Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

Magdalena i Rafał

Ja grzałem w zimę kozą - jeszcze przy temperaturze -5 można było pracować w domu było 8 stopni a na gorze około zera, ja budowałem z porotermu i nie miałem okien(zabite dechami i oklejone folią) - więc wiatr hulał cały czas, teraz mam juz okna drzwi i elewację oraz ocieplone poddasze, zamierzam postawić docelowy kominek(już tej soboty będzie w domu) i w razie czego dogrzewać w kotłowni kozą. Właśnie za tydzień zaczynam tynki , myślę że teraz będzie ciepło.

 

Johna

Według moich obliczeń na podłogówkę na dole wychodzi mi 800m , ale ja kupiłem 1000m vawin 16mm w promocji za 2,25zł brutto - myślę że cena przyzwoita, trzeba pamietać też o łazience na górze i ewentualne podłączenie grzejników. Jest taki program, w którym można rozrysować rozmieszczenie pomieszczeń, okien itp i program sam rozrysowuje rozłożenie podłogówki. Nazwy programu nie podam ale mam wszystko wydrukowane i opisane.

 

Mi fundamenty wyniosły 40 tyś - wysokość muru z ławą i wieńcem na górze 1,8 m , chudziak dozbrajany 15cm , od razu zrobiłem drenarz ze zbiornikiem przy domu. Na sam piach i żwir wydałem 5 tyś.

Niedługo wstawię zdjęcia elewacji, którą wykonałem sam z ojcem od początku wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki. Może porywam się z motyką na słońce ale bardzo chcę zrozumieć temat. Mam projekt instalacji wodnej i mam projekt ogrzewania tradycyjnego. Czy i jak trzeba zmienić projekt instalacji wodnej gdy chcę ogrzewanie podłogowe? Czy Wy coś zmienialiście w tym? Czy robi się instalację oddzielnie. Jeden z hydraulików powiedział że trzeba zmienić wszystko inaczej nic nie będzie działało. Do tego dochodzi problem gdyż w przyszłości (na wiosnę) chcemy założyć solary więc zakładając teraz całą instalację wodną trzeba to przewidzieć. Wiem że najprostsze byłoby zawierzenie całej roboty fachowcowi ale oni mówią coraz dziwniejsze rzeczy. Np. w projekcie mam podane przekroje rur wody zimnej i ciepłej a prawie każdy chce te przekroje zwiększać. Na moje pytanie dlaczego odpowiadają że ciśnienie wody może być na podłogówkę za duże. Czy mają rację? Czy u Was instalacja wody ciepłej (do kranów) jest połączona z instalację ogrzewania podłogowego???? Mam wrażenie że każdy hydraulik mnie wkręca ::bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje takie rozwiązanie

1. Też chce mieć solary i mam już puszczone doprowadzenie z kotłowni do ściany (niestety szczyt mam od południa i tylko takie rozwiązanie wchodzi w grę)

2. Do solarów potrzebny jest wymiennik i do wymiennika podłącza się np cow(ciepła woda użytkowa)

3. COW nie ma nic wspólnego z CO jedynie wspólne zasilanie z hydrofora

4. Podłogówka ma swój obieg a grzejniki swój - można wtedy regulować temperaturę - nie puści się 60 stopni na podłogę a do grzejników i owszem (można tu zastosować zawory trójdrożne

5.Ja do kotłowni biorę fachowca a resztę robię sam.

6.Trzeba dać naczynie wzbiorcze wtedy ciśnienie nie ma znaczenia(jest niwelowane) - do grzejników i podłogówki i solarów

7.osobiście chce wstawić bufor ciepła, tam podłączam:

wymienniki - solary,cow.

bezpośrednio - piec,co

jest trochę informacji w internecie na ten temat

8.instalację w cow robiłem z rurek PP i zamiast 16 dałem 20 mm a tak to wszystko według planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo ale to baaardzo proszę wszystkich Tymowiczów o pochwalenie się elewacją zewnętrzną - duży dylemat mam jaki kolor do ciemnego dachu i ciemnej stolarki (dąb bagienny) czasu mało a ja nie wiem co wybrać. Mało się udzielam ale systematycznie czytam. Pozdrawiam i liczę na odzew.

