Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

UWAGA! UWAGA!

 

Własnie nasza Pani Kierownik budowy, przekazała na nasze ręce dokument pt.:

 

"ZAŚWIADCZENIE O PRZYJĘCIU ZGŁOSZENIA O ZAKOŃCZENIU ROBÓT BUDOWLANYCH"

 

Co oznacza dla nas ni mniej, ni więcej - OD DNIA DZISIEJSZEGO NIE MIESZKAMY NA BUDOWIE :D, choć może nie wygląda na to ;)

 

Co mnie baaardzo zaskoczyło - obeszło się bez mandatu. Jutro z samego rana, kopię dokumentu przesyłamy do banku :D

 

Tak się cieszę. YUPI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż daszek wspeira się na dwóch słupach żelbetowych średnicy 250 w rozstawie 245 cm , mierząc długość krokwi maja one 3 m w kalenicy zaś jest 2 m długosci od połaci dachu, wysokosć od płatwi która opiera sie o słup i o mur do kalenicy jest 1,3 m, poniżej zdjecia lepszej jakosci dot daszku http://imageshack.us/a/img818/8937/wp20130612011.jpg http://imageshack.us/a/img580/2816/wp20130612010a.jpg http://imageshack.us/a/img4/4923/wp20130612012.jpg http://imageshack.us/a/img402/9719/wp20130612013.jpg

a to moja dachóweczka http://imageshack.us/a/img208/7582/wp20130612009.jpg L=http://imageshack.us/photo/my-images/32/wp20130612004.jpg/]http://img32.imageshack.us/img32/6314/wp20130612004.jpg[/url]

 

 

 

Qwerty my też właśnie robimy dach. Napisz proszę jakie masz wymiary daszku na wejściem i długość krokwi? Też chcemy wydłużony i obniżony daszek. Twój wygląda świetnie i będę bardzo wdzięczna jeżeli podasz dokładne wymiary.

 

Pozdrawiam i liczę na odpwoedź.

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu krokwy maja długosc 7,8 m ale zamawiałem 8,1 m ze wzgledu na zaciecie. u mnie ścianka kolankowa jest duzo wyższa niz ta w projekcie a wysokosc od zera do kalenicy to 8,7 m

 

 

 

qwert ślicznie dziękuje Ci za szczegółowe informacje i zdjęcia.

Jeszcze jedno pytanie, jak długie są krokwie na dachu? To też ma znaczenie, więc proszę o odpowiedź.

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwerty dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Czyli wychodzi na to, że nie wydłużałeś krokwi o wiele, bo o ile pamietam to w projekcie jest chyba 7.50, ale mogę się mylić, bo nie mam przy sobie projektu.

U nas dach będzie robiony w przyszłym tygodniu, chociaż szkielet już jest, ale daszku jeszcze nie ma, czeka na nasz przyjazd, dlatego tym bardziej dziękuję Cię za szybką reakcje i bardzo dokładne wymiary i zdjęcia. Przekaże je naszym budowlańcom i mam nadzieje, że daszek nad wejściem wyjdzie taki jak chcę. My mamy ściankę kolankową tak jak w projeckie, czyli chyba na 3 pustaki. Niestety nie widziałam tego jeszcze na żywo, dlatego niczego nie jestem pewna.

Trzymajcie więc kciuki żebym nie przeżyła szoku, jak zobaczę naszego Tymka w sobotę. Bo ostatnio jak go widziałam, czyli na początku kwietnia, to mogłam sobie pochodzić po fundamentach. A teraz będą już ściany i sufit i nawet pięterko z prawie dachem :) Już nie mogę się doczekać.

