Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

Do elewacji mieliśmy ekipę, a i tak oszczędność, w porównaniu z tynkiem z kolorem, wyniosła ok. 3 tys. zł.

Nie ma wyjścia, trzeba wziąć kalkulator i dokładnie policzyć.

 

No właśnie użyliśmy kalkulatora: robocizna malowanie 15x 220 mk = 3300 zł; za tą kwotę mam i tynk w kolorze i jeszcze tysiąc na bomi zostało (no i zaoszczędzone pieniądze na farbę bo tej już nie potrzebuję)

Problem zaczyna się gdy ekipa za każdy element liczy sobie oddzielnie - z jednej strony fajnie bo wiemy za co płacimy ale z drugiej gdy kasy brakuje to człowiek zaczyna z pewnych elementów rezygnować aby było taniej (a niekoniecznie taniej wychodzi).

Wszystko zależy jaka ekipa i jak sobie za robotę liczy.

 

A ile płaciłeś za robociznę za mkw elewacji na gotowo (styropian, tynk, malowanie)? Może u Ciebie są lepsze ceny robocizny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niestety my z tynkiem czekamy na lepsze czasy - jakieś parę lat :D.

Do odbioru musieliśmy mieć kolorek, w związku z tym położyliśmy na gładko kolejną warstwę kleju do siatki, zakupiliśmy kilka wiaderek farby elewacyjnej decoral i natryskowo siup na ścianę.

Wyszło nawet fajnie - najtańsza opcja :p

 

Pochwalę się - w poniedziałek złożyliśmy dokumenty do odbioru domu.

Mimo to nie kończy się nasz przygoda, musimy dopieścić poddasze, schody, dokończyć podbitkę, taras, ogród. Masa roboty przed nami :), Nie planujemy się z Wami szybko rozstawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak to jest z odbiorem? Kolor elewacji jest wymagany ? bo różne opinie już słyszałem

 

u mnie jest sformułowanie: pastelowe, jasne kolory elewacji - tak jest w planie zagospodarowania i wiem że do odbioru są zdjęcia robione w certyfikacie i na tej podstawie znajomym odbiór nie przeszedł bo wymyślili sobie ciemną czerwień na elewacji (nie przyszło im do głowy sprawdzić w planie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe cyrki...

 

u mnie dwóch znajomych miało odbiór i dwa skrajne przypadki. Jeden - to taki że przyjechała Pani - obejrzała, zobaczyła projekt i za 15 minut mieli odebrane.

 

Drugi kolega już tak łatwo nie miał. Mierzyli laserowo każde pomieszczenie, sprawdzali wszystko po kilka razy, na koniec budynek odebrali ale nałożyli 1000 zł kary... i teraz najlepsze.. za to że drzwi wejściowe w projekcie były lewe a w domu wstawione zostały prawe.

 

Tak patrzyłem po swojej okolicy i stoi sporo odebranych domów zrobionych bez tynku kolorowego na elewacji... czyli nie powinno być źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe cyrki...

 

u mnie dwóch znajomych miało odbiór i dwa skrajne przypadki. Jeden - to taki że przyjechała Pani - obejrzała, zobaczyła projekt i za 15 minut mieli odebrane.

 

Drugi kolega już tak łatwo nie miał. Mierzyli laserowo każde pomieszczenie, sprawdzali wszystko po kilka razy, na koniec budynek odebrali ale nałożyli 1000 zł kary... i teraz najlepsze.. za to że drzwi wejściowe w projekcie były lewe a w domu wstawione zostały prawe.

 

Tak patrzyłem po swojej okolicy i stoi sporo odebranych domów zrobionych bez tynku kolorowego na elewacji... czyli nie powinno być źle :)

 

Jaki odbiór? Do zamieszkania? Nie zazdroszczę! U nas nikt nie ogląda domów prócz inwestora i kierownika budowy. Chociaż może teraz brakuje pieniędzy w kasie miasta i inspektorat znalazł sposób na szybkie pieniądze? A co do powodu kary, to pozostawiam bez komentarza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe cyrki...

