Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

Chyba się nie rozumiemy kompletnie. Przecież ja piszę zupełnie o czymś innym...

 

 

 

Rozumiem, że zarabiasz jako pośrednik :) Nie mam nic przeciwko pośrednikom, są potrzebni. Ale na litość, nie trzeba kolejnych poziomów pośrednictwa :) A jeśli potrzeba, to niech wykreuje je rynek, a nie lobby mające ochotę na dodatkowy zysk.

 

Wracając do tematu budownictwa. Aby wziąć dotację na solary, musisz wziąć kredyt. Czy możesz mi wytłumaczyć taką konstrukcję systemu i kto na tym zarabia?

 

brunet nie dogadamy się - ja przyjmuje świat takim jaki jest bo tego nie zmienię - ty kłócisz się z tym ze pośrednik zawsze zarabia. tak było jest i będzie.

 

Mnie tez się dużo rzeczy nie podaoba - ale nie nie zmienię tego...

 

Wyprodukowanie litra benzyny to koszt około 1,5 zł... resta to akcyza, podatki i utrzymywanie budżetu.

możesz się z ceną kilkukrotnie wyższą nie zgadzać - i co nie będziesz tankował?

 

Co do solarów i kredytu - masz kasę kupujesz bez kredytu i bez zdofinansowania.

Chcesz miec dofinansowanie - musisz wziać kredyt i utrzymujesz banki.

 

 

W każdej branży naszego życia ktoś na czymś zarabia - im towar bardziej niezbędny do życia tym marża większa i więcej osób zarabia na tym.

Cokolwiek byś nie zrobił i bez względu na to jak bardzo byś się z tym nie zgadzał - woda zawsze bedzie mokra :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

brunet nie dogadamy się - ja przyjmuje świat takim jaki jest bo tego nie zmienię - ty kłócisz się z tym ze pośrednik zawsze zarabia. tak było jest i będzie.

 

No przecież wyraźnie napisałem, że pośrednicy są potrzebni i to właśnie wolny rynek wykreował pośredników. Nie mam nic przeciwko. Jest to jak najbardziej zdrowe.

 

Mierzi mnie jednak sytuacja, gdy jakieś lobby szuka łatwego zarobku i sztucznie kreuje nisze, których wolny rynek (i zdrowy rozsądek) nigdy by nie wykreował.

 

Rozróżnij te dwie kwestie, bo wydaje mi się, że nie czytasz dokładnie tego co piszę lub nie chcesz zrozumieć istoty zagadnienia.

 

Mnie tez się dużo rzeczy nie podaoba - ale nie nie zmienię tego...

 

Tak, nie zmienimy tego. Ale przynajmniej powinniśmy mieć świadomość sytuacji.

 

Wyprodukowanie litra benzyny to koszt około 1,5 zł... resta to akcyza, podatki i utrzymywanie budżetu.

możesz się z ceną kilkukrotnie wyższą nie zgadzać - i co nie będziesz tankował?

 

A drogami to za darmo byś chciał jeździć? Musisz łożyć na infrastrukturę i płacić podatki.

 

Co do solarów i kredytu - masz kasę kupujesz bez kredytu i bez zdofinansowania.

Chcesz miec dofinansowanie - musisz wziać kredyt i utrzymujesz banki.

 

Ale ja nie chcę utrzymywać banków. Dlaczego swoje ciężko zarobione pieniądze mam oddawać do jakiegoś banku? Gdzie sens i logika? To już wolę oddać na chore dzieci.

 

W każdej branży naszego życia ktoś na czymś zarabia - im towar bardziej niezbędny do życia tym marża większa i więcej osób zarabia na tym.

Cokolwiek byś nie zrobił i bez względu na to jak bardzo byś się z tym nie zgadzał - woda zawsze bedzie mokra :p

 

Zgadzam się ze wszystkim pod warunkiem, że jest to uczciwe i zdrowe. Woda zawsze będzie mokra, ale może być czysta lub brudna. Sęk w tym, aby widzieć jakość tej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyboru okien i bram garażowych. Możecie napisać jakie okna macie u siebie? Ja skłaniam się w kierunku okien trzyszybowych. Głównie chodzi mi o profile (jakich firm)?(...)

 

Widzę, że króluje VEKA. Ja też mam ten profil, okna Oknoplast, dwuszybowe. Okna są w porządku, mogę zdecydowanie polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamówiłem veka 3 szybowe.orzech dwustronny 13 okien 12500 tyś zł.

