Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

odnośnie łazienki na dole jak zrobiliście odpowietrzenia ja chcę zrobić bruzdę i poprowadzić je w ścianie rurą 50 w projekcie jest niby 110 ale myśle że przy odpowietrzeniu nie będzie to stanowiło problemu na kwiecień mam dogadana ekipe tynkarską więc chciałbym przed tym pochować to co się da w ścianie W górnej łazience też wychodzą dwa odpowietrzenia i też tak samo chciałbym zredukować je na 50 Jak Wy rozwiązaliście sprawe tych przewodów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c4e13afd2d8c91c1.html

 

Witam , pomóżcie mi z tym linkiem bo coś nie mogę wrzucić fotek na forum , jak już się zebrałem ... to Zonk :(

 

Ładna łazienka Mam podobny plan na nią tyle że w miejsce szafki wstawić umywalkę a grzejnik drabinka na ścianie kominowej Ustawienie w kuchni też tak samo zaplanowaliśmy :) A salon powiększyliście kosztem gabinetu bo jakoś tak dużo miejsca u was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, żeby wstawić j.jpg, musiałbym chyba na inny serwer przesłać zdjęcia :p, nie chce mi się już :p

 

Fakt, nie mamy gabinetu, jakoś go nie brakuje ,

co do położenia zlewu to teraz doszliśmy do wniosku że byłoby jeszcze więcej miejsca jakby znajdował się właśnie na ścianie z grzejnikiem, ale stawiając komin systemowy "fachowiec" nie zapytał, a my nie zdążylismy przewidzieć tak więc wyczystka jest po stronie gdzie grzejnik zasłonięta szafką, coś kojarzę że mieliśmy tez watpliwości czy tak nie lepiej, bo inaczej musiałaby być na widoku na wprost muszli wc ;)

spiżarnia oczywiście zostawiona- jest jedna z lepszych rzeczy w Tymku- chłodna woda pod ręka nie zamarznięte masełko , a jak trzeba to i piwo się chłodzi :) 3 atuty :D

 

co odpowietrzenia to nie mam, jest tylko kanał wentylacyjny w kominie systemowym - grawitacyjna czyli działa jak działa

 

a i jeszcze informacja dla tych co stoją przed wyborem pieca na gaz- szukajcie z jak najniższa mocą mój ma 6,6 KW , mam wszędzie podłogówkę i 3 grzejniki w tym 1 w garażu, zauważyłem, że nawet przy pracy na minimalnej mocy, piec dość mocno taktuje ( często włącza się i wyłącza), a jeszcze jedno teraz grzejnik w garażu dałbym albo wąski i gdzieś wyżej albo całkiem drabinkowy - nie odkręciłem go do tej pory ani razu, i jest tam około 8-9 C , fakt w kotłowni podłogówka -drzwi non stop otwarte, ale teraz dałbym go wyżej i mniejszy tak aby maksymalnie wykorzystać szerokośc garażu, a służyłby tylko do suszenia brudniejszych rzeczy, wycieraczek itp.

 

link poprawiony http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/71ca2e544d6751c9.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c4e13afd2d8c91c1.html

 

Witam , pomóżcie mi z tym linkiem bo coś nie mogę wrzucić fotek na forum , jak już się zebrałem ... to Zonk :(

 

http://images41.fotosik.pl/1951/e7bb5e9a59086dc0.jpg

http://images43.fotosik.pl/1744/6628612c76e0ad13gen.jpg

wklejają się normalnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie łazienki na dole jak zrobiliście odpowietrzenia ja chcę zrobić bruzdę i poprowadzić je w ścianie rurą 50 w projekcie jest niby 110 ale myśle że przy odpowietrzeniu nie będzie to stanowiło problemu na kwiecień mam dogadana ekipe tynkarską więc chciałbym przed tym pochować to co się da w ścianie W górnej łazience też wychodzą dwa odpowietrzenia i też tak samo chciałbym zredukować je na 50 Jak Wy rozwiązaliście sprawe tych przewodów?

 

110 na odpowietrzenie? Nie pamiętam jak jest w projekcie, ale nie wydaje mi się aby tyle było. 50 w zupełności wystarczy.

 

Ja zrobiłem dwa z trzech pionów odpowietrzających. Nie mam odpowietrzenia nad dolną łazienką, chyba zbyteczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co odpowietrzenia to nie mam, jest tylko kanał wentylacyjny w kominie systemowym - grawitacyjna czyli działa jak działa

 

Nie masz odpowietrzenia kanalizacji? Nie wierzę :)

 

a i jeszcze informacja dla tych co stoją przed wyborem pieca na gaz- szukajcie z jak najniższa mocą mój ma 6,6 KW(...)

 

Chyba masz na myśli 6,6kW?

 

Przesada w drugą stronę jest również niewskazana... Z dwojga złego już wolałbym kocioł przewymiarowany aniżeli niedowymiarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna łazienka Mam podobny plan na nią tyle że w miejsce szafki wstawić umywalkę a grzejnik drabinka na ścianie kominowej (...)

 

Jeśli komin systemowy, to nie wiem czy wkucie się w niego na kilka centymetrów jest możliwe. Ja też początkowo planowałem grzejnik na ścianie kominowej, ale ostatecznie zrezygnowałem i dałem na ścianie na wprost drzwi (obok komina).

 

Umywalka (nieduża) będzie we wnęce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komin systemowy, to nie wiem czy wkucie się w niego na kilka centymetrów jest możliwe. Ja też początkowo planowałem grzejnik na ścianie kominowej, ale ostatecznie zrezygnowałem i dałem na ścianie na wprost drzwi (obok komina).

