Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie odnośnie okien jakie braliście 3 czy 2 szybowe? Ja myślę nad 2 szyboymi, a 3 szyby tylko w salonie bo mam duze okno tarasowe 2,70 m.czy inwestycja w 3 szyby sie zwraca? Jak u was z ciepłem.mam dylemat 10 wycen i każdy mówi co innego.pozdrawiam

 

Szukaj i targuj się dotąd, aż będzie Cie stać na trzyszybowe :) U mnie różnica w wycenie była ok. 2.5 tys. zł i wybrałem trzyszybowe. Chodziło mi o zmniejszenie uczucia chłodu od okien. Jeśli ktoś ma podłogówkę, to tym bardziej jest to ważne.

Zwróć tylko uwagę na przestrzeń między szybami i grubość ramy. W dobrej jakości oknach odległość między szybami to prawie 10 mm, a grubość ramy to prawie 10 cm. Te wartości są bardzo ważne, bo to one zatrzymują zimno.

Moje wyceny co do zamknięcia budynku:

 

13 kwietnia 2011 r

Ustaliłem szczegóły co do okien, ogólnie wygląda to tak:

1) profil 6-komorowy, pakiet 3-szybowy komplet = 12500 zł

2) brama garażowa uchylna, 2 szt. = 3780 zł

3) drzwi zewnętrzne front = 1775 zł

4) drzwi zewnętrzne w kotłowni = 1200 zł

wszystko będzie w kolorze orzech

W sumie 19200 zł z montażem za zamknięcie stanu, czas oczekiwania ok. 3 tyg.

Mogłoby być jeszcze trochę taniej, ale boję się, że kosztem jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na temat kosztów wybudowania Tymka...

Podsumowałem metraż naszego domku do obliczenia podatku.

Wyszło mi, licząc po podłogach wszystkie pomieszczenia pod dachem (bez klatki schodowej),

 

1)po podłodze:

SUMA: 212.53 m2

PIĘTRO: 95.09 m2

PARTER: 117.44 m2

 

2) powierzchnia mieszkalna licząc po podłogach (bez garażu i kotłowni)

170.46 m2

 

3) do celów podatkowych:

100% - 178.99 m2 (powyżej 2.2 m)

50% - 16.77 m2 (pomiędzy 1.4 m - 2.2 m)

0% - 16.77 m2 (poniżej 1.4 m)

razem : 187.37 m2

 

4) koszty 1 m2 z wyposażeniem (bez szału :-))

340 tys. zł : 212.53 m2 = 1599.77 zł/1 m2

 

Jeśli ktoś chce wybudować i wyposażyć dom (moim sposobem) za 300 tys. zł to stać go na 300 tys. : 1600 zł/1m2 = 187.5 m2 (powierzchni podłóg pod dachem)

 

Wszystko było budowane z udziałem ekip, z minimalnym wkładem pracy własnej.

Przyznam się szczerze, że przed budową wziąłem oryginalny kosztorys Tymka i odjąłem od końcowej kwoty ok. 7% i tego kosztorysu przez całą budowę się trzymałem i udało się. Jeśli ktoś zna mój dziennik budowy to myślę, że to nie był jedyny powód moich kłopotów budowlanych :)

przede wszystkim brakowało mi czasu by dobrze poszukać i później przypilnować ekipy, ale to już mam za sobą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do osób,które przenosiły łazienkę na dole w miejsce spiżarni-przejścia z wiatrołapu do kuchni.....Jak rozwiązaliście sprawę wentylacji? :)

 

Pzdr

 

 

U nas to wygląda mniej więcej tak, oczywiście rura będzie zabudowana.

 

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=70640&d=1313645953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego czy wentylacja grawitacyjna czy mechaniczna (wymuszona).

