Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

dzięki.. to jeszcze bym Was prosił o więcej szczegółów - ile tych paneli - jakiej wielkości zbiornik, jak się zachowują słoneczne dni i do ilu stopni grzeją Wam wodę.

 

Wszystko masz w specyfikacji ale napiszę (3 solary, zbiornik 300l , w słoneczne obecnie dni od 10 stopni podgrzewa do 80-85st w ciągu całego dnia przy braku poboru, natomiast widzę że na moich solarach hewalexa bardzo szybko idzie nagrzanie do około 60 stopni a później zwalnia, obstawiam że może udałoby się nawet w ciągu dnia podgrzać 2x300l do 60 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powoli wszystko nabiera kształtów. Zdjęcia są z przed tygodnia więc trochę się jeszcze pozmieniało, dach prawie skończony, okna wstawione, elektryk dziury na kable porobił - nic tylko się wprowadzać :) (we wrześniu :))

 

http://images35.fotosik.pl/1944/1e6122153cd07d17med.jpg

http://images49.fotosik.pl/1934/455418e44d0b50edmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wszystko wyglada u ciebie :) niedługo mam nadzieje i u mnie beda takie widoki , apropo a co to za dachóweczka ?

 

Powoli wszystko nabiera kształtów. Zdjęcia są z przed tygodnia więc trochę się jeszcze pozmieniało, dach prawie skończony, okna wstawione, elektryk dziury na kable porobił - nic tylko się wprowadzać :) (we wrześniu :))

 

http://images35.fotosik.pl/1944/1e6122153cd07d17med.jpg

http://images49.fotosik.pl/1934/455418e44d0b50edmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy możecie podać orientacyjne koszty budowy SSZ ( materiały + robocizna )?

Zdaje sobie sprawę że będą różne w zależności od użytych materiałów i od lokalizacji, ale chciałbym mieć punkt odniesienia.

Pozdrawiam Arti

 

 

Witam. 132 tyś SSZ( fundamenty+ poziom, ściany i robocizna, dach i robocizna, stolarka okienna i drzwiowa)

Do tego dodam 15 tyś jako prace przygotowawcze ( wiercenie studni, piasek, ziemia, geodeta, kregi betonowe, siatka ogrodzeniowa czyli takie pierdoły ale jak widać 15 tyś się uzbierało) Mam to w Exelu dla tego tak podaje, oczywiście u każdego wyjdzie inaczej, zależy ile własnej roboty w tym będzie i jakie materiały użyjesz. Np dachówka kosztowała ok 12 tyś Roben Monza plus, a znajomy na podobny dach ma dachówkę za 28 tyś więc kwestia wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy możecie podać orientacyjne koszty budowy SSZ ( materiały + robocizna )?

Zdaje sobie sprawę że będą różne w zależności od użytych materiałów i od lokalizacji, ale chciałbym mieć punkt odniesienia.

Pozdrawiam Arti

 

My budowaliśmy z Ytonga 36,5 więc to podnosi trochę cenę ale SSZ to ok. 125 tys + 55000 robicizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka Roben Piemont Tobago antracyt glazurowana - tak jest w ofercie ale na dachówce był napisany kolor czarno-brązowy :)

 

 

Jolaczek :p no to mamy taka samą dachóweczke :p tylko moja czeka na majstra jeszcze w paletach a nie na dachu :) myśle ze od poniedziałku zacznie wchodzic na dach :p

 

Można prosic o wiecej zdjec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ceny będą różne i to wcześniej napisałem :)

Chciałem mieć tylko ogólny pogląd ponieważ w niedzielę mam mieć wycenę SSZ.

Moje koszty na pewno będą inne ponieważ już wiem że muszę głębiej posadowić dom ze względu na grunty na działce.

Pozdrawiam.