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo ale to baaardzo proszę wszystkich Tymowiczów o pochwalenie się elewacją zewnętrzną - duży dylemat mam jaki kolor do ciemnego dachu i ciemnej stolarki (dąb bagienny) czasu mało a ja nie wiem co wybrać. Mało się udzielam ale systematycznie czytam. Pozdrawiam i liczę na odzew.

Magda

My mamy taki chociaż to tylko na próbę ,ale nam sie podoba, na to będzie jeszcze faktura

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/647c525fb5e9e7cf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo ale to baaardzo proszę wszystkich Tymowiczów o pochwalenie się elewacją zewnętrzną - duży dylemat mam jaki kolor do ciemnego dachu i ciemnej stolarki (dąb bagienny) czasu mało a ja nie wiem co wybrać. Mało się udzielam ale systematycznie czytam. Pozdrawiam i liczę na odzew.

Magda

 

Warto sobie pomalować go najpierw na kolorniku na stronie horyzontu. Może nie ma wszystkich odcieni kolorów itd. ale zawsze daje jakiś pogląd. My tak zrobiliśmy i teraz jesteśmy bardzo zadowoleni :)

http://kolornik.horyzont.com/tymek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemny dach - założyłam brąz. Zrobiłam kilka symulacji w kolrniku.

Nie znam waszych upodobań, ale według mnie fajnie wyglądałby w kolorze oliwkowym lub rudym (ale bardziej intesywnym od tego co zaprezentowali dania&tomek). Względnie żółcie lub można by pokombinować np. biel + szare pasy...

My mamy ceglasty dach + rudawe deski czołowe + cokół wyłożony płytką klikierową - ceglastą, malujemy dom na żółto + rude szpalety wokół okien i drzwi. KOnserwator zabytków nie pozwolił na poszaleć, więc wygrała konsekwencja i naprawdę zaczyna wyglądać fajnie. Wrzucę fotki w tygodniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne fotki. Nam właśnie wczoraj w niedziele przywieźli schody i we wtorek będą montować,mogę spytać jakiej mocy jest piec??Jak rozwiązaliście sprawę ciepłej wody c.w.u, bojler elektryczny??Podoba mi się też wejście do domu, też chcemy tak zarobić, rozumiem że fundamentu nie wylewaliście do tego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo ale to baaardzo proszę wszystkich Tymowiczów o pochwalenie się elewacją zewnętrzną - duży dylemat mam jaki kolor do ciemnego dachu i ciemnej stolarki (dąb bagienny) czasu mało a ja nie wiem co wybrać. Mało się udzielam ale systematycznie czytam. Pozdrawiam i liczę na odzew.

Magda

 

Nasz kolor dachu to ciemny brąz, podbitka brązowa z altaxu, okna meranti, rolety brąz. Kolor elewacji to zielony (blada zgniła zieleń)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/470753ce701ca3db.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2d9b93a0c1c80a86.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne fotki. Nam właśnie wczoraj w niedziele przywieźli schody i we wtorek będą montować,mogę spytać jakiej mocy jest piec??Jak rozwiązaliście sprawę ciepłej wody c.w.u, bojler elektryczny??Podoba mi się też wejście do domu, też chcemy tak zarobić, rozumiem że fundamentu nie wylewaliście do tego?