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu nie ma za co :) trzeba sobie pomagac :) u mnie ścianka kolankowa jest na 4 pustaki porotherm 25 p+w plus wieniec wys 25 cm, co jest wazne w tymku, ja nie robiłem żadnego balkonu ani tarasu nad garażem co widac na zdjeciach, chciałem za to uzyskac wieniec na całej długosci jednolity z małym uskokiem w okolicach okien szczytowych, pręty w tym miesjcu są lekko odgiete ale nie przeciete, tak mi doradził majster budowy :) kolejne pare centymetró na poddaszu zusykałem zamieniajac strop teriva na monolit przez co uzyskałem kolejne 15 cm, stojąc na stropie przy ściance kolankowej mam wysokość 125 cm do krokiew oraz metr do parapetu od okien, jeszcze ejdna mała rada sypialnia na poddaszu ta nad garażem u mnie mega duza ma jeden słup na środku nie dwa tak ajk w projekcie, ten drugi wbudujemy w zabudowe szafy, dobrym rozwiazaniem ejst tez obniżenie kleszczy do wysokosci sufitu przez co ejst go do czego póżniej przymocowac, co prawda drewna na wiezbe przez to idzie wiecej bo podwójne kleszcze trzeba zamontowac ale to się opłaca. słupy te które wypadały w ścianach robiłem lane zbrojone bo drewnio by pękało i niesmacznie to wyglada. kolejny moim etapem bedzie wybudowanie tarasu od strony południowej i zadaszenie go :p mam tam spora wyokosc dlatego zrobie sobie taka ala piwnice :p

 

|Pozdrawiam i kibicuje :)

 

p.s. czekam na zdjecia z relacji budowy.

 

 

 

 

qwerty dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Czyli wychodzi na to, że nie wydłużałeś krokwi o wiele, bo o ile pamietam to w projekcie jest chyba 7.50, ale mogę się mylić, bo nie mam przy sobie projektu.

U nas dach będzie robiony w przyszłym tygodniu, chociaż szkielet już jest, ale daszku jeszcze nie ma, czeka na nasz przyjazd, dlatego tym bardziej dziękuję Cię za szybką reakcje i bardzo dokładne wymiary i zdjęcia. Przekaże je naszym budowlańcom i mam nadzieje, że daszek nad wejściem wyjdzie taki jak chcę. My mamy ściankę kolankową tak jak w projeckie, czyli chyba na 3 pustaki. Niestety nie widziałam tego jeszcze na żywo, dlatego niczego nie jestem pewna.

Trzymajcie więc kciuki żebym nie przeżyła szoku, jak zobaczę naszego Tymka w sobotę. Bo ostatnio jak go widziałam, czyli na początku kwietnia, to mogłam sobie pochodzić po fundamentach. A teraz będą już ściany i sufit i nawet pięterko z prawie dachem :) Już nie mogę się doczekać.

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe - a jak się jest zameldowanym to też?

 

Najbardziej mnie bawi polska paranoja - mam swój kawałek podłogi więc co kogo obchodzi jak mieszkam - może w budzie dla psa mieszkam i nikomu nic do tego!! I jestem nawet w tej budzie zameldowana!

 

Byłam ciekawa czy ktoś się tego czepi ale jak dotąd nikt - a meldunek mamy od listopada - odbiór teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie bawi polska paranoja - mam swój kawałek podłogi więc co kogo obchodzi jak mieszkam - może w budzie dla psa mieszkam i nikomu nic do tego!! I jestem nawet w tej budzie zameldowana!

 

Byłam ciekawa czy ktoś się tego czepi ale jak dotąd nikt - a meldunek mamy od listopada - odbiór teraz

 

no to są właśnie jakieś przepisy ze starej epoki.... i nikt tego nie zmienia - bo po co.

 

Martwe zapisy i są dla zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie bawi polska paranoja - mam swój kawałek podłogi więc co kogo obchodzi jak mieszkam - może w budzie dla psa mieszkam i nikomu nic do tego!! I jestem nawet w tej budzie zameldowana!

 

Byłam ciekawa czy ktoś się tego czepi ale jak dotąd nikt - a meldunek mamy od listopada - odbiór teraz

 

To my ta półtora roku :D, ale teraz już zgodnie z prawem :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej no właśnie prawo budowlane sobie, a gminni urzędnicy sobie, szkoda energii na coniektórych :-) A jeśli chodzi o pytania to spoko tylko moze na priv bo ja teraz czytam z doskoku forum i nie chciałabym przeoczyć kogoś, jak tylko będę wiedziała to odpowiem. A z tą budą dla psa to jest tak, że jeśli dostałeś na nią pozwolenie na budowę to organ nie ma prawa się czepiać :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...