Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

Oczywiście, z dwojga złego, sucho lub mróz, lepiej wybrać sucho. Mróz może wyrządzić większe szkody niż zbyt szybkie suszenie...

 

Jeśli będzie mróz, należy wstawić kozę i dogrzewać, nie ma wątpliwości.

 

Przeciągi można robić, ale nie w kilku pierwszych tygodniach schnięcia. Zresztą przypomnijcie sobie po co polewa się wodą strop betonowy w pierwszych dniach, tygodniach wiązania.

 

Brunet - dokładnie to miałem na myśli - mówiąc o przeciagach... brałem pod uwagę obecną pogodę... zgodze się, że tynki powinny schnąć same - dlatego nawet proawdziwi fachowcy zalecają tynkowanie na wiosnę - żeby obeschły - potem lato dosychają i jesienia są gotowe na przyjscie mrozu :)

 

Z tynkami trzeba ostrożnie - u mnie patałachy 6 tygodni się bujali z pracami.... gdyby teraz zaczeli to w środku zimy by skończyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zmioaniając temat szanowni Tymowicze jak u Was wygląda sprawa z ociepleniem podasza? jaką grubość wełby dawaliście i jakiej firmy? z góry dziękuję za dyskusję. to teraz etap do którego się zabieram

 

U mnie krokwie mają 18cm grubości, taką też dałem wełnę. Co prawda wełnę 18cm grubości ciężko kupić, bo standard to raczej 5, 10, 15, 20cm, ale udało się. Dałem Unimatę Isovera (18,80zł/m2 brutto) a w kilku newraligicznych miejscach, np. łazienka dałem lepszą wełnę mianowicie Supermatę Isovera (ceny nie pamiętam, ale bardzo droga była).

 

Drugiej warstwy jeszcze nie mam, ale planuję dać 10cm Unimaty, miejscami Supermatę.

 

Stryszek mam zamiar wkrótce ocieplić i tam włożę najtańszą dostępną wełnę o grubości 15cm (płaciłem ok. 6zł/m2 w markecie). Będzie tylko jedna warstwa.

 

A sufit poddasza to zapewne dwa razy 15cm Unimaty. Ewentualnie raz 15cm wełny i na to jakiś granulat, ekofiber itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) proawdziwi fachowcy zalecają tynkowanie na wiosnę - żeby obeschły - potem lato dosychają i jesienia są gotowe na przyjscie mrozu :) (...)

 

Ja Ci dziękuję za tą gotowość :) Żadnego mrozu w środku! Należy tego za wszelką cenę unikać. Tynkom się zapewne nic nie stanie, ale co z wszelkimi rurami z wodą w ścianach i w podłogach? Co z drewnianymi podłogami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam z zaciekawieniem sugestie dotyczące tynku, właśnie teraz ekipa kładzie mi tynki cementowo - wapienne. Jest już na półmetku a pracuje już tydzień. Mam zrobioną elewację i ocieplone poddasze oklejone folią. Wilgoci jest dużo, ale przygotowałem się na tą ewentualność grzejąc wcześniej dom kominkiem 3 tygodnie, teraz dom jest wietrzony ale umiarkowanie, po skończonych tynkach będę grzał kominkiem dalej. A za tynk płacę 19 zł z materiałem. Poddasze ociepliłem 2 x 15 cm najtańszą wełną z zielonego sklepu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmioaniając temat szanowni Tymowicze jak u Was wygląda sprawa z ociepleniem podasza? jaką grubość wełby dawaliście i jakiej firmy? z góry dziękuję za dyskusję. to teraz etap do którego się zabieram

 

My też mamy krokwie 18cm, ale między krokwie dawaliśmy wełnę 15 cm, z tego co czytaliśmy wełna nie powinna dotykać membrany - to samo mówili znajomi fachowcy oraz kierownik budowy. Potem jeszcze w profile sufitowe i między nie wełna 5cm. (Knauf i Schwenk).

 

Naoglądaliśmy się filmików na youtubie i im tak fajnie się wełna między krokwiami trzymała, a u nas coś nie chciała. Gdzie nie patrzyliśmy to sznurkowali krokwie zygzakiem, nam coś nie wychodziło, więc zanim wkładaliśmy wełnę między krokwie rociągaliśmy sznurki jak na pranie, przybijaliśmy takerem do każdej krokwi i zaczęło iść ekspresowo. O dziwo piątka między profilami trzymała się bez zarzutu :)

 

Polecam kombinezon lakierniczy i dobrą maskę pyłochłonną.

 

Powodzenia i dobrej zabawy życzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy krokwie 18cm, ale między krokwie dawaliśmy wełnę 15 cm, z tego co czytaliśmy wełna nie powinna dotykać membrany - to samo mówili znajomi fachowcy oraz kierownik budowy.