 

u mnie dwóch znajomych miało odbiór i dwa skrajne przypadki. Jeden - to taki że przyjechała Pani - obejrzała, zobaczyła projekt i za 15 minut mieli odebrane.

 

Drugi kolega już tak łatwo nie miał. Mierzyli laserowo każde pomieszczenie, sprawdzali wszystko po kilka razy, na koniec budynek odebrali ale nałożyli 1000 zł kary... i teraz najlepsze.. za to że drzwi wejściowe w projekcie były lewe a w domu wstawione zostały prawe.

 

Tak patrzyłem po swojej okolicy i stoi sporo odebranych domów zrobionych bez tynku kolorowego na elewacji... czyli nie powinno być źle :)

 

Teraz za odbiór sie nie płaci, ale przy odbiorze nakładaja własnie mandaty, od 200 zł. Za pierdoły, chocby za to, ze nie ma jakiejs kreski na mapce, badz jakas inna bzdura. Nie ma sensu się odwoływać, bo przyjadą, a wtedy na pewno coś znajdą i dopiero dopierdzielą.

Jak będziemy po, to się pochwalę wysokością mandatu i za co ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe cyrki...

 

u mnie dwóch znajomych miało odbiór i dwa skrajne przypadki. Jeden - to taki że przyjechała Pani - obejrzała, zobaczyła projekt i za 15 minut mieli odebrane.

 

Drugi kolega już tak łatwo nie miał. Mierzyli laserowo każde pomieszczenie, sprawdzali wszystko po kilka razy, na koniec budynek odebrali ale nałożyli 1000 zł kary... i teraz najlepsze.. za to że drzwi wejściowe w projekcie były lewe a w domu wstawione zostały prawe.

 

Tak patrzyłem po swojej okolicy i stoi sporo odebranych domów zrobionych bez tynku kolorowego na elewacji... czyli nie powinno być źle :)

 

zmiana rodzaju drzwi z prawych na lewe jest nieistotnym odstępstwem od projektu, więc za co kara ?, ona jest wtedy gdy organ (Nadzór budowlany, a nie żaden urząd miasta) wydaje decyzję o pozwoleniu na użytkowanie i są istotne odstępstwa od zatwierdzonego projektu. A jeśli zakończyło się budowę zupełnie to w decyzji o pozwoleniu na budowę jest zapis że należy zgłosić do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego na 21 dni przed zamiarem przystąpienia do użytkowania (czyli przed przeprowadzką), bo za samowolne użytkowanie to jest kara 10 000 zł (i naprawdę trzeba ją zapłacić jak złapią),

Niemen to miał jednak rację tylko nie dziwny ten świat ale ta nasza Polska, bo prawo niby jedno ale interpretacji przepisów tyle ile powiatów i urzędów. Pozdrawiam wszystkich Tymkowiczów:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu powiedzieli, że niezgodność projektu ze stanem faktycznym. Nikt nie dyskutował....

 

 

co do przeprowadzki przed odbiorem na prawdę trudno jest udowodnić że tam mieszkasz.... możesz mieć wykończone na tip top, być w domu z całą rodziną i wcale nie oznacza to ze zamieszkujesz budynek... po prostu przebywasz na "budowie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu powiedzieli, że niezgodność projektu ze stanem faktycznym. Nikt nie dyskutował....

