Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

Facet idzie w zaparte i jest do odstrzału, jeśli nie umie poważnie traktować klientów. Trzeba mu zrobić koło pióra, ale rzetelnie, bez ubarwiania. Nie powinien pracować w zawodzie. Żeby Ci tylko sił, cierpliwości i czasu starczyło na tą sprawę. Rzeczoznawcy są różni, a każda opinia i rozprawa to kolejne tygodnie zwłoki. Nie zazdroszczę...

Miałem takich majstrów na poddaszu, pofrunęli po wizycie kierownika. Sąsiad, który mi ich polecił do dzisiaj jest na mnie obrażony. Parter był już zrobiony fachowo przez inną ekipę. Nie obyło się bez małych wpadek, ale poprawiali bez żadnych problemów.

 

No właśnie trzeba umieć przyznać się do błędu ( to ludzka rzecz) i poprawić tak żeby było dobrze.

Ja się poświęciłem - rzetelnie opisuje całą pracę i jej efekty. Same fakty - poparte dowodami....

 

Wszystko jest dobrze jak jest dobrze - a jak się zaczyna psuć to na całej linii. I można na prawdę rozmawiać z wykonawcami o wszystkim, ale pod warunkiem że jest PRAWDOMÓWNY.... a na prawdę nic tak nie irytuje jak to że dowiadujesz się z pisma, że byłeś rzekomo o czymś wcześniej informowany i prosiłeś żeby ekipa nie przerywała pracy... Oczywiście to wszystko słowa wykonawcy bez pokrycia w dowodach. Nie wiem co to ma na celu - ale skoro chce wypisywać takie rzeczy - ma do tego prawo - szkoda, że nie potrafi tego w jakiś sposób udokumentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://images38.fotosik.pl/2046/d1ec2766bdabb9eamed.jpg

http://images49.fotosik.pl/1899/adb6edf6c4062d06med.jpg

http://images43.fotosik.pl/1834/16a286807c56b10cmed.jpg

http://images50.fotosik.pl/1953/24cb1e5a3a14d0ccmed.jpg

http://images33.fotosik.pl/663/c0a855df2c099650med.jpg

http://images45.fotosik.pl/1820/08b145c3c3d40192med.jpg

http://images41.fotosik.pl/2041/647ed24ae4b51f98med.jpg

http://images38.fotosik.pl/2046/2771a68566017da1med.jpg

 

 

Rośnie kolejny TYMEK w okolicy!! Aż miło popatrzeć!! :):) POWODZENIA w dążeniu do celu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z hydraulikiem większy jest praktyczniejszy. Jeśli mu ufasz i ma doświadczenie z pexem, to niech kładzie. U mnie położył z pexu, ale był z polecenia i taką samą instalację zrobił u dwóch innych znajomych.

 

Dzisiaj rano widziałem sie z hydraulikiem z polecenia i chyba go wezmę jest tańszy od poprzedniego i po tym co usłyszałem od innych to z pexem bym mu bardziej zaufał skoro większy proponujecie to jakie posiadacie? 220 lub 250 wystarczy z tym 300l wydaje mi się że jest w nim sporo wody do ogrzania jak na 3 osoby w przyszłości może 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano widziałem sie z hydraulikiem z polecenia i chyba go wezmę jest tańszy od poprzedniego i po tym co usłyszałem od innych to z pexem bym mu bardziej zaufał skoro większy proponujecie to jakie posiadacie? 220 lub 250 wystarczy z tym 300l wydaje mi się że jest w nim sporo wody do ogrzania jak na 3 osoby w przyszłości może 4

 

Ja mam 300 l (BIAWAR z podwójną wężownicą), czworo domowników i czasem brakuje. Nie tylko gdy są goście. Moje dziewczyny bardzo lubią kąpiel w wannie, młody oczywiście też. Gdy biorę prysznic ostatni, to czasem muszę szybko uciekać bo nóżki mi marzną ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano widziałem sie z hydraulikiem z polecenia i chyba go wezmę jest tańszy od poprzedniego i po tym co usłyszałem od innych to z pexem bym mu bardziej zaufał skoro większy proponujecie to jakie posiadacie? 220 lub 250 wystarczy z tym 300l wydaje mi się że jest w nim sporo wody do ogrzania jak na 3 osoby w przyszłości może 4

 

U nas 300 litrów na czworo jest akuratnie. I wystarcza. Co do ogrzania to mój piec sobie z tym radzi bez problemu i solary także. Za to wszyscy mamy komfort ciepłej wody bez specjalnych ograniczeń i upomnień aby dla pozostałych domowników zostawić (moi mężczyźni lubią lenistwo w wannie!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas 300 litrów na czworo jest akuratnie. I wystarcza. Co do ogrzania to mój piec sobie z tym radzi bez problemu i solary także. Za to wszyscy mamy komfort ciepłej wody bez specjalnych ograniczeń i upomnień aby dla pozostałych domowników zostawić (moi mężczyźni lubią lenistwo w wannie!)