 

Zależy jaka membrana. Jeśli wysokoparoprzepuszczalna, to wełna musi dotykać membrany. Jeśli membrana zwykła lub deskowanie, to wtedy musi być szczelina wentylacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmioaniając temat szanowni Tymowicze jak u Was wygląda sprawa z ociepleniem podasza? jaką grubość wełby dawaliście i jakiej firmy? z góry dziękuję za dyskusję. to teraz etap do którego się zabieram

 

Mamy dokładnie ten sam dylemat. Na początku byliśmy przekonani, że damy rockwoll - mega rock, 20cm pomiędzy krokwie + 5cm, ale cena nas poraziła. Potem ktoś nam polecił knaufa... niezła różnica w cenie. No i się zastanawiamy... a czas leci :).

 

My mamy krokwie 18cm ale mamy przybite nad nimi 2cm listwy, żeby mozna było dać 20cm wełny.

201205151044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dokładnie ten sam dylemat. Na początku byliśmy przekonani, że damy rockwoll - mega rock, 20cm pomiędzy krokwie + 5cm, ale cena nas poraziła. Potem ktoś nam polecił knaufa... niezła różnica w cenie. No i się zastanawiamy... a czas leci :).

 

My mamy krokwie 18cm ale mamy przybite nad nimi 2cm listwy, żeby mozna było dać 20cm wełny.

201205151044.jpg

 

Wasz strych i krokwizna to piękna czysta robota... na prawde musieliście mieć super fachowca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy krokwie 18cm, ale między krokwie dawaliśmy wełnę 15 cm, z tego co czytaliśmy wełna nie powinna dotykać membrany - to samo mówili znajomi fachowcy oraz kierownik budowy. Potem jeszcze w profile sufitowe i między nie wełna 5cm. (Knauf i Schwenk).

 

Naoglądaliśmy się filmików na youtubie i im tak fajnie się wełna między krokwiami trzymała, a u nas coś nie chciała. Gdzie nie patrzyliśmy to sznurkowali krokwie zygzakiem, nam coś nie wychodziło, więc zanim wkładaliśmy wełnę między krokwie rociągaliśmy sznurki jak na pranie, przybijaliśmy takerem do każdej krokwi i zaczęło iść ekspresowo. O dziwo piątka między profilami trzymała się bez zarzutu :)

 

Polecam kombinezon lakierniczy i dobrą maskę pyłochłonną.

 

Powodzenia i dobrej zabawy życzę :D

 

Dokładnie jełśi dach typu szczelnego ( np papa i deskowanie) to musi być przerwa wentylacyjna. Ja dałem sznurkowanie na 5 cm.

Jęślli jest membrana to można bezpośrednio układać wełnę na niej.

 

faktycznei na tych filmikach wełna idealnie się trzyma - ale wiedzieć trzeba ze są to filmiki reklamowe i dobierali takie wełny i takie krokwie żeby to się ładnie trzymało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna wątpliwość. Jak rozwiązaliście kwestie kanalizy w pokoju (gabinecie). Według projektu pion K2 wychodzi w tym gabinecie tuż przy ścianie nośnej. I u nas tak został wyprowadzony w stanie zerowym. Tylko co z nim teraz, zwłaszcza że trzeba zamontować też czyszczak. Jak to rozwiązaliście? Obudowaliście jakoś? Może inaczej go poprowadziliście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna wątpliwość. Jak rozwiązaliście kwestie kanalizy w pokoju (gabinecie). Według projektu pion K2 wychodzi w tym gabinecie tuż przy ścianie nośnej. I u nas tak został wyprowadzony w stanie zerowym. Tylko co z nim teraz, zwłaszcza że trzeba zamontować też czyszczak. Jak to rozwiązaliście? Obudowaliście jakoś? Może inaczej go poprowadziliście?

 

wszystkie piony mam wkute w ścianie i nic nie trzeba obudowywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna wątpliwość. Jak rozwiązaliście kwestie kanalizy w pokoju (gabinecie). Według projektu pion K2 wychodzi w tym gabinecie tuż przy ścianie nośnej. I u nas tak został wyprowadzony w stanie zerowym. Tylko co z nim teraz, zwłaszcza że trzeba zamontować też czyszczak. Jak to rozwiązaliście? Obudowaliście jakoś? Może inaczej go poprowadziliście?

 

Wkuty w ścianę. Nie mam czyszczaka, napisz coś więcej o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niby takie coś aby można było przeczyścić kanalizę (drzwiczki) a ponieważ to pion z wc to czyszczak (tak to nazwał hydraulik) wydaje się być niezbędny. Tylko że on nieco wystaje

 

U nas też nic takiego nie ma. Pion schowany w ścianie. Szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę o czymś takim jak robienie rewizji, bo rura jest od WC. Po rodzinie trochę domków się pobudowało w ostatnich latach i nikt nic takiego nie ma. A jak coś się zatka, to wpuszcza się spiralę przez kibelek, a studzienka rewizyjna jest, tylko, że na zewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSO zakończony i na razie przerwa, w lutym ma przyjść dekarz. Ale jak pomyśle ile jeszcze zostało.... instalacje, tynki, posadzki, okna:rolleyes: nie mówiąc już o wykończeniówce i zagospodarowaniu działki... To chyba jeszcze nie półmetek.

 

Ale jaka radość :) Jak się zepniecie, to latem zamieszkacie u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...