Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

A u nas w nareszcie schody

Nie są jeszcze tak do końca zrobione, bo jeszcze czekamy za montażem balustrady na poddaszu,

 

Pięknie bo przestrzennie!

W naszym przypadku o wyborze Tymka zdecydowały schody,w których bardzo łatwo, bez większych konsekwencji można zrobić spocznik. Dodatkowo można zrobić bardzo praktyczny schowek pod schodami, który w razie kataklizmu może również pełnić funkcję schronu :-)

Każdy ma inny pomysł na Tymka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dodatkowo można zrobić bardzo praktyczny schowek pod schodami, który w razie kataklizmu może również pełnić funkcję schronu :-)

 

Nasz Tymek ma dwa schrony: spiżarnia i ten pod schodami - właśnie w spiżarni się chowałam podczas sobotniej burzy - mimo zapewnień że jest bezpiecznie to ja panicznie boję się burz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz Tymek ma dwa schrony: spiżarnia i ten pod schodami - właśnie w spiżarni się chowałam podczas sobotniej burzy - mimo zapewnień że jest bezpiecznie to ja panicznie boję się burz.

 

Każdy lubi co innego. Ja uwielbiam przestrzeń, pokoi w tymku dla nas jest i tak za dużo( 2 +1). Na poddaszu duży pokój z wyjściem na balkon jest ogromny, a my nie podwyższaliśmy scianki kolankowej, to już sobie wyobrażam ile wtedy jest miejsca. Garderoba, spiżarka, szafy wnkękowe w pokojach, myśle że starczy spokojnie miejsca na pierdołki, a do tego jeszcze stryszek!! To tak ja z muzyką, jeden słucha jazzu drugi metalu, a trzeci disco polo i dla każdego z nich jego gatunek jest najfajniejszy. A teraz pytanie z innej beczki, czy na poddaszu dawaliście listwy drzwiowe, progowe nawet jak był to ten sam panel???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy lubi co innego. Ja uwielbiam przestrzeń, pokoi w tymku dla nas jest i tak za dużo( 2 +1). Na poddaszu duży pokój z wyjściem na balkon jest ogromny, a my nie podwyższaliśmy scianki kolankowej, to już sobie wyobrażam ile wtedy jest miejsca. Garderoba, spiżarka, szafy wnkękowe w pokojach, myśle że starczy spokojnie miejsca na pierdołki, a do tego jeszcze stryszek!! To tak ja z muzyką, jeden słucha jazzu drugi metalu, a trzeci disco polo i dla każdego z nich jego gatunek jest najfajniejszy. A teraz pytanie z innej beczki, czy na poddaszu dawaliście listwy drzwiowe, progowe nawet jak był to ten sam panel???

 

No właśnie jedyne czego nie mem wewnątrz domku to właśnie te listwy-progi bo nie mem na nie pomysłu, mój tata stolarz który montował mi drzwi mówił żebym zamontowała takie listy jak przy panelach (bo generalnie mam panele i wykładziny) ale jakoś nie zebrałam się żeby je kupić :-(

Jak ktoś ma pomysł to się pochwalcie zdjęciami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanie odnośnie ocieplenia poddasza myślałem o piance macie jakieś doświadczenie w tym temacie?? A jeśli chodzi o zwykłą wełnę jaką grubość kładliście??Ja sie zastanawiam nad 15 cm i druga warstwa 5 cm ale nie wiem czy to nie za mało.

 

Pianka wychodzi ok. dwa razy drożej niż wełna. Technologia pianki ciągle się zmienia. Jakiś czas temu nie była jeszcze wytrzymała na wysoką temperaturę (ok. 80 st.) i po prostu się utleniała (szczególnie ważne przy dachach krytych blachą). Teraz podobno już nic się z nią nie dzieje, ale koszt mnie przerósł. Poza tym wełnę zawsze można wyjąć i powtórnie ułożyć. Wełnę kładliśmy sami 15 cm + 10 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ceramike ale jestem bardziej przekonany na wełnę tańszy koszt. Mi wycenił za metr pianki z robocizną 80zł.ale to i tak dużo.A powiedz ile ci wyszło mniej wiecej profili na sufity i grzybków i wełny. mniej wiecej.

Interesuje mnie jeszcze czy czymś smarowaliście chudziaka przed posadzkami??Ja myślałem dysperbicie i papa na to ale nie wiem czy nie bedzie póżniej brzydkiego zapachu i czy styropian nie bedzie sie utleniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ceramike ale jestem bardziej przekonany na wełnę tańszy koszt. Mi wycenił za metr pianki z robocizną 80zł.ale to i tak dużo.A powiedz ile ci wyszło mniej wiecej profili na sufity i grzybków i wełny. mniej wiecej.

Interesuje mnie jeszcze czy czymś smarowaliście chudziaka przed posadzkami??Ja myślałem dysperbicie i papa na to ale nie wiem czy nie bedzie póżniej brzydkiego zapachu i czy styropian nie bedzie sie utleniał.