A co do posadzek na parterze ogrzewanie podłogowe wszedzie oprócz pokoju, kotłowni i garażu. ja bede miał 13 cm .8 i 5 cm styropian. a mam mieć w sumie 21 posadzki od chudziaka. nie wiem czy 8 cm wylewki to nie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nasz projekt Tymka poszedł już walczyć ostro o pozwolenie. Myśle że wszystko przejdzie ok. Chciałem sie dowiedzieć o materiał na ten domek, co ile trzeba. Budujemy z maxa. i proszę o podpowiedż ile trzeba mniej więcej. i jeszcze jak z stalą. drut do fundamentów 12, a na płyty 10. i jeszcze na strzemiona 6. proszę o podpowiedzi z własnego doświadczenia. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nasz projekt Tymka poszedł już walczyć ostro o pozwolenie. Myśle że wszystko przejdzie ok. Chciałem sie dowiedzieć o materiał na ten domek, co ile trzeba. Budujemy z maxa. i proszę o podpowiedż ile trzeba mniej więcej. i jeszcze jak z stalą. drut do fundamentów 12, a na płyty 10. i jeszcze na strzemiona 6. proszę o podpowiedzi z własnego doświadczenia. pozdrawiam

 

 

Witamy nowych Tymowiczów :) powiekszamy grono :)

 

jeżeli chodzi o materiał to zalezy od wersji Tymka bo jest ich kilka :)

 

Ja akurat mam tymek D PS tzn, podwójny garaz i podwyzszona ścianka kolankowa, oraz kilka moich zmian takich jak :

 

zadaszony taras oraz piwnica pod nim, dach nad garażem oraz przesunięta ściana szczytowa , tak że nie mam balkonu nad garażem a wielką sypialnie i duzo wieksza łazienke :p

 

na mojego Tymka tzn na fundamenty bo na takim etapie jestem poszło mi 32 m3 betonu na ławy fundamentowe, ścianki murowane z bloczka 8 warstw więc sporo, ale to każdy wg swojego uznania i warunków robi, stal na fundamenty 4xfi 12, strzemina fi 6 co 20 cm, łatwo obliczyc, ja robiłem belke na dole i na górze, tzw wieniec fundamentowy :p, stali kupiłem za bagatela 5k, po 2,4 za kg zostało jeszcze sporo na wieniec, ale juz na strop musze zakupic :p

 

bloczek z BUDOKRUSZ, najlepsza cena wg mnei i towar pierwsza klasa z dostawa i rozładunkeim bez problemowo,

ściany bede miał murowane z POROTHERM 25 P+W 2300 szt, mysle ze powinno starczyc, kupowałem 2 lata temu za szlifowany oryginalny niemiecki płaciłem jak za polski :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nasz projekt Tymka poszedł już walczyć ostro o pozwolenie. Myśle że wszystko przejdzie ok. Chciałem sie dowiedzieć o materiał na ten domek, co ile trzeba. Budujemy z maxa. i proszę o podpowiedż ile trzeba mniej więcej. i jeszcze jak z stalą. drut do fundamentów 12, a na płyty 10. i jeszcze na strzemiona 6. proszę o podpowiedzi z własnego doświadczenia. pozdrawiam

 

Jeśli robisz dokładnie tak jak w projekcie, to rodzaj użytych prętów masz właśnie w samym projekcie. Jeśli przy adaptacji były jakieś zmiany, to również zestawienie stali masz naniesione przez architekta. I tego się trzeba trzymać a murarz ma robić zgodnie z projektem.

 

Ja zmieniłem strop na monolityczny oraz dodatkowo zrobiłem wieniec fundamentowy. Na ławy, wieńce, podciągi i strop zostały użyte pręty fi12 (oprócz jednego podciągu, gdzie poszły pręty fi16, ale niewiele tego). Na strzemiona wszędzie fi6. Ile konkretnie tej stali poszło, nie potrafię tak z głowy napisać, ale jeśli jesteś zainteresowany, to mogę odszukać notatki i napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamówiłem veka 3 szybowe.orzech dwustronny 13 okien 12500 tyś zł.

 

Bardzo drogo.

 

A co do posadzek na parterze ogrzewanie podłogowe wszedzie oprócz pokoju, kotłowni i garażu. ja bede miał 13 cm .8 i 5 cm styropian. a mam mieć w sumie 21 posadzki od chudziaka. nie wiem czy 8 cm wylewki to nie za dużo.

 

8cm wylewki to moim zdaniem nie będzie za dużo. Ale daj siatkę. Wykonawca będzie się wzbraniał, bo to dla niego niewygodne - trzeba dać jedną cienką warstwę wylewki, potem ułożyć siatkę i kolejną warstwę wylewki. Wygodniej jest dodać do wylewki włókno.

 

Pamiętaj aby wygospodarować jeszcze 1 - 1,5 cm na ostatnią warstwę (płytki, panele, deski). Jeśli od chudziaka do poziomu zero masz 21cm, to wtedy wylewka będzie miała nie 8, lecz 7cm (13cm styropianu + 7cm wylewki + 1cm podłoga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz dokładnie tak jak w projekcie, to rodzaj użytych prętów masz właśnie w samym projekcie. Jeśli przy adaptacji były jakieś zmiany, to również zestawienie stali masz naniesione przez architekta. I tego się trzeba trzymać a murarz ma robić zgodnie z projektem.

 

Ja zmieniłem strop na monolityczny oraz dodatkowo zrobiłem wieniec fundamentowy. Na ławy, wieńce, podciągi i strop zostały użyte pręty fi12 (oprócz jednego podciągu, gdzie poszły pręty fi16, ale niewiele tego). Na strzemiona wszędzie fi6. Ile konkretnie tej stali poszło, nie potrafię tak z głowy napisać, ale jeśli jesteś zainteresowany, to mogę odszukać notatki i napisać.

