i zasiać trawę.

 

Myślę, że ambitny plan, zważywszy na to, że już wrzesień :) Trzymajcie za nas kciuki.

 

A jak się zrobi zimno wracamy do wykończania poddasza.

 

I ciągle gromadzimy dokumenty do odbioru domu - deadline 04/2013

 

Pozdrawiamy tymkowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do tych co już mieszkają lub do tych co są już blisko :)

 

gdzie umieściliście antenę tv ? nie pytam o satelitę tylko o kierynkową ( siatkową ewentualnie) elewacja czy komin? jak komi to którędy puściliście przewód antenowy?

 

U nas antena będzie na elewacji przy pokoju nad garażem. Dlaczego ? Nie wiem..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak u innych ?

 

komin ma tą zaltę ze jest wysoko - a wady - okopcona antena i narażona na wiatry :(

 

Nasz nie będzie kopcił, jest nawet zaślepiony na wszelki wypadek :) Jeden zupełnie niepotrzebny jest, ale przydał się jako miejsce do poprowadzenia rurek i przewodów z kotłowni na górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas strop zalany we wtorek- 29 m3 B-20. Cały czas intensywna pielęgnacja betonu, a jednak nie uchroniło to przed powstaniem zarysowań (powstawały już w dniu zalania) KB kazał zalać mleczkiem cementowym.

Pytanie do tych co mają strop monolit.

Jakie grubości styro i posadzki planujecie na strop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w środę wchodzą "dachowcy" łaty i kontrłaty już czekają. Niestety słowo impregnowane w tartaku ma inne znaczenie.... impregnowali proszkowo na świeżo cięte drewno. Cały impregnat spadł z trocinami przy rozładunku....

 

więc teraz po pracy mam zajęcie :) impregnat i malowanie 800 metrów łat i 400 metrów kontrłat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do tych co już mieszkają lub do tych co są już blisko :)

 

gdzie umieściliście antenę tv ? nie pytam o satelitę tylko o kierynkową ( siatkową ewentualnie) elewacja czy komin? jak komi to którędy puściliście przewód antenowy?

 

My mamy na elewacji - od strony balkonu. Wybór ściany padł, po przeanalizowaniu, na którą stronę sosiedzi skierowali swoje anteny. Większość miała skierowane na południowy wschód - też tak mamy i TV odbiera świetnie :). Oczywiście antena szerokopasmowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak tynkowaliście słupy na poddaszu? Na te słupy idzie normalnie tynk czy płyta kartongips? A może w ogóle nie są tynkowane, tylko zostawione drewno na wierzchu?

 

Chodzi mi o coś takiego:

http://img190.imageshack.us/img190/48/p1050532l.jpg

 

Poradźcie, bo wkrótce wchodzą tynkarze i w sumie nie wiem jak to powinno być zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak tynkowaliście słupy na poddaszu? Na te słupy idzie normalnie tynk czy płyta kartongips? A może w ogóle nie są tynkowane, tylko zostawione drewno na wierzchu?

 

Chodzi mi o coś takiego:

http://img190.imageshack.us/img190/48/p1050532l.jpg

 

Poradźcie, bo wkrótce wchodzą tynkarze i w sumie nie wiem jak to powinno być zrobione.

 

Z tym również , miałem / mam problem. U mnie tynkarze próbowali i od razu mówili że to raczej nie wypali, zaciągnęli klejem i siatką a potem tynk a i tak popękało. Na razie się tym nie przejmuję bo planujemy w pierwszym etapie zamieszkać na dole, jak będę kończył górę to będę kombinował czymś to zakryć (płyta G-G, drewno) taki niby filarek. U ciebie ten słup dość mocno wystaje i chyba jak będziesz chciał zatynkować to sporo by trzeba tynku na ścianę nadrzucić. Generalnie wg mnie te drewniane słupy w ścianie w Tymku nie są zbyt dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na szczęście murarz zauważył ten słup w takcie liczenia materiałów - i uzgodnił ze mną i kierownikiem budowy że zrobi żelbetonowy słup a drewniany słup będzie dopiero na strychu... i musze powiedzieć ze jestem zadowolony z takiego rozwiązania...