Ps. Dziękuje wszystkim za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek naszego Tymka. Niestety nie doczekaliśmy się końcowego efektu pokrycia dachu, bo tydzień zleciał, a kominy nie były jeszcze gotowe. Ale wrażenia i tak ogromne. Teraz kolejne decyzje przed nami - okna i rolety. Jakie są Wasze opinie, brać 3 szybowe czy się nie opłaca. 5-cio czy 6-cio komorowe?

DSC_0694.JPG

 

DSC_0695.JPG

 

DSC_0697.JPG

 

DSC_0698.JPG

 

DSC_0699.JPG

 

DSC_0763.JPG

 

DSC_0771.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu bardzo ładnie to wygląda :) bardzo pdoobny do mojego daszek wejsciowy, a jaka to dachóweczka ? i ile wyniosł koszt ?

 

jedno co mi sie rzuciło w oko to to że macie przerwany wieniec pod murłata, skoro nie ma dzwi balkonowych to moze lepiej było by go zrobic po obwodzie. Tak mi doradził kierownik budowy.

 

 

Kilka fotek naszego Tymka. Niestety nie doczekaliśmy się końcowego efektu pokrycia dachu, bo tydzień zleciał, a kominy nie były jeszcze gotowe. Ale wrażenia i tak ogromne. Teraz kolejne decyzje przed nami - okna i rolety. Jakie są Wasze opinie, brać 3 szybowe czy się nie opłaca. 5-cio czy 6-cio komorowe?

DSC_0694.JPG

 

DSC_0695.JPG

 

DSC_0697.JPG

 

DSC_0698.JPG

 

DSC_0699.JPG

 

DSC_0763.JPG

 

DSC_0771.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek sądząc po drugim zdjęciu to myszy na pewno nie zbliżają się do Twojego domu :):):)

 

Nie tylko myszy, ale nornice i krety również :-)

Na ogólnym forum nie chciałem publikować drastycznych zdjęć, dlatego tylko w dzienniku budowy pokazałem dzienny połów mojej kotki: trzy nornice, kret i mazurek! Od wiosny na trawniku nie było żadnego nowego kopczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko myszy, ale nornice i krety również :-)

Na ogólnym forum nie chciałem publikować drastycznych zdjęć, dlatego tylko w dzienniku budowy pokazałem dzienny połów mojej kotki: trzy nornice, kret i mazurek! Od wiosny na trawniku nie było żadnego nowego kopczyka.

 

faktycznie ładny połów :) jeśłi potomstwo będzie tak samo agresywne jak mamusia - to gatunek mysz będzie na wyginięciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola i Adaś.

 

Ja mam 3 szybowe okna. Zobaczymy jak to wyjdzie jeśli chodzi o ekonomię jak będę mieszkał. Podobno się opłaca - ale każde "podobno" trzeba zweryfikować na własnym przypadku :)

 

3 szybowe okna bardzo się sprawdzają przy podłogówce, nie ma uczucia, że wieje chłodem od okien. Poza tym latem (zimą też) nie wpuszczają ciepła słonecznego do domku. Zauważyłem, że największe straty ciepła to jednak wentylacja, dach i szczyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu bardzo ładnie to wygląda :) bardzo pdoobny do mojego daszek wejsciowy, a jaka to dachóweczka ? i ile wyniosł koszt ?

 

jedno co mi sie rzuciło w oko to to że macie przerwany wieniec pod murłata, skoro nie ma dzwi balkonowych to moze lepiej było by go zrobic po obwodzie. Tak mi doradził kierownik budowy.

 

Co Tymek, to interpretacja własna :-)

Wg projektu jest jeszcze drugi wieniec nad oknami, który przenosi ciężar z płatwi na ściany nośne. Widzę, że zrezygnowaliście z niego, u nas kierownik nie chciał się na to zgodzić.

Już kiedyś o tym pisałem, że wystarczyłoby rozsunąć płatwie poza obrys okien i oprzeć je na słupach. Dodatkowo powiększyłby się strych. Same zalety, więc nie wiem dlaczego tego nie poprawiają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...