 

 

Witaj Brunet, czy może masz w projekcie rozrysowany strop monolitycznym tez planuje zamienic terive na monolit, ale nie mam wykazu stali, oraz projektu konstrukcji

 

z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo drogo.

 

 

 

8cm wylewki to moim zdaniem nie będzie za dużo. Ale daj siatkę. Wykonawca będzie się wzbraniał, bo to dla niego niewygodne - trzeba dać jedną cienką warstwę wylewki, potem ułożyć siatkę i kolejną warstwę wylewki. Wygodniej jest dodać do wylewki włókno.

 

Pamiętaj aby wygospodarować jeszcze 1 - 1,5 cm na ostatnią warstwę (płytki, panele, deski). Jeśli od chudziaka do poziomu zero masz 21cm, to wtedy wylewka będzie miała nie 8, lecz 7cm (13cm styropianu + 7cm wylewki + 1cm podłoga).

 

Ja za moje z oknoplastu płaciłem 15.000 ale ja mam 15 okien (w tym tarasowe 2x3m i 3xbalkon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Brunet, czy może masz w projekcie rozrysowany strop monolitycznym tez planuje zamienic terive na monolit, ale nie mam wykazu stali, oraz projektu konstrukcji

 

z góry dziekuje

 

Podaj maila, to Ci wyślę skan. Generalnie jestem zadowolony ze zmiany terivy na monolit. Koszt podobny a mimo wszystko to chyba lepszy produkt... Chociaż opinie są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nasz projekt Tymka poszedł już walczyć ostro o pozwolenie. Myśle że wszystko przejdzie ok. Chciałem sie dowiedzieć o materiał na ten domek, co ile trzeba. Budujemy z maxa. i proszę o podpowiedż ile trzeba mniej więcej. i jeszcze jak z stalą. drut do fundamentów 12, a na płyty 10. i jeszcze na strzemiona 6. proszę o podpowiedzi z własnego doświadczenia. pozdrawiam

 

Z materiałem tak jak pisza wszystcy - w zależności jaki Tymek i czy były zmiany. Daj murarzowi - niech określi ile tego potrzenije jak już będziesz miał projekt po zmianach w ręku.

 

i nie bierz na wyrost - lepiej domówić niż później bujac się ze zbyciem bo zawala działkę.

 

Stal - podobnie policz obwód fundamentów i będziesz wiedział - strzemiona w zalezności w co ile rozstawisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z materiałem tak jak pisza wszystcy - w zależności jaki Tymek i czy były zmiany. Daj murarzowi - niech określi ile tego potrzenije jak już będziesz miał projekt po zmianach w ręku.

 

i nie bierz na wyrost - lepiej domówić niż później bujac się ze zbyciem bo zawala działkę.

 

Stal - podobnie policz obwód fundamentów i będziesz wiedział - strzemiona w zalezności w co ile rozstawisz :)

 

A przeliczyć metry na kilogramy też łatwo :)

 

Masa jednostkowa dla fi6 wynosi 0,222kg/m a dla fi12 wynosi 0,888kg/m.

 

Przy kupowaniu stali trzeba pytać nie tylko o cenę ale również o masę jednostkową. Niższa cena w składzie A nie oznacza, że za stal zapłacimy mniej niż w składzie B, gdzie cena za tonę jest wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy może powiecie mic cos na temat dachówki Roben ? czy warto ? chciałbym kupic własnie teraz z uwagi na dobry rabat jaki mi zaoferowali na mój dach ok 250 m2 za ROBEN Piemont Tobago czarnobazowa angobowana skład nn wycenił mi niecałe 14 tysiecy oczywiscie dachówki skrajne, podstawowe i wszelkie obróbki do tego, folia, spinki,gabki itp, a za ROBEN Monza Tobago czarna angoba za 16 tys, czy są to ceny dobre ? dach dwuspadowy prosty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy może powiecie mic cos na temat dachówki Roben ? czy warto ? chciałbym kupic własnie teraz z uwagi na dobry rabat jaki mi zaoferowali na mój dach ok 250 m2 za ROBEN Piemont Tobago czarnobazowa angobowana skład nn wycenił mi niecałe 14 tysiecy oczywiscie dachówki skrajne, podstawowe i wszelkie obróbki do tego, folia, spinki,gabki itp, a za ROBEN Monza Tobago czarna angoba za 16 tys, czy są to ceny dobre ? dach dwuspadowy prosty.

 

Ja brałem dachówkę piemont brąz z rynnami i płotkami przeciwśniegowymi (tylko że mam trochę większy daszek przed wejściem na filarach) i płaciłem bez okien około 18.500,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem dachówkę piemont brąz z rynnami i płotkami przeciwśniegowymi (tylko że mam trochę większy daszek przed wejściem na filarach) i płaciłem bez okien około 18.500,00

 

no to ja w tej cenei mam okna dachowe 3 szt 74x140 jedno pcv, rynny marley, i wyłaz dachowy. mój daszek przed wejsciem też jest powiekszony to znaczy wiekszy kąt i filarki dwa po bokach wiec chyba podobnie mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...