 

U mnie na chudziaka idzie folia następnie styropian i znowu folia natomiast u góry styropian folia i wylewka nie wiem tylko jaki styropian u góry 2cm czy 5cm miejsca w drzwiach starczy przy piątce tak na styk Zastanawiam się tylko czy jest sens dawać na poddaszu styro 5cm A co do ocieplenia dachu będe tam pchał wełnę 18 plus 5 wzdłużnie O dysperbicie i papie też myślałem ale uważam że tak będzie taniej i tak samo skutecznie zabezpieczę posadzkę przed wilgocią, a co do zapachu bez obaw na pewno nie będzie tego czuć przecież na to przyjdzie jeszcze styropian folia i wylewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ceramike ale jestem bardziej przekonany na wełnę tańszy koszt. Mi wycenił za metr pianki z robocizną 80zł.ale to i tak dużo.A powiedz ile ci wyszło mniej wiecej profili na sufity i grzybków i wełny. mniej wiecej.

Interesuje mnie jeszcze czy czymś smarowaliście chudziaka przed posadzkami??Ja myślałem dysperbicie i papa na to ale nie wiem czy nie bedzie póżniej brzydkiego zapachu i czy styropian nie bedzie sie utleniał.

 

U nas wełna 15 + 10, w ilości profili i uchwytów szybko się pogubiłam bo non stop je dokupowałam - też na obudowy - a wełny kupiłam 25 rolek 15cm i 19 rolek 10 cm zostało po dwie rolki. Z tym że my cały dach robiliśmy (też stryszek) i dodatkowo dziesiątka leży na suficie;

dysperbitu i papy nie kładliśmy bo nam powiedzieli że może potem śmierdzieć (może ale nie musi) więc poszła tylko folia najgrubsza i styropian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanie odnośnie ocieplenia poddasza myślałem o piance macie jakieś doświadczenie w tym temacie?? A jeśli chodzi o zwykłą wełnę jaką grubość kładliście??Ja sie zastanawiam nad 15 cm i druga warstwa 5 cm ale nie wiem czy to nie za mało.

 

Pianka to cały czas nowość... trzeba poczekać na wyniki kilku sezonów i przede wszystkim na obniżenie ceny.

 

Co do mojego poddasza mam 15+15 na to folia ( srebrna) i na poddaszu mam chłodno w upalne dni.... w zimie nie wiem - bo montaż był w marcu :)

 

nie wiem czy 20 cm to nie będzie za mało... z resztą jestem zdania, że to co włożysz w izolację cieplną domu - wyjmiesz później z rachunków za ogrzewanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elewacja zewnętrzna.

 

Pytanie do tych co już mają elewacje zewnętrzną. ( mam na razie na "szaro" wykończenie). Powiedzie proszę jakiej firmy i jaki rodzaj tynku macie położony?

 

Optoplast Siloxith - Tynk silikatowo-silikonowy - jeszcze nie mam go na ścianie tylko stoi w garażu - za dwa tygodnie będzie robione ocieplenie wraz z elewacją. Ten nam polecił znajomy - cena nas nie zabiła więc go wybraliśmy. Kolor jasny beż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za ekspresowe tempo odpowiedzi :)

 

Arek -

 

Powiedz proszę - taniej wychodzi tynk mineralny i na to farba silikonowa niż tynk od razu z kolorem ( akrylowy) ?

 

Dużo taniej wychodzi tynk mineralny + dobra farba, niż struktura z kolorem prosto z wiaderka. Nie mam przy sobie notatek, ale różnica w cenie była duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo taniej wychodzi tynk mineralny + dobra farba, niż struktura z kolorem prosto z wiaderka. Nie mam przy sobie notatek, ale różnica w cenie była duża.

 

Ale gdy się nie robi tego samemu to można zaoszczędzić na robociźnie. Ocieplenie plus tynk to robocizna 42 zł/mkw a malowanie to kolejne 15 zł/mkw. A położenie tynku z kolorem to odpada robocizna malowania. Tak było u nas i tylko dlatego wzięliśmy z kolorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy się nie robi tego samemu to można zaoszczędzić na robociźnie. Ocieplenie plus tynk to robocizna 42 zł/mkw a malowanie to kolejne 15 zł/mkw. A położenie tynku z kolorem to odpada robocizna malowania. Tak było u nas i tylko dlatego wzięliśmy z kolorem

 

ja złapałem okazję - zapłaciłem 20 zł za mter kwadratowy za robociznę ( bez tynku) styropian, klej siatka. Teraz szukam czegoś do położenia na to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy się nie robi tego samemu to można zaoszczędzić na robociźnie. Ocieplenie plus tynk to robocizna 42 zł/mkw a malowanie to kolejne 15 zł/mkw. A położenie tynku z kolorem to odpada robocizna malowania. Tak było u nas i tylko dlatego wzięliśmy z kolorem

 

Do elewacji mieliśmy ekipę, a i tak oszczędność, w porównaniu z tynkiem z kolorem, wyniosła ok. 3 tys. zł.

Nie ma wyjścia, trzeba wziąć kalkulator i dokładnie policzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...