 

U nas też 300l, choć jeszcze nie mieszkamy, więc nie mogę powiedzieć czy będzie wystarczająco, czy nie ( u nas 5 osób)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas 300 litrów na czworo jest akuratnie. I wystarcza. Co do ogrzania to mój piec sobie z tym radzi bez problemu i solary także. Za to wszyscy mamy komfort ciepłej wody bez specjalnych ograniczeń i upomnień aby dla pozostałych domowników zostawić (moi mężczyźni lubią lenistwo w wannie!)

 

Johna, jakiej firmy masz solary? ( płaskie, próżniowe) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 300 l (BIAWAR z podwójną wężownicą), czworo domowników i czasem brakuje. Nie tylko gdy są goście. Moje dziewczyny bardzo lubią kąpiel w wannie, młody oczywiście też. Gdy biorę prysznic ostatni, to czasem muszę szybko uciekać bo nóżki mi marzną ;-)

 

różnica w cenie między 250l a 300l jest niewielka więc skoro uważacie że tak lepiej to skusze sie Zastanawiam się jeszcze nad piecem z Pleszewa Biadały 19kW lub 25kW Tymek to wersja A bez scianki kolankowej z ytonga jako ocieplenie będzie styro.12 fundament jest ocieplony 10 a dach mysle że dam 18 wełnę plus 5 w poprzek Zresztą za ocieplenie zabiore się w sierpniu więc jeszcze to jakoś dopracuje. A co do pieca miał byc śmieciuch ale ze względu na mój wieczny brak wolnego czasu wezme z podwójnym rusztem zawsze to wieksza wygoda jak jest podajnik a i w razie czego zwykłym drzewem tez napale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w cenie między 250l a 300l jest niewielka więc skoro uważacie że tak lepiej to skusze sie Zastanawiam się jeszcze nad piecem z Pleszewa Biadały 19kW lub 25kW Tymek to wersja A bez scianki kolankowej z ytonga jako ocieplenie będzie styro.12 fundament jest ocieplony 10 a dach mysle że dam 18 wełnę plus 5 w poprzek Zresztą za ocieplenie zabiore się w sierpniu więc jeszcze to jakoś dopracuje. A co do pieca miał byc śmieciuch ale ze względu na mój wieczny brak wolnego czasu wezme z podwójnym rusztem zawsze to wieksza wygoda jak jest podajnik a i w razie czego zwykłym drzewem tez napale

 

Jeśli planujesz z podwójnym rusztem to zwróć uwagę żeby był to ruszt stały a nie awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w cenie między 250l a 300l jest niewielka więc skoro uważacie że tak lepiej to skusze sie Zastanawiam się jeszcze nad piecem z Pleszewa Biadały 19kW lub 25kW Tymek to wersja A bez scianki kolankowej z ytonga jako ocieplenie będzie styro.12 fundament jest ocieplony 10 a dach mysle że dam 18 wełnę plus 5 w poprzek Zresztą za ocieplenie zabiore się w sierpniu więc jeszcze to jakoś dopracuje. A co do pieca miał byc śmieciuch ale ze względu na mój wieczny brak wolnego czasu wezme z podwójnym rusztem zawsze to wieksza wygoda jak jest podajnik a i w razie czego zwykłym drzewem tez napale

 

Koniecznie z podajnikiem! Mój ma 19 kW i zimą pracuje na pół gwizdka, no może czasem na 2/3 :-)

A co do zasobnika, to już wiem dlaczego 300 l czasem mi nie starcza. Mam dwa wejścia na czujnik temperatury wyżej i niżej. Gdy czujnik temp. umieszczę wyżej, to ogrzana jest tylko część zasobnika - jest to wersja oszczędna. Jeśli czujnik przełożę niżej, to wykorzystuję jego całą pojemność. Ostatnio dziwiłem się, że jednak czasem brakuje ciepłej wody, mimo dużego zasobnika i dzięki tej rozmowie doszedłem dlaczego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz z podwójnym rusztem to zwróć uwagę żeby był to ruszt stały a nie awaryjny.