 

Umywalka (nieduża) będzie we wnęce.

 

My mamy komin systemowy i właśnie na nim zawieszony jest grzejnik. Nie widzę żadnego problemu :)

 

Ktoś napisał, że jak przesunął dolną łazienkę, to nawet kabina 90-tka się zmieściła. My mamy standardową, wręcz wykonawcy ją kilka centymetrów zwężyli (jak się okazało po fakcie),też mamy kabinę 90-tkę, umywalkę we wnęce obok komina i kibelek na przeciwko. Tańczyć tam ciężko, ale we dwoje spokojnie się mieścimy ;), a nawet mały brzdząc mógłby się tam plątać bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie łazienki na dole jak zrobiliście odpowietrzenia ja chcę zrobić bruzdę i poprowadzić je w ścianie rurą 50 w projekcie jest niby 110 ale myśle że przy odpowietrzeniu nie będzie to stanowiło problemu na kwiecień mam dogadana ekipe tynkarską więc chciałbym przed tym pochować to co się da w ścianie W górnej łazience też wychodzą dwa odpowietrzenia i też tak samo chciałbym zredukować je na 50 Jak Wy rozwiązaliście sprawe tych przewodów?

 

U nas odpowietrzniki poprowadzone rurą 50, w górnej łazience wydaje mi się, że jest jeden odpowietrznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, żeby wstawić j.jpg, musiałbym chyba na inny serwer przesłać zdjęcia :p, nie chce mi się już :p

 

Fakt, nie mamy gabinetu, jakoś go nie brakuje ,

co do położenia zlewu to teraz doszliśmy do wniosku że byłoby jeszcze więcej miejsca jakby znajdował się właśnie na ścianie z grzejnikiem, ale stawiając komin systemowy "fachowiec" nie zapytał, a my nie zdążylismy przewidzieć tak więc wyczystka jest po stronie gdzie grzejnik zasłonięta szafką, coś kojarzę że mieliśmy tez watpliwości czy tak nie lepiej, bo inaczej musiałaby być na widoku na wprost muszli wc ;)

spiżarnia oczywiście zostawiona- jest jedna z lepszych rzeczy w Tymku- chłodna woda pod ręka nie zamarznięte masełko , a jak trzeba to i piwo się chłodzi :) 3 atuty :D

 

co odpowietrzenia to nie mam, jest tylko kanał wentylacyjny w kominie systemowym - grawitacyjna czyli działa jak działa

 

a i jeszcze informacja dla tych co stoją przed wyborem pieca na gaz- szukajcie z jak najniższa mocą mój ma 6,6 KW , mam wszędzie podłogówkę i 3 grzejniki w tym 1 w garażu, zauważyłem, że nawet przy pracy na minimalnej mocy, piec dość mocno taktuje ( często włącza się i wyłącza), a jeszcze jedno teraz grzejnik w garażu dałbym albo wąski i gdzieś wyżej albo całkiem drabinkowy - nie odkręciłem go do tej pory ani razu, i jest tam około 8-9 C , fakt w kotłowni podłogówka -drzwi non stop otwarte, ale teraz dałbym go wyżej i mniejszy tak aby maksymalnie wykorzystać szerokośc garażu, a służyłby tylko do suszenia brudniejszych rzeczy, wycieraczek itp.

 

link poprawiony http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/71ca2e544d6751c9.html

 

Nie masz odpowietrzenia do kanalizacji? Może nie wiesz, że masz?

Czy przy spuszczaniu wody w kibelku zasysa Ci ją do odpływu, a potem wraca z takim "oddechem" z kanalizacji. Jeśli tak, to nieźle musi tam śmierdzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzenie mam, ale nie w dolnej łazience, mam zrobiony jeden pion , do którego schodzą się wszystkie odpływy, idzie w garażu przy kominie , a u góry przebiega w garderobie, i zakończony jest kominkiem na dachu- mam szambo, jak na razie dziwnych odgłosów ani zapachów ów nie stwierdziłem :) rura 110.

jeżeli chodzi o piec to oczywiście 6,6 kW mocy minimalnej i to jest za dużo , max ma 30 kW używana tylko do podgrzania cwu piec z wbudowanym zasobnikiem o poj. 45 l lub 48 dokładnie nie pamiętam.

U nas meble 8000 w tym drzwi suwane do spiżarni, w kilku szufladach autodomykanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas odpowietrzniki poprowadzone rurą 50, w górnej łazience wydaje mi się, że jest jeden odpowietrznik.

 

Dziekuje za odpowiedz i tak dzisiaj zrobiłem wykułem bruzdę w dolnej łazience (dobrze że scianki z suporeksu) i poprowadziłem odpowietrzenie 50 nawet to dobrze bo wszystko schowa się pod tynkiem no i tak samo pod posadzką w holu u góry W górnej łazience też puszcze oba odpowietrzenia częściowo w posadzce następnie w ociepleniu dachu i na koniec połączę je do jednego kominka Na tej części domu mam tylko jeden kominek wentylacyjny nie wiem czy to dobrze bo tak przy okazji pomyślałem sobie że nie będe miał podco podłączyć wentylacji z górnej łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Proszę o pomoc :) Mamy wersję C. Nie mam pomysłu jak zrobić (wygospodarować) dodatkowy pokój na górze. Powiększyła nam się rodzina i trzeba coś zmienić. Chcieliśmy z kącika przy schodach zrobić łazienkę (nie wiem czy nie będzie za mała?), pomniejszyć największą sypialnię i z tej przestrzeni oraz łazienki zrobić pokój ale sama nie wiem czy to dobry pomysł. Proszę o pomoc - propozycje :)

Pozdrowionka dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...