 

Rzecz w tym,że będzie rekuperator i temat wydawał mi się zamknięty. Przyszedł pewien ''fachowiec'' i stwierdził widząc rury spiro w łazience,że zapomnieliśmy o wentylacji w tym pomieszczeniu. Upiera się,że musi być pomimo wszystko......Straciliśmy już pewność w tej kwestii i stąd pytanie do ekspertów czyli forumowiczów :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym,że będzie rekuperator i temat wydawał mi się zamknięty. Przyszedł pewien ''fachowiec'' i stwierdził widząc rury spiro w łazience,że zapomnieliśmy o wentylacji w tym pomieszczeniu. Upiera się,że musi być pomimo wszystko......Straciliśmy już pewność w tej kwestii i stąd pytanie do ekspertów czyli forumowiczów :) :) :)

 

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, bo napisałaś bardzo chaotycznie. Domyślam się jednak, że masz w łazience wentylację mechaniczną, a Twój "fachowiec" dodatkowo chce Ci zaproponować wentylację grawitacyjną. Jeśli o to chodzi, to Twój fachowiec się zdecydowanie myli. Nie po to się robi wentylację mechaniczną aby dodatkowo (i w tym samym pomieszczeniu) dokładać wentylację grawitacyjną. Nie ma to żadnego sensu.

 

Jak uzasadnił Twój "fachowiec" takie rozwiązanie?

 

Sprawna wentylacja mechaniczna będzie działać zawsze a grawitacyjna niekoniecznie.

 

Rozumiem, że w łazience masz wyciąg a nie nawiew?

 

W razie dalszych wątpliwości, pytaj a ja służę dalszą pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uzasadnił Twój "fachowiec" takie rozwiązanie?

 

Chaotycznie fakt :) Kluczowe jest tu to,że mamy w planach rekuperator.Tak mnie ten spec zaskoczył,że aż zapomniałam wspomnieć.......Uzasadnił swoją koncepcję tym,że tak się robi i już :) Wydawało mi się,że robiąc wentylację mechaniczną odpuszczamy grawitacyjną. Coś mi się wydaje,że wspomniany ''fachowiec'' działa zgodnie z zasadą : zrobić na wszelki wypadek wszystko na raz,może któryś z systemów zadziała......Nie o to chodzi,żeby zbudować 3 domy w jednym przecież. W łazience mamy coś co przypomina literę y, wnioskuję,że być może jest to nawiew i wywiew. Rury spiro były układane zgodnie z projektem wentylacji mechanicznej dołączonym przez Horyzont z tą różnicą,że łazienka jest przeniesiona. Dzięki za pomoc i wszystkiego dobrego w nowym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uzasadnił Twój "fachowiec" takie rozwiązanie?

 

Chaotycznie fakt :) Kluczowe jest tu to,że mamy w planach rekuperator.Tak mnie ten spec zaskoczył,że aż zapomniałam wspomnieć.......Uzasadnił swoją koncepcję tym,że tak się robi i już :) Wydawało mi się,że robiąc wentylację mechaniczną odpuszczamy grawitacyjną. Coś mi się wydaje,że wspomniany ''fachowiec'' działa zgodnie z zasadą : zrobić na wszelki wypadek wszystko na raz,może któryś z systemów zadziała......Nie o to chodzi,żeby zbudować 3 domy w jednym przecież. W łazience mamy coś co przypomina literę y, wnioskuję,że być może jest to nawiew i wywiew. Rury spiro były układane zgodnie z projektem wentylacji mechanicznej dołączonym przez Horyzont z tą różnicą,że łazienka jest przeniesiona. Dzięki za pomoc i wszystkiego dobrego w nowym roku :)

 

W łazience powinen być tylko wywiew. I zresztą tak chyba jest w tym projekcie Horyzontu. Sądzę, że mogło wystąpić niezrozumienie między Tobą a fachowcem. Nie wspomniałaś fachowcowi o planowanej wentylacji mechanicznej, to pewnie stwierdził, że nie będzie wcale i słusznie zaproponował wentylację w łazience.

 

A z ciekawości zapytam, którędy masz puszczone przewody i na jakich przewodach masz zrobioną instalację? Jaka firma to robiła?

 

U mnie w większości pomieszczeń jest wentylacja mechaniczna, poza trzema pomieszczeniami:

1. Garaż - nie będzie żadnej wentylacji (jeśli to będzie problemem, zrobię grawitacyjną).

2. Kotłownia (gazowa) - będzie wentylacja grawitacyjna, zresztą takie są wymogi gazowników.

3. Wiatrołap - nie będzie żadnej wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymowiczki i Tymowicze...

 

Czy ktoś z Was sam wykonywal obudowe kominka? marzy mi się taka surowa murowana obudowa z cegły pełnej.... ma ktoś może coś takiego? jak tak to wklejcie prosze fotkę lub opis jak to robiliście..

 

Też zaczynam myśleć o kominku. Wszelkie rady i koncepcje mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...