 

nie wiem ile jest w tym prawdy ale kierdbud mówi ze drewno będzie pracować i tynk będzie pękać... kwestia czasu...

 

nie mam pomysłu jak to zabezpieczyć...

 

Witam,

 

jak tynkowaliście słupy na poddaszu? Na te słupy idzie normalnie tynk czy płyta kartongips? A może w ogóle nie są tynkowane, tylko zostawione drewno na wierzchu?

 

Chodzi mi o coś takiego:

http://img190.imageshack.us/img190/48/p1050532l.jpg

 

Poradźcie, bo wkrótce wchodzą tynkarze i w sumie nie wiem jak to powinno być zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może liste tych dokumentów, sam jestem ciekawy co tam jest potrzebne.My mamy termin 03/2012, a żadnych dokumentów jeszcze nie mamy.

 

Marzec to już w tym roku był, albo ja straciłam poczucie czasu? A co do dokumentów potrzebnych do odbioru domu to najlepiej sprawdzić w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego właściwym dla lokalizacji waszej budowy, bo pomimo że w Polsce prawo jest jedno to interpretacji wiele i oni tak powinni mieć wykaz dokumentów obowiązujących przy składaniu zawiadomienia o zakończeniu budowy. Z tego co wiem to najdłużej (i najdrożej) trwa wykonanie przez geodetę " geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej". Pozdrawiam wszystkich Tymkowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za robotę - tynk cementowo wapienny płaciliśmy 17 zł z m2 - ponoć drogo, ale jesteśmy zadowoleni z efektu :D.

Wyszło nam 500m2 tynku, przy czym nie tynkowaliśmy dolnej łazienki, kotłowni. Na ściance kolankowej będzie płyta g-k, więc tam też nie ma tynku.

Robiliśmy tynkiem maszynowym "Dolina Nidy" - jast gładszy niż Baumit :). Wyszło 365 eorków po 30 kg - całość 4818 zł

Do tego obrzutka cementowa 30 worków - 375 zł

Do tego siatka, zaprawa gipsowa, narożniki, taśmy i inne cuda

Łacznie za tynk wyszło niespełna 17 tys zł.

 

Mała rada. Warto kupić więcej narozników i niech obrabiają każdą wnękę do drzwi, tak jakbyście nie mieli wstawiać drzwi. Dzięki temu nie musicie decydować się natychmiast jakie mają być futryny i nie ma niespodzianek typu, koło drzwi trzeba poprawiać tynk.

 

Polak mądry po szkodzie. My musimy wezwać naszego tynkarza na poprawki właśnie przy drzwiach. Niestety trochę nabrudzi ;)

 

Ja też będę robił Doliną Nidy i też mam tynkarzy za 17zł/m2. Sporo materiału Ci wyszło, jak widzę prawie 12 ton. Ja u siebie szacowałem jakieś 10 ton, być może się przeliczyłem...

 

Cenowo za materiał wychodzi podobnie, mam ofertę na 13,30zł brutto za worek (super lekka, bo lekka jest o 30gr tańsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę robił Doliną Nidy i też mam tynkarzy za 17zł/m2. Sporo materiału Ci wyszło, jak widzę prawie 12 ton. Ja u siebie szacowałem jakieś 10 ton, być może się przeliczyłem...

 

Cenowo za materiał wychodzi podobnie, mam ofertę na 13,30zł brutto za worek (super lekka, bo lekka jest o 30gr tańsza).

 

 

Nas całość tynków kosztowała 14200 pln. Robocizna+materiał. Tynk cementowo wapienny Knauf, około 580 m2. Wszystko pokryte tynkiem poza ścianką kolankową. Wygląda ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...