 

 

co do przeprowadzki przed odbiorem na prawdę trudno jest udowodnić że tam mieszkasz.... możesz mieć wykończone na tip top, być w domu z całą rodziną i wcale nie oznacza to ze zamieszkujesz budynek... po prostu przebywasz na "budowie" :)

 

wcale nie jest tak trudno wystarczy że kontrola odbędzie się niezapowiedziana o 7:00 i że widoczne są ślady użytkowania - drobne szczegóły szczoteczki do zębów w łazience, ale fakt to się zdarza raczej rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może mi polecic dobra dachówkę ceramiczna na TYMKA ? a moze nawet i sprawdzona ekpie, zrobiłem kasting i ceny za montaż rozpoczynaja sie od 8500 do nawet 25 tys za ułozenie dachówki, obłatowanie, orynnowanie i obróbki. Przymierzam się do dachówki ROBEN PIEMONT MONZA TOBAGO czarna angoba, mam nawet chęć na cementową BRASS z powłoką CISAR ale nieweile opinni ejst o tej dachówce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia nawet jak tam bym spał to - możesz powiedzieć że nocowałem i pilnowałem budowy bo złodzieje się kręcą :)

 

na prawdę udowodnić cokolwiek jest bardzo cieżko :)

 

u nas kierownik powiedział że jeśli ktoś będzie się do nas wybierał to po pierwsze on będzie o tym wiedział a po drugie to im nie będzie się chciało bo za dużo tych budów a za mało etatów więc na ogół nie jeżdżą. jeżdżą raczej na donosy i skargi (np. sąsiad się skarży że ktoś za blisko niego się buduje) a poza tym w naszej gminie jest przykazanie od wójta żeby nie gnębić chętnych na zamieszkanie (i płacenie podatków)

mam nadzieję że u nas nikt się nie zjawi - bo oczywiście intensywnie i z dziećmi pilnujemy budowy (dziś mija 12 dzień oczekiwania z 21 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym kraju nadal jest za duża biurokracja... mnóstwo zbędnych papierków - które składa się bo tak jest od jakiegoś czasu przyjęte.

 

Zobaczcie - same mapki, wypisy i wyrysy ile nas kosztują.... a przecież powinno być tak że składa się jeden wniosek o pozwolenie na budowę a stosowny urząd sam powinien wystąpić do wszystkich instytucji o mapki, plany, wypisy, wyrysy itd.

 

ale się sobie puściłem wodze fantazji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym kraju nadal jest za duża biurokracja... mnóstwo zbędnych papierków - które składa się bo tak jest od jakiegoś czasu przyjęte.

 

Zobaczcie - same mapki, wypisy i wyrysy ile nas kosztują.... a przecież powinno być tak że składa się jeden wniosek o pozwolenie na budowę a stosowny urząd sam powinien wystąpić do wszystkich instytucji o mapki, plany, wypisy, wyrysy itd.

 

ale się sobie puściłem wodze fantazji ;)

 

Święta racja :) Bo tak naprawdę to gminie/miastu powinno zależeć na tym abyśmy się budowali i powinni nam pomagać a nie utrudniać wszystkie procedury.

Dziwi mnie również fakt, że w dobie internetu i udoskonalonej komunikacji komputerowej nie ma wymiany danych między urzędami.

Ale to by było zbyt piękne aby było prawdziwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja :) Bo tak naprawdę to gminie/miastu powinno zależeć na tym abyśmy się budowali i powinni nam pomagać a nie utrudniać wszystkie procedury.

Dziwi mnie również fakt, że w dobie internetu i udoskonalonej komunikacji komputerowej nie ma wymiany danych między urzędami.

Ale to by było zbyt piękne aby było prawdziwe :)

 

Masz rację....

 

a zobaczcie jedną rzecz:

 

Składamy jakiś papierowy wniosek a potem "PANI HELENKA" wpisuje go do komputera... Oczywiście musimy wziąć urlop bo urząd do 15:00 pracuje :(

 

a ile by było prościej gdyby był formularz dostępny na stronie prze 24 godzny na dobę... spokojnie wypełniamy i wysyłamy.... a PANI HELENKA tylko sprawdza czy jest ok.... ale to chyba jeszcze kilka pokoleń musi minać zanim ktoś na górze dojrzeje do takich zmian....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...