 

a ja radzę sprawdzić jak wysoko jest ten dodatkowy ruszt - niektóre modele mają tak wysoko że kawałka drzewa nie włożysz, a niektóre tak nisko że wiadro opału spokojnie się właduje. Mój piec ma awaryjny i dwie opcje posadowienia tego awaryjnego (wyżej/niżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja radzę sprawdzić jak wysoko jest ten dodatkowy ruszt - niektóre modele mają tak wysoko że kawałka drzewa nie włożysz, a niektóre tak nisko że wiadro opału spokojnie się właduje. Mój piec ma awaryjny i dwie opcje posadowienia tego awaryjnego (wyżej/niżej).

 

Korzystałem z niego tylko 2 dni w trakcie budowy. Teraz nie chce mi się stać przy piecu i palić. Od tamtej pory tylko podajnik i ekogroszek, a dodatkowy ruszt tylko mnie wkurza, bo to jest dodatkowy element na którym osadza się sadza i który trzeba czyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z niego tylko 2 dni w trakcie budowy. Teraz nie chce mi się stać przy piecu i palić. Od tamtej pory tylko podajnik i ekogroszek, a dodatkowy ruszt tylko mnie wkurza, bo to jest dodatkowy element na którym osadza się sadza i który trzeba czyścić.

 

właśnie z tego powodu awaryjny wydaje się być bardziej wygodny. Gdy nie jest potrzebny leży koło pieca (a nie w piecu). My awaryjny wykorzystujemy np. w zimne dni (w kwietniu) do podgrzania nieco domu lub wody. Zamiast palić ekogroszkiem to spalamy drzewo po budowie. Wystarczy popalić trzy lub cztery godziny i już ciepło w domu. A że zachowuje się tak samo jak z podajnikiem (też wchodzi w stan podtrzymywania) i ma dużo miejsca na paliwo to wystarczy raz na jakiś czas podłożyć i nikt nie stoi przy piecu.

 

wczoraj u nas nie za ciepło było więc solary nagrzały wodę tylko do 50 stopni - a my lubimy prawie wrzątek więc rozpaliłam w piecu na ruszcie awaryjnym. Wystarczyły dosłownie cztery kawałki drzewa i piec dogrzał wodę do 70 stopni.

W takich przypadkach awaryjny ruszt jest bardziej ekonomiczny niż spalanie non stop ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie z podajnikiem! Mój ma 19 kW i zimą pracuje na pół gwizdka, no może czasem na 2/3 :-)

A co do zasobnika, to już wiem dlaczego 300 l czasem mi nie starcza. Mam dwa wejścia na czujnik temperatury wyżej i niżej. Gdy czujnik temp. umieszczę wyżej, to ogrzana jest tylko część zasobnika - jest to wersja oszczędna. Jeśli czujnik przełożę niżej, to wykorzystuję jego całą pojemność. Ostatnio dziwiłem się, że jednak czasem brakuje ciepłej wody, mimo dużego zasobnika i dzięki tej rozmowie doszedłem dlaczego :-)

 

To jedna zagadka rozwiązana :) podejrzewam że drugi otwór na czujnik jest do instalacji solarnej Czyli 25kW może byc troszke duży jeszcze nad tym pomyśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie z podajnikiem! Mój ma 19 kW i zimą pracuje na pół gwizdka, no może czasem na 2/3 :-)

A co do zasobnika, to już wiem dlaczego 300 l czasem mi nie starcza. Mam dwa wejścia na czujnik temperatury wyżej i niżej. Gdy czujnik temp. umieszczę wyżej, to ogrzana jest tylko część zasobnika - jest to wersja oszczędna. Jeśli czujnik przełożę niżej, to wykorzystuję jego całą pojemność. Ostatnio dziwiłem się, że jednak czasem brakuje ciepłej wody, mimo dużego zasobnika i dzięki tej rozmowie doszedłem dlaczego :-)

 

Co do mocy kotła to podzielam zdanie Arka, ja mam 17kW a brałbym teraz najmniejszy jaki oferują obecnie czyli 10-11kW i tak będzie luzik. Ruszt jedynie awaryjny, a i ten zbędny u mnie leży obok pieca od początku. Palenie drewnem z budowy to pozorna oszczędność i zabrudzony wymiennik i komin. Ja też odłożyłem sobie mały stosik pociętych desek w kotłowni, jak to mówił mój ojciec w razie jak by co. I tak przekładałem to drewno z miejsca na miejsce bo mi zawadzało aż na wiosnę z ulgą wywiozłem do teściowej :). Zasobnik mam dwu płaszczowy 140L na 2+ dzieciak jeszcze nie odczułem spadku temperatury, ale na razie mamy tylko prysznic, ale kocioł utrzymuje temp zasobnika 24H, przy grzaniu na bufor to lepiej większy.

A co do doboru kotła, rusztu dodatkowego to są inne wątki na forum gdzie wałkują to w kółko i do znudzenia więc można coś zaczerpnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...