 

Piec ma 17 kw ,jest bojler z węzownicą latem możemy grzać wodę grawitacyjnie bez pompki,worek eko groszku starcza na ok 6 dni.Pod schody zewnętrzne nie robiłem fundamenty jedynie wybrałem ziemie,a resztę zasypałem piachem i zagęściłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec ma 17 kw ,jest bojler z węzownicą latem możemy grzać wodę grawitacyjnie bez pompki,worek eko groszku starcza na ok 6 dni.Pod schody zewnętrzne nie robiłem fundamenty jedynie wybrałem ziemie,a resztę zasypałem piachem i zagęściłem

 

Ja mam piec 22kW, a hydraulik chciał dać nawet 25, z doświadczenia wiem, że piec za mocny też nie może być bo potem pracuje na pół gwizdka. Ze schodami zewnętrznymi myśle że to dobre rozwiązanie, zawsze można bez inwazyjnie coś zmieniać. U nas w niedziele przywieźli schody i jutro mieli montować, ale że domek nie ogrzewany to firma się boi że drewno zwilgotnieje i będą problemy, szybka decyzja i montaż na wiosne, a schody trzeba przewieźć w ciepłe miejsce ponoć 12stopni minimum. Najbardziej boli fakt, że musieliśmy zrezygnować z pompy ciepła narazie ze względów "finansowo-kredytowych" i wstawimy bojler elektryczny.Słyszeliście, że państwo ma dofinansować 50tyś do kredytu na budowę domu pasywnego, a 30 tyś dla energooszczędnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam te dachy zarówno na forum jak i w naturze i mam pytanie:

mocowaliście stopnie kominiarskie???

jeśli nie to był jakiś problem z odbiorem???

W projekcie nie ma wyłazów są tylko ławy ze stopniami a na każdym dachu widzę że stopni raczej nie ma a i wyłazy/okna w miejscach oddalonych od kominów. Czy są potem z tym jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam te dachy zarówno na forum jak i w naturze i mam pytanie:

mocowaliście stopnie kominiarskie???

jeśli nie to był jakiś problem z odbiorem???

W projekcie nie ma wyłazów są tylko ławy ze stopniami a na każdym dachu widzę że stopni raczej nie ma a i wyłazy/okna w miejscach oddalonych od kominów. Czy są potem z tym jakieś problemy?

 

Hej ja mocowałam stopnie kominiarskie przy obydwu kominach i ławy też, chociaż mąż i majster uważali że to strata pieniędzy, ale ja uważam że są one dużo estetyczniejsze niż wyłaz i fajnie urozmaicają prosty dach Tymka.

A tak już poza względami praktycznymi to jak Mikołaj ma wejść na te kominy? :-) Moja córcia wie że po stopniach.

Pozdrawiam wszystkich Tymkowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie w przyszłym tygodniu (w połowie) chciałbym zrobić wylewki maszynowe tylko zastanawiam się czy nie będzie za późno tzn. czy ni jakiś mróz nie wejdzie co o tym myślicie??

 

jeśli Cie kredyt nie goni to zostaw to na wiosne dobrze odparuje :) o tej porze roku wskazana jest maszyna do wyciągania wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tymowiczów:)

Chciałabym podzielić się z Wami radosną nowiną - dostaliśmy Pozwolenie na Budowę! JUPI !!! :wave:

Już za chwileczkę, już za momencik .... ZACZYNAMY! Chociaż tak na prawdę to już zaczęliśmy :wiggle: Humus już zdjęty. W poniedziałek geodeta będzie robił wytyczenie, a zaraz po, fundamenty!

Pozdrawiam, Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tymowiczów:)

Chciałabym podzielić się z Wami radosną nowiną - dostaliśmy Pozwolenie na Budowę! JUPI !!! :wave:

Już za chwileczkę, już za momencik .... ZACZYNAMY! Chociaż tak na prawdę to już zaczęliśmy :wiggle: Humus już zdjęty. W poniedziałek geodeta będzie robił wytyczenie, a zaraz po, fundamenty!

Pozdrawiam, Ola

 

Cieszymy się razem z Wami :):):)

U nas jak ściągali humus i przyjechał geodeta, to gdyby nie uszy śmiech byłby dookoła głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...