Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

a jak podoba Wam się moj projekt Tymka po kilku większych zmianach :p

 

rzut poddasza, róznica znaczaca w powierzchni, duzo wieksza sypialnia i garderoba, w ozniejszych planach byc moze powieksze łazienke kosztem mega sypialni

 

http://img841.imageshack.us/img841/5807/tymekpoddasze.png

 

Kingol gdybyś miała Tymka z podwójnym garażem to rozwiązanie QWERTY byłoby idealne... taki pokój nad garażami spokojnie można na dwie części podzielić

 

Qwerty - teraz z perspektywy czasu zastanawiam się czy nie zrobiłbym tak samo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kingol gdybyś miała Tymka z podwójnym garażem to rozwiązanie QWERTY byłoby idealne... taki pokój nad garażami spokojnie można na dwie części podzielić

 

Qwerty - teraz z perspektywy czasu zastanawiam się czy nie zrobiłbym tak samo... :)

 

 

 

Atsyrut przecież nic nie stoi na przeszkodzie domurowac ściane :p ja nigdy w zyciu nie chcialem tarasu i to jeszcze nie zadaszonego, wiem z autopsji ze ciężko jest szczelnie zrobic taras.

 

Ja robie taras na parterze :p i to zadaszony :) nie mam projektu stosownego bo bym sie pochwalił ale z czasem napewno wrzuce jakąś wizualizacje :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to parter mojego Tymka :) moze ma ktos pomysł jak zabudowac taras aby nie zabierał promieni słonecznych tak niezbędnych do zycia ?

Takim moim marzeniem było, żeby przeszklić narożnik Tymka, by powstał od południowej strony ogród zimowy.

Zabudowanie górnego tarasu to bardzo fajny pomysł, ale nawet bez tego Tymek jest wielki jak stodoła ;)

Prosty, dwuspadowy dach robi takie wrażenie na każdym, kto nas odwiedza: "Jaki on wielki!" :)

Po przykryciu tarasu będzie jeszcze większy. Może w jakiś sposób optycznie zmniejszyć dach, zrobić np. naczółkowy (ściąć szczyty - dodatkowe małe spady na szczytach)? Tylko to oczywiście dodatkowe koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to parter mojego Tymka :) moze ma ktos pomysł jak zabudowac taras aby nie zabierał promieni słonecznych tak niezbędnych do zycia ?

Takim moim marzeniem było, żeby przeszklić narożnik Tymka, by powstał od południowej strony ogród zimowy.

Zabudowanie górnego tarasu to bardzo fajny pomysł, ale nawet bez tego Tymek jest wielki jak stodoła ;)

Prosty, dwuspadowy dach robi takie wrażenie na każdym, kto nas odwiedza: "Jaki on wielki!" :)

Po przykryciu tarasu będzie jeszcze większy.

 

Ale przeszklic narożnik salonu ? czy cały taras zrobic za szklem ? troche to by było kosztowne rozwiązanie ale warte uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atsyrut przecież nic nie stoi na przeszkodzie domurowac ściane :p ja nigdy w zyciu nie chcialem tarasu i to jeszcze nie zadaszonego, wiem z autopsji ze ciężko jest szczelnie zrobic taras.

 

Ja robie taras na parterze :p i to zadaszony :) nie mam projektu stosownego bo bym sie pochwalił ale z czasem napewno wrzuce jakąś wizualizacje :p

 

Mi się taki taras bardzo marzy z kilku powodów:

 

- po pierwsze jest przy sypialni i można spokojnie wynieść pościel żeby się wywietrzyła

- po drugie - pralnia jest blisko i w okresie wiosenno - letnio - jesiennym lepiej żeby wszystko schło na powietrzu niż w murach

- po trzecie - fajnie wstać rano i na tarasie złapać trochę powietrza :yes:

 

co do uszczelnienia - fakt - trzeba się nagłowić i zrobić to porządnie... kilka warstw hydroizolacji będzie potrzebne.

co do zadaszenia - z czasem pewnie zadaszę sobie ten taras - ale to poszło na drugi plan. teraz są ważniejsze wydatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale przeszklic narożnik salonu ? czy cały taras zrobic za szklem ? troche to by było kosztowne rozwiązanie ale warte uwagi

 

Zlikwidować narożnik salonu, powiększyć salon robiąc dobudówkę z przeszklonymi ścianami i dachem. Z której ciepło słoneczne rozchodziłoby się po całym salonie. Taki mini ogród botaniczny we własnym domku. Wiem, że drogie, ale marzenie to marzenie :)

Przed budową odwiedziłem dwa takie miejsca - cudo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak takie rozwiązanie było by świetne :)

 

Jak zaczynałem budowę - i miałem wylane fundamenty - to pierwsze wrażenia - ale ten domek będzie mały... jak stawiali mury parteru - druga myśl ale tu miejsca....

 

jak stawiali poddasze - i przykryli dachem, żona powiedziała - Sam to będziesz wszystko sprzątał :eek:

 

tak więc zobaczysz ile miejsca będziesz miała do zagospodarowania przestrzeni... w razie czego zawsze możesz sobie postawić ścianki działowe z płyt KG w takim miejscu jak będziesz uważała za słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zlikwidować narożnik salonu, powiększyć salon robiąc dobudówkę z przeszklonymi ścianami i dachem. Z której ciepło słoneczne rozchodziłoby się po całym salonie. Taki mini ogród botaniczny we własnym domku. Wiem, że drogie, ale marzenie to marzenie :)

Przed budową odwiedziłem dwa takie miejsca - cudo!

 

pomysł godny uwagi :) lecz awangardowy w Polsce :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinga, my mamy tymka c i na górze 4 pokoje. W miejscu antresoli mamy garderobę, a pokój nad garażem podzieliliśmy na dwa pokoiki. Nie jest źle. No i oba pokoje mają normalne okna.

 

Witam.

Jak rozwiązaliście problem drzwi? Pokój pierwszy jest przechodni? Czy nie byłoby problemu aby przesłać na meila jakieś szkice lub fotki? [email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak rozwiązaliście problem drzwi? Pokój pierwszy jest przechodni? Czy nie byłoby problemu aby przesłać na meila jakieś szkice lub fotki? [email protected]

Pozdrawiam

 

U nas na poddaszu również wyszły 4 pokoje.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=173028&d=1361892289

Widok na dwa pokoje nad garażem,z prawej hol, z lewej łazienka.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=173027&d=1361892147

Drzwi będą jedne obok drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na poddaszu również wyszły 4 pokoje.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=173028&d=1361892289

Widok na dwa pokoje nad garażem,z prawej hol, z lewej łazienka.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=173027&d=1361892147

Drzwi będą jedne obok drugich.

 

szeroki korytarz.... kosztem łazienki na górze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wcale nie, łazienka jest jak w projekcie.

 

 

U nas ścianka łazienki jest zrobiona zgodnie z projektem i w żadnym wypadku nie zmieściłoby się nam tam dwoje drzwi jak u was (chyba, że 50-tki :D), dlatego sądzę, że na etapie adaptacji poszerzyliście ten korytarz i zwyczajnie o tym nie pamiętacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...